Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

Re: Dopravní předpisy
24. 03. 2017 15:03
[www.rajce.net]

...to máte zase "starosti" - dojet o hodinu dřív...spinning smiley sticking its tongue out ...už jsem to nevydržel...
Mě se ukazuje toto - při "mimodálničním dvoudenním desetihodinovém výletu "... a že těch zastávek je- / jen v BiH cca 5/ taky se tam dostanu...
avatar Re: Dopravní předpisy
24. 03. 2017 19:49
Všechny navigace, i Google, počítají s maximální povolenou rychlosti na tý který silnici, propočtou kolik km po ni pojedete, pak to sečtou a máte celkový čas jízdy. Ale je to bez přestávek, bez červených na semaforech, kolon, dopravních omezení, mýtnic a všeho podobnyho. Prostě ideální jízda. Rychlejší jízdou přes limit se to da eliminovat. Nejvíc je to o přestávkách. My cestou k moři děláme 3 v součtu asi hodinu a oproti navigaci jsem pomalejší v ideálním případě o něco víc než hodinu. Takže mi to sedi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (24. 03. 2017 19:51).
avatar Re: Dopravní předpisy
24. 03. 2017 20:56
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Všechny navigace, i Google, počítají s maximální
> povolenou rychlosti na tý který silnici,..

valeri, tvé tvrzení je mylné a velmi zavádějící ... namátkou např. Map Factor Naviogator má takovéto výchozí nastavení pro různé typy silnic, navíc umožňuje uživatelskou definici:




valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... bez červených na semaforech, kolon, dopravních
> omezení, mýtnic a všeho podobnyho.

Toto také již není zcela pravda, např. online Waze zohledňuje aktuální situaci a omezení na trase a promítá to do výsledného času. Možná i Sygic s online trafic, ale to opravdu nemám zatím prověřené... navíc zatím bez podpory v HR
Re: Dopravní předpisy
24. 03. 2017 21:29
Slavkov: ano, Waze 100% přepočítává průběžně podle aktualizovaných info, a to i v HR (a jeví se mi nejpřesnější), stejně jako mnohé offline podle nějak normalizovaných průměrů (podle typu komunikace). Na řekněme poslední 1/20 trasy se za normální situace podle mne už převážně začnou shodovat; na výhled "1000km právě teď" nedám na Waze dopustit :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil m-i- (24. 03. 2017 21:31).
avatar Re: Dopravní předpisy
24. 03. 2017 22:23
Slavkov, m-i
MapFactor používám na mobilu s WP10, tam nic takovýho k dispozici nemam. Možná na androidu to je, ale to nevím. Ja vycházel hlavně z google map na PC a pak z IGO8 na PNA navigaci. Ty tvoje screeny jsem v životě neviděl.
Když tak nad tím přemýšlím... Vzhledem k nedokonalosti map si delší cesty do neznáma plánuju dopředu. A představ si, ze si budu něco plánovat dopředu a ono mi Waze řekne jed jinudy, protože tam právě teď je kolona. Bude mě to honit po všech čertech. Waze nemám a nepoužívám, to je asi vhodný říct. Takže si myslím že mám pravdu. Většina těch, co používají TomTom, Garmin, IGO mají PNA navigaci, tam nemají aktuální dopravní situaci a cestu si plánují bez ní.
avatar Re: Dopravní předpisy
25. 03. 2017 00:45
Když si to myslíš... vyvracet ti to nebudu.

Pro ostatní sem dám další informaci:
Toto je z Map Factor Navigatoru 16 FREE ve verzi pro Windows na PC grinning smiley
(všechny prezentované printscreeny jsou moje vlastní - dnešní)


Tudíž je zřejmé, že minimálně Map Factor Navigator rozhodně nepočítá (ve výchozím nastavení) ve všech případech s maximální povolenou rychlostí na daném typu silnice (na 99,9% včetně verze pro WP10).
Vezmu-li v potaz, jak a jaké údaje se zadávají u silnic např. v mapách OSM, tak je zřejmé, že s tím bude pracovat mnohem více navigací obdobným způsobem, tzn. nebude to "stejných 90" na silnici 1. třídy a na stezce 3. třídy.. Kdo chce, může si to vyzkoušet i na jiných navigacích / mapách včetně Googlu, kde samozřejmě je také rozdíl ve výpočtu mezi silnicí 1. a 3. třídy, byť na obou je povolených 90 km/h.

