Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2009 12:05
:-) Hezký příspěvek.
Problém je, že kdyby se manžel kochal, pojede pomaleji a bude ho to svádět k únavě. Rychlá jízda udržuje při lepším vědomí i mě.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2009 13:31
Ahojte všichni,
tak jsem se konečně regnul..hot smiley
Cesta nám trvá cca 12 hodin..jedeme z Ostravy přes Slovensko pak přes Maďarsko a Chorvatsko..
jsou tam započteny i přestávky..spinning smiley sticking its tongue out

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2009 14:20
12 hodin vcetne prestavek do Gradace z OV pres Madary, k prihlednuti k tomu co pises v jinem vlakne:
------------------
Hrvat Mishell [ Soukromá zpráva ]
Re: jeden ridic, bez prespani, 1100kc
25. 06. 2009 13:33 Datum registrace: Dnes
Příspěvků: 6
Jezdíme kolem večera vždy vyjíždíme.. a na druhý den tam jsme(ráno)..jezdíme beze spánku..otec to dělá v poho..jelikož je zvyklý..najezdí ročně i přes 60 tis. km....
s sebou vozíme..samozřejmě..super kafe...po kterém byl loni schopen jet i do Černé hory...hafo moc cedeček - vlastní mix a i ty bonbony apod..hot smiley
-----------------

Tak to jste na nejlepsi ceste do futralu at je tvuj otec zvykly jezdit nebo ne. Doufam ze Vas nikde na ceste nepotkam. eye rolling smiley

--
TomKa
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2009 15:20
Nechápu proč?
Za prvé nevíme, kam přesně Hrvat jezdí, za druhé i kdyby jel až do Splitu, nevím, co je na tom divného? Jo kdyby napsal třeba deset hodin, pak se divím, ale v jeho případě ne... Z Ostravy do Brna je to 2 hodiny, z Brna do Splitu jezdíme dle předpisů a pravidel provozu 10 hodin.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2009 15:35
tomka nechápu co ti na tom vadí..?
je to zcela ok..,ale pokud sis všiml nenapsal jsem kde..až.. tak ti to upřesním..předloni do Makarské.. a loni do Podgory (tak nvm co tu pleteš Gradac,ten jedem letos..)
a jen tak pro info: jezdíme zcela předpisově..tak nvm co to tu píšeš..víš říká se: dvakrát měř jednou řež...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hrvat Mishell (25. 06. 2009 15:42).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2009 15:37
Adult: souhlasím na stopro s tebou..
a pokud nám tomka nevěří at si to spočte: z OV do Brna = 2 hod, z Brna přes Bratislavu = cca 1 hod.. přes Hu cca = 3 hod.. a zbytek je Chorvatsko..
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2009 17:23
z Ovy do Brna jezdím často. A abych to dal jak ty píšeš, přece jen pod 140 to nejde.
Ano taky to jde i za hodinu deset. Ale to opravdu musí jít o život.

Moc se mi líbil Tommův přízpěvek, opravdu moc.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2009 17:32
Couddy myslíš tomka..??? jeho příspěvek.?
To s tím Brnem je jen odhad..ne že se to tak jede...
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2009 17:37
Ne Tomma na druhe předchozí straně.

Tak tu neprezentuj Tvoje odhady.... to vlákno má být věcné a né "ze zadního sedadla" thumbs down
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2009 18:39
uz se zas hadate o blbosti. Z jiznich cech (C.B.) jsem za 5,5 hodiny na Krapine. Verite mi to? Verte, a nejezdim jak kamikadze. Dalsich 400 km HR dalnice ujedu za 4 hodiny, protoze tam uz nestavim. Tzn Makarskou, 1000 km, uplne snadno zvladnu za 10-11 hod. Ja vim ze pro vetsinu z vas je to o par hodin rychlejsi, ale vemte v uvahu ze cestou musi vsechno klapnout. Jel jsem to i 19 hod. Nejaka pani tu napsala, ze pomala jizda unavuje. Ma pravdu. Unava se dostavi po urcitych hodinach, ne kilometrech. Berte to v uvahu



