Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 07. 2009 05:02
sslunicko

asi tak to nějak bude. Záleží hodně jednotlivém způsobu jízdy. Jedu sám - klidně jenom na WC a hotovo. Jedu s rodinou - zastávek je více. Dnes v podstatě jedu 90% po dálnicích a proto poměrně vysoký průměr - 108 km/ hod. No a vím, že mne hned někdo osloví - Václave, to tam za celou dobu nedáš šestku? - Ne , opravdu ji tam dám, ale jedu i po dálnici max 150 a to ještě ne všude. Ale baví mne jak v těch kopcích mám těch 150 i směrem do kopce nahoru. Tam jsou vidět ti koníci. Na rovinkách mne potom někteří zase začínají předjíždět. Já zase jenom max těch svých 150 a klídek. Když totiž já se chci v tom moři koupat.

Ale jeden poznatek mám. Dost si všímám kolem sebe. Vidím že i ostatní dost zastavují na odpočívadlech. Takže asi to nebudou nějaké velké závody.yawning smiley
No a " vo tom to je" !!!!!
Orl. hory - Gradac když sečtu čas takže 12 hod čisté jízdy pokud vše klape. Přestávky nepočítám. Ty jsou mimo.

confused smileyA toto je neméně důležité !!!!!
V A jít na velkou ? To je tedy problém. Pokud tedy nechcete přestávku min. hodinu. V HR je o mnoho více možností a hygieničtějších než v A !!!! Ať v Rakousku alespoň ty kadibudky udržují. Je to někdy nechutné. V noci bych tam ani nezastavil. Je naděláno i kolem. FUJ !!!! Když se tam denně zastaví min 300 lidí a použije je? angry smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 07. 2009 12:50
Ano, v blesku to bylo psano, ze to neplati to omezeni do 24let,pojedu tedy neco mezo 120 a 130
smiling smiley.

Mohl by mi prosim ale nekdo napsat, kdyz potrebuju byt okolo 08:00 rano v Drveniku v kolik mam vyjet z Grazu? Cestou pocitam tak 4x 10minut prestavka
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 07. 2009 17:39
podle navi cesta vychazi presne na 7 hod. Je to cca 650 km. S tvyma prestavkama vyjed o 8 hod driv, tedy o pulnoci
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 07. 2009 18:34
a když jsi nenapsal psal alespoň kudy (SLO dálnice nebo objezd ? ) (HR, po staré nebo dálnice? atd...
to nemáš nějaký fahrplán na net mapách, kde ti to nějakou dobu plus mínus hodí ???
nechápu, proč se někdo ptá za kolik, když neřekne kudy a přitom na každém routeplanu má přibližný odhad....
a ten Graz mi taky nějak nesedí....když se dostaneš tam, tak máš asi snad nějaký odhad ...angry smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 07. 2009 18:52
dobre smiling smiley.

tak slovinsko pres mureck,
pak dal po dalnici.

jedu sam do HR poprve - odhad nemam vubec.

a hned se nezlob, ja to nemyslel spatne, jen bych rad stihl ranni trajekt smiling smiley.



mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> a když jsi nenapsal psal alespoň kudy (SLO dálnice
> nebo objezd ? ) (HR, po staré nebo dálnice?
> atd...
> to nemáš nějaký fahrplán na net mapách, kde ti to
> nějakou dobu plus mínus hodí ???
> nechápu, proč se někdo ptá za kolik, když neřekne
> kudy a přitom na každém routeplanu má přibližný
> odhad....
> a ten Graz mi taky nějak nesedí....když se
> dostaneš tam, tak máš asi snad nějaký odhad ...angry smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 07. 2009 19:24
Lucano
tak jo, ale na tom trajektu, zřejmě na Sučuraj na Hvar, máš místenku, kdyby tam náhodou byla nějaká fronta a tys přijel na osmou??
počítej tak deset celkem a když tam budeš dřív, tak si dej cigárko a lehára..osmiling smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 07. 2009 19:48
To Lucano:
Pokud jedeš v pátek od nás,pozor ve Slovinsku se můžes před hranicí s HR zasekat klidně i na 2 hodiny ! (na silnici od Ptuje k hranici to je někdy hóóódně "vtipný"thumbs down
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 07. 2009 20:34
Ahoj, vim, že je to trochu off topic, ale nedostalo se mi žádné odpovědi na fóru, které se tím zabývá, tak to zkusim tady.

