Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
avatar
mdr
Re: Navigace
19. 09. 2021 20:14
Já používám waze, kde si nastavím, že mám známku SK a HU a na slovinskou dálnici mě nenavádí. Jen navrhuje, že pokud bych měl slovinskou známku, tak bude trasa o 8 minut rychlejší. thumbs up smiley
Re: Navigace
19. 09. 2021 20:41
Citaci
Zahajskej
Dnes, resp.včera jsem měl možnost vyzkoušet navigování v apce Mapy, protože moje letitá navigace zůstala na botníku doma, na očích, abych ji nezapoměl.
Shrnutí....je to na dvě věci, na tu druhou obzvláště.

Já jsem letos Mapy.cz v offline režimu používal v Bosně a Černé hoře, tedy tam, kde neplatí EU datový roaming (jinak zbytek cesty na online Waze). Proti navigování jako takovému jsem celkem neměl větších výhrad, žádné problémy, co popisuješ, jsem nezaznamenal. Jediný problém byl v některých případech ve výrazném podcenění dojezdové doby. Jeli jsme z Kotoru do kláštera Ostrog a chtěl jsem to vzít spodem vyhlídkovou silnicí R1 a pak R17 a R14 přes Danilovgrad. Mapy.cz to spočítaly na 2 hodiny jízdy (celkem 96km), ale ve skutečnosti to bylo přes 3 hodiny. Na R17 a R14 se většinu cesty prakticky nedalo jet víc než 30km/h, ale navigace předpokládala průměr skoro 50km/h. Google mapy na stejné trase počítají dobu cesty 3 hodiny, což odpovídá lépe.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil raschi (20. 09. 2021 09:50).
avatar
mdr
Re: Navigace
20. 09. 2021 09:24
Waze se také dá použít offline. Když jsem měl vyčerpaná data, tak jsem si naplánoval cestu přes wifi v ubytování a jel jsem.
Re: Navigace
04. 10. 2021 12:41
Dotaz, možná hloupý: Waze, zřejmě po nějaké aktualizaci, na mě žvatlá ingliš, vše ostatní je česky. Hledal jsem někde možnost změny v nastavení, marně. Poradí někdo? Nebo bude nutný reinstal?
avatar Re: Navigace
04. 10. 2021 12:44
Waze - Nastavení - Hlas a zvuky a tam vybrat nějaký český hlas. smiling smiley
avatar Re: Navigace
04. 10. 2021 14:31
Někdy na mě mluví taky english, co si matně pamatuju, tak jsou to příjezdy do cíle. Příčinu neznám, je to dlouhodobě, nepovedlo se mi to odstranit
Re: Navigace
04. 10. 2021 15:04
Díky za odpověď. Ono je to trochu jinak, musí se ťuknout na ikonu repráku, či co to je, vpravo dole. Pak už to není problém nastavit. Logicky jsem hledal nějaké nastavení, bez úspěchu.
Re: Navigace
05. 10. 2021 09:11
Ve waze logiku nehledej. Tedy já jí tam před pár lety fakt nenašel. Tak jsem zase nainstalovat Sygic, zaplatil sice tři stovky, ale nemůžu si stěžovat, ani nechci.
Re: Navigace
05. 10. 2021 21:06
Nevím co máte za verzi. Léta je to tak, že v hlavním menu tapnete na ikonku s ozubeným kolem, tím se dostanete do nastavení a zde je položka "hlas a zvuky". Do hlavního menu se dostanete tapnutím vlevo dole na "Moje waze".
Je ale fakt, že když jsem tam měl nějakou česky mluvící dámu, tak to úsekové měření rychlosti hlásilo anglicky. Jinak to bylo komplet česky.
[www.youtube.com]
Tohle platí pro telefon. Jestli to máte v Android Auto, tak to bude jinak.

Sygic jsem si loni chtěl koupit, když byl v akci, ale ono jim to na Androidu 11 nefungovalo. Zkusil jsem to ještě o vánocích a stále nic. Pak už jsem to neřešil. Vyzkouším to znovu na Androidu 12 a jestli zase zaspali, tak už se nebudu dále pokoušet. Nemá cenu investovat do něčeho na co bych musel mít druhý telefon z kategorie veterán. Je hloupé, když ta aplikace nejede na referenčním zařízení od Google a za tři měsíce od reportu s tím nic neudělají.