Upraveno 1krát. Naposledy upravil 92671 (25. 06. 2009 18:40).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2009 18:54
Z Brna do Ostravy jezdí manžel za dvě hodiny, podle předpisů. Taky jezdí často smiling smiley
Ano, hádáme se o blbosti, když ono to člověku nedá, když má pocit, že jen on má pravdu a ostatní ne smiling smiley
92671 to o únavě jsem psala já... pozoruju to i na sobě, a to jezdím mnohem kratší vzdálenosti. Trasu Praha - Brno chci mít vždy co nejrychleji za sebou. A rychlejší jízda mě burcuje k větší pozornosti. Na D1 jako takové jedu dle tachometru 130-145, takže reálně 125-140.
Taky si uvědomte, jak kdo dělá dlouhé přestávky. Ten, kdo jezdí s dětmi, logicky bude dělat více přestávek a delší. My moc nestavíme. Taky přece jen záleží na autě, na tom, zda náhodou nevezete na střeše kola, na tom, zda jedete s nějakými známými v druhém autě.
Bylo to tu několikrát řečeno: pokud ujedu trasu 900 kilometrů za 10 hodin, nedělá to ze mě sebevraha. A pokud tutéž trasu ujedu za 15 hodin, nedělá to ze mě loudu, co neumí řídit.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2009 19:10
ja vim zes to psala ty(budem si tykat jo?), ja pisu na PDA a tezko se divam nekam zpet. Presne rozumim tomu co pises. Tady se lidi osocujou o nesmysly. Kazda jizda je jina, nekdy se povede vsechno, nekdy nic. Zazil sem oboje a neudelate s tim nic.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2009 20:17
ano 92671 a Adult mají velkou moji podporu..jde vidět že tady existují lidi co chápou a ví o tom něco..
otec nejezdí jak sebevrah..přece jen má ještě jedno dítě.. takže..podle předpisů..tak nvm co tady řeší ten výše..
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2009 20:23
ja uz dlhsi cas jazdim podla pravidiel (+cca 8 km nad limit). Jazdim uz skoro 20 rokov a skusenosti ma naucili, ze toho blazna co ma pred polhodinou strihol v zakrute cez plnu mam na prvom semafore v meste styri auta pred sebou. Skutocne tych par minut stalo za to riziko, a i vyssiu spotrebu.
Je to o nicom. Myslim si, ze keby vacsina z nas prijala moj styl jazdy, tak by premavka bola omnoho plynulejsia a bezpecnejsia. Jazda plus minus 90 km/h mimo obce pocas dna ma este tu vyhodu, ze clovek ma viac casu reagovat, ked sa oproti blizi majster sveta
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2009 20:42
Je velký rozdíl, jestli člověk jede sám, nebo s rodinou. Pokud jedou navíc dvě auta, je to ještě větší časový problém. 8 lidí a každý má jiné nároky. Nijak mi tohle ovšem nevadí. Spojeni jsme vždy přes vysílačky, zastavíme vždy, když se někomu zrovna chce. Nikam se neženeme a i cestu si pohodově užíváme. Při zastávkách se projdeme, hodíme kafe z termosky, pokud nestojíme u pumpy s automatem, dáme kouřovou a zase pokračujeme. Takže popis cesty:
17:30 Pardubice
20:15 Mor. Budějovice (dřív to nešlo, zavedli bodový systém a každý se obsíral pro zichr 40)
23:20 Shellka u Zöbernu
07:15 odpočívadlo A1 Jasenice u Zadaru (předtím ještě několik zastávek - Šentilj, Krapina, u Karlovace jedna odpočinková na 1/2 hodiny)
10:30 už bydlíme v Tučepi (jezdíme na blind, ubytování sháníme na místě).