K té online navigaci Waze, myslím si, že i zde na fóru je pár lidí, kterým pomohla např. neuvíznout v koloně na dálnici, když jí uzavírali kvůli větru atd. Prostě začal narůstat čas do cíle a naváděla ke sjetí z dálnice... Jak kdo s informacemi naloží, to je jeho volba smoking smiley
Na to, že je to Free, běhá to i na mobilech za 2000CZK, za cestu tam a zpět tomu stačí do 100MB dat thumbs up

Je dobré vědět, že navigace dbají na naší rychlost v souladu s předpisy... a nejenom to smileys with beer
avatar Jak dlouho vám trvá cesta a průměrná rychlost
17. 04. 2017 19:44
Něco jsem přesunul vlákna Dopravní předpisy

Ne vše šlo přesunout.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
17. 04. 2017 20:44
Snad žádná navigace nepočítá maximální povolenou rychlost. Google maps jsou trochu optimisti, ale během jízdy to také přizpůsobují skutečnosti. Nejvíc se realitě blíží ve výchozím nastavení asi Igo. To mi zde na českých silnicích počítá cca 60km za hodinu a to je také reálně dosažitelná hodnota. Dost často původní odhad času příjezdu i trochu předjedu a to předpisy dodržuji až úzkostlivě.

Do Chorvatska to ale vůbec neřeším. Cesta z vysočiny na Makarskou mi zabere víc jak 24 hodin. Už teď koumám kam se cestou podívat. Spát budu asi zase v Sinji. Pak už je to na Makarskou kousek.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (17. 04. 2017 20:46).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
18. 04. 2017 16:02
atnarfus : - poslední odstavec - asi tak stejný čas přejezdu - z Vysočiny na Pelješac - noc v Pakraci - a nejdelší "ztráta času" v údolí Vrbasu....jestli se dožiju - " za 89"
Jinak - dnes začal cyklozávod Okolo Chorvatska - aspoň připomínka cest vnitrozemím - ikdyž mají taky počasí pod psa...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil brad (18. 04. 2017 16:31).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
29. 04. 2017 22:14
Když už jste se bavili o průměrné rychlosti jízdy, tak pokud nepočítám přestávky ( tj. počítáno jen za dobu běžícího motoru), tak průměrné rychlosti se mi pohybují mezi 80 až 95 km/h, hodně to sráží pocukávání na hranicích.
Asi extrém byla jedna jízda mimo sezónu v minimálním provozu s maximálním využitím všech dálnic v úseku Praha - Promajna, kde jsem měl průměrku 109 km/h. Nepíšu to zde ve smyslu chlubení a přiznávám, že jsem jel něco nad povolený limit, ale žádné hrubé porušování povolené rychlosti to nebylo.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
30. 04. 2017 12:40
Neviem akou cestou jazdíš. Ja mám asi 30km na diaľnicu asi 30km z diaľnice k moru a v Slovinsku Ptuj hranice a keď som dal 110km/h priemer tak som porušoval dosť veľa. Hlavne Slovensko a Rakúsko som všade o 20km/ mimo BA a Viedne.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
30. 04. 2017 18:09
Takto rychle to já nikdy nedám. Průměru 100 se ani nepřiblížím.
2013 - cesta domů, průměr jízdy 86 km/hod čas jízdy 13hod 18 minut. s přestávkama průměr 69 km / hod. celkový čas 16 hod 40 minut.
2014 - cesta do Podgory průměr jízdy 74 km/hod čas jízdy 15hod 00 minut. s přestávkama průměr 60 km / hod. celkový čas 18 hod 30 minut.
2015 - cesta do Podgory průměr jízdy 76 km/hod čas jízdy 14hod 45 minut. s přestávkama průměr 61 km / hod. celkový čas 18 hod 20 minut.
2015 - cesta domů, průměr jízdy 79 km/hod čas jízdy 14hod 22 minut. s přestávkama průměr 66 km / hod. celkový čas 17 hod 15 minut.

