Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
17. 03. 2009 21:10
atnarfus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Taky jsem vždycky rád, když mám Znojmo za zády a
> valím se po nové silnici v Rakousku.
> Mezi Jihlavou a Znojmem se to neuvěřitelně vleče.


Jo jo. Do hrvatska jsem jel už několikrát taky do Rakouska (služebně) a ten úsek od Jihlavy do Znojma je úplně to nejhorší z celý cesty. Napřed jsem si myslel že je to tim že se těšim na to co bude až tam dojedu, ale zjistil jsem že po celou dovolenou je to jediná věc která mě stresuje. Úsek Znojmo Jihlava!
Loni jsme jeli do Orebiče a udělali jsme si z toho výlet, maďarsko, chorvatsko, bosna a chorvatsko. Letos jsem si myslel že nikam nepojedem. Zařizujem si bydlení a tak okolo, a vypadalo to na pískovnu ve středních čechách. Ale rodina rozhodla že jedem. V plánu máme Primošten, ale jak se vyhnout slovinsku a znojmu?
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
17. 03. 2009 21:31
...stenly.stenly....D1...Brno...Mikulov...Vídeň A2...138km HU...Kórmend...Lenti...Goričan ( ev. Kórmend... Lendava )...vždyť už to znáš....
( a nebo jinak )...je to na 150ti vláknech...smiling smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
17. 03. 2009 21:33
stenly.stenly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> atnarfus napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Taky jsem vždycky rád, když mám Znojmo za zády
> a
> > valím se po nové silnici v Rakousku.
> > Mezi Jihlavou a Znojmem se to neuvěřitelně
> vleče.
>
>
> Jo jo. Do hrvatska jsem jel už několikrát taky do
> Rakouska (služebně) a ten úsek od Jihlavy do
> Znojma je úplně to nejhorší z celý cesty. Napřed
> jsem si myslel že je to tim že se těšim na to co
> bude až tam dojedu, ale zjistil jsem že po celou
> dovolenou je to jediná věc která mě stresuje. Úsek
> Znojmo Jihlava!
> Loni jsme jeli do Orebiče a udělali jsme si z toho
> výlet, maďarsko, chorvatsko, bosna a chorvatsko.
> Letos jsem si myslel že nikam nepojedem. Zařizujem
> si bydlení a tak okolo, a vypadalo to na pískovnu
> ve středních čechách. Ale rodina rozhodla že
> jedem. V plánu máme Primošten, ale jak se vyhnout
> slovinsku a znojmu?


A co takhle jet přes Madarsko ? smoking smiley Ale pro mě je horší D1 ,tedy na zpáteční cestě dom yawning smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
18. 03. 2009 07:08
sice se to nezda, ale posledni dobou je lepsi a rychlejsi a vetsinou bez provozu .....Jihlava - Velke Mezirici - Trebic - Znojmo
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
18. 03. 2009 07:20
Hmm Bessy máš pravdu. Jednou jsem to jel přes Brno a nebylo to špatné, asi to letos zase prubnu. Jinak "tvojí" cestu přes Kornmed a Goričan jsem jel loni a jsem s ní velice spokojen.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
18. 03. 2009 08:22
Tak kdyby ze severu moravy byla dálnice až do Splitu nezlobil bych se,ale jinak jedu dle provozu a svých možností,je mi jedno jestli to je 9-15 hodin,hlavně,že jsi dám chlazené Karlovačko ve zdraví. Chápu lidi co jedou bez klimatizace,asi po 8 hodinách spocení unavení,na mýtnicích uvaření to asi potom pádí ať už se koupou,mě je to s klimou jedno,mám v autě pořád chládek,letos dám ještě přitónovat skla.
Ale jestli někdo tady zajíždí co nejlepší časy bez odpočinků a tak,tak já to jednou domů zajel za 9 hodin,z Omiše,ale o rychlosti se bavit nebudu,nejsem naní hrdý,prostě jsem musel být doma co nejdříve,ačkoliv zpětně když si to vezmu nemusel jsem dojet taky vůbec,ale to je otázka možná osudu,můžete fičet 50 km/h praskne kolo,trefite sloup a je to.
Beru to tak,že se jede na dovču a né s větrem o závod,přesto dálnice jsou pro mne příjemnějším cestováním než po okreskách.
Ale docela závidím všem co letos pojedou,my díky krizy automobilového průmyslu pojedeme do pr..... sad smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
18. 03. 2009 08:44
Bessy,

