Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 11. 2009 19:48
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 19:36).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 11. 2009 19:57
...Vašku...je to tak...stejně si nic nenaženou...yawning smiley
...09.10.09...najížděl na D1 za Brnem tenhle " bavorák " v 60ce...cca 100kou...a málem se na dálnici nevlezl...




...pak si všiml, že ho natáčím a jel poctivě 130 ...( i já se brzy zařadil )smiling smiley


avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 11. 2009 20:03
Pane, Jirko D, kde je v mém příspěvku zmíňka o Vás? confused smileysmileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil LOVA (06. 11. 2009 20:17).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 11. 2009 20:33
Opravdu je to o té předvídavosti, zkušenostech a i znalosti místních podmínek. Tam kde to znám, kde je dobrá viditelnost, dobrá silnice tak mimo obec nejezdím vždy podle předpisů. V obci se však snažím jet tachometrových 55 až 60, tedy reálných 50 až 55. Mimo obec, když jedu po pěkném přehledném úseku tak jedu klidně i víc než 90. Ale jen pokud tím nikoho neohrožuji nebo neomezuji. Na Chorvatské prázdné dálnici časně ráno jsem taky nejel 130. Nicméně bych netroubil na někoho, kdo jede podle předpisů a já chci rychleji. V tom Chorvatsku je to o tom, že na rozdíl od místních neznáme místní poměry a nevíme co si můžem a nemůžem dovolit. Nicméně oni by mohli být tolerantní a ne nepříčetní.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 11. 2009 21:25
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 19:36).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
07. 11. 2009 08:47
Pokud jsi vzpomenu, jak jsem na konci 70. let minulého století jezdil se Š 1000 MB rychlostí 100 - 120 km/h - to byl tehdy panečku hazard, než jezdit současnými moderními auty vybavenými ABS, ESP a dalšími vymoženostmi třeba 150 km/h.Tehdy ještě nebyla omezena rychlost na 90 km/h, pokud jsem šlápl na brzdy v těchto rychlostech, tak se auto rozkmitalo bez nějak znatelného zpomalení, každé kolo brzdilo jinak, bubnové brzdy se seřizovaly od oka pomocí excentru, nebylo třeba s autem chodit na STK, v obci od 23.00 -5.00 neomezená rychlost, pneumatiky diagonální pochybných kvalit a tím i celkové jízdní vlastnosti.Říkalo se tomu tisíc malých bolestí nebo DODO - dodělej doma. Na druhou stranu byla větší kolegialita o ohleduplnost. Pokud se např. potkala stejná auta stejné barvy tak na sebe řidiči zablikali dálkovými světly a pozdravili se, vyměňovaly se zkušenosti a podávaly se zlepšovací návrhy, jak odstranit těch tisíc bolestí. Je dobré si na tyto doby vzpomenout, ale to patří již určitě do jiného vlákna..

