Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
18. 01. 2011 15:33
Dík za potvrzení. To jsem si tak nějak myslel, že přes Mureck-Lenart-Ptuj to bude pohoda.
Ještě se zeptám těch co to jeli touto trasou a také po SLOdálnici. Jak velký je tam časový rozdíl? To jen pro představu.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
18. 01. 2011 15:48
Já jezdím také Mureck-Lenart-Ptuj,pohodová cesta,jako když jedeš u nás po Šumavě,tento úsek mi vyjde vždy kolem půlnoci,klídek,pohoda,nikde žádný „zlý Slovinec„ časový rozdíl oproti dálnici cca 20-30minut,na cestě která trvá půl dne a více,naprosto zanedbatelné.Mě tato cesta vyhovuje,je to změna po mnoha km dálnice v A - relax - před mnoha km dálnice v HR.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
18. 01. 2011 17:17
Ahoj!
Už jsem se na to ptal ale nikdo neodpověděl. Co takhle pod Vídní sjet na A3 pak na S31 do Koszegu a Szombathely.
Pro naše "silné" vozy HTP bude určitě lepší se vyhnout těm kopcům na dálnici A2 a podle mě je to i kratší než Bessyho cesta kterou jsem jel loni s ještě silnějším favoritem.
Čau Karel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
18. 01. 2011 17:35
Karel z HK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj!
> Už jsem se na to ptal ale nikdo neodpověděl. Co
> takhle pod Vídní sjet na A3 pak na S31 do Koszegu
> a Szombathely.
> Pro naše "silné" vozy HTP bude určitě lepší se
> vyhnout těm kopcům na dálnici A2 a podle mě je to
> i kratší než Bessyho cesta kterou jsem jel loni s
> ještě silnějším favoritem.
> Čau Karel


podle mě se to moc nevyplatí. budeš muset projíždět větším množstvím obcí,tím ztratíš dost času.Kromě toho dopustil by ses "slovinského syndromu" a to že by kvůli pár km po (rakouské) dálnici by si kupoval poměrně drahou známku.Apropos:ty kopce, ještě větší, tě stejně čekají za Karlovcem.Chtělo by to upgrade za nějaké "normální" auto alespon 1.6 se 75 kw.Podle mých zkušeností je to minimum pro rozumnou jízdu s naloženým autem.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
18. 01. 2011 20:09
Víš "darko" nejsem žádnej zelenáč loni jsem to jel už po třináctý za sebou. Předtím jsem jezdil klasiku přes maďary tj. Brno, Bratislava, Czorna, Lenti, Goričan, Karlovac pak po starý až do Živogošče. Ale vzhlem k zhoršujícímu se stavu silnic a třicítek v obcích jsem zkusil Bessyho cestu. Desetkrát jsem byl favoritem ve čtyřech s vlekem a vždy sem dojel OK tak nemám rád takový řeči, že pokud nemáš silný auto tak se nám tu nepleť. Taky nevím o množsví obcí, S31 je rychlostní skoro až na hranice Maďarska pak je normální 86tka. A "slovinský syndrom" při klasice přes Bratislavu jsem potřeboval měsíční českou a slovenskou nyní koupím dvě desetidenní rakouský. A na konec, "ztratíš dost času", jedu na dovolenou nejsem na závodech jedu pod vlastní stan tak mi je jedno kdy přijedu a netlačí mě pobyt od do tak si cestu vychutnám!
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
18. 01. 2011 21:16
no já taky přes madarsko jezdím už nějaký pátek: 2x ročně za rodinou už 15 let.Letos už přes slováky nechci,zdražili známky tak, že přes rakousko je to levnější.
Jinak sám sobě trochu odporuješ: najedné straně se chceš kvůli "silnému HTP" autu vyhýbat kopcům,na druhé straně se cítíš dotčený když si tě někdo za to dobírá.A opakuji že kopcům se stejně nakonec nevyhneš.HTP je dobrá tak na vožení nákupu a dětí po městě,ne na ježdění na dovolenou,na to si měl myslet při nákupu.Chápu že ten favorit dojel s vlekem OK,ale je taky o cca 150 kg lehčí než fábka se stejným výkonem.Co se toho času týče,když už mám tu rakouskou známku tak se jí budu snažit co nejlépe využít.Toho madarska si užiju ažaž.Takže Bessyho trasa
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
18. 01. 2011 22:13
1, pokud letos pojedu do HR tak jedině přes A a ve Slovinsku dle Miruse
2, pokud pojedu dole do Montenegra tak přes HU kolem Balatonu na Banja Luka atd.