Potřeboval bych kontakt nebo tip na apartmán v Primoštěnu pro 2 osoby na nějakém pěkném a klidném místě a pak apartmán pro 3 osoby s těmi samými požadavky.


můj mail: KubecVojtech@seznam.cz,




Předem děkuji za jakoukoli odpověď!
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 07. 2009 20:43
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 18:44).
elo
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 07. 2009 20:51
Kdyby admin nechal hodnocení, bylo by to jednoduchšší. Takže souhlas s JirkouD.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 07. 2009 21:06
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 16:36).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 07. 2009 01:01
mistenku na trajekt nemame, ale tam verim, ze se dostaneme, jezdi pak dost casto i kyvadlove..

jinak, jo, jedeme z patka na sobotu.. bohuzel sad smiley.
kvuli cemu tam jsou ty kolony? to slovinci kontroluji kazde auto?

stamar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Lucano:
> Pokud jedeš v pátek od nás,pozor ve Slovinsku se
> můžes před hranicí s HR zasekat klidně i na 2
> hodiny ! (na silnici od Ptuje k hranici to je
> někdy hóóódně "vtipný"thumbs down
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 07. 2009 13:54
TO Lucano:
Proč jsou tam kolony to je mi někdy taky záhadou,rozhodně každé auto nekontrolují,ale vzhledem k tomu,že jezdívám v pátek večer od nás,tak většinou těch nějakých 60 km mezi Šentiljem a Maceljem jedu většinou mezi 2 až 3 hod. Jen jednou jsem jel v neděli a trvalo mi to 50 minut..Jak je to letos ještě nevím páč jsem ještě nejel.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 07. 2009 14:04
no, tak uvidime. my jedema za 15 dni, tak snad smiling smiley


stamar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> TO Lucano:
> Proč jsou tam kolony to je mi někdy taky
> záhadou,rozhodně každé auto nekontrolují,ale
> vzhledem k tomu,že jezdívám v pátek večer od
> nás,tak většinou těch nějakých 60 km mezi
> Šentiljem a Maceljem jedu většinou mezi 2 až 3
> hod. Jen jednou jsem jel v neděli a trvalo mi to
> 50 minut..Jak je to letos ještě nevím páč jsem
> ještě nejel.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
15. 07. 2009 17:43
My jezdíme vždycky večer v neděli a nikdy sme nezažili žádné kolony a to do HR jezdíme už od nějakýho roku 96. Letos jedeme opět v neděli tak uvidíme. ;-) Přeji hezký den MarekK
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
15. 07. 2009 21:06
Jinak k tématu, do HR jezdíme z Brna 11 - 12 hodin, podle toho jak stojíme. A to prosím jedem víceméně podle předpisů.!! Přeju šťastnou cestu všem a lehkou nohu ! ! ! MarekK hot smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
15. 07. 2009 22:08
stamar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Lucano:
> Pokud jedeš v pátek od nás,pozor ve Slovinsku se
> můžes před hranicí s HR zasekat klidně i na 2
> hodiny ! (na silnici od Ptuje k hranici to je
> někdy hóóódně "vtipný"thumbs down

Já to zažil 11.7. naštěstí z protisměru spinning smiley sticking its tongue out auta stáli až do Ptuje a možná ještě dál................
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
16. 07. 2009 10:38
MarekK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> My jezdíme vždycky večer v neděli a nikdy sme
> nezažili žádné kolony a to do HR jezdíme už od
> nějakýho roku 96. Letos jedeme opět v neděli tak
> uvidíme. ;-) Přeji hezký den MarekK

JJ to sedí,jednou jsem jel taky v neděli od nás a přes Slovinsko od Šentilje po Macelj za 50 minut..To byla pohodička smoking smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
17. 07. 2009 17:02
My jeli na noc(čtvrtek),z Loun přes Brno,Vídeň,s objížďkou slovinské dálnice do Biogradu Na Moru-celkem 1068km 15hod.Dost jsme stavěli(máme tři děti,tak si to asi všichni dovedete představitgrinning smiley).Musím podotknout,že jsme jeli autem do Chorvatska poprvé.Cesta zpátky trvala jen 12,5 hod,z Biogradu jsme vyjížděli ráno v půl sedmé,ale míň jsme stavěli a nikde se nezdrželi v koloně.Celkově můžu říct,že obě cesty byly v pohodě.smiling smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
18. 07. 2009 09:35
Rychlostní průměr 140 - 150 ??? Tím se chlubíš? Věř, že nemáš čím.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
18. 07. 2009 12:15
jar2004 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Rychlostní průměr 140 - 150 ??? Tím se chlubíš?
> Věř, že nemáš čím.


jakym zpusobem jsi ten prumer proboha vypocital? Anebo si myslel jen dalnicni prumer? To zas tak hrozny snad neni
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
18. 07. 2009 13:11
Rychlostní průměr 140 - 150?? to snad ani není možný ne??
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
18. 07. 2009 20:32
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil housle (30. 01. 2011 18:10).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 07. 2009 16:05
jar2004 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Rychlostní průměr 140 - 150 ??? Tím se chlubíš?
> Věř, že nemáš čím.