pokud to dá max 70, v koloně to pak povyleze, zůstává otevřený otevřený termostat. Dá se to zkontrolovat tak, že po ujetí kousku se studeným motorem, šáhnout na přívodní hadici k chladiči. Pokud je jiná než studená, teče voda velkým okruhem, tj.termostat je otevřen.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
18. 03. 2009 08:47
Kvido, i v Praze je pěkně ! Jen se píše s velkým P na začátku !!!! yawning smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
18. 03. 2009 15:00
Docela by mne zajímalo,komu z vás se podařilo jet nejdéle přes Slovinsko (klasická trasa Šentilj,drtek dálnice,Maribor Ptuj,Macelj)? Já mám svůj rekord 3 hodiny vloni směrem k moři.Ale taky se mi to podařilo projet za 50 minut.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
18. 03. 2009 16:54
S dovolením přidám několik zkušeností.
2005 1.00 odjezd z Prahy přes Novou Bystřici,Vídeň,Graz,Maribor,Zadar,Sukošan-3 auta,kvůli žaludečním potížím jednoho člena posádky
časté zastávky-celkový čas na cestě 15hodin.Zpátky jen jedno auto-cesta přes den-trasa přes Mikulov 12hodin.
2007 sobota,čas výjezdu a trasa stejná, auto obytná dodávka.Delší ranní přestávka za Vídní cca1.5 hod spánek.Ve Slovinsku 4 hodiny v zácpé a celkový čas17 hodin.Zpátky přes den přes Mikulov,super cesta,skoro bez zastávky(pŕostor na protažení v autě,wc,lednice)celkem 11hodin.
2008 všední den,osobák s karavanem,výjezd v 18 hodin z Prahy přez Halámky,Vídeň atd do sukošanu,s malými přestávkami 14 hodin.
Zpět v sobotu v 18 hodin,zácpa před svetim rokem,za Grazem ůnava a spánek 4hodiny,cesta přes Znojmo D1 do Prahy celkem 20hodin.
Závěrem třikrát stejná destinace,pokaždé začátkem července,stejný řidič a rozdíl na trase 1000km je i 9 hodin.Záleží tedy s čím jedete,s kým,pokud ne sami,jak velké máte děti,v jaký den jedete,čas průjezdu městy atd
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
18. 03. 2009 17:09
...Quído...Quído..." do prdele "...sa neříkáá...
( P.S. z toho Omiše jsi musel jet jak " satanáš "...)grinning smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
18. 03. 2009 17:14
Tak jsem odpověděl i na další příspěvek. Přes Slovinsko 4 hodiny,ale v obytném autě s možností sledovat DVD z místa řidiče.Klima běží,lednice chladí,WC v autě a v telce Marečku podejte mi pero a Ať žijí duchové.Škoda,že auto bylo jen pujčené.(stejně by ho člověk mimo sezonu nevyužil)
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
18. 03. 2009 17:57
15 až 16 hodin na Makarskou



Upraveno 2krát. Naposledy upravil europe (18. 03. 2009 17:58).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
18. 03. 2009 18:00
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 18:07).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
18. 03. 2009 19:05
To Bessy

Nejsem automechanik, ale dřív se dával před chladič v zimním období papundekl, aby do chladiče neproudil studený vzduch, a tak neochlazoval motor. Možná to vyzkoušej. Je to nejlevnější způsob opravy.

To vočko

Cestovat s takovým obývákem, to je můj sen. Ale nezapomínejte, že tyto obytné automobily jsou uspůsobené na dovolenkaření po celý rok! To je potom paráda!