Rohal nema problema
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 01. 2011 07:45
Jozka s Jozkovou pojedou do Montenegra a maj radi projizdky, takze pojedou pres Bratislavu, Budapest, Szeged, Beograd a Uzice :-D Ocekavana doba, asi tak tri, ctyri dny. To vite, termaly, Durmitor, Tara... ;-)
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 01. 2011 08:20
stenly.stenly s pauzou na lůlání 20 minut.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 01. 2011 08:36
Jozka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jozka s Jozkovou pojedou do Montenegra a maj radi
> projizdky, takze pojedou pres Bratislavu,
> Budapest, Szeged, Beograd a Uzice :-D Ocekavana
> doba, asi tak tri, ctyri dny. To vite, termaly,
> Durmitor, Tara... ;-)


když už tam bude,Makedonie je blízko a její jihovýchodní hranice cca 100 km od Egejského moře... thumbs up
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 01. 2011 09:15
Pro Stenlyho :
Loni jsem absolvoval tu trasu jedním směrem po dálnici a zpět Ptuj - Lenart - Mureck a časový rozdíl dělal cca 15 - 20 minut. Někde ve fóru jsem o tom již loni psal, takže možná to najdete. Musím podotknout, že po dálnici jsem jel max. 120 - 130 km/h . Takže ti co jezí rychleji možná napočítají větší časový rozdíl, ale vzhledem k vzdálenosti, kterou po dálnici v tomto úseku ujedeme, nebude se ten rozdíl zásadně tolik lišit.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 01. 2011 10:42
souhlas s rtePem, loni na přelomu května a června cestou tam jsem jel poprvé přes Slovinskou dálnici, do té doby vždy přes Mureck-Lenart- Ptuj.Bylo prázdno tak jsem na to trošku šlápnul a byl jsem na konci dálnice snad za 20 min. Cestou zpět jsem to zase objel a to bylo max. za 50 min. Většinou se chytím nějakého rychlíka před sebou a toho se držím. Pro mě jednoznačně vede objezd dálnice.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 01. 2011 14:32
darko, to je ve vyhledu smiling smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 01. 2011 14:49
tak vám snad jde o peníze a ne o to jak dlouho se zdržíte ne?
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 01. 2011 15:54
Tím se nezabývej, oč komu jde, už to tu padlo několikrát: někdo nespěchá, protože má dovolenou, tak ušetří za známku a projede Slovinsko po okreskách, někdo spěchá, aby byl co nejdřív u moře, tak známku zaplatí a stejně není u moře dřív, protože netrefil vhodný čas a dvě hodiny poskakuje po dálnici v koloně ze Šentilje do Ptuje, zatím, co objížděč se mezitím zařadil do kolony na konci té dálnice a poskakuje v koloně jen půlhodinu...
To je vlastní zkušenost, s kámošem jsme jeli loni od Ilzu každý jinou cestou - on po dálnici, já přes Riegersburg, Radgonu a Lenart (u Tifonu Draganić se objevil až o víc, než hodinu, po nás, ale má silnější auto a dojel nás na úrovni Zagvozdu; protože tu známku potřebuje do Slovinska v roce častěji, ani se moc nevztekal - jedeme přece na Pelješac...)..
Je to věc rozhodnutí každého, co si zvolí, a, samozřejmě, souhry dalších okolostojíčností, jestli se mu to v danou chvíli osvědčí. Zatím není univerzálním řešením ani dálnice, ani objíždění, dokonce už ani pátek či pondělí nejsou v některých týdnech dny zaručeně volných cest. A to ještě neřeším obstrukce na hranicích schengenského prostoru.
Takže opakuji:
- najděte a zvolte si trasu, jakou libo (hlavně, když trefíte),
- spěchejte nebo se kochejte (hlavně ne současně)
- a jeďte (hlavně dojeďte celí bez problémů tam i zpět).
Lepší radu neznám a přeji co nejvíc jadranského slunce v duších všem..
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 01. 2011 15:56
Hill ... thumbs upthumbs upthumbs up
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 01. 2011 16:21
to jsi Hille netrefil,ja se tím nezabývám jen je to usměvny jak počítaj minuty jak je to delšísmiling smiley) jde jim o prachy za známku,ale jak píšete je to každýho věc a to ctím...ale někdy je to sranda čístsmiling smiley já jezdim z Prahy pres Graz-Maribor-Split....nikdy sem zatim nikde nestál tak snad letos taky ne:ú mějte se
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 01. 2011 17:17
Proč že se bavíme o čase o kolik je objížďka delší?No protože se „stenly„ na to včera ptal!Karlehorvate,stačí jen číst a nespěchat....A máš postřeh,neříkaj ti blesku?Opravdu chceme ušetřit,to ti došlo dobře.