Kdybych jel sám, tak to je mnohem rychlejší. Nejvíc zaberou zastávky a když má člověk děti, tak s tím musí počítat. A nejsem žádná guma, abych to hnal jak dobytek a na děti se vztekal kvůli záchodu a protáhnutí se. Takže do Chorvatska s rodinou jedině na pohodu.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2009 21:02
Tak ještě jednou, ohodnotil jsem přízpěvek - JEDEN Z NEJLEPSICH - o stránku dříve.
A dopsal jsem jen, narážku na to, že by to tu mohlo začít být věcné a stručnější. Nic víc. Nic míň. Omlouvám se všem, kterých se to dotklo. Nemám potřebu se hádat.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 06. 2009 09:43
Vážení přátelé,
Jezdím docela svižně, mým koníčkem jsou auta i automobilové soutěže.Mám řidičský průkaz více jak 30 let. Chci Vás požádat, tak jako třeba i loni na tomto vlákně, abyste nepřeceňovali své síly a zbytečně neriskovali.I když mám najeto hodně stovek tisíc kilometrů, vždy cítím před tak dalekou cestou určitou míru pokory a odpovědnosti.Je zbytečné riskovat kvůli nějaké hodině ušetřeného času. A nezlobte se, myslím, že kdo tady udává průměrnou rychlost více jako 100 km/h, je více či méně hazardér, neboť pokud vezmu v potaz zdržení na hraničních přechodech, mýtnicích, místy v kolonách,v obcích, při zastávkách apod., takto ztracený čas je třeba dohnat mnohem vyšší rychlostí.Vzpomínám na různé nehody, které se staly našim občanům o dovolené, poslední, která se mi vryla do paměti, byla nehoda při mikrospánku, byla to rodina od Kyjova. Převrátili se na dálnici na střechu a z celé rodiny zůstal jen 17-ti letý kluk, ostatní zahynuli.Přestože měli pohodlné auto, určitě vybavené klimatizací( nová Oktávka), přišla únava a malá chvilka způsobila tragédii. Je proto třeba dbát na odpočinek a v případě projevu únavy včas zastavit.Mám vlastní zkušenost, že pokud jedu celou noc, největší únava přichází ráno při rozbřesku slunce.
Jezdím až do Černé Hory, takže nějaké zkušenosti mám.Vyjíždím ze Zlína, jedu přes Maďarsko po 86tce, za Čakovcem najedu na dálnici. Ještě nikdy se mě nepodařilo dojet do Karlovacu dřív než za 9,5 hodiny. Nedokážu si představit, že bych byl za 10 hodin až ve Splitu.Je fakt, že přes Maďarsko jedu po okreskách, ale i přes Rakousko a Slovinsko to určitě plynule nejede.
Nechci nikomu nic vnucovat, ale pro mě je pocit bezpečí můj i posádky přednější než ušetřené hodiny. V autě by měla panovat určitá pohoda a popravdě řečeno, když vidím některé "závodníky", osobně bych v tom autě sedět nechtěl, i když jak píši v úvodu, samotná rychlost mi ani tak nevadí, ale to musí být na uzavřené a zabezpečené trati.
A co mě vadí hodně, je jízda v noci na dálnici, kdy spousta aut předjíždí a perou to dálkovými světly do zpětných zrcátek těm předjížděným. Pochopitelně, když jedou tak kolem 180km/h, na tlumená světla by nic neviděli.Je to však bezohledné jednání vůči ostatním, kterým pak způsobují značnou únavu zraku.Dokázal bych jet i přes 200km/h, pokud bych si namontoval světelnou rampu ze soutěžního auta, to bych však nesměl dbát na ostatní.
Dále nebudu kázat, vím, že někteří z Vás si o mě budou myslet své, a pojedou dále svým stylem.Pokud však tento článek zabránil alespoň jednomu zmačkanému plechu nebo havárii, splnil svůj účel.

Karel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 06. 2009 11:03
Tragická havárie, kterou popisuje Karel z léta 2008, docela zaskočila i místní Chorvaty. Ty dvě rodiny, které jely v závěsu za sebou, si i zdřímly někde severněji. Těžko někomu radit jak má jet a co má pít či jíst, ale myslím si, že během cesty zvláště přes noc přijde krize skoro na každého. Prostě se vám jede docela dobře a z ničeho nic krize. Opravdu raději hned při první příležitosti zastavit. Jednou jsem okolo 3 ráno přejel parkoviště u dálnice s tím, že zastavím za 30 km na tom dalším. Těch 30 km si pamatuji dodnes. Celou tu dobu jsem si nadával, snažil se udžet pozornost a sledoval km. Po těch 30 km jsem na parkovišti usnul snad na 2hod. což se mi předtím nikdy nestalo. Každá cesta je trošku jiná a závisí na okolnostech... hustota provozu a chování dalších účastníků na silnici (natrefíte na pár naprosto hazardujících magorů a je veselo), počasí, unavenost.......z Ostravska cesta do Tučep přes Rakousko, Slovinsko a chorvatskou dálnicí cca každým rokem mimo pá a so od 19-20 hod. večer do 9-10 ráno dle okolností. I s pauzami, nejlepší pro mě je vždy u Skradinu odmorište Krka. Není tam benz.pumpa a dá se podchodem dostat pěšky na obě strany. Na tuto pauzu se vždycky z celé cesty těším nejvíce. Odkaz na odmorište Krka zde. Všem co pojedou přeji šťatnou a klidnou cestu.


