Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 06. 2009 15:52
tak taky pár zkušeností
Dvakrát jsme jeli trasu Brno - Split a zpět, pokaždé mimo sezonu (červen a září). Pokaždé jsme vyráželi v 0:00 (v tomto čase najíždíme na dálnici na Břeclav), přes Maďarsko, na místě jsme byli v 9:30. Po cestě dvě až tři pauzy na čůrání, z toho jedna klasicky v Maďarsku, kdy nás trápí hlad, dvě v Chorvatsku již za denního slunce.
Cesta zpět v 12:00, doma jsme zhruba po desáté hodině večerní.

Možná trošinku OT, ale související: v kolik dorážíte na místo? Pokud je nástup do apartmánu třeba ve 14:00 a na místě jste dopoledne, pádíte k moři? Já bych totiž klidně vyjížděla i dříve, ale manžel to směruje tak, aby dojel už rovnou k ubytování (ve Splitu nás čeká ještě čekání na trajekt, cesta trajektem, cesta od trajektu do městečka... ale to už do celkové cesty nepočítám - k ubytování skutečně dorážíme mezi 13:00 a 14:00 s dlouhou přestávkou na zmrlinu).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Adult (20. 06. 2009 15:54).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 06. 2009 16:44
Ahojte všichni, my jedeme z Hodonína na Pelješac výhradně mimo placené úseky dálnice jak v Hr tak i v Hu tak i na Sk, a jedeme s přestávkami asi 20 hodin, ale z toho asi 3 hodiny pauza v Ondiči na spaní. Po dálnici jedeme pouze Sv.Helena - exit Lučko, dále Stará karlovačka cesta do Karlovace, Plitvičky, Gračac, Obrovac, Šibenik, a dále po magistrále až na Pelješac.

Starý Flignič
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 06. 2009 16:50
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil in0x (15. 03. 2018 00:09).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 06. 2009 19:08
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil housle (30. 01. 2011 18:11).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 06. 2009 19:11
no jo, kolony jsou hloupé, my naštěstí nikdy nikde nestáli, díky cestě v před nebo v posezóně. Letos poprvé červenec - ale já věřím, že díky zprovoznění obou tubusů tunelů Mala Kapela a Sv. Rok to bude bez problému - a všem se zkrátí cesta do chorvatska i v hlavní sezoně thumbs up
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 06. 2009 23:06
to housle : mohl byste rozvést " trasa Ston-Ploče-Ravča (mizerná cesta z Ploče na Ravču) -potom po dálnici " kudy jste přesně jel ? Jeden přispivatel to tady rozváděl jedna je mizerná a jedna dobrá .
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 06. 2009 23:37
zdravim,

Jak dlouho Liberec-Primoštěn? A kudy + celkové náklady na cestu ( spoltř. 7.5L/100km).....díky


P.S.:máte někdo zkušenost s odjezdem v pátek (konkrétně 18hod.), není to moc risk na kolony?
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2009 05:06
Vovas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> zdravim,
>
> Jak dlouho Liberec-Primoštěn? A kudy + celkové
> náklady na cestu ( spoltř. 7.5L/100km).....díky
>
>
> P.S.:máte někdo zkušenost s odjezdem v pátek
> (konkrétně 18hod.), není to moc risk na kolony?


