Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 07. 2010 13:58
Šatava napsal(a):
-------------------------------------------------------
> RadekN70 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Já si myslím, že čas 7 hod je normlní...Ono
> záleží
> > kdy to jedeš, můj čas 7h byl v květnu, což
> značí,
> > že je minimální provoz....
>
> Teda hoši, tady si někdo líže rány. Otec za 6,5
> hod, já za 7 což je tak nějak normální, .....
> Musím pro hadr jak se tady práší.smileys with beer
> Otec jel do Vrsaru tedy buď přes Zagreb nebo přes
> Sloveniji. Tedy 840 nebo asi 750 km. Průměr měl
> tedy 129 km/hod a nebo 115 km/hod. Kamaráde jet
> 6,5 hodiny průměrem 129 km/hod to je tedy taková
> volovina že bych to nikomu ani nepřál prožít.
> Někde jedeš třeba 80 km/hod no a jinde třeba 250
> km/hod. Nezastavuješ, nečůráš, chleba za jízdy,
> .....?Asi tak si to chtěl povídat ? Co nervová
> soustava, dobrý. Tiky nejsou, Chocholoušek? spinning smiley sticking its tongue out
> Nakonec z tebe vyleze že jedeš se Škoda 100 r.v.
> 1969 a bude hotovo.
> RadkuN70 - rychle zpátky na zem. Připadáš mi
> skutečně divně. Jenže u Tebe je to "normální".
> Květen je zrovna tak nebezpečný v té rychlosti
> jako prosinec. Přeci je posypáno a posoleno. grinning smiley


souhlasim stebou thumbs up
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 07. 2010 14:36
Ahoj Valeri,
plně s Tebou souhlasím. Ať je to dálnice nebo ne . Ten průměr po nich je absolutně odlišný od toho, co zde píšou. A že bych vydržel letět 129 a 7 hodin v kuse ? Jak píšeš, cigárko, kafíčko, gulášek, no to je ono. No tak tam budu o 2 hodiny později. Já vím že z hladu se ještě nikdy nikdo nepokakal, ale já se klidně cestou napapám. Pohled na věc je potom úplně jiný.thumbs up smiley
No a ty toalety jsou tam na odpočívadlech pěkné a voňavé. Tedy v HR. V Rakousku - humus.confused smiley
A podívej třeba na konstrukci vozidel - AUDI je věc. Někdy ti je ale prd platné.
Ještě jednou - souhlasím s Tebou.smileys with beer
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 07. 2010 15:10
Jj souhlassmoking smileyale on se zase brzo někdo objeví stím že to zvládnul za 6 hodin smoking smiley A večer ho možná ukážou i TV NOVA smoking smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 07. 2010 15:12
renonnous napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jj souhlassmoking smileyale on se zase brzo někdo objeví
> stím že to zvládnul za 6 hodin smoking smiley A večer ho
> možná ukážou i TV NOVA smoking smiley


...... možná napasovaného ve svodidlech nebo v rakouské policejní cele.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 07. 2010 15:16
Olomouc - Vrsar je asi 760 km. Já jsem jel Novi Vinodolski - Rožnov pod Radhoštěm 10 hodin s přestávkami.Bylo to 790 km.Předpisy jsem dodržoval. Bylo to 3.7. 2010 v sobotu. Odjezd ve 13:00.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 07. 2010 16:49
Letos Brno - Split a Split - Brno v obou případech 11 hodin. Pak ještě čekání na trajekt, plavba a přejíždění ostrova Brač, ale to už do těch 11 hodin zahrnuto není smiling smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 07. 2010 19:59
Tak to nemá cenu.....
Bude lepší, když napíšu, že to jezdím 12 hod na "pohodu" a bude klid nebo co....
Tak myslím, že temata jsou od toho aby se zde přispívalo a né aby se urážely slušní lidi.