[www.odmoriste-krka.com]
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 06. 2009 12:38
Tak musím říct že Karel má pravdu.Jezdil jsem soutěže a není pro mě problém jet 200km rychlostí po dálnici.Ale cesta na dovolenou je úplně něco jiného a nesrovnatelného.Pro nás začíná dovolená už tou cestou a pěkně si ji užíváme.Vše v klídku a pohodě.Jedeme dnes ve 21 hod a máme času dost.Opravdu není kam chvátat a nic neuteče.Tak přeji všem klidnou jízdu a hezkou dovolenou.Hlavně aby jsme se tu zase všichni sešli.smileys with beersmileys with beeryawning smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 06. 2009 12:50
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 06. 2009 21:35
for Pavel R. - hodně štěstí..ti přeju..my jedeme 2.7 večer.nebo v noci..když tak tady napíšu jak přijedem..hot smiley na místo..

for pak333: tak tak..
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 06. 2009 23:00
dnes cca 1060 km 10,5 hod zastávky
1. Chorvatsko po 340 km a 3 hod jízdy tankování děti ještě spalytak to šlo, WC cca 15 minut
2. Maďarsko po dalších 180 km dalniční známka WC cca 15 minut
3. Madarsko po 200 km Mor tankování zmrzlina děten atd cca 20 minut
4. Bratislava po 101 km dalniční známka WC cca 20 minut
5. a pak domů 200 km na zátah
tak mi to dělá průměr po odečtení zastávek 110 km/hod, snažil jsem se jet 130, sem tam mi to ujelo na 140 žádná hrůza Na okresce důsledně podle předpisů. Pravda, dnes nebyl žádný provoz. Podotýkám, děti mne tlačily domů, obědvat nechtěly !
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 06. 2009 23:35
tlačily domů..? já myslel že spíše k moři..smiling bouncing smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 06. 2009 05:54
Hrvat Mishell napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tlačily domů..? já myslel že spíše k moři..smiling bouncing smiley


je videt, ze nemas deti.... me taky vzdycky zenou..... uz aby sedely u PC
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 06. 2009 07:26
Svatá pravda Karle a Pavle.
To vše se mi zdá ale přichází věkem. Já, když mi bylo okolo 25-30 let, byl jsem nevybouřenej a jezdil jsem, neříkám, že na doraz, ale velmi svižně, rychlostní litity na dálnici mě nezajímaly.Vždy jsem měl rychlá auta a tak nebyl problém uhánět přes 200 km/hod. Posléze jsem začal dostávat rozum , oženil se a začal cítit zodpovědnost nejenom za sebe, ale i za ty druhé, které jsem měl v autě. Další etapou bylo narození mého syna, kterému jsou teď 4 roky a absoloval s námi již 2 cesty do CHorvatska. První jsme jei ( jezdíme Igrane pod Makarskou) tam 16,5 hod, zpět 19 hod a minulý rok 15 hod tam a 16 hod zpět. Po dálnici jezdím do 140, někdy mi to ulítne a jedu i 150, ale na okreskách, tam jsem za nejvzornějšího řidiče.
A mj. touto cestou se mi podařilo srazit u svého vozu ( Nissan Murano, obsah 3,5l benzín, cca 270 koní) spotřebu výrazně pod 10l/100 km, což je krása, když si vzpomenu, že jsem musel nedávno z Prahy do Norimberka opravdu kalit, neboť jsem tam měl veliké jednání na poslední chvíli a nádrž vozu, která je na 90 l mi stačila tak na 2/3 cesty ( tam i zpět). Což si spočítáte dělá okolo 20 l /100 km.
Dobrá rada pro všechny, rychlou jízdou si sice dopřejete krátkodobý dobrý pocit, přijedete na cílové místo u pát desítek min. dříve, ale máte mnohem vyšší spotřebu, způsobíte psychickou újmu spolucestujícím a riskujete nejen svoje zdraví, ale i těch ostatních, kteří jsou v tom nevinně.
Howgh
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 06. 2009 08:15
jj,mas pravdu, prichazi to s vekem. Taky to na sobe pozoruju. Jeste nedavno sem jezdil asi tak nejak jako ty. Posledni dobou se ale stale casteji ptam sam sebe stoji mi to za to? Musim ho ted hned predjet? Musim dneska chvatat kdyz mam cas, nepojedu radsi v klidu? K tomuto posunu v mysleni za volantem dochazim sam jen diky rozumu. Nastesti jsem nemel nikdy zadnou nehodu, ktera by me "zklidnila" za cenu neci smrti nebo jen zraneni. Je to tak dobre, za mlada jsme se vyblbli, prezili jsme to a je lepsi se srovnat driv nez se to povestne ucho dzbanu utrhne....
Mel jsem par kamaradu, kterym se utrhlo, tomu poslednimu pred 3 tydny. Clovek by se z toho mel poucit.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil 92671 (28. 06. 2009 08:18).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 06. 2009 09:32
Jak již jsem napsal výše, jezdím do Černé Hory - Svatého Štefanu. Cesta ze Zlína mě trvá cca 24 hodin. předloni dokonce 26 hodin, neboť byla řada na hranicích + čekání na trajekt v Boce Kotorské. Při tak dlouhé cestě se únava určitě dostaví. Řídím sám, proto je důležité vystihnout okamžik, kdy další jízda je nebezpečná a alespoň 1 - 2 hodiny si odpočinout.Pokud jedu k moři, tak jsem většinou vyspalý a odpočinutý.Mnohem horší je cesta zpět, kdy dojíždím pravidelně kolem 4. hodiny ráno na hraniční přechod Rajka a tam někde nastává vrchol únavy. Pokoušel jsem se únavu několikrát překonat tím, že jsem se prošel,zacvičil si s tím,že těch cca 180 km již dojedu domů. Opak byl pravdou, i když se mi zdálo, že jsem únavu překonal, vždy po najetí na dálnici po cca 5 min. se únava opět dostavila, takže jsem byl rád, že jsem dojel na další odpočívadlo.Proto je nutné se alespoň chvíli prospat, i když vidina domova je již tak blízko...