Z domu na dálnici to mám cca 80 km. Budu se muset zamyslet, jak to udělat abych zrychlil. Každopádně letos to zrychlení asi nebude, jelikož plánujeme cestu na 2 dny s přespáním a prohlídkou v Rastoke.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
30. 04. 2017 19:17
18 hodin cesty je dost. Zažil jsem jednou 19 a měl jsem opravdu dost. Ty seš v cíli na tom jak?
Já to stiham za 11-12 hodin do Gradacu a je to tak akorat, kdy mě řídit už přestává bavit
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
30. 04. 2017 21:29
Veselí Gradac 1050Km 12 až 13 hod. Dálniční rychlos 140km. Na Rak. dálnici 70km.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
30. 04. 2017 21:44
triplex napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Neviem akou cestou jazdíš. Ja mám asi 30km na
> diaľnicu asi 30km z diaľnice k moru a v Slovinsku
> Ptuj hranice a keď som dal 110km/h priemer tak som
> porušoval dosť veľa. Hlavne Slovensko a Rakúsko
> som všade o 20km/ mimo BA a Viedne.


Asi největší porušení bylo na D1, dle tacho častěji max. 150 km/h ( zde se omlouvám těm, které porušování rychlosti pobuřuje) ale to jen v neomezených úsecích (Praha - Mikulov za 2 hod. 10 min. / 124km/h). Přes Rakousko 105 km/h, Slovinsko po půlce dálnice 76 km/h. Od hranice Hr do Šestanovace za 4 hod. a 15 min. / 114 km/h.
Skutečně byl minimální provoz v celé trase a optimální počasí a ještě k tomu jízda ve dne - navíc jediné zpomalení bylo pouze na hranici SLO/Hr a to jen 5 minut. Normálně v tomto tempu nejezdím, tehdy jsem to prostě nějak zkusil trochu ostřeji. Celkově to bylo 1158 km za 10 hod. a 37 min. + cca. další hodina navíc přestávek. Myslím, že takto rychle to bylo poprvé a nejspíš i naposled, tedy až bude komplet dálnice ve Slovinsku a hotová D1 + dostavěná D 52, tak by to mohlo být ještě rychlejší.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
30. 04. 2017 21:53
Koukám do záznamů a třeba v roce 2008 mi při průměrné rychlosti 74 km/h trvala cesta Praha - Brist 19:46 hod. s pauzami (čistá jízda byla 16:35 hod.).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
01. 05. 2017 10:52
Já to nikdy neměřil nějak přesně, ale jezdím většinou od Tučepi po Brist, z domova (Nový Bor) vyrážím vždy mezi 15.-16.hod a na místě nějak po desáté ráno, takže něco pod 20 hod. V tom je 7-8 zastávek, hodinová chrupka někde kolem Záhřebu a rychlost dle pravidel, na dálnici mi stačí do 120. I když jedu letos popatnácté, těším se i na cestu stejně jako poprvé ( i když tenkrát v r.96 jsem myslel, že po 700km chcípnu spinning smiley sticking its tongue out ). Na Marune a Krka se pokaždé zdržíme nejdéle. Poslední dva roky se střídáme s přítelkyní, takže je to jednodušší. Ale nikdy se mi nestalo, že bych se v cíli svalil a spal, to moře mě vždy nakopne.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
01. 05. 2017 12:34
Jezdíme od roku 2007 trasu Poděbrady - Podaca, poslední 3 roky i 2x. Vyzkoušel jsem jsem většinu trasy po dálnicích, běžná doba jízdy na těch 1150km byla 12 hodin, ale jednou přes den ( jinak vždy pouze v noci ) cestou domů jsem opravdu spěchal, a byli jsme doma za 10,5 hodiny ( pouze jedna pauza ). Už 4 roky jezdím kratší trasou většinou mimo dálnici a to již v Rakousku sjíždím v Ilzu - Mureck - Ptuj - Karlovac - Slunj - Sinj - Podaca, trasa je dlouhá 1090km a klidnou jízdou ji jezdíme 15,5 hodiny a rozhodně bych neměnil......
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
01. 05. 2017 18:48
Jak jen to delate? :-) Me trva cesta cca 900 km (Púchov - Primošten), vždy tak 14h. Řídím sám a nedokážu to dojet bez více přestavek, i když mám řízení na dovolenou obzvláště rád. I když bych jel rád na jeden "zatah", bez nejakeho vetsiho odpocinku to nejde a nejaka kava apod. na me nezabira, jen ciste odpocinek / spanek ...

