Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 01. 2011 16:39
Karel z HK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj!
> Už jsem se na to ptal ale nikdo neodpověděl. Co
> takhle pod Vídní sjet na A3 pak na S31 do Koszegu
> a Szombathely.
> Pro naše "silné" vozy HTP bude určitě lepší se
> vyhnout těm kopcům na dálnici A2 a podle mě je to
> i kratší než Bessyho cesta kterou jsem jel loni s
> ještě silnějším favoritem.
> Čau Karel

Já tak teď jezdím, na kilometry to vyjde skoro stejně jako klasika Slovinskem po dálnici, dokonce je to o pár km kratší. Určitě by mě koupě dálniční známky ve Slovinsku nezrujnovala, ale prostě mě Slovinci namíchli s její přemrštěnou cenou. Rakouská desetidenní známka zhruba za dvě stovky využiju na víc než sto km tam a víc než sto zpět (jezdím přes Znojmo) - to se dá. I Když teď si nevybavuju, zda je i S31 zpoplatněna jako dálnice. Je pravda, že 86-tka pod Kormendem není nic moc, ale já se nepokouším trhat cestou na dovolenou rekordy. Navíc když jedu z pátka na sobotu, na sjezdu z dálnice ve Slovinsku před hranicemi s Chorvatskem hrozí dlouhé kolony a cesta přes Maďarsko tím může být i rychlejší. Chápu, že někdo může mít jiný názor, ale mě tahle cesta vyhovuje.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 01. 2011 16:53
Zdravím Vážení , taky trochu přispěji do diskuze.
Je pravda že nikdo ještě nevymyslel titul mistr světa v rychlosti jak dojet k moři z domova, a je to dobře, jedeme na dovolenou přeci abychom si užili a né ZABILI sebe, rodinu, přátele , známe a nevinné lidi, stačí si o sezóně otevřít internet a skoro každý den je tam smťák z dovolené.

Je pravdou, když si vezmu osobní dopravu z Čech, Rakousko, Slovinsko kamkoliv k Jadranu v roce 2000 tak třeba o proti loňsku se doprava zrychlyla o dobré tři hodiny, díky Slovinským a Chorvatským dálnicím, souhlasím že si odpustím pár piv a mám na viňětu, k diskuzi je její cena a platnost to je pravda ale samostanému a svrchovanému státu neporučíme.

Spíše zde postrádám kde zastavit a provětrat zpocené záda a rovnat zdřevěnělé pedál nožky a taky kde a jaké jsou odstavná a parkovací místa či sociály, které občas potřebujeme, pokud se potřebujeme odlehčit.
Dále stačí i porovnání r. 2006 Bus České Budějovce 18.45 - Pag město Pag 11.30 a rok 2009 Č. Budějovice 18.45 - Pag město Pag 09:00
A to při běžném standartním režimu provozu vozidla,
Proto přeji každému z nás ale i sobě štastnou cestu, příjemnou dovolenou a štastný návrat.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 01. 2011 18:02
Pokud chceš vědět kde jsou odpočívadla na dálnici,pak si je stáhni do GPS z www.poi.cz (body zájmu) ,pak uvidíš,kde si odpočinout.
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 01. 2011 18:35
Máro asi před dvěma lety jsem to tady psal. V Rakousku jít na toaletu nebylo možné. S odpuštěním nasráno až nad dekl. Tak jsem vnučku musel vyhnat do lesa a na velkou jsem zabočil do motorestu. V HR je to úplně jiné. Za tím stojím.angry smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 01. 2011 21:06
Hmmm,mám naštěstí jiné zkušenosti.To naštěstí podtrhuju.Většinou stavíme pro LPG a záchod Loipersdorfu a pak někde pod Grazem a tam to bylo vždy čisté a v HR jakbysme.Prostě jsi měl smůlu,ale to nemění nic na tom že mít odpočívadla a občerstvení v GPSce je prostě paráda.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 01. 2011 20:16
No darko, vím že označení1,2 HTP znamená 1řiďič + 2 tašky Hov... atd. Ale kombíkem byť HTP odvezu vše. Dříve i s malým favoritem ve čtyřech pod stan, kdy beru peřiny, koberce. vařič, el lednici atd. atd. jsem na dovolenou jel a že jsem se i potil nikdy to sebevražda nebyla! Tak ať nikdo nikomu nevnucuje a neradí jaký auto potřebuje, viděl jsem tam pražáky s maluchem a taky dojeli! Každý na co má a na co se cítí vždyť jedeme za našim krásným mořem a už se zase těším jako malý dítě na cumel až pojedu
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 01. 2011 20:19
Karel z HK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No darko, vím že označení1,2 HTP znamená 1řiďič +
> 2 tašky Hov... atd. Ale kombíkem byť HTP odvezu
> vše. Dříve i s malým favoritem ve čtyřech pod
> stan, kdy beru peřiny, koberce. vařič, el lednici
> atd. atd. jsem na dovolenou jel a že jsem se i
> potil nikdy to sebevražda nebyla! Tak ať nikdo
> nikomu nevnucuje a neradí jaký auto potřebuje,
> viděl jsem tam pražáky s maluchem a taky dojeli!