Teď hodně jezdím podle Mapy.cz. Má to pěknou grafiku a naviguje to solidně. Potom co mne nedávno vystrašilo úsekové měření ve Vlašimi, se vrátím k waze. Radary nic nehlásí lépe. Ne že bych byl pirát. O radaru ve Vlašimi jsem věděl, ale nějak jsem přehlédnul zónu s omezením na 40km/h. Podstivě jsem dodržoval padesátku a čtyřicíky jsem si všiml až cestou zpět. Uvidíme jestli mi dají flastr za 48, nebo kolik jsem to tam jel.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (05. 10. 2021 21:17).
avatar Re: Navigace
07. 10. 2021 19:38
Mám teď nainstalovaný Radarbot,zatím jako doplněk k mapam.cz,ale je možno dát do jakékoliv navigace. Funguje to i jako navigace a radary i v cizině.Odzkoušeno cestou do Chorvatska,přes Rakousko a Maďarsko.

MirekŠi
Re: Navigace
01. 11. 2021 11:04
Tak jsem si opět potvrdil, že klasická navigace naviguje a ty náhražky jako mapy.cz, google mapy a waze jsou jen tak na dojetí do vedlejší vesnice. O víkendu google 2x navedl do zákazu vjezdu. Žádné přechodné, cedule už něco pamatovaly, za jednou z nich silnice připomínala skoro polňačku. Dnes Waze chtělo odbočit do jednosměrky z opačné strany. Když jsem odbočil o ulici dále a chtěl najet z druhé strany, hnalo mě to zase do jiné jednosměrky opačně. Opět cedule nesmrdí novotou.
Takže zůstávám věren své letité čínské krabičce s IGo 8.
Re: Navigace
01. 11. 2021 18:36
Tak v navigacích jsi moje krevní skupina.
Ta moje čínská krabička s IGo8 a hlasem Ostravaka má už 11 sezón za sebou ... samozřejmě s aktualizovanými mapami.
Co ale uděláme, až nám tyto krabičky jednou prdnou a odejdou do věčných lovišť ? Čím to nahradíme ? Vzhledem ke svému konzervatismu, se do hypernovinek nehrnu. smoking smiley
avatar Re: Navigace
01. 11. 2021 19:57
Když jednou obec měnila vedení dopravy a obrátila dvě jednosměrky, nedala nové značky. Prostě je jen navzájem přehodila. Proto nesvítily novotou. Tehdejší mapy o tom léta nevěděly.
Re: Navigace
01. 11. 2021 20:34
Již roky používám TomToma s doživotní aktualizací. V telefonu mám Sygic. Taky dobrý. Kdysi dávno jsem měl i Wazze. Zadná hitparáda.
Re: Navigace
29. 05. 2022 20:47
: atnarfus
Mám tel.Realme 8, hned po koupi mi nabídl aktualizaci na Android 12, což jsem odsouhlasil a Sygic na něm běhá.
Re: Navigace
30. 05. 2022 12:42
Já už také roky používám Tom Tom v telefonu. Mám/měl jsem v autě(Tucson) navigaci, která každý rok dostávala aktualizace map, ale téměř nikdy jsem se na ni nemohl spolehnout. Známý měl v I30 v podstatě tu samou a nedal na ní dopustit.
Takže pořád jezdím s Tom Tom v mobilu se zapnutými daty, aby to hlídalo zácpy atd a pohoda.
Teď čekám na nového Tucsona a tam už jsem si navigaci nedal.
Re: Navigace
30. 06. 2022 10:57
Dotaz na zkušené uživatele aplikace Waze. Mám povolené dálnice jen A a CZ, přesto, když si zadám cíl do HR, mě jednou vygeneruje trasu po SLO dálnici, při druhém pokusu mě vezme po zpoplatněné D2 do Bratislavy. Jak je to možné? Pokud je to normální, je to apka na pikaču.
Re: Navigace
30. 06. 2022 11:18
Letos zkusím waze, pojedu přes Ilz (A)-Gornja Radgona (SLO)-Varaždin (CRO) :-) a napojím se na dálnici v CRO
avatar Re: Navigace
30. 06. 2022 11:39
Michale, teď jsem to otestoval s pouze CZ známkou (Slavkov - Sarvár, Slavkov - Varaždin, Slavkov - Zagreb)...
Slovenské D2 se to vyhýbá až na bezplatný úsek od Lamače, přes HU také OK, v Hr také mimo dálnici a nájezd na A4 až na Sv. Heleně, odkud je to free. Za mě vše OK.