Podotýkám zas a znova, že jsme to jeli mimo sezonu a to je provoz sakra jinej než v tohle období.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 07. 2010 20:23
Z Gradace jsem vyjížděl ráno v 7:30 a kromě 40 minut kolona Lučko a 25 min Chorvatské hranice tak byl provoz super a ještě vlastně svíčková na Rohlence cca 15 min jsem byl v 20:00 Ostrava Plesná .Spotřeba do chorvatska tacho do 130 km/h 7,8 l a nazpět tacho do 150 km/h 9,2 l trasa dlouhá 1 150 km.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 07. 2010 21:27
Ten kdo jezdí, tak ví za co se to dá stihnout, samozřejmě cesta je různá, záleží na provozu, od olomouce jedu vše po dálnici, krom nějakých 100-120 km.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil RadekN70 (12. 07. 2010 21:33).
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 07. 2010 04:06
Radku,
já jsem se Tě nechtěl dotknout nebo nedej bože urazit. Jenže je to můj názor a jako malý příklad :
vesnice Mladkov, sjezd serpentínou do Mladkova od Králik - Lichkova. Já jedu asi 65 a přeze mne jde Peugeot myslím 308 sw. Normálně, jako by nic . Absolutně nemohl vidět zda něco jede nebo nejede proti. Plná čára - to přeci není zeď. Do Mladkova vletěl normálně po levé straně a valil dál. To, že vytvořil kolizní situaci, vůbec neřešil. Předjížděl asi tři auta najednou. Já brzdil i očima. Co kdyby. A to je to pověstné - kdyby. Kdyby něco vyjelo proti, třeba kamion rozjetý na 50ku do toho kopce, Bylo by hotovo. Potom pokud jel do HR, protože byl pěkně naložen, by bylo jenom stručně oznámeno - nedojel pro havarii.angry smiley
A zeptám se takto: proč potom tací jako já, kteří respektují sílu provozu a stav komunikace a terénu a hlavně znalost místního prostředí i když toto je jenom takové momentální, musíme zbraňovat - byť jenom zpomalením a náhlým brzděním - tomu abychom zabránili a sami se nestali účastníky dopravní nehody. Potažmo i když jsme tuto situaci nezpůsobili. Vezl jsem z práce dva mladší kluky - asi 25 let, a ten Jiřík jen povídá : ku-va to je debil. Jeďte za ním, dám mu na tlamu. Co tím získám? Byl to někde z Olomouckého kraje. Tedy určitě neznalec tohoto regionu. Věk : 24 max 28 s mladou dívenkou. Je možné že vezl i děti, Nevím, nevšiml jsem si v tom momentě.
Prostě obyčejně mne naštval.smileys with beer
No a potom se divíš? Mladej nebo starej ale hlavně ať se chová jak člověk. Je toho na silnicích dost. Viz Dara.confused smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 07. 2010 06:54
K tem prumerum... Pred par lety jsme na jare jezdili do jizni Francie. Krome useku Rozvdov - A6 a zaverecnych cca 25 km porad po dalnici. Rychlost tachometrove 130-140km/h celou cestu. Ta trvala cca 18 hodin. Podle chytre krabicky prumer z jizdy 112 km/h, se zastavkami 105 km/h. Zastavky byly asi jen ctyri, na dotankovani, protazeni. Takze tech 129... sorry, bud jsi kecka nebo...

no nic, tohle bude asi muj jediny prispevek do vlakna, protoze ja mam casy ponekud jine. Loni treba do Bolu tri dny. V patek do ValMezu, v sobotu Harkany, nedele Blagaj u Mostaru, pondeli Dubrovnik :-D
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 07. 2010 07:37
Šatava Jozka OK. Ještě, že tady jsou rozumní lidé.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 07. 2010 10:04
Když jsem před třemi týdny jel z Amstru do Prahy, tak rychlostní průměr bez zastávek !!! byl 122 km za hodinu. V nemecku jsem já jel do 180 km/h, když jsem spal a probudil se, ptal jsem se kamaráda, co dělá 205 na navigaci a co má na tachometru a v klidu mi sdělil, že na tachometru je 220 km/h. Upozorňuji na to, že v Německu se smí jet kolik chceš (alespoň na některých úsecích na západě Německa, na východě je to dost často omezené), v Holandsku je stryktních 120 km/h . Takže 129 km/h je na cestě z chorvatska nesmysl. Teď jsem jel od Balatonu, celou dobu jsem měl tachometrových (spíše navigačních 133 km/h) a průměr doma po 650 Km na dálnici byl 112 km/h. Opět zastávky počítač nezapočítává.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 07. 2010 13:07
JJ,udržet průměrnou rychlost dejme tomu 130 km/h na cestě do HR je bez porušování předpisů nemožné...Nehledě k tomu,že i na dálnicích bývají úseky z omezením rychlosti na méně než 130.Takže ani dálnice nedá v součtu 130.
