Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
avatar Re: Navigace
22. 08. 2023 00:17
Zahajskej Tak to fakt nevím a přikláním se k atnarfus ,nikde a nikdy jsem na možnost toto nastavení v iGO a Primo nenašel,buď naklikat body nebo zakázat na hranicích. A to mám i verze,které doplňovali různými vychytávkami fakt machři. Nechci se o tom dále dohadovat, mám to již jako druhou navigaci k mapam.cz , hlášení radarů,informace o čese atd. Někdy je lepší si krabičku ponechat než ji zahodit,zatím je možnost aktualizace map a dalších věcí co tato navigace umí.

MirekŠi
Re: Navigace
22. 08. 2023 07:23
Hoši. Stáhnite si do telefonu aplikaci Sygic a uvidíte jak budete mile překvapeni co ta navigace dokáže.Jednou za rok zaplatím 300 kč a mám 4 krát ročně aktualizaci.
avatar Re: Navigace
22. 08. 2023 13:35
K tomu sa tiež pridávam. Mám ju tak dlho, že si ani nepamätám od ktorej verzie. Priplatenú PREMIUM + a mapy sú aktualizované mesačne. V Toyote mi aktualizujú navigačku 2x za rok a tak mám aspoň kontrolu "kdyby něco" ... , každá navigácia má svoje + a - , je treba aktualizovať.

Basic World - doživotná licencia
Európa + Traffic - doživotná licencia Premium
Premium Europe - doživotná licencia

Premium + - obnovovaná 1x ročne

(Skalica zdraví Veselí nad Moravou.)
avatar Re: Navigace
22. 08. 2023 13:46
Dedoz3s napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... , každá navigácia má
> svoje + a - , je treba aktualizovať.

thumbs up


Samozřejmě i Sygic je již léta i v mém portfoliu používaných aplikací (traffic, head up ano, premium+ ne)


P.S. Oba vás zdravím z Baťáku.
P.S.2 Ten bufáč ve Skalici je čím dál větší tragédie sad smiley
avatar Re: Navigace
22. 08. 2023 13:57
Na Baťáku sa má niečo vylepšovať, ja to vidím "na svätého Dindy". Chodím max. do Srdiečka, Pizzériu Giovani mi zatvorili ... confused smiley Tiež zdravím. V štvrtok si vyjedeme na pár dní do Banjole ... co doma ?

2admin : Dúfam, že to neni reklama ? Díky.
Re: Navigace
22. 08. 2023 15:44
Na Baták to mám tak 200 metru. Ještě jsem se po něm neplavil. Ani po tom nějak netoužím. Cumět pořád na zelené břehy by mě jaksi nebavilo.thumbs up smiley
Re: Navigace
22. 08. 2023 18:55
Tak počkej, až napadne sníh. Budeš se dívat na bílé břehysmiling smileysmiling smileysmiling smiley
avatar Re: Navigace
22. 08. 2023 20:58
Pánové, za těch pár desetiletí mám vyzkoušené celoroční řešení.
Nalodit něco kozatého, prdelatého (dle vkusu) a to bude přirozeně bránit vašemu pohledu na zelené či bílé břehy smoking smiley

Abych byl k tématu, samozřejmě se zaplou navigací, neboť rychlost výtlačné plavby na Baťáku je limitována...
Re: Navigace
23. 08. 2023 20:41
Sygic jsem chtěl používat, ale opakovaně jsem narazil na problém. Preferuji telefony Google Nexus a Pixel. Každé září vyjde nová verze Androidu a tyhle telefony jí hned dostávají. Sygicu vždy trvalo minimálně do vánoc, než aplikaci pro nový systém upravili. Nevím jak jsou na tom poslední dva roky, protože jsem na ně zanevřel.
Re: Navigace
23. 08. 2023 22:16
To. arnafus. Mám občejnou Galacy A 12 a Sygic funguje na 100 procent.
Re: Navigace
23. 08. 2023 22:45
Na Pixelu to také od ledna do září fungovalo. Po aktualizaci systému v září to minimálně do ledna blbko. Reportováno Sygicu s nulovou reakci. Přitom Google uvolňuje preview verze už od května, tak na to mohou být připraveni.
Přitom ostatní i docela staré aplikace funguji.
avatar Re: Navigace
27. 08. 2023 21:48
Samsung Galaxy S20 Plus - Sygic ho miluje ... a opačne. Musím zaklepať, ešte sa nestali, že by ma sklamal. thumbs up
Re: Navigace
01. 09. 2023 14:37
V čem je pro Vás Sygic lepší než třeba google maps + waze. Sygic mám taky koupený, možná už 10 let, ze začatku, když byly data drahé a omezené, jsem ho používal. Ale teď? V autě v infotaimentu rozjedu google maps, zapnu si jeste waze na extra telefonu pro hlaseni radaru a jedu. Premyslim tedy, zda mi v dnešní době kdy mam neomezen data da sygic neco vic. Jenom se zdvorile ptam.

