Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 08. 2014 15:51
Nad 100km/h je to +- 3% smoking smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 08. 2014 16:03
Prostě někomu to pasuje jet rychleji i za cenu nějaké pokuty,někomu zase pohodové tempo.
Jezdím trochu rychleji,ale určitě ne bezohledně.Chce to jen trošku předvídat a občas mrknout do zrcátka.
Další fakt je v kterou dobu a datum se jedeyawning smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 08. 2014 17:34
ahoj. Tento rok to bolo 16 hod. s prestávkami- trasa / Plzeň-Deggendorf-Graz-Mureck-Lenart-Ptuj-DRVENIK ( 1134 km ) Normal 110 - 120 km/h po dialnici. smileys with beer
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 08. 2014 20:26
Tak to se musím přidat také se svou střednědobou statistikou:
trochu jsem se podíval na časy od roku 2009, kdy dálnice A1 Dalmatina vedla nejméně do Ravči, pak do Vrgorce, celkem 10 údajů. Myslím, že to dává slušný obrázek o tom, jak se dá z Českého ráje jet na Pelješac a zpět bez použití slovinské dálnice.
Cesta průměrně 1210 km (podle toho, čím a na jakých pneu jsem jel, napočítal tachometr 1187 až 1233 km), z toho 732 km (60,4%) po dálnicích a rychlostních silnicích, zbytek po silnicích různých tříd.

V závorce uvedený rozsah udává nejkratší a nejdelší čas cesty nebo přestávky:
- průměrný celkový čas 16:57' (16:25' - 17:38')
- průměrný součet přestávek bez volantu v ruce 2:15' (0:47' - 3:43', podle toho, jak jsem se zrovna ráčil vynacházet, případně, jak rychlá byla obsluha v hospůdce), tedy
- průměrný čas samotné jízdy 14:42' (13:37' - 16:16').
Z toho vychází průměrná rychlost celkově 71,38 km/h, průměrná rychlost jen jízdy samotné pak 82,31 km/h.

V časech jízdy je započítané i jedno pocukávání v koloně (s volantem v ruce), naopak jsem vynechal případné kilometry a časy odbočení mimo trasu a návratu na ni po stejné silnici.
Záleží samozřejmě na dopravní situaci, ale paradoxně druhý nejvyšší rychlostní průměr samotné jízdy jsem měl s nejslabším autem, v němž jsme vezli navíc stopaře z Jičína do Opuzenu - 39 kW vezlo dalších asi 90 kg navíc: 84,22 km/h. Náš nejlepší průměr dle očekávání drží čipnutá oktávka, a to 88,87 km/h.
Víc ani Ň, a to koukám jezdit tak, abych nepřekážel, přitom pokud možno příliš nepřekračoval rychlostní omezení. Máte pravdu, když nemám v ČR nebo v Chorvatsku trhat kolonu místních, je někdy dost těžko nepřekročit, přesto nedráždím úmyslně hada bosou nohou...

Jo, být tak z domu do 15 minut na dálnici a sjet s ní 15 minut od apartmánu, určitě by ty rychlostní průměry byly citelně vyšší, ale u nás na této cestě všechny dálnice jen podjíždím, protože vedou jinam, než chci já. A Dalmatina dnes?
Čeveljuša a dál nic...
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 08. 2014 21:54
Zahajskej: pozor na tu kritiku "hold" a "holt". Jak to tady čtu, tak kultura vyjadřování již není v módě. Dalmácie a decimálka, Ind a Indián v dnešní době u velké části populace jedno a totéž jest. Módní je znát všechny značky piv, výsledky fotbalových zápasů, porušování zákonů, zdůvodňování, proč nemakat a podobně. Začíná to takto a končí neúctou k dopravním předpisům a nakonec způsobení tragedie na silnici nevinným.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 08. 2014 22:02
A co držet se tématu to se tu stále zatracuje....!!!
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 08. 2014 22:08
Hrvat Mishell , má svých starostí dost se Siloušem , zatím má ten průměr okolo 20 - 30 litru , nechte ho v klidu , až to rozjede , von vám ukáže fičák .
smileys with beer
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
12. 08. 2014 23:14
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak to se musím přidat také se svou střednědobou statistikou:

> ............................Z toho vychází průměrná rychlost celkově 71,38 km/h, průměrná rychlost jen jízdy samotné pak
> 82,31 km/h............................