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 01. 2011 17:42
Pánové, tato debata je mi proti srsti.
Téma ...jak dlouho vám trvá cesta ..... je na nic. Buď si budeme lhát a nebo budeme jezdit jak čuňata. A já mám závazek že tady chci být do stovky.
Pokud má někdo problém, že jeho známý udělal Praha - Makarska za 12 hodin a on za 12 a 1/2 hod. tak to mu tedy nezávidím. Zkažená dovolená.
Já jedu ve čtvrtek ráno a večer se ubytuji - kolem Varaždinu a ráno vyrážím znovu. No a odpoledne do 16.oo hod jsem v Gradacu. Celkem mám ujeto asi 1150 km a cítím se svěží a jdu se vykoupat do našeho moříčka a potom hezky povečeřet,(girice), dát si travaricu, trochu vína, pokecat se známými a za ranního kuropění jdu do hajan.

Karle z HK, známe se několik desetiletí, a myslím si, že něco jsme na silnicích zažili a viděli. Je velmi chválihodné že hledáš pro auto tu nejjednodušší trasu. To máš pravdu. A přes to Rakousko asi jedeš některé kopce na 4ku. Ale vždy dojedeš. A to je podstata věci.
Nestojím o to vidět rozmlácené auto českého - a nejenom českého - turisty. A už bych vůbec nechtěl vidět, aby byla na zadním skle naše fóristická značka.
To už bych byl nasranej na maximum. (za toto slovo se neomlouvám).angry smiley
Jejich objížďka - naše radost. Alespoň poznáme krajinu.grinning smiley
Hill - s Tvojim dodatkem souhlasím. Raději se kochat a přijet o hodinu později, než potom někde ..... !!!!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Šatava (19. 01. 2011 17:52).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 01. 2011 17:43
hele Blesku Máro....já to čtu pořádně a je to sranda.... a o kolik je to pomalejší bez známky a s objížděním je teda super debata..když stejně pojedeš a budeš objíždět..tak neřeš a objížděj:úú ty Blesku jeden
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 01. 2011 17:46
mě je taky jedno jak kdo jede,přesně hlavně at dojedou všichni ok,jen tady na foru i na druhym co znám se ti co objížděj smějou a maj kecy jak blbci kupujou drahou známku a oni borci jedou pres madarsko a vyhýbaj se tam dírám a píšou si kde ty díry sou..no není to usměvnýsmiling smiley) tak hlavně všichni dojedte v pohodě v létě....
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 01. 2011 18:00
karelhorvath
Ode mne asi rozumnou odpověď neuslyšíš.
4.12.2010 byla fotbalistická výročka a utratil jsem tam přes 1200,- kč. To je přepočet u mého auta - prochlastal jsem tam asi 350 km !!!!angry smiley
Jak mne bolela druhý den hlava.
Ponožky a košile je nejhorší co může být. Když se ráno probudím a mám to na sobě, celý den mne pak hrozně bolí hlava a je mi zle.
Tak ani nešmátrám, jestli pojedu o pět km dál nebo blíž. Hlavně ať je pěkná cesta. Osobně říkám - dálnice nemám v oblibě.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 01. 2011 18:04
to je rozumná odpověd...nemáš rád dálnice! tečka a je konec debatysmiling smiley) mě zas kvuli 30eurum přijde zbytečný objíždět dálnici a psát si o tom kde je jajá díra a kde odbočit a kolik minut si najedu.to radši jednou nejdu na pivo s kámošem a koupim si tu známku...to je život každej sme jinejsmiling smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 01. 2011 18:26
AHOJTE BANDO.......Rohál taky změnil názor na cestu přes Slo a byl zastáncem přes HU. Věřím mu a jeho rady si beru k srdci a nejenom jeho.... Hlavně,že všichni dorazí k cíli..... já asi opět přes HU,ale chtěl bych opět zažít to co loni. A to frčet po HR dálnici s dálkovými,nikde nikdo ani doprotivky,prostě super....tak hlavně šťastnou cestu všem.
