Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2010 17:00
Vyjíždět ještě tentýž den po práci není zrovna ideální, zvlášť když nejsi zvyklý řídit takové vzdálenosti. Jednou jsem tak jel do Omiše a ta dálnice strašně uspává, a to jsem zde nejel poprvé. Pamatuji si, když jsem jel úplně poprvé, to ještě nebyla dálnice, jak jsem vše bral s pokorou, neustále testoval vlastní síly, panicky jsem se bál mikrospánku, raději jsem stále zastavoval. Je proto dobré poznat na co mám a nejlépe vyjet na první svou takovou dlouhou cestu naprosto odpočatý - viz jedna rodina před dvěma lety tragicky havarovala na již zmíněné dálnici z důvodu mikrospánku.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2010 18:12
Tady asi nevyřešíme kdy nejlépe vyjet.Musí si každý podle sebe zjistit co nejvíce vyhovuje.Dříve jsme jezdili na noc a kolem 2 hodiny musela přijít pauza na spánek.Potom jsme zkoušeli v 1 v noci , to se neosvědčilo ale ve 3 odjezd s přestávkou na Dobra jsme byli v Makarské ve 14 hodin v pohodě.
Jinak manžel usne vždy ihned ale když se má jet na dovču tak nezabere. A jestli vyjet po práci,no záleží také na tom co kdo dělá /poslanec by mohl vyjet hned /.Adult píše naložit auto, tak to je u nás také jednoduché,vezmeme dvě cestovky, karimatky a chladící tašku hodíme do kufru a jedeme.
Re: Libor M
23. 06. 2010 18:29
thumbs down



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Midax (20. 04. 2015 22:48).
Re: Libor M
23. 06. 2010 18:49
Diky vsem za nazory. Nemusite mit strach, rozhodne pojedu s respektem. Uvedomuju si ze mikrospanek muze prijit necekane a i na toho co si mysli ze je nad veci. Rozhodne to nebudu pokouset. Hrdinu je plnej hrbitov. Cestu si uziju a mam rad rizeni v noci i kdyz vim ze to mozna vic unavuje, i kdyz tezko rict, v pripade vedra bych byl vyfluslej asi vic.

Pojedu nejspis po praci tak mezi 4-5. Nejspis si vezmu jeste pul dne dovolenou, jestli to teda klapne grinning smiley.

Diky a hezkou dovolenou pokud Vas teprve ceka.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2010 19:12
Midax
hezky napsáno, ale to děláš takhle rok co rok ? mne stačilo dívat se na tu zarostlou pustinu od Karlovce dolů po staré cestě před léty a stačílo 1-2 x a dost....kochání časem omrzí...
dnes, když už jsou vymakané dálnice, nejsou už fronty u tunelů v HR a konec konců už je už i nový kus dálnice ve SLO, tak je alespoň rychlé a s přiměřenými přestávkami to odjede každý za půl dne a něco k tomu...
za ta léta už jsem noční ježdění odboural, ze soboty na neděli se pořádně vyspím, v neděli kolem šesté ráno vyrážím, žádné fronty nikde,klídek, a večer kolem šesté už si dávám na místě panáky rakie na srovnání organizmu....zpátky ovšem v neděli nee, to jsou masakry, zpět jezdím znovu od rána, ale ve všední dny mimo pátků a pondělků....
ale, konec konců, každý to pleská jak mu to vyhovuje,,,,yawning smiley
avatar Re: Libor M
23. 06. 2010 19:25
Pridám svoju skúsenosť. V roku 2004, pri svojej prvej slávnej ceste do HR som od 7mej ráno kmital, o 12.00 v kancelárii porada (aj sa kričalo), o 19.30 som štartoval. Bola to jediná cesta počas ktorej som spal. Trvala spolu 21 hod. Bolo to však preto, že som sa vyhýbal diaľniciam. Aj v HU. Som z východu, teda krížom bez Budapest, Goričan, na diaľnicu až za Sv. Helenou po Karlovac a do Omišu po starej. Odvtedy ešte 5krát v HR, ale neviem cestou tam zaspať a šoférujem sám.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Eifel (23. 06. 2010 21:44).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2010 21:56
To Mack,