Tak koukám, to jsme na tom Jardo s průměrnou rychlostí jízdy samotné úplně stejně. Mě vychází podle mých záznamů průměrná rychlost 65 až 72km/h, průměrná rychlost jen jízdy samotné (po odečtení přestávek) 83km/h. Nejrychleji jsem to měl za 85km/h, to byla cesta do / z Bulharska. Rychleji se mě to zatím nepodařilo ať dělám co dělám, ale ani se o to nějak nesnažím. Při cestách na Jadran se mé záznamy vzácně shodují na čísle 82 až 83km/h. Jezdím v červnu a v pracovní dny, kdy je provoz na silnicích i hranicích minimální.

Celková průměrná rychlost včetně přestávek u mě dosti kolísá, dle toho, jak dlouho jsme kde stáli a odpočívali. Při cestě na Pelješac je už takovým naším pravidelným rituálem odmoriště Krka, kde se zdržíme někdy cca 40minut a někdy i hodinku a půl. Při cestě zpět se zase občas zastavíme v nějakém městečku kolem kterého jedeme, takže taky třeba hodinka nebo dvě.
Když sedím za volantem, snažím se nepřekážet a jezdím vcelku svižně, pokud možno ale v rámci rychlostních limitů. Jinak ale při cestě na dovolenou nebo zpět nikam nespěchám, jízdu si vychutnávám úplně stejně jako přestávky. Jestli se někde zdržím více nebo méně je mě úplně jedno, důležité je, aby byl člověk v pohodě.