Karel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 11. 2009 09:36
Já myslím že větší hazardování než jet na přehledném úseku 150 je nesmyslné poddodržování už tak nesmyslných omezení / pro jistotu 40 na 50sátce když už i tachometr je nastaven o cca 10% výš atd/ pravě tito rádoby spravedlivý nutí ostatní předjíždět i tam kde to zrovna není ono.
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 11. 2009 10:45
Karle,
To co jsi napsal je docela pravda. Ale super na tom bylo to, že jsem se pomalu naučil na těch autech opravit co bylo třeba. Dnes u Volva - hučí ložisko, SKF za 1.000,- kč - ale nevyměníš ho, ono je v kulise a mění se komplet - cena 7500 + práce. A jsi na jedenácti.angry smiley
Dříve - hnul jsi rozdělovačem a už to bylo o nečem jiném. Vyčistil jsi kladívko a zas bylo po problémech. Leštily se kanály, snižovaly se hlavy. Dodnes má syn pařeza a ten jede i se mnou 90 km/hod. A auta ? U ruských aut to bylo ještě kouzelnější. Na opravu stačil drát a kombinačky.
Pointa je prostě v tom, že jsem věděl která bije. Věděl jsem co si s tím vozem nebo motorkou mohu dovolit, protože jsem je znal do šroubku. Dneska spousta řidičů je schopna vyjet v zimě na takových jebkách že má vzorek 1 mm a co je nejhorší - služební auta. Jedno jsem převážel z Phy na pilu a musel jsem k pumpě. Tlaky - nejméně 0,9 a nejvíce 1,8. Ani jedna guma nebyla předpisově ! On s tím ten hoch jezdil celou dobu. Za celý rok nedofoukl gumy. Prudké zabrždění - a je hotovo. A tak můžeš postupovat k dalším.
Nechci nikomu dělat mravokárce ale jakmile nejde o život, tak jde o ho..o !!! Ale tady již někdy o život jde.confused smiley
Dopravní nehoda v Dolní Lipce v úterý - udajně jel asi 20letý chlapec 190 km/hod. Vžyť se jedná o obyčejnou cestu Lichkov - Králíky. Kdo to tam znáte víte o co jde. Následky tragické - prohlédněte si pneu !!!! A to byla mokro, trochu sněhu - Málem zabil i neviného člověka. Co dodat ? Smutné .thumbs down
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 11. 2009 13:01
Vašku, mluvíš Mirkovi z duše - zlatá škodovka (ještě i Citroen BX) - všechno a kdykoliv na ní vyměnil nebo opravil sám. yawning smiley Dnes má každé auto svého "pana doktora", stejně jako človíčci. A každou diagnózu jiného. thumbs up smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 11. 2009 19:17
Tak jsem úplně náhodou zabrousil do Chorvatska a ejhle, ono tady už asi Chorvatsko není. Ostatně je zima, tak co si nepotlachat i o něčem jiném. Určitě se ztotožním s několika příspěvky shora. Mám najeto doložitelně 1,5 mil. v osobáku podle knihy jízd už v roce 1999. Od té doby statistiku nevedu a jen odhaduji. Osobně povolenou rychlost nedodržuji a řídím se spíše citem. V obci v Olomouci třeba na obchvatu mezi nemocnicí a zenitem považuji 50 za úplnou zhovadilost. Žádný přechod a čtyři proudy. Asi i dopravní značení to pochopilo, takže jsou křižovatky nastaveny na 70. Dopraváci si zde ovšem jednoznačně nesmyslně vybudovali dojné místo na pokuty. Stejně na mnoha jiných místech si klidně 120 dám bez jakéhokoli rizika. Je to ovšem o zkušenostech a vědění, co si mohu dovolit a kde. Jsou místa, kde ani zdaleka nejedu povolených 90 a nebo i 130. Na dálnici se mi pod pedál vloží myšlenka zvaná spotřeba a jedu s ohledem na peněženku. V Praze mne zastavili dopraváci za nuselákem, že jsem jel 98. Otevřeně a chapsky mi řekl, že pokud ustyší slušnou výmluvu, tak mohu jet. Řekl jsem mu, že podle papírů má to auto kolem 90 nejnižší spotřebu a jel jsem bez pokuty dál. Tento způsob praktikuji pořád a nemám problém. Pokud se týká dopravních nehod, tak jich mám 6, kdy se někdo trefil do mojí plechovky vždy stojíci, něklik situací, kdy jsem někomu zachránil plechy uhnutím a 0 z mojí viny. Bodů mám plný počet. Jezdím rychle a nepovažuji se za nějakého hazardéra. Za ty považuji většinu cyklistů. Málokterý má světlo nebo něco, co ho odliší od šedé vozovky. Povinné svícení zsebou přineslo bohužel i opačný fenomén a to hledání světel. Mrknu doleva, světla nejsou a jedu. Ejhle jak se divím, že si na čelo klepe cyklista v černé větrovce a bez světel. Většinou se potom diví i cyklista nad mojí rétorikou resp. nadáváním. Cyklisté si musí uvědomit, že jejich viditelnost se mnohdy rovná umění Rendla a Hopkirka. t.j. neviditelnosti. Za velmi dobrý nápad považuji povinné reflexní vesty jako například tuším v Polsku. To by ovšem cyklisté amatéři v parádních dresech světových stájí asi nepřekousli. Hlavně ti, jedoucí v pelotonu Tour de France u Pardubic přes celý pruh. Osobně cyklisty přímo nenávidím a pustím jim kdy můžu ostřikovače při pomalém předjíždění na lepší vidění. Nehoda o příspěvek výše je přikladem, co se stane, když řidič nemá potuchy jak se řídí auto. Hodně řidičů si myslí, že volantem a ono je to hlavou.
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 11. 2009 19:33
Pacesole, thumbs up
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 11. 2009 20:27
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 19:35).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 11. 2009 20:40
JirkaD napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pacesole, podle najetých kilometrů jste asi starší
> člověk, tak jako já. Máte někoho v rodině, děti či
> vnuky, kdo jezdí na kole? Pokud ano, taky je
> nenávidíte?