Mě se příspěvek od Midaxe naopak líbí.Vždyť celý rok někam spěcháme, proč se honit o dovolené, proč jen "hltat" kilometry.Vše je moc rychlé až povrchní, máme rychlá auta, takže musíme být brzy v cíli, máme mobily - což o to, je to fajn, dovoláme se každého v téměř jakoukoliv hodinu a hned, ale zapomínáme, že i nás se každý dovolá, že nemáme klid ani o dovolené ( pokud si ho tedy natvrdo nevypnu - ale to u služ. mobilu obvykle nejde), sledujeme neustále počítač, na který nám chodí neustále meily s mnohdy nesmyslnými úkoly a jsme vystresováni,abychom odpověděli včas, když již včera bylo pozdě.Pak nasedáme do auta a myslíme si, že všechno rychle zvládneme a doženeme. A také se může stát, že je v nejlepším případě najednou na všechno čas kvůli chvilkové nepozornosti, únavě...., nepřeji to nikomu.Alespoň já se snažím o dovolené zpomalit tento uspěchaný svět, zastavit se, poohlédnout se, zavzpomínat, pokochat se přírodou, být v pohodě.
Přeji všem klidnou dovolenou.

Karel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2010 23:44
jojo dneska uz jenom hltame km...v 97 jsem to jel dolu stopem ...to byl adrenalin. U Kninu ses bal jit vychcat, jestli na tebe nevyskoci booby trap... Vezli nas benga, vojaci, srbove, chorvati, nemci... smiling smiley No tuhle srandu si snad zase uzije muj synek.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 06. 2010 13:14
Letos jsem si dal před odjezdem cca dvě hoďky šlofíka. Nějak mi to nesedlo a až do rakous jsem koukal jak sůva. Pod Zagrebem jedna ze zastávek jako vždy, cigaretka, jednoho redbulla, projít a zase hr dál. No a po třiceti kilometrech jsem už byl zase na odpočívadle, rodinku vystrnadil z auta a i přes to, že jsem byl nafofrovanej povzbuzovačem, sklopil sedačku a hned usnul. Myslel jsem si, že snad nebudu schopnej ani zaparkovat, jak se mi chtělo spát.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 06. 2010 13:20
...a to je návod, jak dojet nejen tam, ale i "nazad" !!thumbs up
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 06. 2010 13:31
Tak jak se psalo..záleží.. na tom daném člověkovi..
My kdysik taky vyjížděli..kolem 1-2 ráno... a odpoledne byli na místě.. Ale loni.. otec.. přijel..den před odjezdem..z výstavy.., den v odjezdu..byl do 16ti hod v práci.. a v 18hod.. tradá.. řekl..jedem.. a jeli jsme..zvládl to perfektně.. až neuvěřitelně beze spánku.. jeli jsme již zmiňovanou trasu.. Ostrava-Brno-Bratislava-Rajka-Gyor-Budapešť-Nagykanizsa-Goričan-Zagreb-Lučko-Split-Makarska-Gradac.. = 1350 Km.. a byl v klidu.. nechápal jsem..a letos? se neví.. třeba zase přijde..z práce..a řekne: Jedem.. a nebo vyrazíme v noci.. hlavně ať dojedem..:-) Šťastnou cestu všem..smileys with beer
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 06. 2010 16:19
Zcela zásadní pravda - každý jsme individuální, každému vyhovuje něco jiného, každému nám naše "bilogické hodiny" jdou trochu jinak a navíc všichni stárneme a co jsme zvládli před pěti, deseti lety, nemusíme zvládnout dnes nebo zítra. Rozhodně neexistuje jeden jediný způsob či návod, kdy jet, zda ve dne nebo v noci atd. právě z výše uvedených důvodů. Nicméně nejdůležitější je jedno - jet v klidu, třeba rychleji, ale rozumně a s předvídavostí, protože každý z nás se chceme zase vrátit v pořádku domů. Jestli je někdo noční pták a klidně jede přes noc aniž by měl problémy s usínáním, jen ať klidně jede. Někdo naopak naprosto bravurně usne za volantem třeba ve 3 odpoledne ...