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora



Upraveno 1krát. Naposledy upravil gandalf (01. 05. 2017 18:53).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
01. 05. 2017 20:06
Ja to mám rovnako 900km ale jazdím cez Rakúsko, Slovinsko. Záleží iba kedy ideš a koľko máš rokov prípadne akú máš prácu. Ak si unavený starší tak je to jasné. Ja to dám na jeden záťah ale ide v noci a vždy si dám 5min. pauzu na polceste. Ale ja riadim naozaj rád. Do 30tky som dal aj viacej ale už je vek tak je to akurát.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
01. 05. 2017 20:39
ja dávam ZA-SPLIT cca 970km od 19:00 do 08:30 s viacerými malými pauzami tzv. kava, ciga"i ked už 7 rokov nefajčím" a býva medzi tým aj jedna asi hodinová pauza, praktizujem to asi 8 rokov...., po príchode do Supetaru ide batožina bokom a konečne utekám do mora.... spať sa ide až večer po poháriku vína s domácou...
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
01. 05. 2017 20:57
Připojím s s poznámkou, že tak min. 10 let zpět jsem nechápal starší "borce" zde na fóru.. Taky jsem byl schopne jet v noci gradac na jedno zastavení. Obvykle jsem dal split za 9h a dolů pak podle ranní špičky.... Od té doby, co je mí více, mám dítě a bývám více unavený...je to jako by mi bylo o sto let více smiling smiley... Přes den na Krk pohoda (nějakých 750km). Další zkušenost byla s karavanem (cesta zpět s objížděním Vídně kvůli nájezdům přistěhovalců z maďarska snad 15 hodin.. a jeďte 15 hodin 80-100 a čučte pořád před sebe na co vteřinu zařazující se světla před vás....masakr. Byl jsem tak vyblikanej, že už nikdy. Na otázku, proč jsme nestáli, když jsem vezl boudu můžu jen odpovědět, že to bylo půjčené a vybíjelo mi to auto, takže bylo potřeba jet..smiling smiley
Poslední cesta kvůli dítěti "na noc". Co možná bez přestávky smiling smiley ať se malej vyspí, že jo smiling smiley 60 km před cílem jsem umřel smiling smiley a dojet to musela žena. Nevím potřebuji auto, co má gumy na déšť, co topí a stírá a svítí. Kterému funguje rádio a má dobré sedačky. To mám. Ale ve finále taky potřebuju tu energii a ta když není tak ani sebenajetěšjí řidič nepřekoná nepřekonatelnou únavu... smiling smiley
Každopádně SRETAN PUT letos všem!!!
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
01. 05. 2017 21:03
Je mi mezi 35-40, jezdim vzdy na noc, pracuji v IT oboru. Taky velmi rad ridim, ale postupne me zacnou stipat oci (po cca 5-6 hod. cesty), asi z toho svetla od protijedoucich aut, no a taky z unavy a je zle. Musim zastavit a pomuze mi jen nejaky mini spanek, ale i ten neni vsespasny, protoze se to treba za dalsi 2 hod opakuje. Je mi jasny, ze kazdy jsme jiny, ale tohle jsem jeste nevychytal :-) a v den prijezdu jsem KO a asi je jedno jestli mi bylo 20+ nebo 30+ a nebo jako ted ...