Určitě můsíš počítat s určitým zdržením,jelikož budou jezdit klasické turnusy sobota-sobota,ale dá se to vydržet,já takhle jel do vesničky Bilo je to kousek od Primoštenu a nebylo to tak hrozné,vždycky se snažím dojed až do Chorvatska a pak někde oddechnout....
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2009 06:50
Já jsem jel loni do Novi Vinodolski pod Rijekou. Já, manželka a 2 děti, z toho malá měla 1,5 roku. Cesta tam cca 10,5 hodiny, zpátky 10 hodin. Auto: Škoda Felicia 1,9D. Přestávky jsou započítány v čase. Myslím, že celkem solidní čas.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2009 09:46
Minulí rok, Nitra-Podgora, cca 1000 km, trasa cez Maďarsko, čo sa dalo tak po dialnici, cca 10 hodín.
Vyrazili sme v nedelu 27.7. skoro ráno asi o 2:00 a okolo 12:00 sme boli v Podgore, cca hodinka a pol hladanie apartmánu a mohli sme začať dovolenkovať. Astra benzín 1,6 spotreba cca 7 litrov.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2009 15:08
Košice - Murter, 952 km za 9h20 vrátane prejazdu cez Budapešť, hranicu HU-HR a prestávky na tankovanie a občerstvenie, (Odchod z Košíc 01.50 hod., príchod do Murteru 11.10 hod.). Spotreba 7,6 l/100 km. Naspäť bola cesta o 13 km dlhšia - kvôli zachádzke na starý hraničný prechod v Goričane, kde som musel ísť kúpiť matricu. (Na novom hraničnom prechode sa nedá kúpiť). Spotreba kvôli silnému vetru a občasnému dažďu bola 8 l/100 km (Škoda Octavia1,6).

Leonard Maed
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2009 14:50
Letošní rok Chotěbuz - Gradac,odjezd 13.6. v 01.00 hodin klasickou cestou dálnice CZ,A,SLO,HR příjezd na místo ve 12.04 hodin, ujeto 1 183 km za 11 hodin 4 minuty včetně tří přestávek na tankování. Zpět odjezd 22.6. Nemira (Omiš) - Chotěbuz odjezd 09.00 ,příjezd domů ve 21.10 hodin celkem 1121 km - opět 3 krát tankování a jedna večeře tradičně v Mikulově.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2009 14:58
Výjezd Mělník čas 4 hodiny ráno 12 hodina odpoledne Maribor 2 hodiny přestávka
V 18. hodin Biograd na Moru.Cesta přes Mikulov a Vídeň.

Odjezd Krk 5 hodin ráno , Přes Maďarsko zastávka v termálech pod Sarvárem- Borgáta< velmi příjemné lázně příjezd 12 hodin-< koupačka v teplé vodě > odjezd v 18 hodin Příjezd 1 hodina ranní Mělník
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2009 15:58
Nebudu se zde vytahovat,ale nám začíná dovolená když zacvaknou poslední dveře našeho auta před barákem.Pak jedeme rekreačně protože jsme dvě rodiny a máme pět malých dětí.Stavíme podle potřeby a věřte že naše ratolesti potřebují pořád.Určitě se nebudu rovnat vylízancema co udělají Split za 10 hodin.Tak a to je můj názor.........spinning smiley sticking its tongue out
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2009 17:37
Fille a to máš asi benzín co? 3x taknkovat... to jsi musel letět jak kameň.

Fandawww: tak když jsou děti je to jasné, ale přízpěvek značí jakoby jsi měl potřebu to napsat. Nevím proč musím být hned někdo vylízanej.

Z čáry do splitu 9hodin. 130tkou. Klidnou jízdou. A vylízanej nejsem smiling smiley

