Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak dlouho vám trvá cesta

Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 11. 2009 18:34
Já to jezdím autem tak 12 - 15 hodin.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 11. 2009 19:29
Milý JirkoD

Citace povinností řidiče je přesně to co ukazuje na absolutní nedostatek sebereflexe a ukázněnosti minimálně na úrovni jak požaduje zákon. Kdyby se každý cyklista choval s vědomím jak jsi cituji tebe uvedl: " Při střetu cyklisty, chodce či bruslaře s autem, újmu na zdraví má většinou cyklista, chodec, či bruslař" tak by následky těchto nehod nebyly často tak tragické. Po včerejším příspěvku jsem vezl manželku do zaměstnání na noční v distribučním centru. Potkal jsem cca 10 cyklistů a z toho jen jedem měl obě světla. Ostatní je měli také. Pod sedadle a za tím v košíku tašku. Na noze zamotané nohavicí a podobně. Nejsmutnější na tom je to, že podle času se jednalo všechno o řidiče kamionů, tedy rádoby profesionály, kteří sednou za půl hodiny do auta a první co budou nadávat na toho neosvětleného pi....ce, co není na krajnici vidět. Musím se omluvit za moje příkrá a ukvapená slova ke - všem- cyklistům. Pochopitelně ten na krajnici s řádným svetlem mi nevadí a nemám důvod na něj stříkat. Ovšem tací jak tady bylo psáno, co mi neuhnou, na křižovatce to střihnou po přechodu bez přibrždění a objedou mi potom kanál cca metr před světlem si to schytají. Bohužel tady byly shora vyjmenovány snad všechny nešvary cyklistů, takže i ostatní mají pravděpodobně stejné zkušenosti. Těch slušných, které snad nai nezaregistuji, je jako onoho básnického šafránu. Většina si vůbec neuvědomuje svoji zranitelnost a svoji nadřazenost jak bylo psáno dávají velmi často prstovou abecedou řidičm na vědomí. Tímto na tomto vláknu, věnovanému Chorvatsku končím.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
09. 11. 2009 20:30
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 19:54).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
10. 11. 2009 14:35
S tym jazdenim tesne pri krajnici to mate tak.
Bicykel je jednostopy dopravny prostriedok, s extremne uzkymi kolesami (voci autam a motocyklom), a extremnou nestabilitou. Najhorsi cyklista je spadnuty cyklista. Tam uz si ani vodic auta nemoze byt isty, kadial toho cyklistu zotrvacnost povedie. A pri stave nasich ciest a hlavne krajnic je pad velmi pravdepodobny. Auto si mensiu dieru na ceste ani nevsimne ale co to urobi s bicyklom. Najhorsie su cesty s vyvysenym okrajom, na nasypoch, s jarkami po bokoch a podobne. A este lepsie na miestach, kde sa krajnica zosuva alebo prepadava. Tam by som chcel vidiet vodicov, ako by s bicyklami jazdili po krajniciach. Nehovoriac o tom, ze pri urcitej rychlosti sa zatacka neda vybrat tesne pri kraji, a uz vobec nie na bicykli. Jasne, treba chodit primeranou rychlostou, to maju asi najviac napamati motoristi, ktori sa v serpentinach v lavotocivej zakrute natlacia do protismeru, a v pravotocivych dobreze nejdu cez jarky. To ze pri takejto jazde si cyklistu alebo chodca na kraji cesty nemaju ani sancu vsimnut, skoda hovorit.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
11. 11. 2009 21:39
Ahojte všichni, když jsem začínal jezdit do Chorvatska tak jsem taky poctivě dodržoval rychlosti, ale po tom co jsem zjistil, že tam funguje blikání ostatních kolegů řidičů tak jsem také zrychlil. Myslím, je to také o skušenostech a za roky ježdění a dá se říct i místní znalost, protože je to tak, že místní policajti měří na stejných místech. A co je dálnice tak na staré cestě, kterou jezdíme dolů policajta nepotkáš. Jen drobná připomínka. Mě ani tak nevadí šoféři, kteří dodržují rychlost, ale spíše ti kteří jak tady bylo uvedeno čumí do navigace, aby náhodou neodbočili pozdě. Ale svůj názor na navigaci v Chorvatsku jsem psal jinde.Mějte se všichni a zase za rok na Jardanu.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
05. 04. 2010 20:58
Havířov - Omiš-Nemira - kolem 14 hodin včetně přestávek s dětma.
Nikam nespěcháme , plánujeme dojezd mezi 8- 10 ranní, ale jednou se stalo,
díky super provozu a jiným okolnostem že jsme v 6.00 strkali nohy do moře a museli čekat,
až se vzbudí ubytovatelé a vůbec celá vesnička. ještě odbočím:::::::::::::
rok 1978 , škoda 100, tatík sehnal nějakou super vazelínu, cosik promazal, 3 děti do auta
a směr Varna ( Bulharsko) a vůbec nic a s nikým neřešil, ani na chorvatském foru.
27 hodin v autě, pamatuju si , že bez pásů ,ale furt vyvalení u zadního skla, mávající na podobné
i nepodobné samohyby, každý , kdo měl českou značku byl bratr..............
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 04. 2010 10:43
Chlumec nad Cidlinou -> Hvar - Stari Grad

