Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
mdr
Re: Navigace
19. 09. 2021 20:14
Já používám waze, kde si nastavím, že mám známku SK a HU a na slovinskou dálnici mě nenavádí. Jen navrhuje, že pokud bych měl slovinskou známku, tak bude trasa o 8 minut rychlejší. thumbs up smiley
19. 09. 2021 20:41
Citaci
Zahajskej
Dnes, resp.včera jsem měl možnost vyzkoušet navigování v apce Mapy, protože moje letitá navigace zůstala na botníku doma, na očích, abych ji nezapoměl.
Shrnutí....je to na dvě věci, na tu druhou obzvláště.

Já jsem letos Mapy.cz v offline režimu používal v Bosně a Černé hoře, tedy tam, kde neplatí EU datový roaming (jinak zbytek cesty na online Waze). Proti navigování jako takovému jsem celkem neměl větších výhrad, žádné problémy, co popisuješ, jsem nezaznamenal. Jediný problém byl v některých případech ve výrazném podcenění dojezdové doby. Jeli jsme z Kotoru do kláštera Ostrog a chtěl jsem to vzít spodem vyhlídkovou silnicí R1 a pak R17 a R14 přes Danilovgrad. Mapy.cz to spočítaly na 2 hodiny jízdy (celkem 96km), ale ve skutečnosti to bylo přes 3 hodiny. Na R17 a R14 se většinu cesty prakticky nedalo jet víc než 30km/h, ale navigace předpokládala průměr skoro 50km/h. Google mapy na stejné trase počítají dobu cesty 3 hodiny, což odpovídá lépe.

Upraveno 1krát. Naposledy upravil raschi (20. 09. 2021 09:50).
mdr
20. 09. 2021 09:24
Waze se také dá použít offline. Když jsem měl vyčerpaná data, tak jsem si naplánoval cestu přes wifi v ubytování a jel jsem.
04. 10. 2021 12:41
Dotaz, možná hloupý: Waze, zřejmě po nějaké aktualizaci, na mě žvatlá ingliš, vše ostatní je česky. Hledal jsem někde možnost změny v nastavení, marně. Poradí někdo? Nebo bude nutný reinstal?
04. 10. 2021 12:44
Waze - Nastavení - Hlas a zvuky a tam vybrat nějaký český hlas. smiling smiley
04. 10. 2021 14:31
Někdy na mě mluví taky english, co si matně pamatuju, tak jsou to příjezdy do cíle. Příčinu neznám, je to dlouhodobě, nepovedlo se mi to odstranit
04. 10. 2021 15:04
Díky za odpověď. Ono je to trochu jinak, musí se ťuknout na ikonu repráku, či co to je, vpravo dole. Pak už to není problém nastavit. Logicky jsem hledal nějaké nastavení, bez úspěchu.
05. 10. 2021 09:11
Ve waze logiku nehledej. Tedy já jí tam před pár lety fakt nenašel. Tak jsem zase nainstalovat Sygic, zaplatil sice tři stovky, ale nemůžu si stěžovat, ani nechci.
05. 10. 2021 21:06
Nevím co máte za verzi. Léta je to tak, že v hlavním menu tapnete na ikonku s ozubeným kolem, tím se dostanete do nastavení a zde je položka "hlas a zvuky". Do hlavního menu se dostanete tapnutím vlevo dole na "Moje waze".
Je ale fakt, že když jsem tam měl nějakou česky mluvící dámu, tak to úsekové měření rychlosti hlásilo anglicky. Jinak to bylo komplet česky.
[www.youtube.com]
Tohle platí pro telefon. Jestli to máte v Android Auto, tak to bude jinak.

Sygic jsem si loni chtěl koupit, když byl v akci, ale ono jim to na Androidu 11 nefungovalo. Zkusil jsem to ještě o vánocích a stále nic. Pak už jsem to neřešil. Vyzkouším to znovu na Androidu 12 a jestli zase zaspali, tak už se nebudu dále pokoušet. Nemá cenu investovat do něčeho na co bych musel mít druhý telefon z kategorie veterán. Je hloupé, když ta aplikace nejede na referenčním zařízení od Google a za tři měsíce od reportu s tím nic neudělají.

Teď hodně jezdím podle Mapy.cz. Má to pěknou grafiku a naviguje to solidně. Potom co mne nedávno vystrašilo úsekové měření ve Vlašimi, se vrátím k waze. Radary nic nehlásí lépe. Ne že bych byl pirát. O radaru ve Vlašimi jsem věděl, ale nějak jsem přehlédnul zónu s omezením na 40km/h. Podstivě jsem dodržoval padesátku a čtyřicíky jsem si všiml až cestou zpět. Uvidíme jestli mi dají flastr za 48, nebo kolik jsem to tam jel.

Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (05. 10. 2021 21:17).
07. 10. 2021 19:38
Mám teď nainstalovaný Radarbot,zatím jako doplněk k mapam.cz,ale je možno dát do jakékoliv navigace. Funguje to i jako navigace a radary i v cizině.Odzkoušeno cestou do Chorvatska,přes Rakousko a Maďarsko.

MirekŠi
01. 11. 2021 11:04
Tak jsem si opět potvrdil, že klasická navigace naviguje a ty náhražky jako mapy.cz, google mapy a waze jsou jen tak na dojetí do vedlejší vesnice. O víkendu google 2x navedl do zákazu vjezdu. Žádné přechodné, cedule už něco pamatovaly, za jednou z nich silnice připomínala skoro polňačku. Dnes Waze chtělo odbočit do jednosměrky z opačné strany. Když jsem odbočil o ulici dále a chtěl najet z druhé strany, hnalo mě to zase do jiné jednosměrky opačně. Opět cedule nesmrdí novotou.
Takže zůstávám věren své letité čínské krabičce s IGo 8.
01. 11. 2021 18:36
Tak v navigacích jsi moje krevní skupina.
Ta moje čínská krabička s IGo8 a hlasem Ostravaka má už 11 sezón za sebou ... samozřejmě s aktualizovanými mapami.
Co ale uděláme, až nám tyto krabičky jednou prdnou a odejdou do věčných lovišť ? Čím to nahradíme ? Vzhledem ke svému konzervatismu, se do hypernovinek nehrnu. smoking smiley
01. 11. 2021 19:57
Když jednou obec měnila vedení dopravy a obrátila dvě jednosměrky, nedala nové značky. Prostě je jen navzájem přehodila. Proto nesvítily novotou. Tehdejší mapy o tom léta nevěděly.
01. 11. 2021 20:34
Již roky používám TomToma s doživotní aktualizací. V telefonu mám Sygic. Taky dobrý. Kdysi dávno jsem měl i Wazze. Zadná hitparáda.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 13
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.