Předpokládám, že položku Nastavení \ (Jízdní předvolby) Navigace \ Vyhnout se placení mýta - máš zapnutou...
smileys with beer
Re: Navigace
30. 06. 2022 14:28
Pavle, nerozumíme si. Mám nastaveno použití mýta, ale o řádek níže v Dálniční známky a povolenî mám povoleno AT a CZ, nic jiného. V CZ a A to dálnici zahrne do trasy, to je v pořádku, ale zahrnutá SLO dálnice už v pořádku není. Při druhém pokusu mě to vedlo na Bratislavu po D2 a pak HU, při stejném nastavení.
Teď jsem zkusil se stejným nastavením další pokus, opět vypadla jiná trasa, tentokráte místo Mikulova Dolní Dvořiště a opět SLO dálnice.
Re: Navigace
30. 06. 2022 15:11
Také potvrzuji, že je Waze teď nějaké nemocné, mám zapnutou jen CZ známku a klidně mi plánuje cestu po slovenské, rakouské i slovinské dálnici. Doufám, že to brzy dají dohromady.
avatar Re: Navigace
30. 06. 2022 15:26
Pánové, je pořeba nastavit (aktivovat) Vyhnout se placení mýta jako výchozí stav pro nové trasy přes nové země a ty nadefinované Dálniční známky a povolení fungují vlastně jako výjimka z toho vyhýbání se placení mýta...
smileys with beer
Re: Navigace
30. 06. 2022 15:52
Tak to není. Nastavení mýta a nastavení známek funguje nezávisle. Když si nastavíš třeba rakouskou známku a současně vyhýbání se mýtu, tak v to Rakousku bude navigovat po dálnici, ale vyhne se placeným tunelům. Zároveň tě to bude hnát mimo chorvatkou dálnici.
Je tam ale asi nějaký vzdálenostní, resp. složitostní limit, za kterým si to začne dělat co chce.
Když si dám cestu z Brna do Zagrebu, tak to funguje správně (mám zapnutou jen CZ známku, takže v Lanžhotě sjede z dálnice, vrátí se na ni na neplaceném průjezdu Blavou, potom přes Maďarsko mimo dálnice a v Chorvatsku podle zapnutého mýta buďto po A4 nebo mimo, každopádně se vrátí na dálnici na Svaté Heleně, odkud je A4 neplacená).
Zatímco když si dám cestu třeba do Bihače, tak to celé zblbne a začne navigovat kudykoliv bez ohledu na nastavení mýta/známek.
avatar Re: Navigace
30. 06. 2022 16:08
Máš pravdu předsedo...
smileys with beer

Hmm, když zadám Split, tak vyskočí okno...

Something went wrong
Trasa nenalezena
Re: Navigace
30. 06. 2022 16:15
Když dáš více zastávek. Začne Google chybovat.
Algoritmus chyby jsem nepochopil, zatím, e
Ale cbybuje pekelně.

Zkus viamichelin
Re: Navigace
30. 06. 2022 17:20
raschi má pravdu. Když jsem si vypnul mýto, nastavilo mi to trasu komplet celou mimo dálnici, i když jsem měl zaškrtnuté CZ a A. Taky mě překvapuje, že ze třech pokusů se stejným nastavením tři rozdílné trasy, vcelku zásadně. Tímto se mi potvrdilo, že Waze je tak lokálně se s tím plácat, nikoliv na delší trasu. Není na něj spoleh.
Pak dotaz další....je iGO, resp.PRIMO už použitelné na Androidu? Můj poslední pokus skončil u toho, že nefungoval korektně zvuk, ač jsem vyzkoušel několik verzí. Prý normál. Ale jsou to už asi dva roky.
Nechce se mi sebou už tahat mou oblíbenou letitou čínskou krabku s iGO 8.xx, ač to fachá spolehlivě a není problém si sosnout aktuální mapy. Tak bych rád něco do telefonu. Navigace dle mapy.cz je shit, totéž google.
Re: Navigace
30. 06. 2022 20:11
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dotaz na zkušené uživatele aplikace Waze. Mám
> povolené dálnice jen A a CZ, přesto, když si zadám
> cíl do HR, mě jednou vygeneruje trasu po SLO
> dálnici, při druhém pokusu mě vezme po zpoplatněné
> D2 do Bratislavy. Jak je to možné? Pokud je to
> normální, je to apka na pikaču.