Mnohem horší je dostat se z Olomouce na čáru. A ze šestanovace pod Brist.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2009 20:25
to fandawww ale vždyť si to spočítejte , to není nereálné i při dodržení rychlosti a ne moc častých zastávkách to není problém při max. využití dálnice. Např. Zadar se dá z Brna udělat za 8,5 hod. S malými dětmi je to jiná to se stojí u každého patníku. Proto nejlépe na noc kdy spí a 20x za hodinu se neptají "kdy už tam budem". Naštěstí tohle už mám dávno za sebou , dnes bych si to už nedovedl ani představit.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2009 21:57
...říkal mi známý od Brna... někdy před 10 lety, že jel VW Passatem 1,8 T...co to dalo někam k Śibeniku za 7 hodin...já tak nejezdím...a proč taky...?smiling smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 06. 2009 09:25
To Fandawww: neviem akým právom niekomu nadávaš do vylízancov??? Niekto tu založil vlákno a zrejme chcel vedieť za aký čas sa dá ktorá destinácia spraviť, tak mu len každý odpovedá (teda aspoň tak by to malo byť). To by som mal akože teraz tebe odpovedať že ideš ako slimák! Ja, ty a každý iný by sme mali ísť len podla svojich schopností a daných možností. Takže napr. ja jazdím so svojou manželkou a za volantom sa striedame (velmi rada šoféruje), potom tá cesta pre nás nieje nutné zlo, ale cestovanie je pre nás zážitok, rovnako ako dovolenka. Tolko môj názor. Všetkým prajem šťastnú a pohodovú cestu či už o hodinu viac alebo menej!
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 06. 2009 10:29
To couddy,rossi: přesně tak, cesta na Jadran a zpět je součástí dovolenky a já si ji nesmírně užívám (řídím sám) a že ji zvládne někdo za kratší dobu a někdo za delší je o schopnostech každého z nás (ať si jezdí každý jak chce, ale hlavně bezpečně,vždyť každý řidič čehokoliv je zdrojem potencionálního nebezpečí nejen na cestách, ať již jede 150-sátkou nebo jen 100- vkou) a taky záleží na době kdy se jede, já zásadně jezdím těsně před sezónou, kdy jsou silnice ještě poloprázdné od turistů.To je můj názor na dané téma.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 06. 2009 10:45
Každý si musí jed,jak se cítí a jak si je jistý.Je to dovolená ne závody,tak šťastnou cestu všem..smileys with beer
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 06. 2009 10:58
Tak tak, moc pěkné. Ještě hezčí by bylo to s dálnicí na Vídeň.
Protože vždycky když porovnávám moji cestu na Kaprun, nebo molltal, tak si říkám, za tu dobu než se člověk doplazí na první dálníci, už bych byl u Karlovacu smiling smiley)
Např. když jsem jel s kamarádem koukat předloni na rally deutschland, tak to bylo taky ňákých tisíc km (až na k Trieru, Fr hranice). Ale německo celé napříč jsme díky dálnici projeli za 4h !! (samozřjemě jsme se střídali.)
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 06. 2009 11:11
V pátek to není zrovna ideální,ale já se víceméně nejvíc děsím jen průjezdu Slovinska-loni mi to trvalo 3 hodiny ( směrem přes Ptuj) a celkem Praha-Brist 16 a 1/2 hodiny jízdy (s pauzami pak cca.19:45 hod.),nějaká ta fronta u tunelů a ještě objížďka kvůli uzavřenému sjezdu v Šestanovci směrem k Brele..To byla už docela síla.hot smiley Jinak jízda zpět z Bristu do Prahy za 12 a 1/2 hod.
Adult
24. 06. 2009 12:38
já si spíš myslím, že záleží na domluvě s majitelem objektu, kde se ubytujete. My jedeme přes noc a paní majitelka mi právě před chvílí vzkazovala přes cestovku, že můžeme dojet už brzy ráno.
avatar Re: Adult
24. 06. 2009 13:10
Loni jsme jeli do Brely a poprvé přes Maďarsko. Na klíně mapu s vyznačenou trasou, záchytnými body, výpisky z fóra - trochu se strachem. Maďarsko jsme nakonec projeli za 5 hodin, snažili jsme se všude dodržovat rychlost, policejní hlídku ani žádnou pobíjhající zvěř jsme za celou dobu nepotkali. Šlo to hladce. Na Chorvatské dálnici byl ovšem zádrhel, bratr, který jel s námi v druhém voze, měl potřebu na skoro každé benzince popíjet kávu a kouřit. Nechtěla jsem dělat rozruch, tak jsme na něj čekali a také jsme do Brely dojeli za 14hodin. To byla hrůza. Zpět jsme jeli už sami a i s hodinovou večeří v Brně jsme to ujeli za 12 hodin. Celou cestu lilo, už to tu také někdo psal, kdo jel v tom termínu domů, v Maďarsku kamion za kamionem, když jsme je míjeli, jako když vyleje na sklo sud vody. Předjíždět se takřka nedalo. Myslím, že to je tak adekvátní čas dolů na Makarskou s přestávkami na oddech.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 06. 2009 13:23
fandawww si asi nevšimol, že názov vlákna je Jak dlouho vám trvá cesta. Odporúčam, aby si si založil nové vlákno Nebudu se zde vytahovat.

