Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2010 17:12
Až za pár let půjdu do důchodu tak Chorvati už budou v EU a tak to nebude problém si nechat důchod vyplácet tam.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2010 21:54
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 14:53).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2010 21:57
No jasně to je ten důvod proč naši důchodci neutíkají do západní evropy. Ale tady to snad bude lepší. Předci je to Balkán.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2010 22:13
Tak to máš ještě fajn, mi to máme 1200km tam a to samé zpět a tankovat budeme dohromady za dovču 280L nafty winking smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2010 22:26
Luky napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak to máš ještě fajn, mi to máme 1200km tam a to
> samé zpět a tankovat budeme dohromady za dovču
> 280L nafty winking smiley


Hm to by chtělo asi normální auto smoking smileya né tank .
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2010 22:37
To je fakt nějak moc, já to v rychlosti teď spočítal a počítám že najedeme 2800 km a tak jen asi 250 l nafty ale Těch 280 na 2400 km je děsná spotřeba.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2010 22:40
Luky napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak to máš ještě fajn, mi to máme 1200km tam a to
> samé zpět a tankovat budeme dohromady za dovču
> 280L nafty winking smiley


280 l nafty je pomerne dost, ale myslim ze uz neni treba pasovat naftu mezi jednotlivymi staty smiling smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2010 22:40
Hoši a co tak LPG. Sto litru tam sto spátky krat 14kč se rovná....grinning smiley
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2010 22:52
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 05. 2018 10:37).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2010 23:13
Normální auto máme, Chevrolet Captiva ale nám udělá spotřebu vlek 650kg s lodí smiling smiley a když jsem u lodi tak ještě 500-600L benzínu na 15 dní dovolené jen loď.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2010 23:16
Luky napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Normální auto máme, Chevrolet Captiva ale nám
> udělá spotřebu vlek 650kg s lodí smiling smiley a když jsem u
> lodi tak ještě 500-600L benzínu na 15 dní
> dovolené jen loď.


No timhle bys zabil dve mouchy jednou ranou : VW Schwimm smiling smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2010 23:19
ajax napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hoši a co tak LPG. Sto litru tam sto spátky krat
> 14kč se rovná....grinning smiley

Tak to ja mam jenom o neco drazsi... navic plyn nemam ani doma smiling smiley Ale treba jednou... smiling smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2010 23:21
To sice jo, ale bagáž bychom museli nechat doma a cesta tam a zpět by trvala týden možná i dýl a s tou spotřebou by to taky asi nebylo značka ideál drinking smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2010 23:23
Luky napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To sice jo, ale bagáž bychom museli nechat doma a
> cesta tam a zpět by trvala týden možná i dýl a s
> tou spotřebou by to taky asi nebylo značka ideál
> drinking smiley

No co kdyz s tim jeli chlapi z Berlina az k Volze a Donu smiling smiley tak by jste to s plnou polni dali taky, ne? smiling smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
22. 06. 2010 23:28
Mě osobně by to nevadilo, ale vysvětluj manželce a dětem že v pátek vyjedeme na dovču a ve středu bude příjezd na app yawning smiley navíc, jezdíme na noc aby děti netrpěli cestou a skoro celou ji prospí, nedovedu si představit byť jen jeden den poslouchat pořád dokola Už tam budeme? Kdy už tam budeme! Tatí a kam jedeme thumbs up smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2010 00:14
V pátek jsme jeli do Olomouce a dcera v autě zničehonic "Už jedeme k moři? A Kubíček nejede?" (brácha byl ve škole).

Jo a to oblíbený už tam budem? a kdy už tam budem? a za jak dlouho tam budem? to posloucháme pravidelně od probuzení dětí někde mezi Zagrebem a Šestanovacem až do Podgory. Takže taky vyrážíme na noc, aby toho co nejvíce prospaly.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2010 05:07
Neděle 20.6. Čistá cesta jen po dálnicích CZ, SK, H, HR měla podle Google trvat 10 hod (1100km). Opravdu to tak vychází, plus zdržení na hranicích SK/H Rajka 25min. (fronta na maďarskou známku), H/HR Letenye dalších 25 min (nesmyslné detailní kontroly maďarských celníků). Zbytek zdravotní zastávky, celkem 11,5 hod. Cesta v pohodě, dálnice prázdné, ale příště raději po dálnicích přes Rakousko a Slovinsko. Je to přece jen o hodně kratší, rychlejší a zajímavější. Cenový rozdíl je malý.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2010 10:08
Vlada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Neděle 20.6. Čistá cesta jen po dálnicích CZ, SK,
> H, HR měla podle Google trvat 10 hod (1100km).
> Opravdu to tak vychází, plus zdržení na hranicích
> SK/H Rajka 25min. (fronta na maďarskou známku),
> H/HR Letenye dalších 25 min (nesmyslné detailní
> kontroly maďarských celníků). Zbytek zdravotní
> zastávky, celkem 11,5 hod. Cesta v pohodě, dálnice
> prázdné, ale příště raději po dálnicích přes
> Rakousko a Slovinsko. Je to přece jen o hodně
> kratší, rychlejší a zajímavější. Cenový rozdíl je
> malý.