> Každý na co má a na co se cítí vždyť jedeme za
> našim krásným mořem a už se zase těším jako malý
> dítě na cumel až pojedu


thumbs up
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 01. 2011 20:53
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 14:22).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 01. 2011 22:13
ano, "dá se s tím dojet",třeba i na kole taky. jenže já dojedu vcelku fit a ne poskákaný jako boxovací pytel. V MPV jsou sedadla poměrně vysoko,sedí se na nich přrozeně a máš kolem sebe dost místa.Taky sem jezdíval tenkrát do "jugošky" v Rapidu a trvalo mi půl dne než sem se vzpamatoval.Já sem jel předloni do Moldavska.Cesta trvala 22 hodin a věřím že po rozbitých cestách a tak dlouho by si ve fabii, která je dost tvrdá těžko vydržel.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 01. 2011 23:16
no,prostě prd vydržíšsmiling bouncing smiley už potřebuješ kanape i v autě...
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 01. 2011 23:22
Mára napsal(a):
-------------------------------------------------------
> no,prostě prd vydržíšsmiling bouncing smiley už potřebuješ kanape i v
> autě...


kdyby to tak šlo.....nějaký autopilot.Stačí se zhuntovat v práci.O dovolené se má odpočívat,včetně cesty smiling smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 01. 2011 09:06
Tak s tímhle taky souhlasím ,jinak cesta v poho,až na klasiku na Lučku takovej zmatek a chaos sem ještě neviděl.Lidi se cpali všude možně jen aby byli co nejdříve u mýta zajímavý je že jenom našinec to byli centimetry a to ze všeech stran to sem ještě neviděl co dokážou ty paka vylízaný.confused smiley
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 01. 2011 10:08
Pánové,
doba jde mílovými kroky vřed. Ohrnujete čumáčky na tím, že se s trabantem nebo Š 1000 MB nedá nebo resp. dá "dojet" k moři.
Až Vám bude dost let a Vaše děti budou ve Vašich dnešních letech budete od nich slyšet : .... A to jste až k moři jeli Mercedesem 320CDI nebo VW Pasatem a nedejbože Fabií 1,2 HTP ? A to jste jeli celých 12 hodin. To bych byl raději doma. Mimochodem toto má syn jako služební auto a mně se zamlouvá. Posilovač, klíma, ABS a já nevím co ještě všechno.
Já měl první auto Opel. Ale ADAM P4 z r. 1933. Bylo staré 35 let. A najezdil jsem s ním spoustu km. A o silnicích se vůbec nemá cenu bavit. Nebe a dudy.
Dnes a před 35 lety - byl tedy r. 1975 a vraťte se do tohoto roku jaká byla auta. Měl jsem F125 Special a hned po něm R 12 Gordini. Ve předu a vzadu jsem měl znak Dacia. To nikdo nemohl pochopit, že tato "Dácia" jede normálně hodně přes 200 !!!! A na stovce jsem za 7 vteřin. Prostě Haakspeed !!!!!