Naše nejdelší cesta k Zadaru (Jihlava - Brno - Vídeň - Gratz - Vídeň - Hevlín - Vídeň - Gratz - Maribor - Karlovac - Duga Resa - Plitvice - Zadar) trvala v r. 2001 díky poruše rozdělovače a návratu do Hevlína na jeho výměnu a pak znovu směr Zadar (proto ten opakovaný průjezd Vídní - to nebylo že by se nám tak líbila) celkem asi 30 hodin (PÁ od 7 do SO 13 hod.), protože jsme navíc ještě chytli kolony na hranicích, průjezd Vídní v PÁ odpoledne (zpět do ČR na opravu) a k dovršení všeho zácpy na trase od Plitvic k Zadaru, což samo o sobě trvalo 6 hodin ...

Nepřeji nikomu a jezděte hlavně dle svého uvážení a vždy včas uhněte na parkoviště, když se vám chce spát. Někdy pak nedojedete ani blbých 5 km na další.

Pavel.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 06. 2010 22:02
Já už třetím rokem vyjíždím ve čtvrtek a naprostá pohoda!!!
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 06. 2010 22:31
guttenberg napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já už třetím rokem vyjíždím ve čtvrtek a naprostá
> pohoda!!!


No jo, jenže my jezdíme na loď a ta se půjčuje asi výhradně od soboty do soboty ...

Pavel.
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2010 11:57
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 05. 2018 10:37).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2010 12:52
No od Mikulova na Istrii je to za pár hodin v klídku. Tak proč ne. Mys jezdili na kafe a chlebíček na otočku do Prahy (benzín za 2,50 Kč) tak proč ne dnešní mládež na otočku k moři.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2010 13:42
Kladno-Mimice=1140km 12.30h,v pohodě.Včera návrat.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2010 18:10
MotoMoto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No od Mikulova na Istrii je to za pár hodin v
> klídku. Tak proč ne. Mys jezdili na kafe a
> chlebíček na otočku do Prahy (benzín za 2,50 Kč)
> tak proč ne dnešní mládež na otočku k moři.

No pochybuji, že pamatuješ benzin za 2,5 Kčs, to já jenom matně někdy v 60.letech,a i když, tak v tu dobu jsi rozhodně nejezdil, navíc tehdy aut moc nebylo. Začátkem 70. let stál benzin 4,3 Kčs, pak 6,5 Kčs ( mluvím o speciálu, super byl asi o 50 hal. až 1 korunu dražší), koncem 80. let stál special 8 Kčs, super 9 Kčs a začátkem 90.let to šlo stále nahoru, pamatuji ještě, že určitý limit bylo možno natankovat za 8, nad limit pak za 12 Kčs, zapisovalo se to do velkého techničáku, to ale trvalo jen krátce. Pamatuji také velké fronty na benzín kvůli jeho nedostatku. Pak se přešlo na "světové ceny".
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2010 19:24
Karel M máš to nějak popletené. Limit byl 20l benzínu. Sparty za8Kčs pod pultem za10Kčs.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2010 20:00
Jo, pamatuji, hned po autoškole jsem stihl ještě jezdit se Spartakem na benzín normal za 2,10. Po vojně už jsem platil 4 Kčs tuším za speciál (super se objevil asi za 4,30), jen si nevzpomenu, na kolik zdražili v roce 1974 normál, pokud ještě někde zbyl stojan s ním.
Ale pardon, tohle by spíše patřilo do vlákna "Bejvávalo..."
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 06. 2010 23:04
jo, to vlákno se celý jmenuje "Bejvávalo a dobře, že už není "
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 06. 2010 11:35
ajax napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Limit byl 20l benzinu