Karel
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 06. 2009 10:00
...jmenovitě k Vašim příspěvků raději ne ...aby to nevypadalo jako zdravice...rozumným lidem...
... nicméně pár postřehů k tomu, jak dlouho Vám trvá cesta na dovolenou...u Leitera je důležitá i ta myšlenka, že rychlou a riskantní jízdou můžeme působit psychickou újmu spolucestujícím, s pocitem naší domnělé jistoty ( máme nad volantem a tudíž nad vozem naprostou moc a jistotu ) to tak často nepřipadá spolucestujícím, ač jsou i zkušení řidiči...
...kolikrát si říkáme, když potkáme závodníka, natož hazardéra..." tak ať si teda nabije čumák "...jenže co je na silnici případů, co si ho nabijí s dalšími účastníky dopravy a o to hůř...když viník vyvázne a ten, co ještě před pár vteřinami jel jak má....ne...
...asi jsem z daného tématu odbočil víc ...no nic...jsu rád...když se tady objevuje docela často...vztah: odpovědnost k druhým...a to je důležité...smiling smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
28. 06. 2009 16:23
Cesta, pravidelne Omiš, stále iná trasa. Stále cca 1050 - 1100 km. Raz za 14 hod., inak najskôr za 17 hod. Posledné tri cesty k moru som nespal, od mora áno. Dávam pozor na to, aby som po 2 hodinách dal pauzu, min. 10 min. Od rána buď v HR alebo v BiH prestávky dlhšie - jedlo, pozrieť si niečo. Do Omišu prichádzam z juhu, rituálna zastávka pod Gornjou Brelou na serpentínach (prvý pohľad na more). Diaľniciam v HR sa vyhýbam (nie úplne, pri ceste späť využívam viac) - nuda (strata ostražitosti) a poplatky. Po diaľniciach sa snažím nahnať v Maďarsku (130 - 150 km/h, viac si nedovolím).
Inak čo sa týka detí, minulý rok dcéra 3,5 roka, zaspala pred Košicami 21.00 hod., zobudila sa v BiH ráno o 7.00 hod.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Eifel (28. 06. 2009 16:24).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
30. 06. 2009 21:46
Zdar nad Sazavou - Omis (Mikulov, Viden, Mureck, Ptuj, Karlovac, stara cesta) 14 hodin (vc. 2 hod. spanku a 2x prestavka), zpet 12 hod. (2x prestavka). Ale jezdim mimo spicku a sezonu, tam ve ctvrtek, domu v patek.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 124
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.