Já chci jenom demonstrovat, že v naší době také nebyli žádní blbci a žilo se tak, jak se žije dnes. Vlastně daleko klidněji a na dovolenou se jezdilo na min. 14 dní protože byl klídek a čas. Nikoliv na týden a hajdy hurá zpátky na panský. Prostě nám bylo jedno, jestli jedu do Jugo jeden den nebo dva. Hlavně že jsem tam dojel a užil si krásných 14 dní dovolenou. grinning smiley
A BLR se jezdilo na tři týdny. To kdybys jel dnes, přijdeš o místo v práci. Dnes raději spousta lidí ani dovolenou nevybírá z tohoto důvodu.angry smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 01. 2011 10:22
pravdu díš,dovolenou je potřeba si vyřídit málem půl roku dopředu a to se člověk klepe aby ti neřekli ,že se už nemusíš vracet.Vloni se mi to vymstilo špatným počasím v době příjezdu.Kromě toho ubytovat se někde na 14 dní je potřeba si při současných cenách málem vyřídit hypotéku,aby bylo jídlo a pronájem apartmánu.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 01. 2011 16:41
Já si dovolenou dopředu nevyřizuji. Asi dvakrát mě to vyšlo, pak ale jsem musel zájezd na poslední chvíli stornovat a tak popáté jsem byl na blind. Má to výhodu, že pokud je špatné počasí, tak nevyjíždím
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 01. 2011 18:46
ale zpátky k tématu.Jeden z mých favoritů je i městečko Njivice na Krku.Je to celkem blízko a mají tam poměrně slušné ceny za ubytování. Jak vám to na Krk dlouho trvá (myšleno z Moravy) ?
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 01. 2011 07:23
Rožnov pod Radhoštěm - ostrov Krk asi 10 hodin přes SK a HU.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 01. 2011 09:41
Citaci
Šatava mimo jiné napsal (zkráceno):
-------------------------------------------------------
Pánové, doba jde mílovými kroky vřed. Ohrnujete čumáčky nad tím, že se s trabantem nebo Š 1000 MB nedá nebo resp. dá "dojet" k moři... ....až Vaše děti budou ve Vašich dnešních letech budete od nich slyšet : .... A to jste až k moři jeli Mercedesem 320CDI nebo VW Pasatem a nedejbože Fabií 1,2 HTP ? A to jste jeli celých 12 hodin. To bych byl raději doma....

Podle toho, jak přibývá rychlostních omezení, stacionárních i mobilních radarů, kamer a úsekového měření rychlosti, bude se průměrná rychlost snižovat, řekl bych, protože délka nehlídaných úseků, v nichž lze beztrestně překročit rychlostní omezení, se trvale zkracuje (výhodnou záminku k tomu poskytují nejčastěji blbci, kteří musí být všude první).
Naši vnuci, no, spíš pravnuci, budou pak po cukání v nekonečných kolonách, štosujících se před každým omezením rychlosti, nejspíš i těch 12 hodin pokládat za sci-fi, pohádky a vychloubání. Pokud budou také ještě věřit tomu, že mít vlastní auto byla normální věc, ne-li nutnost...
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 01. 2011 14:23
Asi máš pravdu. Před 34 lety jsem jel HK - Celné 45 - 50 min. Dnes, daleko lepším autem (250PS) a po kvalitnějších silnicích (kruhové objezdy, mimoúrovňové křižovatky, nové mosty zkracující trasu) jedu cca 70 - 80 min. Posledních 6 km z Blešna do HK není problém i 20 min. Pak kde ty loňské sněhy jsou ?????angry smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 01. 2011 15:14
Hustota provozu, Satavo, nic vic ;-)
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 01. 2011 17:21
Souhlas. V r. 1971 jsem vyjížděl s cementem na Prahu ve dvě v noci. Na Řepech jsem byl v šest. Do Prahy byla jedna benzinka a potkal jsem mezi druhou a pátou asi pět aut. A v r. 1962 jsem chtěl jet na kole z Týniště do Prahy. To ještě nebyl asfalt ale kočičí hlavy (žulové kostky). Někde u Kratonoh jsem to otočil a jel zpět. To byla hrůza. A aut - něco jelo, ale dnes by bylo po Tobě. Tenkrát se na tebe dívali ostatní jak na exota.grinning smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 01. 2011 10:21
Rimavská Sobota- Trogir-Čiovo cez Madarsko cca 901km. Cesta nám trvala 11,5 hodiny.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 01. 2011 14:21
V roce 2009 Lázně Toušeň-Hatě-Vídeň-Murec-Ptuj-Zágreb-Šibenik mimo sezonu 17,5hod,loni stejná cesta 15,5hod.Nikam se neženeme,děláme zastávky,po dálnici jedeme max 130km/hod,za volantem se střídáme s manželkou,která je dobrá řidička.