jestli cca 50 km je o hodně kratší,to nevím,ale kolony na SLO/HR hranicích budou taky.A ještě větší.Mě osobně madarští celníci nikdy neprohledávali,to spíš chorvati.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2010 10:25
Možná trošku offtopic, ale chtěl bych znát Váš názor. V chorvatsku jsem nebyl už 15 let a tak vůbec nevím jak tam teď cesta vypadá, tenkrát sme jeli ještě po staré a já navíc nebyl řidič.

25.6. vyjíždíme z Vyškova do Omiše. Plán je takový, že příjdu mezi 6-7 z práce, pár hodin se vyspím (pokud to půjde) a ve 24:00 vyjíždíme. Mám teď ale strach, že chytnu ty největší zácpy a cesta bude utrpení. Tak sí říkám jestli by nebylo třeba lepší vyjet hned jak příjdu z té prace v tech 7 hodin, nebo možná, když se podaří uvolnit tak i třeba dřív. Jet kam až to půjde a v sobotu ve 4 ráno to někde na 2-3 hoďky zalomit a pak dorazit zbytek.

Co myslíte, jak by jste si to rozplánovali vy? Sice nejsem jedinej řidič, ale přítelkyně by nejspíš neměla odvahu řídit a já bych navíc stejně nemohl usnout grinning smiley.

S tím, že cesty budou nejspíš ucpaný tak nějak počítám, jde mi ale spíš o to jak si to rozplánovat, nevím kde jsou ty krytický úseky a tak.

Předem díky za jakoukoli radu / názor.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2010 10:33
já bych to udělal přesně tak, jak si popsal. Já jedu až v září dolů do Gradace a plánuji to takhle. Děti přijdou ze školy, naložíme auto a tradá k moři (tzn. 17-18 hod). Pojedu přes Maďarsko po dálnicích (tedy až k Budapešti). Pojedu tak do 2 ráno a pak chrupka, 2-4 hodiny (v mědvědovi se díky automatu docela dobře spí, dají se natáhnout nohy smiling smiley ). A ráno dojezd do Gradace. Je to 1350 Km, ale prakticky všechno po dálnici. je to sice delší, ale rychlejší a i o pár korun levnější než přes Rakousko..
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2010 10:57
Tak ja se v aute vzspim primo kralovsky, protoze mam voyagera grinning smiley. Pripadna 2-3 hodinova chrupka kdekoli pro me tedy neni problem. Mozna sem jeste zapomnel zmínit ze nejdedu pres madary, ale Vídeň, Gratz, Maribor.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2010 11:00
Libor M - stejně neusneš, tak se zbal a vyjeď co nejdříve. Pokud to budeš zvládat, tak OK. JakTi budou padat víčka -benzina-odpočivadlo a chrupec! Jedeš přeci na dovolenou !!! Největší nápor na cestách bude asi až příští pátek ( svátky Po + ÚT). Proto já vyjíždím v neděli dopoledne, až už to bude všechno u moře .
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2010 11:09
Libor M napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Možná trošku offtopic, ale chtěl bych znát Váš
> názor. V chorvatsku jsem nebyl už 15 let a tak
> vůbec nevím jak tam teď cesta vypadá, tenkrát sme
> jeli ještě po staré a já navíc nebyl řidič.
>
> 25.6. vyjíždíme z Vyškova do Omiše. Plán je
> takový, že příjdu mezi 6-7 z práce, pár hodin se
> vyspím (pokud to půjde) a ve 24:00 vyjíždíme. Mám
> teď ale strach, že chytnu ty největší zácpy a
> cesta bude utrpení. Tak sí říkám jestli by nebylo
> třeba lepší vyjet hned jak příjdu z té prace v
> tech 7 hodin, nebo možná, když se podaří uvolnit
> tak i třeba dřív. Jet kam až to půjde a v sobotu
> ve 4 ráno to někde na 2-3 hoďky zalomit a pak
> dorazit zbytek.
>
> Co myslíte, jak by jste si to rozplánovali vy?
> Sice nejsem jedinej řidič, ale přítelkyně by
> nejspíš neměla odvahu řídit a já bych navíc stejně
> nemohl usnout grinning smiley.
>
> S tím, že cesty budou nejspíš ucpaný tak nějak
> počítám, jde mi ale spíš o to jak si to
> rozplánovat, nevím kde jsou ty krytický úseky a
> tak.
>
> Předem díky za jakoukoli radu / názor.