Netvrdím,že jezdím na dálnicích jen do 130,ale těch úseků,kde bych jel 140-160 moc není a hlavně ne všude to jde. A stejně mám většinou rychlostní průměr okolo 100 km/h.
Jednou jsem jel trochu ostřeji a v trase Mikulov- Praha jsem měl stejně asi jen 118 km/h...
Nejsem zastáncem toho,že by se na dálnicích muselo jezdit jen striktních 130,stačí si zajet do SRN a tam se teprve jezdí rychle a problém to není,tak by to jistě šlo třeba 160 i u nás -samozřejmě ne na všech dálnicích.
Už jsem pár pytlů a rakví na silnicích viděl,a není to nic pěkného když se pak dozvíte co se stalo (třeba [www.novinky.cz] ,to jsem se zrovna vracel z HR a stál jsem v koloně před touto nehodou......)
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 07. 2010 14:25
Je to přesně tak. A předpokládám, že toto vlákno bylo založeno za účelem poskytnutí informací zejména nováčkům, jak dlouho trvá cesta normální rychlostí v tu kterou roční a týdenní dobu a ne proto, aby se tady chlubili blázni, kteří notoricky porušují dopravní předpisy a mají těžkou nohu na plynu tím více, čím více mají vymeteno v hlavě (s vyjímkou profi závodníků apod.).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil fargas (13. 07. 2010 20:35).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 07. 2010 17:31
... Fargas ... souhlas ... do Chorvatska se snažím jet tak, abychom se všichni vrátili ve zdraví domů ... ani se nesnažím dostat se do Splitu a okolí dříve jak za 11 ... 12 hodin ...
... loni už jsem cestou dolů, při zastávce na ZIRu ... cca 200 km pod Zagrebem tušil, že nestihneme ve Splitu trajekt v 11,00 na Hvar ... a taky nám ujel 25ti minutami ...čekali jsme přes 3 hodiny přes poledne na další ... to je život ... ale člověk si musí určit priority ... thumbs up
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 07. 2010 22:29
Jezdím na dovolenou, ne na závody.Zrovna jsem se vrátil z Omiše. Za 15 hodin do Zlína. Kašlu na to, že to lze zajet třeba za 12 hodin. Já to mám s přestávkami, s jídlem v restauraci apod. Musí být pohoda v autě, ne vytřeštěné oči. To mě opravdu za to nestojí.

Karel
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 07. 2010 23:02
tak,tak,letos to zkusím taky,lážo plážo. Vyrazím tak, abych Maďary přejel za světla a nikam zpěchat nebudu. Ještě k tomu jedu v úterý(za týden) tak snad velký provoz nebude.smileys with beer
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 07. 2010 23:08
Ja jel i do Puly 24hod. :-)
Jinak Makarska (dalnice) cca 13 -14hod. podle prestavek. Na AU hranice to mam 50km.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 07:34
Karel M. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jezdím na dovolenou, ne na závody.Zrovna jsem se
> vrátil z Omiše. Za 15 hodin do Zlína. Kašlu na to,
> že to lze zajet třeba za 12 hodin. Já to mám s
> přestávkami, s jídlem v restauraci apod. Musí být
> pohoda v autě, ne vytřeštěné oči. To mě opravdu za
> to nestojí.