Já když jedu na dovolenou a nemusí to být ani do Chorvatska, tak nikdy nespěchám a jedu spíše pohodovou jízdu.
Je pravdou, že dálnici považuji za nejlepší volbu cestování. Tak jak jsem Chorvatskou dálnici odsuzoval (vysoké poplatky), tak jsem ji vyzkoušel a nyní na ni nedám dopustit.
Řidič není až tak unavený, protože nemusí dávat tolik pozor kolem sebe, než když jede po staré plitvické cestě.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
18. 03. 2009 19:11
No,asi to schytám taky.Já teda nemám pocit,že jezdím nějak extra rychle,ale od Kolína na Pag to běžně jezdím za 12 hodin,do Sveti Stefan (Montenegro) tak 16 hod.Čechy jedu v noci ,rychlost teda moc nedodržuju to bych nedojel nikam,ale v obci těch 60- 70 (pokud je prázdná silnice) mi nepřijde tak moc,dálnice tak 150-160,stejně nás fůra aut předjíždí.Přestávky děláme na čůrání,kafe v termosce,protáhnout a protože se mi spát nechce ,tak jedeme dál.

Karel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
18. 03. 2009 19:40
stenly.stenly napsal(a):
-------------------------------------------------------
> atnarfus napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Taky jsem vždycky rád, když mám Znojmo za zády
> a
> > valím se po nové silnici v Rakousku.
> > Mezi Jihlavou a Znojmem se to neuvěřitelně
> vleče.
>
>
> Jo jo. Do hrvatska jsem jel už několikrát taky do
> Rakouska (služebně) a ten úsek od Jihlavy do
> Znojma je úplně to nejhorší z celý cesty. Napřed
> jsem si myslel že je to tim že se těšim na to co
> bude až tam dojedu, ale zjistil jsem že po celou
> dovolenou je to jediná věc která mě stresuje. Úsek
> Znojmo Jihlava!
> Loni jsme jeli do Orebiče a udělali jsme si z toho
> výlet, maďarsko, chorvatsko, bosna a chorvatsko.
> Letos jsem si myslel že nikam nepojedem. Zařizujem
> si bydlení a tak okolo, a vypadalo to na pískovnu
> ve středních čechách. Ale rodina rozhodla že
> jedem. V plánu máme Primošten, ale jak se vyhnout
> slovinsku a znojmu?
Kvůli tomu jsem před lety začal jezdit přes Brno a Mikulov. Loni jsem zjistil, že je momentálně nejen kratší (což bylo vždy), ale i rychlejší jet přes Znojmo. Tak ten kus nějak zkousnu. Ono Vídeň - Mikulov je taky pěkný opruz...
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
18. 03. 2009 20:45
Jednou jsem jel Vídeň-Mikulov-Brno a je pravda že se to taky vleklo, ale letos to dám na dovču a uvidíme. Taky jsem si všiml že tam celou cestu něco stavěly. Bylo to zhruba před rokem. Nejni tam náhodu nějaká nová silnice?
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 03. 2009 17:22
Staví se tam dálnice Vídeň - Mikulov. Ta rozkopanina bude trvat ještě dlouho.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 03. 2009 18:44
Pátým rokem vždy stejná cesta na chalupu do Hrvatska výjezd Mnichovo Hradiště 18hod.příjezd do Lokvy Rogoznice 8 30hod.(sjezd Šestanovac a pak od Brely směr na Omiš asi 15km.)Citroen Berlingo 1,6 110koníků.3děti takže o zastávky není nouze.Jinak nijak obzvlášt riskantní jízda.Jooo hlavně vždy jedeme ve čtvrtek.V pátek je to zajisté sebevražda.smiling smileyNaloženo po střechu a s boxem !!!
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 03. 2009 22:43
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 03. 2009 23:12
JirkoD, mužu se zeptat co tam děláš od těch 23 hod do rána ? A stou cestou máš asi pravdu ,ale 90 procent lidí jede kolem 16-18 hod ,tak si dosti na před a to se nedá přeci vubec srovnávat yawning smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 03. 2009 07:24