Jak jsi prosímtě přišel(a) na takovou průměrnou rychlost?eye popping smiley Palubní počítač ukazoval průměrnou rychlost 96km/h.Počítám ,že přestávky nám zabraly jen 30min.Měli jsme asi tři nebo čtyři max. vždy tak na 10min na protažení.Jasně ,že po dálnici se jelo kolem těch 130km/h,asi jako všichni(a že se po dálnici jede pěkných pár kilometrů).Kdyby jsme jeli průměrně 150km jak ty píšeš,tak bychom ujeli skoro 2000km,a tak daleko jsme tada fakt nejeli!!!eye rolling smiley Nejsme žádní blázni,vezli jsme své tři děti !!!tongue sticking out smiley.Myslím,že jsme jeli jako většina ostatních lidí !



Upraveno 1krát. Naposledy upravil STÁŇA V (19. 07. 2009 16:06).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 07. 2009 18:43
Jel jsem z Pelješacu 17.7. přes Ravču do Prahy, 1300 km za 15 hodin se třemi poměrně krátkými přestávkami a bez spánku..yawning smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 07. 2009 19:14
K tomu rychlostnímu průměru 140 - 150 km/hod: je to průměr dosažený v noci jízdou pouze v ČR (od místa výjezdu k čerpací stanici SHELL v Mikulově - tj. 235 km doba jízdy 1 hod 35 minut ,podotýkám že 99 % jízdy bylo po rychlostní komunikaci a dálnici,pouze cca 35 km bylo mimo ně. Takže matematicky si to může spočítat každý sám). Na druhou stranu průměr od sjezdu z dálnice v Šestanovaci, po Jadranské magistrále do Gradacu při dodržování rychlostních limitů byl 55 km/hod, a pro dopřesnění celkový průměr jízdy byl 117 km/hod. Pro případné "moralisty" - taky vozím své potomky a vím,že v autě mám i jiné pedály než jen ten plynový.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 07. 2009 02:31
Č.Budějovice-Drage: čistý čas jízdy 11h,812km. Punto 1.1 ne moc na dlouhé cesty, ale je to můj "mazlík" :-) auto jsem netrápil a jel po dálnici něco přes 110km/h vrátilo se mi to spotřebou-což už mám vyzkoušené. Tankoval jsem až v Pakoštane. Takže jsem celou cestu ujel na jednu nádrž, tzn. necelých 45l naturalu.
Jen doplním, že jsem se snažil jet v pravem pruhu. nechápu proč je pravý pruh prázdný a všichni se mačkají v levém, když jedou pomaleji než ty v pravém. Kdyby jich tam bylo deset, všichni se stejně budou chtít předjíždět a pojedou v tom jelevějším.:-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirkaCB (20. 07. 2009 02:40).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 07. 2009 08:37
Ostrava-Biograd 950km v neděli 19.7. 9,5 hod. klidnou jízdou přes den přes Rakousko a Slovinsko po dálnici. Průjezd Slovinskem v pohodě, skoro bez zastavení za cca 45 min. díky nové dálnici Maribor-Slivnice-Ptuj. Tenhle úsek dálnice je opravdu velká pomoc a až bude v srpnu i obchvat Marboru, ještě lépe.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 10. 2009 09:41
Postřeh z cesty do Skotska... Všem přívržencům JADRANU - mezi něž se mimochodem rovněž řadím - se omlouvám, že se jedná o cestu ne do HR... Ale myslím si, že tyto postřehy nemusejí býti na škodu:-) Výjezd z ČR směr Francie - 5:00 ráno... Příjezd do Callais cca 21:00 - 1450Km... 6 hodin odpočinek a čekání na trajekt... 5:00 ráno odjezd směr Edinburg... 930Km... Příjezd na místo v cca 17:00... Dva řidiči, co 200km střídání za volantem+svačinka a cigáro... Přestávky 10min... Obrovský přísun tekutin a energetických pochutin:-) Spánek cca 3hod před trajektem... Matess
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 10. 2009 16:21
Bylo by vhodné ale vědět i jakým autem. Dva řidiči - to může být i kamion.drinking smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 166
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.