Leonard Maed
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 06. 2009 15:19
fandawww napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nebudu se zde vytahovat,ale nám začíná dovolená
> když zacvaknou poslední dveře našeho auta před
> barákem.Pak jedeme rekreačně protože jsme dvě
> rodiny a máme pět malých dětí.Stavíme podle
> potřeby a věřte že naše ratolesti potřebují
> pořád.Určitě se nebudu rovnat vylízancema co
> udělají Split za 10 hodin.Tak a to je můj
> názor.........spinning smiley sticking its tongue out

Nechtěl jsem se nikoho dotknout a omlouvám se těm komu můj názor vadí.Někdy slyším kolegy v práci jak se vytahují kdo za kolik ujel 1250km.To je mé vysvětlení.Tak ještě jednou ..............................
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 06. 2009 18:51
Myslím že toto téma nie je také podstatné a dôležité...Každy vie že ak ide ca 1000km a z toho 900km po diaľnici, tak si pri danej rýchlosti a trvaní prestávok vie vypočítať dobu trvania cesty.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2009 00:45
Musím říct manželovi, že je vylízanec smiling smiley
Manžel dodržuje všude předpisy. V Maďarsku 90, na dálnici 130. Přestávky děláme jen nutné.

Alo, takový déšť jsme zažili loni my a zdržel nás. Po tvém příspěvku jsem si na to vzpomněla. Bylo to na konci června. Nebyl to stejný termín?