Zásadně jezdím už 15 let v pátek.Vyjíždím z Vyškova v 21.30. V Mikulově dotankuji dám si nanuka a jedu směr Vídeň Grac Maribor. V Zagrebu kolem 2 až 3 hod nad ránem si na 2 hod zdřímnu a jedu dál po dálnici do Karlovace a dál na Split po staré cestě. V Trogiru bývám mezi 10 až 11 hodinou. Jen jednou se mi stalo že jsem stál v koloně a to před Korenicí byla tam bouračka.Jinak pohodadrinking smiley.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 03. 2009 07:48
...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 14:41).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 03. 2009 08:47
Letos již po 11 do naší oblíbené Žuljany. Odjíždíme vždy v neděli cca. okolo 16:00 po trase Křelovice(okr.Plzeň-sever)-Rozvadov-Passau-Graz-Maribor-Zagreb (poslední roky již jen po dálnici)-Šestanovac-Makarská-Ston-Žuljana cca. 1250km příjezd okolo 9:00 s přestávkami na občerstvení a cigáro(v autě nekouříme). Zpět vždy v pondělí ráno okolo 5.00 doma okolo 21.00. Cesta tam vždy v pohodě tunely prázdné zpět malé zdržení,ale to by již letos mělo být minulostí jestli otevřou druhé tubusy.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 03. 2009 08:53
Ačkoliv jsem fanda do automobilových soutěží, a když je třeba, jsem schopen i pořádně "zatáhnout", nevidím jediný důvod, proč bych měl spěchat při jízdě na / z/ dovolenou. Nestydím se tady uvést, že do Černé Hory (Sv. Štefan) jedu 24 hodin a někdy i déle, podle situace na hranicích, nebo podle čekání na trajekt. Vyjíždím někdy v pátek, také bez problémů.Chce to ale vyjet ráno. Takže v 8.00 ze Zlína, Nové Mesto n. Váhom, po dálnici do Bratislavy, Rajka ,Czombathely, pak přejedu cíp Slovinska, Mursko Srediště, Čakovec - zde najedu na dálnici do Zagrebu, v Karlovaci vyjedu z dálnice směrem na Plitvice jen kvůli tomu, abychom se zde stavili na večeři v oblíbeném motorestu.Ještě předtím zastavím ve SLUNJI u vodopádů.
Po večeři pak přes Plitvice do Udbiny, odbočím na G. Ploču, zde nejedu znovu na dálnici, z které vyjedu u Šestanovacu.Následuje krásný sjezd serpentinami směrem k moři, na který se těším celou cestu.Bývám tu většinou kolem půlnoci, takže vidím třpyt mořské hladiny v paprscích měsíce.Poté v Baška Vodě sjedeme až úplně k moři, kde si na promenádě sedneme na lavičku. Nikdy neopomenu ochutnat vodu a ujistit se, že je stále slaná...
Poté zastavím ještě někde u Gradace asi na 2 hodiny odpočinku. Ráno kolem 4.hodiny při východu slunce pokračujeme dále přes Dubrovník do Černé Hory, kde jsem většinou kolem 8. hodiny ráno.
Cestu pojímám jako součást dovolené, děláme časté zastávky. V autě tak panuje pohoda, není třeba zbytečně riskovat, povolenou rychlost v podstatě dodržuji - to platí bez vyjímek v Č.Hoře, kde místní fízlové dostali nové radary a jsou všude.Viděl jsem, jak měřili 40-cítku mezi 2 serpentinami těsně po výjezdu ze zatáčky.
Hlavně je třeba si dobře rozložit síly, aby nepřišla rychle únava.V tomto je daleko horší jízda zpět.Důležité je dojet vždy v pořádku a na několika hodinách delší cesty až tak nezáleží.Zrovna jsem si vzpomněl na loňský rok, když jedna rodina ze Slovácka havarovala na dálnici před Splitem vlivem únavy a až na jednoho všichni zahynuli.
Přeji všem pěknou dovolenou bez nehod.
Karel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 03. 2009 10:33