Tak já pamatuji limit 25 l, které jste mohli koupit za nižší cenu a natankované množství se zapisovalo do velkého techničáku.
Většina řidičů to řešila tak, že připsala jedničku a desetinnou čárku a z 25 bylo rázem 12,5 a tím pádem měli nárok na ještě 12,5 l levnějšího benzinu. thumbs up
Jó, kde ty časy jsou... naštěstí už pryč ... spinning smiley sticking its tongue out
Sorry, že jsem mimo téma, ale nedalo mi to ... grinning smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 06. 2010 14:10
Jinak máš pravdu, za 2,50 si pamatuji,ale neřídil jsem, až když byl za 4,5 to už jsem řidičák měl.
A teď k tématu zpět. Dá se stihnout za světla v podnělí, poslední týden v srpnu, na Pelješac z Liberce? Myslím realně, při max využitéí dálnice. A rozumné rychlosti? Ještě jsem dolů pod Zadar po nové nejel. Co si myslíte?
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 06. 2010 14:14
No bude to nadlouho. Já jel loni zpět za světla z Gradacu - což je kousek od Ploče a po cestě ještě tak min. 4hod. na Pelješac. Jel jsem do ol. cca 12 a půl h. ....

Do Liberce je to ještě kousek....
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 06. 2010 14:35
MotoMoto:v pohodě.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 06. 2010 16:07
Z Liberce na Pelješac za světla?No tak to jsem tedy na velmi silných pochybách.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 06. 2010 19:25
No uvažuji vyrazit ve čtyři ráno a snad to nějak stihnu, sle bojím, bojím.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 06. 2010 19:30
Couddy: z Gradcu do Neumu je to asi třičtvrtě hodiny, z Neumu do Žuljany hodinu, do Lovište necelé dvě, když se nikde nezasekneš. V posledním srpnovém týdnu bych žádné zdržení nečekal.
Pro MotoMoto: za světla to bude poněkud napnuté, i když...jel jsem to o měsíc později a to je už den kratší: popis cesty jsem dával už tady [forum.ihvar.cz] , v Ravči na konci dálnice jsem byl za soumraku, v Neumu už potmě. Protože nevím, kam na Pelješac jedeš, ponechám Neum jako vztažný bod.
Z Liberce do Neumu to sice v plánovači vyjde přes Prahu, Břeclav a obchvat Vídně po dálnici (včetně slovinské) na nějakých 13 a půl hodiny jízdy, ale to by tam nesměla cestou být naše D1, není každý den zcela hladce průjezdná. Když to vezmeš v Bezděčíně po osmatřicítce na Znojmo, ušetříš 100 kilometrů, ale je to o asi půlhodinu pomalejší (no, někdy je to rychlejší, než po dálnici na Brno). Na objetí slovinské dálnice přes Lenart přičti další půlhodinu. Pak nějaká ta zastávka, tankování, hranice, práce na silnici, objížďka a přechodná rychlostní omezení, a počítej radši ještě jednu až dvě hodiny rezervu. A nezapomeň pak na tu hodinu až dvě ze vztažného bodu v Neumu, podle toho, kam vlastně jedeš.
Tak ještě zjisti, kdy vychází a kdy zapadá Slunce to pondělí a vyjeď za úsvitu.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 06. 2010 19:45
Pánové,hlavně nezapomínejte,že kdo pospíchá,odpočívá v pokoji thumbs up smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 06. 2010 20:12
Právě proto tam dávám tu časovou rezervu, ono to cestou párkrát si orazit chce, zvlášť, když mám pod kapotou jen 55 koníků, co na dálnici v dlouhých stoupáních ztrácejí dech, vcelku dodržuji rychlostní limity i tam, kde by koníci uměli víc (nebo jedu jako ostatní, to je nejbezpečnější), beru ohledy na ostatní... hlavně nekoukám pořád na hodiny (přehled si dělám až po dojezdu z účtenek od pump a mýtnic).
Nebál jsem se Chorvatskem ale ani poprvé jet ani potmě: na rozdíl od nás mají snad všude krásně viditelné vodorovné značení i patníčky, jízdní pruhy jsou perfektně vidět.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (26. 06. 2010 21:20).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 229
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.