PS: já se nevrátil na fórum..já tu jsem furt..jen nejsem tak na očích... smileys with beer
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 01. 2011 19:38
.. jé KURE ... kde jsi byl ty roky ... ? yawning smiley kam letos ?
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 01. 2011 19:53
No darko s tím autem sem se rozohnil až moc ale fabii kombi jsem dostal od syna za slušnou cenu a kvůli jedné cestě sice 2200km si nemusím pořizovat silný auto co zase moc žere ve městě. Ale chci vyzkoušet tuhle trasu, oproti Bessyho se mi zdá o kus kratší a tak možná i rychlejší vono z toho 138km je to do toho Kormendu taky dost přes vesnice. V létě to vyzkouším a uvidíme pak můžeme porovnávat.
Čau Karel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 01. 2011 20:59
Karel z HK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No darko s tím autem sem se rozohnil až moc ale
> fabii kombi jsem dostal od syna za slušnou cenu a
> kvůli jedné cestě sice 2200km si nemusím pořizovat
> silný auto co zase moc žere ve městě. Ale chci
> vyzkoušet tuhle trasu, oproti Bessyho se mi zdá o
> kus kratší a tak možná i rychlejší vono z toho
> 138km je to do toho Kormendu taky dost přes
> vesnice. V létě to vyzkouším a uvidíme pak můžeme
> porovnávat.
> Čau Karel


že se ještě vrátím k tomu autu: ono kromě dovolené se silnější (a větší) auto hodí když potřebuješ odvést sem tam něco těžšího a rozměrnějšího.Kolikrát sem děkoval bohu že sem si koupil Multiplu do které bez problému naložím větší nábytek s Ikey či pokaženou pračku do opravny.Na výlet či nákup můžu kromě dětí a manželky vzít i rodiče a při delší cestě se náklady na jednoho cestujcího pohybují níž než u té hatapky.Kamarád si taky před několika lety koupil fábku htp ,kvůli malé garáži.Ted když mají dvě děti nejedou autem na dovču proto,že se tam prostě nevejdou a bez klimy je to sebevražda.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 01. 2011 21:02
karelhorvath napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to je rozumná odpověd...nemáš rád dálnice! tečka a
> je konec debatysmiling smiley) mě zas kvuli 30eurum přijde
> zbytečný objíždět dálnici a psát si o tom kde je
> jajá díra a kde odbočit a kolik minut si najedu.to
> radši jednou nejdu na pivo s kámošem a koupim si
> tu známku...to je život každej sme jinejsmiling smiley


přečti si tohle vlákno,možná tě na tu dálnici přejde chut smileys with beer [forum.ihvar.cz]
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 01. 2011 09:47
No abych to odklonil zpět k tématu. Loni jsem chtěl stihnout trajekt ze Splitu v pět ráno do Stari Gradu a nakonec jsem byl v ID někdy kolem čtvrté odpoledne. Napřed kroupy před Prahou, kde jsem strávil minimálně hoďku u čerpačky a čekal až to přejde. Pak jsem si jen tak odbočil na Jihlavu a Hatě, že to zkusím tudy (obyčejně jezdím přes Mikulov), samá objíždka, uzávěry, semafory. Pak jsem zmátnul navigaci, když jsem si oproti plánu přes centrum Ptuje to nasměroval do průmyslové zóny a mapové podklady místo kruháčů měli jen pole a navi jen počítala a počítala. Pak těžká krize za Záhřebem, jen jsem všechno živé vypakoval z auta a musel se vyspat. Když jsem byl u Splitu, tak jsem věděl, že se na trajekt v jedenáct za patnáct munut nedostanu ani kdybych se rozkrájel, nechtělo se mi čekat 3,5 hodiny na sluníčku v přístavu na další, tak jsem pokračoval na Drvenik. Při příjezdu do Drveniku jsem koukal na zadek odjíždějícího trajektu. Tak se čekalo na další. Holt člověk míní, život mění. Ale hlavně že jsme dorazili.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 01. 2011 11:04
... Michale ... předloni to samé ... když jsem zastavil na odpočivadle ZIR ( Macola ) [www.hotelmacola.com] mezi Zagrebem a Splitem ... bylo mi jasné, že trajekt ve Splitu nechytíme ...
a protože jsme se již dříve rozhodli, že pojedeme na Hvar ze Splitu ... ani jsme Drvenik nezkoušeli ... to jsme si šli raději na Macole v klidu prohlídnout medvědy a na druhou kávičku ( první byla na Sv. Heleně ) smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 233
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.