Není to normální, jebe tomu po předposlední aktualizaci a v poslední to stále neopravili. Když dáš kratší štreku, tak to funguje jak má. Jak dáš dlouhou přes několik zemí, tak to na nastavení poplatků asi vůbec nereaguje. Nevím jestli o tom vědí, já jsem to nereportoval.
Normálně to funguje tak, že si v nastavení předvolíš co všechno máš zaplacené a ono ti to při plánování trasy doporučí přidat další, když to nepotvrdíš, tak to plánuje podle toho co máš nastavené v menu.
Teď ten dotaz/doporučení nevyskakuje a bere to jako když když to potvrdíš.

Když dám "Vyhnout se placení mýta" tak mne to tahá po okreskách i v zemích, kde mám poplatky přidané.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil atnarfus (30. 06. 2022 20:26).
Re: Navigace
30. 06. 2022 20:35
iGo už jsem docela dlouho nezkoušel. Při posledních pokusech to dost padalo, ale to už je pár let.

Teď je podle mne je nejlepší navigace Mapy.cz. Pěkné barevné mapy, přehledné a jednoduché ovládání plánování trasy a hlavně to nabízí docela rozumné trasy. Mají i zdaleka nejpodrobnější mapy. Když jsem se nedávno toulal v Julských alpách tak tam bylo na mapě každé parkoviště podél silnice. Dost mi to při courání se po kopcích pomohlo. Projezdil jsem s tím i Slovinské pobřeží (Piran, Koper...) a všechno na mapě sedělo. Za mne palec nahoru co seznam za poslední dva roky s aplikací mapy.cz zvládnul udělat.
Teď tam přidali hlášení radarů a dají se tam dokonce oznamovat i události na silnici podobně jako na waze.
Jen s tou hustotou provozu to není ono. Tam má stále navrch Google a Waze.

Takže kde je hustý provoz a znám to tam, používám Google Maps.
Kde je hustý provoz a neznám to tam, používám Waze, protože mi napráská radary.
Všude jinde jezdím podle seznamáckých map.
Re: Navigace
03. 07. 2022 18:51
do waze si dávajte kratšie trasy

zadajte si jednotlive body po trase, kde budete stáť, alebo sú nejako významné, aby sa Vám dostali do histórie a potom po ceste ich už len jednotlivé vyberajte

waze Vás vedie po teoretickej časovo najkratšej trase, ale niekedy môže byť rozdiel medzi 2 rôznymi trasami 2 minúty a 30km , takže je to na Vás

v utorok som na synovej promocii v Brne-Královom Poli. Tam sme išli po západnom okraji mesta, naspäť waze zvolil trasu priamo cez centrum, ktoré bolo v tom čase prázdne, ale okraje a D1 bolí plné ľudmi vracajúcimi sa z práce.

je jedno akú navigáciu použijete, len použite takú, ktorú poznáte, ktorú použivate.

jednorazove použitie navigácie bez predchádzajúcej prípravy je koledovanie si o sklamanie.
avatar Re: Navigace
03. 07. 2022 21:23
Waze je ok, počítá s online daty z provozu. Naviguje úplně perfektně. Chce jen data ... of line je k hovnu. Potřebuje online data a pak je OK. Osobně používám vestavěnou navigaci od koncernu VW, ale zase, chce data a předplacenou službu CarNet. Pak počítá online.
Pokud nechce vyhodit cca 2000 Kč za roční licenci CarNet, pak doporučuji Waze přes Apple Carplay. Prostě bez online dat je to bez komfortu ... jde to, ale je to jako drbání se levou rukou za pravým uchem ...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 196
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.