cca 24hodin s asi 3hod. prestavkou.

vsude podle predpisu
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 04. 2010 11:03
Kladno-Dolní Dvořiště-Slovinsko dálnice Chorvatsko Baška Voda jízda na noc konec červena přestávky cca0,5hod na kavu procházka 4-5 první cesta 15hodin zpět cesta přez Wien 12hodin Druhá cesta srpen přez Dvořiště dálnice Slovinsko cca14hodin Akorád na silnici u Čes.Budějovic ucpaná silnce ve vesnici probíhala výstava květin a dopravní nehoda na jiném místě tak hodina navic zpoždění proto 14hodin Jezdim podle přdpisů a jedu na dovolenou od nástupu do auta Martin
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
06. 04. 2010 11:16
Prievidza - Komárno - Maďarsko po diaľnici - Omiš 14 hodín s prestávkou cca 2 hodiny za tunelo Sveti rok. Jazda výhradne podľa predpisov na tempomat 125 a jazda v noci. Späť 13 hodín.
Pre zaujímavosť minulý rok Prievidza - Toroni (Chalkidiki stredný prst, cez Maďarsko, Srbsko, Macedónsko) s 0,5 hodinovými prestávkami 22 hodín.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 04. 2010 11:38
Trasa Chrudim - Podgora ve čtyřech lidech v autě mi trvá cca 14 hodin včetně přestávek. Jezdím na noc, vyjíždím kolem sedmé hodiny a příjezd na místo je kolem osmé ráno. Takto mi to časově vycházelo jak cestou přes Rakousko tak i Maďarsko.Toto je čas po otevření dálnice ke Splitu.Po "staré cestě" jízda trvala o čtyři hodiny déle. Na silnici nejsem svatoušek, ale ani pirát a snažím si cestu užít je to pro mne součást dovolené. Zdraví Mirek
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 04. 2010 16:34
Já loni Lázně Toušeň(což je nedaleko méně známé obce Praha) přez Rakušáky tedy Vídeň,objíždění Slo dálnice přez Murec a dále po Hr dálnici až do Šibeniku s pěti zastávkami(máme malé děti a i my chceme ve zdraví dojed)tak tedy 1008 km za 17 hodin,zpět za 15 hodin.Za volantem se střídám s mou ženou,která je velmi dobrá řidička.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 04. 2010 20:34
Loni: Česká Lípa, Ml. Boleslav, Praha, Znojmo, Wien, Gratz, Drvenik - 11 hod + další cca 4 hod trajekt a přes hvar do Hvaru. Po cestě dělám 2-3 kratší pauzy a slovinskou dálnici jsem objel.

Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 04. 2010 21:08
Hm, frajer. Cesta nějakých 1200 km za 11 hodin, resp. za 10,5, když započítám dvě zastávky po 15 minutách, t.j. průměr 114 km/hod. A přitom Česká Lípa - Ml. Boleslav mimo dálnici, od Jihlavy po Vídeň také mimo dálnici, Slovinsko mimo dálnici. Dálniční radary v té chvíli v Rakousku samozřejmě vypnuté, že? Nemohl byste nám sdělit, kdy zase pojedete, abychom se Vám vyhnuli?
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 04. 2010 21:28
Vyjíždíme v cca 20,00 hod. kousek od Přelouče na Jihlavu, Znojmo, Vídeň, Gratz, Slovinsko po dálnici, Chorvatsko co nejdál. Přibližně kolem 2 hod. dáváme pauzu u benziny (preferuji OMV, čisté WC a ráno i kafčo a kobliha). Už jsme pěkný kousek na dálnici v Chorvatsku. Skusíme si schrupnout pokud to jde (rozhovory turistů z autobusů, které tam také zastaví mě budí). Kolem 5 hod. se probouzíme, jdem na benzinu na kafe, asi v 6 hod pokračujeme. Přibližně v 10 hod jsme v Živogošči Blato - sláva, už aby to letos zase bylo.thumbs up Pěkně se to blíží.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 04. 2010 21:36
Milerád, jedu 25.6.2010 ve 22:00, tak uhni !! A jen tak mimochodem, když máš 200 km mimo dálnici a zbývajících 1000 km po dálnici tak je to naprosto normální čas i při dodržování rychlosti.




Upraveno 1krát. Naposledy upravil trevlboj (19. 04. 2010 21:51).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 04. 2010 22:16
LiborT..to je sice hezké..ale kdy vyrážíš do teho Blataeye popping smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
19. 04. 2010 22:38
me je jedno, jak to kdo dlouho jezdi, kazdyho vec. Spis me zajimaji extremy, napr. kamos Makarska- C.Budejovice 24hod. Vyrazel o pul hodiny driv, s tim ze ho dojedu. Jenze jsme se minuli a videli jsme se az druhy den pred polednem u nas ve meste, kdy my sli do restaurace na obed a on si to sneroval teprve domu. Tenkrat jsem z nej fakt nechapal, kde se coural.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 04. 2010 07:24
Valeri to můj kolega co jezdí do Chorvatska pravidelně každý rok tak mě taky srašil když jsem jel poprve ,že jel asi20hodin a to je dobrej řidič a necourá se .Normálně to dělá za 12hodin.Nakonec prej zůstal přes 2 hodiny v tunelu zácpa a další ucpané silnice.bylo to v době kdy se jezdilo jen jedním tubusem v tunelu.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 04. 2010 09:57
Trasa Jicin - Viden - Graz - Zahreb - Podgora, start v 16:00 v sobotu na konci srpna, vse po dalnici, pravidelne 10min. prestavky po cca 2-3 hodinach + cestou na chorvatske dalnici spanek (delka spanku dle unavy a dojezdu do Podgory v cca 8:00). Cestou v Cechach v obci 50-60km/h mimo obce 90-110km/h, na dalnici 120km/h. Do chorvatska jezdim pouze na 5 noci, cili kupuji i tydeni SLO dalnicni znamku, ktera se v tomto pripade vyplati. Veskere dalnicni poplatky a cerpani benzinu hrazeny kartou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil rohlik (20. 04. 2010 09:58).
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 04. 2010 15:36
Martas74
Ja taky jezdim Makarskou za 12-13 hod. Tam. Jenze zpatky jsem to uz jel i za 19 hod....bez spanku a nic s tim neudelas. Loni sem nebyl z rodinych duvodu, letos jedem opet v tandemu, bohuzel to druhy auto je fabka 1.3. Ridit bude dcera a ty uject nemuzu, jako jsem to kdysi udelal svagrovi, kdyz si vzpomnel, ze na dalnici pojede 100 km/h kvuli spotrebe. Vybavim ji navigaci, radama, ale stejne budu muset byt na dohled. Takze letos bude Makarska za 15 hodin, pocitam... Vyrazime v 2:30 rano, na miste budem tedy okolo 17 hodiny.
A nemyslim si, ze to bude bezpecnejsi tim, ze pojedem pomaleji
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 04. 2010 16:44
Souhlasím též jsem to jel 15 hodin tam přes Čes.Buděj.- tunely v alpách slov. dálnici.nedá se předpovídat jak to bude vypadat po cestě a jak na tom jak kterej řidič co zvládne.Já jezdím dost ,ale nejsem profik.Raději se 10 projdu a protáhnu než abych pospíchal a zabil někoho.Občas se tady někdo diví ,že hodně lidí jezdí na noc s dětmi.Odpovím tak jak hodně lidí auto nemá klima a po několika cestách Kladno-Frenštát pod Radhoštěm a zpět během dne to je záhul větší než v noci na Makarskou. Stačí posledních 150km kdy se děti ptají každých 15min TATI KDY TAM BUDEM.Taky jsem někde četl ,že děti naperou Kynedrilem a jsou v pohodě.To teda nemusím.Po cestě jsem zkoušel zastavit,že si dáme šlofika ,ale děti jak delší dobu nejde motor jsou vzhůru-tak to řeším výměnou s manželkou.Hlavně dojet v pohodě přeji pěknou cestu Martin
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 04. 2010 18:52
vasnivykolista - doufám, že se nic nepokazí a budu vyjíždět 11.6.2010. Návrat 26.6.
LiborT