já taky jedu 25.5. z Prostějova a vyjíždím v cca 20:30 h.No ale jet na dovču z práce je sebevražda.Já sem si vzal volno a přes den se vyspím do zásoby.Jestli potkáš cestou stříbrnou Multiplu tak na mě houkni,jedu přes madˇároš.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2010 11:24
Tak samozřejmě to nebudu nijak hrotit. Nemám zkušenost s takhle dlouhou cestou jako jedinej řidič navíc nemám kam spěchat. Pro mě dovolená začíná už cestou a dost se na ni i těším. Auto máme prostorný pro 7 osob a jedem jenom 4 + zavazadla a žádný děti, takže bude v autě veselo. Jak začnu klimbat tak všechny vypakuju ven, sklopim si zadni sedačku na ležato, prostřední sklopim dolu a mam pomalu letiště grinning smiley. Jak se vzbudim vyjedu, zbytek posadky se zatim nějak zabavi.

Pomalu se taky začinam přiklánět k te variantě vyjet co nejdřív. Přesně jak tu někdo řekl po práci se mi nepodařilo usnout snad nikdy i když jsem tu předešlou skoro vůbec nespal, tak natož tak před dovolenou grinning smiley.

Asi vezmu půl dne volno, sbalím se kolem 2-3 a věřím že do 1-2 bych mohl byt i někde za slovinskem v chorvatsku, kde se pak prospím.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Libor M (23. 06. 2010 11:25).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2010 12:04
Když já mám problém v tom, že bych potřeboval něco jako copilota a druhé řízení. Chce se mi děsně, ale děsně spát, tak začnu hledat odpočívadlo už to mě trochu probudí. Potom parkovací manévr a koukám a koukám a neusnu. Potřeboval bych za jízdy říct tomu kdo sedí vedle mně teď ty a odpadnout.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2010 12:07
mně by tedy vadilo to "přijdu z práce v 6-7, trochu si odpočinu a o půlnoci vyjedu". Samozřejmě je každý jiný, ale kdyby v den odjezdu na dovču manžel přišel v 6-7 s tím, že o půlnoci vyrážíme, raději bych nejela. Přeci jen po celodenní šichtě... Snažím se tlačit manžela do toho, aby v den odjezdu přijel z práce nejlépe v poledne, nejhůře tak ve dvě, ve tři. A to je manžel, troufnu si říct, dobrý řidič, který měsíčně najezdí tak 3 tisíce km (pokud v tom není dovča smiling smiley) Ono to totiž není o tom, že když přijdeš v 6-7, tak máš do půlnoci havaj... budeš taky večeřet, budeš se dobalovat a hlavně budeš nakládat auto - předpokládám, že jako vlastník auta a řidič si budeš nakládání řídit sám. Suma sumárum z toho mám celodenní šichtu (od kolika pracuješ, od devíti? Takže 10 hodin práce? Hmmmm....), pak dvě tři hoďky odpočinek a pak desetihodinová cesta v noci. A teď si představ, že budeš mít na cestu ještě blbé počasí, déšť, špatnou viditelnost v noci...
Přijít z práce a hned naládovat auto a vyrazit bych zavrhla úplně.
Ale jak píšu - každý jsme jiný a tohle je hodně věc názoru.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Adult (23. 06. 2010 12:07).
Anonymní uživatel
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2010 12:18
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil in0x (15. 05. 2018 10:37).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2010 12:22
Já to chápu, já když si říkám "Spi, spi, spi....", tak stejně neusnu. Manžel když lehne, tak usne.
Ta krizovka může přijít ale kdykoliv - ať jsem vyspaná, nebo ne.
Takže nakonec... je to jedno :-D
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2010 13:40
Darko, on ten rozdíl není 50km, ale 150km a to už je znát. Co maďarští celníci při výjezdu z EU předváděli, jsem nepochopil. Na hranici SLO/HR jsem problém nikdy neměl a čekání tak do 10min. Možná jsem měl štěstí. Teď je tam dálnice, snad to půjde líp.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
23. 06. 2010 13:54
Vlada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Darko, on ten rozdíl není 50km, ale 150km a to už
> je znát. Co maďarští celníci při výjezdu z EU
> předváděli, jsem nepochopil. Na hranici SLO/HR
> jsem problém nikdy neměl a čekání tak do 10min.
> Možná jsem měl štěstí. Teď je tam dálnice, snad to
> půjde líp.


rozdíl mezi cestou přes Goričan a přes Barcs je opravdu 90 km (podle navigace).Na druhou stranu tam mě nikdy nebuzerovali a zdržel se tak max. 5.min. Sám zkusím ten Goričan (starý přechod) v pátek a zpátky jedu přes Barcs,pak dám vědět jak sem dopadl.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 241
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.