** Petr **



Upraveno 2krát. Naposledy upravil PetrK (12. 08. 2014 23:18).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
13. 08. 2014 13:09
Včera som sa vrátil z Podstrany. Cesta úplne v pohode, domov "Šurany"to bolo presne 804km, odchádzli sme o 10 hod a doma som vystupoval z auta 18.10 hod. V HR aj madarsku 140 tachometrových. Inak cesta postrana-split-székesfehérvár (dialnica) tu zjazd a potom ešte 120km domov po okreske......
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 08. 2014 06:30
Je to velká zábava číst některé příspěvky... Co znamená v životě člověka jedna hodina ze 700 000, teda pokud mu "ten nahoře" umožní dožít se 80let? Důležité je dojet. Když tu někdo deklaruje, že vlivem různých okolností dojede do místa určení o 2hod dřív za cenu maximálního soustředění (protože jet 140 km/hod a víc, to se chce opravdu dobře koncentrovat)... Je to celkem směšné, nemyslíte?
Tom
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 08. 2014 08:57
No. jet 140 tacho tj. cca 132 skutečnost tedy zcela v mezích zaběhnutých zvyklostí a hlavně pravidel. Takže nevím co tu blbneš.
Na dálnici je to většinou vše OK do cca 160 tacho i pro policajty. Většinou tě sejmou nad 150 skutečných a to ještě dle nálady. (zkušenost)
Mnohem nebezpečnější je to mazat po okresce 120...
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 08. 2014 09:32
Již jsem se zde jednou ptal, když jedou kamiony v pravém pruhu 80, v levém pruhu střelci 150 a výše, kde mají jel řidiči, co jedou 130? Porušování pravidel je jaksi módou současné doby.
Ale abych se vrátil k tématu. Letos jsem z Hvaru jel tak pohodově a bez jakýchkoliv zádrzelů, že kdybych nedal větší pauzu v Brně, byl jsem doma za cca 12 hodin. Nějakých 1200km. Ale před pár lety jsem jel stejnou trasu 22,5 hodiny. To se na cestě sr.lo vše, kolona za kolonou, zácpy, bouračky atd. To bylo naposledy, co jsem jel domů v neděli. Od té doby jedině ve všední den, jak tam, tak i zpět.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 08. 2014 09:50
Jak píše Zahajskej, mnohem důležitější než rychlost jízdy je výběr příjezdového/odjezdového dne... Zbytek je honění káčera ve vaně... Ju?
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 08. 2014 10:26
... a tak ... já letos domů vyjel v 06,00 z Ivan Dolace ... a přijel do Vyškova druhý den v 01,00 ...
hezky langsam, trajekt St. Grad / Split ... Lučko ... nákupy v HR a HU ... hezky, kafíčko ... žádné poruchy
je fakt, že před Vyškovem už jsem měl sirky mezi víčky ...
... šťastnou cestu všem ...
smileys with beer
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 08. 2014 11:25
Tak i já přihodím spinning smiley sticking its tongue out start ze Zavaly ve 3:00 hod., (obrovský teplotní šok přinesl průjezd tunelem Sveti rok - před tunelem slunce 32 stupňů, při výjezdu z tunelu jsme vjeli do klasického podzimního dne, mlha, déšť a krásných 13 stupňů), domů jsme dojeli ve 21:00 hod. i s hodinovou přestávkou za Brnem na večeři. Trochu smutný pohled na obrovskou kolonu za Brnem směr novomlýnské nádrže. Určitě je to ten "nejlepší" nápad rozfrézovat silnici do Rakous v srpnu thumbs down. Letošní cestování bylo moc super, vyměnili jsme těsně před dovolenou povoz, takže jsme pohodová cestička spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil fireman (19. 08. 2014 12:37).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 08. 2014 12:00
V tomto případě doporučuji milovníkům trasy přes Mikulov vyzkoušet trasu přes Břeclav smoking smiley
Vyhnete se nejenom frézování,ale i další obvyklé zácpě v Rakousku o pár km dál grinning smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 08. 2014 12:12
tých 120km nebolo myslené ako rýchlosť, ale toľko som to mal ešte domov. Po okreske chodím 100 tachometrových a v obci 55 tacho. Asi tak pre vysvetlenie..............................pokutu za rýchlosť som ešte v živote neplatil a to jazdím 22 rokov a za rok najazdím cca 40 000km.............................
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 08. 2014 12:34
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... a tak ... já letos domů vyjel v 06,00 z Ivan
> Dolace ... a přijel do Vyškova druhý den v 01,00
> ...
> hezky langsam, trajekt St. Grad / Split ... Lučko
> ... nákupy v HR a HU ... hezky, kafíčko ... žádné
> poruchy
> je fakt, že před Vyškovem už jsem měl sirky mezi
> víčky ...
> ... šťastnou cestu všem ...
> smileys with beer