V rodině nikdo timto fenoménem netrpíyawning smiley Co je to starší. U některých řidičů je s podivem i 25. Já jsem mlád 45 let



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pacesol (08. 11. 2009 20:42).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 11. 2009 21:21
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 19:35).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 11. 2009 21:22
JirkaD napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak to už chápu, proč nás cyklisty tak nenávidíš.

Jirko máš řidičák???
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
08. 11. 2009 21:57
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 19:55).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 11. 2009 07:34
Jirko, je všeobecně známé, že řidiči-necyklisti prostě cyklisty na silnici nesnáší. Manžel jezdí amatérské závody na kole, v sezóně najezdí kolem 8 tisíc km a setkává se s tím na silnici pořád. A s těma ostřikovačema, jak píše pacesol, se už taky několikrát setkal. Jinak měl 2x kolizi s autem a pokaždé to byla vina řidiče.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 11. 2009 08:51
Nedalo mi to a připojuji se taktéž do debaty. Pokud cyklista dodržuje pravidla silničního provozu, nevšimnu si ho a proto mi nevadí. Pokud se chová jako pán silnic, nemůžu napsat nic jiného než že většina, vadí mi. Jízda minimálně metr od kraje, jízda přes přechod pro chodce, uhybat jim na stezkách (speciálně na horách, když se řítí z kopce dolu), respektovat jejich "sílu houfu", když jich jede skupina roztažená až ke středové čáře.
Dnes ráno, dva "nabušení" cyklisté, neosvětlení, mlha a déšť, metr a půl od krajnice, když sem si dovolil na ně po nějaké době, co nešly předjet, zatroubit, aby se uráčeli více ke kraji, hrozba rukou. Na další křižovatce mě dojeli na červené, hup na chodník, pak na přechod, zase na chodník a na silnici a za křižovatkou jsem je opět pracně předjížděl.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 11. 2009 10:38
Ano, jízdy cyklistů přes přechod pro chodce - to je lahůdka. To si neuvědomují, že když se přiřítí v poslední vteřině, u kraje ani nepřibrzdí, natož aby se rozhlédli, vlítnou na přechod - že to řidič zašlápne na 2 metrech? Já osobně je považuji za mnohem nezodpovědnější a nebezpečnější než zamyšlené chodce....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosmarine (09. 11. 2009 10:39).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 11. 2009 10:55
samá kritika nás kolistůangry smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 11. 2009 12:24
V minulém příspěvku jsem byla na straně cyklistů, teď zase jedna příhoda proti. A shodou okolností to patří k diskuzi o Chorvatsku i když asi do jiného vlákna. Stalo se to začátkem srpna 2002. Připravovali jsme se na 16 dní do Chorvatska s odjezdem v pátek odpoledne. Tenkrát jsme ještě jezdili z Plzně přes Dvořiště na Linz a Graz atd… Ale již od čtvrtka jsme sledovali, že jih Čech je pod vodou, přes Budějovice že se nedá projet. Tak jsme se na poslední chvíli rozhodli, že pojedeme na dálnici na Prahu, Brno, Vídeň … Vyjeli jsme tedy v pátek kolem poledne od domu u nás v Plzni na Košutce a cca po 10 minutách jízdy (na křižovatce u polikliniky na Doubravce – Plzeňáci budou vědět) nám vjel na přechod asi 15letý kluk na kole. My měli zelenou, on vjel na přechod na červenou. Střetu nešlo zabránit. Měli jsme rozbitý přední světlo a od jeho ramene prasklé čelní sklo. Kluk tvrdil, že mu nic není, přesto ho kolemjdoucí raději odvedli na polikliniku. Pak jsme se dozvěděli, že byl ještě pár dní na pozorování v nemocnici. My jsme čekali cca hodinu na policajty, pak zajeli nafotit škodu na pojišťovnu, odvezli auto do servisu. Tam nám slíbili, že za dvě hodinky sklo a světlo vymění. Tak jsme jim tam naložené auto nechali a mezitím jeli MHD znovu k výslechu na policajty. Zkrátím to, nakonec jsme někdy k večeru přece jen odjeli, ale byl to opravdu vydařený start dovolený.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 11. 2009 13:30
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> samá kritika nás kolistůangry smiley