triplex napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ja to mám rovnako 900km ale jazdím cez Rakúsko,
> Slovinsko. Záleží iba kedy ideš a koľko máš rokov
> prípadne akú máš prácu. Ak si unavený starší tak
> je to jasné. Ja to dám na jeden záťah ale ide v
> noci a vždy si dám 5min. pauzu na polceste. Ale ja
> riadim naozaj rád. Do 30tky som dal aj viacej ale
> už je vek tak je to akurát.

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
02. 05. 2017 10:27
Mě na ty oči pomáhá vypláchnout opthalem nebo borovou voud - okamžitě je to dobré :-)


Smazaná citace posledního příspěvku



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (02. 05. 2017 12:15).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
02. 05. 2017 12:55
Není to štípání z nedostaku mrkání a oči se pak vysušují? Jako při práci na PC? Na to jsou taky speciální vodičky (asi podobného složení jako uvedený opthal... - i když někde tam píšou, že kapky by neměly být desinfekční, ty prý vysušují oko)

[www.zena.cz]
[www.mojelekarna.cz]
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
02. 05. 2017 15:44
S praci u pc nemam problemy, tj. oci jsou v poradku a neni potreba zadne umele slzy nebo jak se to jmenuje :-). Jen u toho rizeni a to je dle meho spojene proste s tim, ze me ta cesta po 5-6 hoinach unavi a projevi se to na ocich. Ale neco si poridim a vyzkousim :-). Dekuju.

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
02. 05. 2017 16:00
gandalf
Nemáš třeba na obličej puštěnej proud vzduchu z větráku v autě? To oči vysušuje. Zkus si je při zastávkách opláchnout studenou vodou. Navíc tě to i trochu probudí z takový tý letargie a oddálí nástup únavy
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
02. 05. 2017 16:32
Popravde nevim. Takhle dlouhe trasy jezdim jenom na dovolenou a uz si to nepamatuju. Klima urcite jede, v noci mene, nad ranem / pres den vice, ale zamerim se na to. Diky.

valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> gandalf
> Nemáš třeba na obličej puštěnej proud vzduchu z
> větráku v autě? To oči vysušuje. Zkus si je při
> zastávkách opláchnout studenou vodou. Navíc tě to
> i trochu probudí z takový tý letargie a oddálí
> nástup únavy

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
02. 05. 2017 18:15
Stamar: tvoje průměry téměř přesně odpovídají mým, a to bez ohledu na to, jestli pod kapotou bylo 55 nebo 105 koníků. Přestávky v úhrnné době dvě hodiny plus mínus něco dělám taky, takže i celkový dojezdový čas mívám stejný.
Ono jet to na jeden zátah, jen s tankováním a čurapauzou při téže příležitosti, to je už na jednoho moc.
Z práce bych do HR vůbec nevyjížděl: to jedu domů a je to docela záhul - na to člověk nemusí dělat IT, aby musel celý den čumět na LCD, navíc podsvícené různou kvalitou světla, ony jsou ty monitory i na kdejakém stroji a seřizuje se taky pomocí noťasu. A pak mívám dost i po 25 km jízdy z práce domů, zvlášť, když je slunečno. Navzdory všem poučkám o tom, že LCD monitory méně namáhají oči, u mne je to obráceně. Nebo je to tím, že ty oči byly v době CRT monitorů o deset a víc roků mladší a nechaly si víc líbit? No, už to zkoušet nebudu.
Do Chorvatska tedy jezdím ráno, kdy mám oči nevytahané, přesto přestávky dělám. Ono si o ně tělo do čtyř hodin nonstop jízdy spolehlivě řekne.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
02. 05. 2017 19:48
gandalf napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Klima urcite jede, v noci mene, nad ranem /
> pres den vice, ale zamerim se na to.

Klimatizace funguje i jako vysoušeč vzduchu smoking smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 179
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.