Zdarec Bessy tak já tak nějak podobně grinning smiley
jelikož lilo, tak jsem vyrazil z Chorvatska v sobotu, že budou kolony bylo tak nějak jasný,
no celkem jsem v autě strávil 21 hodin ale jak píšeš pohodička, kafíčko, mně tohle nevadí smoking smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 08. 2014 21:03
Ttom ... tak tak ... ty dálniční kávičky ... to je lék ...
smileys with beer
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 08. 2014 13:09
Já tento čtvrtek v 9 hod z Živogošče Blato , a ve 23:03 hod doma u ZR (Vysočina). Na Macejlu teda docela kolona a hlavně 2x jsem musel vytahovat pasy a po té 2. kontrole , jak se sbíhají 4 pruhy do jednoho, jsme stáli snad 5 minut , je tam hned parkovišťátko a nějaký vemena to tam totálně zacpali angry smiley .. jinak obvyklé drobné bloudění v Zagrebu (moje špatná příprava) a nechtěný příjezd do Mikulova místo Znojma , tož poté nechtěná "kochačka" po jižní Moravě bez mapy, a navigace která mě pořád honila na dálnici (nechtělo se mi kvůli tomu zastavovat a ladit ji) Jo a na mítnici kde se má platit kartou, tak jen přede mnou 2 pitomci platili keš cool smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 08. 2014 09:01
My v neděli 17.8. vyjížděli z Ostravy 19:15 pak hodinové zdržení mezi Olomoucí a Prostějovem na dálnici pak nějaké minuty nabrány na objížďce před Mikulovem. Poté již cesta bezproblémová po dálnici 120 tachometrových mimo dálnice limity dle GPS. Několik čůracích zastávek, pak kolem 1 ráno tankování na Shell u sjezdu na Ilz odstavení aut na okraj parkingu pro náklaďáky a 3,5hodinky schrupnutí, pak pokračování směr Gornja Radgonja, Ormož poté kvůli mé navigaci asi 10km prodloužení trasy a v 7:00 odstavení aut u Varaždinské mýtnice. Já s nákupem ENC 1000 kn uspěl, kolega chtěl 550 a tu neměli, nabízel jsem mu že ji můžeme zkusit koupit jinde, ale už to vzdal na první mýtnici platil cash na druhé kartou, kromě jednoho případu tuším na Lučku kde on bral lístek byl o pár vteřin rychleji, jsem na něj vždy chvíli čekal. Pak jedna čůrací zastávka se snídaní a jedna hodinová na kafíčko no a cca 12:45 příjezd k apartmánu v Grebaštici.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 08. 2014 15:32
Isekon:
Zabloudit u Záhřebu? To snad ani nejde. A splést si směr Praha (Znojmo) a Brno (Mikulov) také není moc jednoduché. No ale hlavně, že jste doma.spinning smiley sticking its tongue out

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 08. 2014 17:31
z Rijeky 22:30 do Bratislavy o 7:00, 2 prestavky
Zvoz lidi z hotelu nepocitam
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 08. 2014 18:23
Tak, cesta a její čas. Jezdím na dovolenou a po rocích jízd často nočních přes mnoho států Evropy, už většinou v denní době. Jedu jak chci /pokud nestojím v koloně/ a jak dlouho trvá? Tak to mne nezajímá, mám dovolenou. Když napíši, že jsem jel z Čiova 16 hodin, tak někdo řekne hodně a někdo akorát. Jezdím způsobem, že se jízdou kocháme. Zastavíme, nafotíme, vnoučata se proběhnou nebo dají zmrzku a pak se po kafíčku pohnem dál. Tomu říkám dovolená smileys with beer
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 08. 2014 20:36
Moto-moto .. no než jsem si v hlavě srovnal, jestli na Maribor, nebo Ljublanu - už jsem to valil na Ljubljanu, tak, jsem raději sjel a vrátil se s pomocí navigace místními komunikacemi a najel správně. No a ve Vídni, i když vím, že se mám držet na Prahu, jsem se držel na Brno - mám ho totiž blíž cílové vesničce , a jak snadné , že ? yawning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 08. 2014 20:58
mirek113: moje řeč thumbs upsmiling smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
24. 08. 2014 21:02
Jistě,je to dovolená,ne závod o čas....
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 08. 2014 14:40
celé vlákno bych už z principu zrušil,jede se na dovolenou a ne na závody.Mimochodem "závidím zelenou závistí" těm co to perou na plný knedlík po dálnici a pak je doženu u mýtnice.Pokud ne, atˇ si užijí tu půlhodinku navíc toho moře.....
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
26. 08. 2014 17:44
Darko, jsou to volové. Škoda jen, že ostatní sluišňáci potom kvůli nim stojí v koloně za havárkou.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
27. 08. 2014 08:13
Jestli mě někdo na benzínce, nebo na mýtnici předjede neřeším.Dělám určitě jiné hlouposti co vytáčejí jiné.Považuji to za pitomé téma,"aby řeč nestála".Byly doby kdy někteří nemohli vyjet vůbec a nějaké zpoždění neřešili.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 133
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.