>
> Karel


spravny nazor !!!!
naco sa niekam ponahlat. Cesta patri k dovolenke a tu si treba tiez vychutnat. Ja idem tento piatok a tiez pojdem pohodovo a hlavne na spotrebu. 100 - 110 km/h
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 08:42
špatný názor, ti co jezdí "na spotřebu" (fuj !) 100--110 km/hod v dálničním provozu jsou potencionálně stejně nebezpeční jako kaliči....smoking smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 08:50
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> špatný názor, ti co jezdí "na spotřebu" (fuj !)
> 100--110 km/hod v dálničním provozu jsou
> potencionálně stejně nebezpeční jako
> kaliči....smoking smiley

Nikdy jsem neměla pocit, že by mě takto jedoucí řidič na dálnici nějak ohrožoval nebo omezoval.
Pokud tedy totou rychlostí nejede v levém pruhu. drinking smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 09:21
no, především ohrožuje sám sebe...většina nehod na dálnici je způsobena při předjíždění....ale, když někomu nevadí, když jede na dálnici stovkou, že kouká víc dozadu než dopředu a kdo ho zase bude předjíždět včetně náklaďáků, je to jeho věc....a nejlepší je, když už táta toho má plné kecky a řekne mamině, hele, vem to za mne,ona jede dobře, ale 80-90....yawning smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 09:26
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 09:39
učitelka
thumbs up thumbs up thumbs up thumbs up
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 09:47
Ako dlho nám trvá cesta??? Podľa toha ako sa nám chce ísť. Vyrážame zásadne v piatok a nikdy sme nemali problém, že by sme stáli v zápchach. Piatok cca 15:00 z Prievidze a nech cesta ubieha ako chce. Ideme podľa predpisov +/-10 km/hod, na čo by ináč existovali. Väčšinou medzi 01:00 a 02:00 si zdriemneme za Sveti Rok a potom ďalej. Na miesto prichádzame okolo 08:00 a keby že prídem aj o 10:00 nič sa nedeje.
Hlavne aby sme si užili dovolenku!!!
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 11:51
to mack: súhlasím je to problém na diaľnici s hustou prevádzkou. Ak auto idúce 110 predbieha kamión a za ním dobehne ďalší 130, alebo viac? Pretože mám skúsenosti, že predbieham v 130 a zozadu mi ide takmer vyskočiť na chrbát dobrák, kt. šiel min. 160. Potom je otázka čo spôsobuje nehody. Na prázdnej diaľnici je to problém minimálny.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 12:20
koncem června jsem jel na Makarskou a můj názor je ten že v Chorvatsku jsou nejhorší řidiči Češi a Slováci (zejména Ostraváci a Bratislava v SUV).Překonávají je až přímořští domorodci ze Splitu a Makarské..Jel sem po dálnici 120-130 km/h a připadal sem si jako kdybych tam překážel.Rychlostní omezení nic,ani v tunelech.Pak je policie jednoho po druhém zastavovali.Já se rozhodně nedivím že se zaměřují extra na čechy,mají proč......
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 13:16
MACK>>nejvetsi problem jsou ti se 130 na dalnici ...brzdi ty co jedou 160 a ty jsou problemem pro ty co jedou 200 smiling smiley Mas jezdit po dalnici mezi 80-130 a tak abys nikoho neohrozil a ani neomezil a pak to bude pro vsechny v cajku, nebo je to jinak?
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
14. 07. 2010 13:55
Nejlépe se jezdí v USA, tam na dálnici všichni jedou přesně to co mohou ani míň a ani víc, neexistuje tam skoro předjíždění, jezdí se ve všech pruzích a tak by to byl velký problém. Z pruhu do pruhu jedeš jen když potřebuješ odbočit a nebo se něco stalo a je to naprostá pohoda, ani není člověk tak unavený. Největší problémy u nás jsou právě v tom, že jeden jede 80 druhý 130 a třetí 160. Dokud se v tomhle neukázníme tak to bude furt na draka.
Stačí když člověk jede od Brna ku Praze když se tam přidá u Benešova 3 proud a i ti pomalí jedou v prostředku.
Ujet ve státech 500 km po dálnici je naprostá neunavná pohodička. Ale u nás kličkovaná s nervy na špagátě.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 230
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.