Máme rádi sebe i své děti,nejsme závodníci.V roce 2009,to bylo s několika zastávkami na kojení,odříhnutí,přebalení.Nám dovolená začíná už cestou a do cíle dojedeme vždy odpočatí neurvaní,prostě se nepřepínáme.Tak to jezdíme my.Je tu ještě někdo,kdo se nežene k moři,cestu si užívá a dodržuje rychlostní limyty i když se mu zdají někdy nesmyslné?Letos až do Bašky Vody.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 01. 2011 14:57
Máro to je přesně náš styl. Už jsem to tu asi psal. letos si cestu rozdělíme na dva dny a nebudu si z toho dělat závody. Jedem až na Pelješac.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 01. 2011 17:11
ahoj, my tři roky po sobě Praha-Č.Budějovice-Graz-Maribor-Zahřeb-Omiš jedem přes noc a délka cesty cca. 13-14hodin,jedu podle předpisu a zastavujem cestou tak 4-6krát. zatím vždy celkem pohodová cesta.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
25. 01. 2011 20:58
karelhorvat máš recht já to taky tak dělám akorád cesta víc jak 14 hod je zničující udělal jsem to za 12 a taky za 16hod což bylo už na palici.kolega to jel jednou 23hodin zasekanej v tunelu
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 01. 2011 04:58
U mně je to takové jednoduché. Ráno vyjedeme kolem 6 hodiny. Jedeme směr Brno , Vídeň , Graz, Maribor a směr Varaždin. Před Varaždinem - asi 15 km - přespíme u příbuzných a druhý den pokračujeme dál. Tedy pokud se podaří. Někdy se vymlouváme na ubytování, že ho máme zajištěné a parkrát jsme řekli že jedeme na blint. A to byl problém. Hned to začalo - nespěchej, máte čas, však jste sami a byly z toho také tři dny. Ráno od tetičky vyrazíme na šestou a v pohodě do odpoledne dojedeme kam chceme a potřebujeme. Nyní kdy s námi jezdějí i vnučky je vše jednodušší. Prostě druhý den jedeme.
Netvrdím, že bych těch 1200 km neujel v kuse ale proč. Potom tam přijedu a padnu do cejch a probudím se až ráno. Tak na tom jsem stejně. Ještě jedna věc je neméně důležitá. Nikdy nejezdíme na pátek a sobotu. Tam jezdíme z HK ve středu a zpět jezdíme z Gradacu v úterý. A vždy na den. Alespoň neco vidíme. A jezdíme v červnu vyjimečně v září. Nejezdíme v sezoně. No a to si nemůže dovolit ten, kdo má děcka školou povinné. Možná že ten poslední týden by to šlo, já nevím. Holka chodí do školy a tak nevím jak letos. Třetí třída. Maminka dělá problém, že musí být na ukončení atd. Asi spadneme do problému jako ostatní.angry smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 01. 2011 08:31
Také se přidám.Jezdím vždy brzo ráno od Liberce,snažím se dostat ke Karlovaci,kde přespím u známých v Krnjaku.Někdy je to docela záhul,protože je to 1000km,ale pokud jedeme ve dvou,tak se samozřejmě v řízení vystřídáme.Cesta trvá minimálně 10hodin.Loni v září jsem jel úplně sám a byla to neskutečná pohoda.No a ráno vyjedu v klidu z Krnjaku,projedu se po starý silnici,pokoukám,většinou se stavím i na Plitvicích,nebo třeba v kaňonu Zrmanji,i když jsem tam byl pětkrát,nikdy se mi ta nádhera neokouká,a potom už si to valim k moři,většinou do Splitu nebo do Zadaru na trajekt.Co se týče školních dětí,tak jsme také byli s rodinou v sezóně,ale bylo to poměrbě v pohodě,i když jsme jeli klasicky na turnus,tedy v pátek.Teď když už jsou otevřené tunely tak nebývá takový nával.No tak hlavně všichni dobře dojeďte,a nezapomeňte,že jedete na dovolenou a ne na závody.Někdy se stává,že kdo spěchá,odpočívá v pokoji. M.K.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 01. 2011 08:37
Nejen rodiny se školou povinnými dětmi. S námi za ta léta jel několikrát učitel základky s rodinou a jednou také ředitel gymnázia - nejde jen o červen a září, to jsou také navíc nepoužitelné nejméně dva poslední týdny v srpnu, někdy tři, záleží na vedení školy, jaké šachy si vymyslí, aby se sbor před začátkem školního roku nenudil (ten ředitel to měl jednodušší, ale stejně odjel v půlce srpna domů, jako by to tam bez něj nezvládli).