Není to kritika všech kolistů, ale jen těch, kteří nejsou ukáznění a riskují svůj život a problémy s doživotním trápením řidičů. Nebo Ty taky jezdíš v plné rychlosti přes přechod pro chodce a v noci v černém a bez osvětlení??? smiling smiley

Ale to jsme opět mimo téma...a vůbec, jel už někdy někdo trasu do HR na kole? Jak dlouho trvá cesta? Jen tak pro zajímavost.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 11. 2009 14:34
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek (22. 11. 2009 13:18).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 11. 2009 14:48
Dobrý den všem kolistům i motoristům.Jezdím na kole každý den a to samé i automobilem.Větší radost mi ale dělá jízda na kole.Pro mou bezpečnost dělám pár základních věcí.Ciklista musí být za každého počasí POŘÁDNĚ osvětlen či označen reflex.prvky,podotýkám za každého počasí.Dál si vybírám pokud možno cyklostezky a cesty mimo aut.dopravu.Ten kdo se chce projet v klidu a beze smradu na kole stejně volí lesní cestu.Fenomén kterému se chci věnovat je souběh sil.1 tř. a cyklostezky(např.ze staré Lípy do Vlčího Dolu)naprosto nechápu cyklisty kteří mají tu odvahu se za snížené viditelnosti pustit na tuto silnici,když hned vedle probíhá cyklostezka.Nechápu,proč se tento úsek neoznačí zákazem vjezdu cyklistů.Osobně tento úsek jezdím často,ale i jiné úseky podobného typu a zajetí si cca 1-2 km stojí za pocit bezpečí.Totiž a to mi dá za pravdu i JirkaD situace se po několik let zhoršuje aut strašně přibylo a cyklisté si to prostě musí uvědomit.V 1995 jsem vyrazil na silničce z Lípy do Dvora Král.n.Labem na výlet do Zoo a zpět.Nyní bych se toho neodvážil ani ve snu.Prostě cyklisté se musí pomalu přesunout mimo frekventované úseky.A o městě ani nemluvím.Tam se zase musí smířit motorista s tím,že cyklista je rychlejší,pohyblivější,obratnější a také zranitelnější.Můj názor je ten,že by se měli pohybovat chodci spolu s cyklisty po chodnících ale za předpokladu,že bude cyklista dávat přednost chodci,tak jak to je zavedené např,ve větších městech.Další chybou je to,že neexistuje zákon přikazující chodci pohybujícímu se po silnici být osvětlen.Vemte si situaci po ránu či navečer za snížené viditelnosti.Blikačka stojí cca 100 kč.Je na klip a ten se dá připnout na bundu....Rázem je vyřešeno,a pokud by ho chodec neměl,mělo by se k tomu přihlédnout.Dalo by se to vyřešit povinným nošením refl.vesty.Bohužel na to zákon nepamatuje,a jsem pro vestu uzákonit povinně i pro cyklisty pohyb.se po silnici 1.tř.Co vy na to?

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 11. 2009 15:09
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 19:55).
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 11. 2009 15:32
Milý JirkoD- samozřejmě, že tou rychlostí jezdím v době, kdy jen těžko natrefit na cyklistui, ve dve, ve tři v noci....
Ovšem pro Tebe jako obhájce cyklistů a bruslařů(proboha nic ve zlém) jen to, že velmi frekventovaným a nebezpečným jevem na straně cyklistů a bruslařů je ignorace ustanovení §§ 57, odst 3 a§§ 53,odst. 3 zákona č.361/2000 Sb.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 11. 2009 15:39
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 16:14).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 11. 2009 16:17
radek napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Prosím,kde mám zařadit příspěvek o tom jak mě
> dlouho trvá cesta do Chorvatska?

no nezbyva ,len zalozit novu temu "sialena jazda autom kontra cyklisti" smileys with beer a tam moze byt debata o tom ako dlho nam trva cesta k jadranusmiling bouncing smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jusil (09. 11. 2009 16:19).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 11. 2009 18:19
TAK TO JE KONEC.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 11. 2009 18:31
...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 19:54).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 226
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.