Červenec 2007 sobota, přes Slovinsko přískokem 5 hodin. To bylo na vraždu :-)
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 03. 2009 23:44
Pro Jirku D, jezdím už roky do Gradace a směrem k moři se mi nejvíc osvědčil čas odjezdu z Olomouce v pátek kolem 13.00 tak abych do Rakouska vjížděl kolem 15.00 V mikulově si dáme kafe a v klidu jedem dál. Pak stavíme někde asi 40 km za Vídní a potom většinou až v Chorvatsku na pumpě na dálnici na Zagreb. Tam je svačina a výborný kafe a potom t.j. kolem 22.00 vyjíždí a protože mi za chvilku v autě všichni spí tak jedu do Karlovače a pak po staré cestě.Můžu říct , že od té doby co je dálnice tak se tam jede fantasticky i v ten pátek protože všichni valí po dálnici a pak stojí u tunelů a ještě za to platí. Tady se Ti stane že třicet km nepotkáš auto. O půl třetí jsem v Kninu tam se u Lidlu natáhnu do půl šesté a pak v 9- 9.30 si dávám kafe na terase a čučím na moře. A cesta naspět ? tak to už jedem po dálnici , ale odjíždíme v pátek odpoledne a v noci jsme doma a v sobotu přes den probíhá návrat do reality.Mám plný auto a nemám chuť si rodinu zabít jen pro to že někde budu o hodinu dřív. Všem a dokonce i těm pilotům co tu píšou jak jsou rychlí přeju krásnou dovču a šťastnej dolet.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 03. 2009 20:22
Asi budu držet rekord. Mám dojem, že jsem to už tady někde psal, možná to ale bylo jinde.
Díky tomu, že mi v r. 2001 u Favorita začal blbnout rozdělovač (samozřejmě až cestou na dovolenou), tak jsem jel v PÁ ráno v 7 od Jihlavy, v 8 před Brnem už mne na dálnici do kopců předjížděly i kamiony. Servis, doplnění posádky a v 10 hod. odjezd směr Vídeň. kolem 14. hod. pokus o opravu a řešení problému někde 80 km před Gratzem, v 15 hod. otočka zpět, ve 20 hod. Hevlín (po asi 15-ti zastávkách na seřízení předstihu, aby to jelo). Výměna rozdělovače a znovu přes Vídeň, Gratz, Maribor, Zagreb, Karlovac směr Zadar. Jenže to ještě nebyla dálnice, byla plná sezóna a tak jsem si vychutnali hodinové fronty na hranicích do SLO a do HR a na mýtnicích. Před Karlovacem opět fronta na sjezdu, takže pokračování na další sjezd a pak přes Duga Resu a Josipdol, ráno kolem 7 hod. u Plitvic najetí na ucpanou starou magistrálu a u Zadaru (Sukošan) jsme přistáli ve 14 hod. Tak si to spočítejte sami. Mně to vychází 31 hodin ... Naštěstí jsme byli 3 řidiči a neskutečně se těšili na první pobyt na moři, který ty peripetie po cestě tam naštěstí vynahradil.

Mimochodem, už to asi nebude aktuální, z Karlovace dál je možné pokračovat buď po staré, nebo po dálnici. Výhody či nevýhody si každý zváží sám. Pokud by někdo chtěl pokračovat po staré a na sjezdu do Karlovace (předpokládám, že úsek Zagreb - Karlovac jezdí po dálnici asi většina) byl nějaký problém, lze sjet až na dalším sjezdu a odtud pak jet na Plitvice přes zmíněnou Duga Resu a Josipdol. Je to samozřejmě něco jako okreska, ale zase uvidíte něco nového. A dovolená není o tom dofrčet závodním tempem k moři, tam se týden válet a pak zase se stopkami v ruce polykat kilometry domů.

Takže přeji všem cesty bez poruch a klidné cestování.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 03. 2009 21:45
zdar

tak mě cesta k moři trvá strašně dlouho, nemužu se dočkat
a zpět je strašně rychla vubec se netěším domu...

bob
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 178
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.