Pravda, těch rodin učitelů je výrazně méně, než rodin se školou povinnými žáky, ale, když se má na konci cesty sejít parta a bydlení si dohodnout už v únoru či březnu, protože 10-15 lidí se pohromadě později těžko ubytuje, moc termínů nezbývá.
Jednou jsme se prostě všichni nevešli k našim domácím, tak ostatní chodili večer posedět k nám, domácím to nevadilo (nejspíš proto, že šlo o kamarády, co u nich bydleli i v dřívějších letech, tak je znali). Ovšem na revanš zajít k ostatním, to jsme si dovolili jen jednou. Jejich domácí ale aspoň řekl jasně, že to nerad vidí, protože hosty má nejrůznější a chce mít přehled. O tom se nedalo diskutovat, takže se od té doby zdravíme, když se potkáme, a už nejsme úplně cizí ani pro něj. Ale víckrát jsme to nepotřebovali, tak to nebudu tvrdit s jistotou. Ale to jsem odbočil.
Den a hodinu, kdy jedeme, jsme měli vyzkoušené, ale loni jsme nemohli jet společně, protože naši mlaďoši jsou zase vázaní rytmem ve čtyřsměnném provozu. Jak si nemají s kým vyměnit směnu, musí se počkat (naposledy to byl zrovna náš nejmladší). A pak se není čemu divit, když spadneme do stěhování národů na Balkán nebo zpět. To stěhování loni ucpalo Slovinsko, hranice, mýtnice a další špunty na trase v sobotu ráno a až po Zadar povolilo místy vždy jen na předem neodhadnutelnou hodinku dvě (blaze těm, kdo tyto chvíle trefili), po celé trase to šílenství opadlo až tak v pondělí kolem poledne. Takže by to znamenalo vyjet nejdřív v neděli a zpět do čtvrtečního poledne, protože večer už se tvořily kolony před Neumem a nic moc to nejelo (podle HAKu) a v pátek už to byla bída někde od Ninu a deset dvanáct kilometrů před hranicí naprostý kolaps (a narostl přes 20km, než jsme hranici přejeli). Kámoš se potřeboval stavit ve Slovinsku s nějakou reklamací, tak jel ze Žuljany napřed, že někde ve Slovinsku přenocuje, aby byl dopoledne v Novom Mestě - ujel tomu všemu a do žádné zácpy nespadl.
To píšu tak obšírně proto, že v některých termínech je pro odjezd k moři i pátek poledne pozdě a neděle večer pro návrat zase moc brzy, samozřejmě konkrétní čas záleží na tom, odkud a kam se jede. Jiná hodina je vhodná pro cestu z Chebu, jiná z Podkrkonoší a jiná z Mikulova, jde hlavně o dobu, kdy se přiblížím k hranici schengenského prostoru, tedy hraje roli i to, čím jedu a jak jedu.
Letos ještě nevíme, jak to dopadne, chceme s sebou zase brát učitelské, a ti se zase pokoušejí vyjednat suplování v září, ale nějak se zatím nesetkávají s pochopením....
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 01. 2011 20:57
Máš pravdu, náš ředitel je taky pako......musíme si brát dovolenou i na jeden den pololetních prázdnin A k tématu,cesta nám trvá jak kdy.....
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 230
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.