Upraveno 1krát. Naposledy upravil LiborT (20. 04. 2010 18:57).
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 04. 2010 19:12
Máš faj děti,náš starší(4roky) se loni prvně ptal:A tati,kdy už tam budeme? u Říčan,což je asi
20km od startu naši' cesty...grinning smiley
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
20. 04. 2010 19:42
Tohle se sem asi hodí.


avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 04. 2010 13:10
Já se na cestě do Chorvatska řídím známým pořekadlem: "Přílišného kvaltování, toliko pro hovado dobré jest!" Takže předloni jsem jel 980 km do Drveniku přes Maďary za 14 hod. čistého času. Kam spěchat, vždyť už i cesta na dovču je dovolená, takže si ji užívám a žádný stres. smiling smiley Každých zhruba 200 km si dám přestávku něco kolem 1/2 hod. smoking smiley No a tradičně za Sv. Rokem 3-4 hod. orazím v poloze ležmo. yawning smiley Zpět to bylo horší. Jel jsem přes den a potkal 2 nehody, zácpu v tunelech a frontu na Lučku a bylo z toho hned 18 hod. angry smiley
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 04. 2010 13:33
všichni zde povídají o cestě TAM, jak dlouho, kolik hodin, kde odpočinout, to je ta radost z těšení se....
já tam byl X krát a každá cesta ZPĚT mne sere....a pak to valím....už bejt u baráku....

co takhle založit nové vlákno....jak se kocháte, jak dlouho, kde odpočíváte, při ZPÁTEČNÍ cestě.. ?smileys with beer
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 04. 2010 13:52
Na zpět to valím a moc neodpočívám, protože jsem naštvanej, že dovča končí.
Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 04. 2010 14:18
To Sk@nes: konečně zase jeden rozumný člověk. Já rozhodně nejsem ten, který by úzkostlivě dodržoval povolenou rychlost, zejména v Maďarsku, přes které jezdím v neděli v pohodě skoro sám, ale vážím si těch, kteří jezdí rozumně a kvůli kterým potom třeba 5 hodin netrčím v koloně na zastavené dálnici z důvodu dopravní nehody, kterou ti rychlojezdci "na jeden zátah" způsobili, jenom aby už honem honem byli v 8 ráno u moře.
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 04. 2010 20:33
my jezdime zpatky v sobotu dopoledne, takze to uz samo o sobe je utrpeni. A snazim se to taky valit, priznam se. To uz jde spotreba a kochani se stranou. Ale zase nejsem blazen, max tak 160 km/h po dalnici. A mam takovy pravidlo: co jsem nenahnal na dalnici, po okreskach uz nedozenu. Tzn po sjeti z dalnice nekde za Stockerau uz jedu poslednich 200 km uplne v klidu. Zacina projevovat unava, stmiva se a to uz nejsou podminky na zavod
y
avatar Re: Jak dlouho vám trvá cesta
21. 04. 2010 21:18
Abych pravdu odpověděl, tak nám to trvá jak kdy... smiling smiley UH.Hradiště - Ruskamen 15 hodin i 12 hodin, do Cavtatu asi 16 hodin nebo tak nejak...minulý rok do Blata dle pp 11 hodin 24 minut - tzn. doba, kdy bylo auto v pohybu - k tomu plus 1,5 hodiny přestávky.... pokuta byla jen jednou v Gračaci
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

PH
Hosté: 243
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.