Jet s někým musí být blbé. Dva řidičí = dva různé styly jízdy. Zase když se něco podělá, tak si vzájemně pomůžete.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2009 09:30
Adult, to mu v žádném případě neříkej yawning smiley - je to prostě chlap, který cítí zodpovědnost za vaši bezpečnost a taky nechce zbytečně vyhazovat peníze za pokuty. Taky mám takového doma a děkuju Pánubohu za to.
Těším se na dovču hrozně moc, ale taky chci dojet bezpečně tam i zpět - a je mi úplně jedno jestli to bude o 3 - 5 hodin dříve nebo později než ostatní. smiling smiley
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2009 11:10
Když prohlédnu vlákno“kolik je vám let“, přece jen si uvedomím, že patřím k té starší části účastníků fóra. Nic naplat, přijdou za tři měsíce abrahámoviny. Za jedenatřicet let, co aktivně jezdí,m , jsem ujel okolo osmi set tisíc s osobáčky, z toho cca sto tisíc s přívěsem, okolottříset tisíc s užitkovými vozy počínaje Tranzitem, Mercedesem Actros sólo konče. To vše s jednou nehodou z vlastní viny/bylo mi dvaadvacet/ a bez zranění kohokoliv.
Neodsuzuji ty, kdo jezdí pomaleji, vadí mi ti, kdo jedou padesátkou po středové čáře. Je mi jedno, zda někdo se ke mně, jedoucímu svých stotřicet,stočtyřicet po dálnici, přiblíží a blikne mi do zrcátek. Když mám kam, uhnu mu. Ještě před pátr lety jsem já také blikával do zrcátek. Diskuze na téma „Jak dlouho Vám trvá cesta k Jadranu“ své místo má, byť k ní bezesporu lze mít řadu výhrad. Minimálně tu, že mnohdy je porovnáváno neporovnatelné, nakonec i to, že z řady příspěvků vyznívá jakoby mezi slovy, že ten komu cesta trvá déle než… či má nižší cestovní průměr než…je vlastně neschopný a nemá na silnici co dělat.
Býval j sem v polovině devadesátých let dálničním rychlíkem. Uměl jsem trasu Litvínov – Trieste pod devět hodin, v noci a nonstop jen s tankováním a sám v autě). Dnes už to neumím a umět nepotřebuju. Tehdy to patřilo k profesi, dnes jsem usedlý úředník jednoho magistrátu. Ještě před pěti lety jsem ve své vísce na úpatí Klíče(Českolipští nepochybně vědí, která to, viď, Aldo) v půl šesté večer sedl do fabie a v pět ráno najížděl na trajekt v Jablanacu, ale dnes už bych to nezlvádl. Prostě nejsou k tomu už osobní dispozice, věk přinesl neduhy.Dnes jezdím své tempo, byť je svižné, nejsem v žádném případě „Jadranská střela“. Poslední výkon, ten loňský: 19,15 odjezd z Doks, 5,30 po cestě s přestávkami Planica(ano, na úpatí obřího můstku), pauza, poledne Sveti Juraj ( nepopadařené setkání s Leonardem Maedem), povalování po pláži a ve vodě, večer okolo šesté v Žaboriči. Ovšem v minulosti- mi cesta trvala většinou dva dny, onehdy i tři, prostě- kochám se a to i po silnicích lokálního chrakteru, zvlášť v Rakousku.
Jistě, s malými dětmi je lépe tu cestu absolvovat co nejrychleji, nejlíp přes noc, jejich neklid, netrpělivost, jich méožná i nechuť k pobytu v uzavřeném prostoru auta jsou prostě průvodním jevem toho, že jsou malými dětmi. tady asi ten dálniční spěch je namístě a není , podle mého názoru, jediný důvod jej odsuzovat.
Někdy mne však překvapí deklarované cestovní průměry nad 100 km za hodinu, s plně naloženým autem celou rodinou v kabině.
Už jsem napsal, doba mladické bujarosti je pryč, dnes se kochám. Nedávno kdosi napsal, že dovolená pro něj začíná zacvaknutím dveří auta. Už několik let i pro mne.
A letos, pokud nejdojde k změně rozhodnutí ve prospěch putovní dovolené po zemích Českých a Moravě a Slezsku, budu v tomto vlákně ostudou. Protože už je zaplacena záloha půjčovně obytných aut, pojedeme obytným autem. Poprvé v životě. Nejspíš to bude nejdražší ubytování,ale už teď vím, že dovolená začne nejspíš otočením klíčku .
Nechám se nést silnicí a dálnicí a kde se mi bude líbit, tam zastavím, tam budu spát, prostě odpopčívat budu tehdy, když to na mne zrovna přijde,Lubine. V plánu je oblast Žaboriče a Grebaštice, ovšem čím dál víc se vkrádá myšlenka denně popojet. A tak vlastně cesta do cíle může trvat celý týden.A cestovní průměr bude nekdě u sedmi kilometrů v hodině.
Z diskuzí s některými z Vás, vedených i živě, jsem zjistil, že řada z nás prostě tu cestu jen přežije. Je to jejich volba, vůně soli vábí velmi. Ale přejezd Rakouska po starých silnicích, bˇyt musíte přinést oběť času, obět nějakého litříku benzínu či nafty navíc, může přinést( a mně už opakovaně přinesl) nové pohledy, nové zážitky. Jsem rád, že se tu již obejvili tací, kteří mají stejný názor a někteří jej provází i snímky, čímž dokazují, že si i tu cestu užívají.
Avám, dálničním rychlíkům: až mne dojedete, blikněte mi do zrcátek, já Vám uhnu. Jen dojeďte v pořádku, vy a celá Vaše osádka.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 100
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.