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
Re: Navigace
06. 09. 2023 10:48
myslim ze sygic ma propracovanejsi navigovani, jako ze ti to lepe ukaze krizovatku najezdy atd. nekomu se na to proste lepe diva. Jak lidem pribejva mnozstvi dat v mobilu tak jich cim dal vic pouziva google maps i protoze jsou proste zdarma, zatim smiling smiley, semnou to sice vyjebalo a vezmu si z toho ponauceni tak stejne nedam na goodle dopustit a ten online trafic proste jinde neni. Co se tyce radaru tak ted nedavno v polsku jsem mel to same co ty, waze bezel na radary a jel jsem podle google. Policajti zastrceny za stromem a nekdo to na google oznacil smiling smiley Waze vedel kulove
avatar Re: Navigace
06. 09. 2023 15:12
Sygic třeba má odpočítávání do změny rychlostního limitu, více průjezdných bodů.
Waze, ale má lepší online kolony uzavírky, ale ne všemu se dá věřit pořád je potřeba selský rozum.

.
.

_________________________Jirka_________________________



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (07. 09. 2023 07:47).
Re: Navigace
06. 09. 2023 20:15
Dal jsem Waze po špatné zkušennosti druhou šanci. Bohužel ji aplikace nevyužila. Jel jsem od D1 na Zruč nad S.odvézt tetku domů. Nechtělo se mi vracet zpět na D1, všiml jsem si ukazatele na Čáslav, takže jsem se rozhodl jet pak domů "vrchem" po třicetosmičce. Tak jsem si ve Waze vybral z nabídnutých trasu, tak jak jsem chtěl jet. Vjedu do Zruče, pár odbočení, tetka vyhozena před barákem, navi kecá, já se divím, kam mě to vede a ejhle, ona si to rozmyslela a hnala zpět na D1, přestože jsem si zvolil trasu jinou. Podržel jsem prstík na ikonce, dotaz na smazání potvrzen. Už mi to fakt nesmí do telefonu!
Re: Navigace
07. 09. 2023 10:01
To ale není chyba Waze, to je nepochopení její funkce. Není to navigace pro plánování vyhlídkových projížděk, ale pro nejrychlejší cestu z aktuálního do vybraného bodu. Proto tam také nejdou nastavovat pevné průjezdní body (resp. jde nastavit jen jeden). Na začátku si sice můžeš vybrat z nabídnutých tras, ale trasa se průběžně přehodnocuje podle online dat o průjezdnosti a pokud někde odbočíš mimo naplánovanou trasu (těch pár odbočení k tetce) a donutíš tím Waze k novému přepočtu, pak automaticky naviguje nejrychlejší cestou. A tady zřejmě byla rychlejší cesta po D1 než po 38.
avatar Re: Navigace
07. 09. 2023 11:15
raschi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... a pokud někde odbočíš mimo naplánovanou trasu (těch
> pár odbočení k tetce) a donutíš tím Waze k novému
> přepočtu, pak automaticky naviguje nejrychlejší
> cestou.

Přesně tak se Waze opravdu zachová smoking smiley
Trasu si lze maximálně trochu "fixnout" zastávkou - tím jedním průjezdním bodem...
Re: Navigace
07. 09. 2023 17:04
To mi potvrdilo, že je k ho....
Pokud si vyberu z nabídnutých jednu trasu, má se jí držet i kdybych půl hodiny kroužil na jednom kruháku pořád dokola. Takhle si dělá co chce, nikoliv co chci já.
Když jsem Waze smazal posledně, honila mě po rakouských lesích, pak okolo Třeboně, vše na jedné trase. Je to prostě navi na jízdu po "okrese".
Re: Navigace
07. 09. 2023 20:21
Je to hlavně pro velká města a oblasti s hustým provozem. Jezdit s tím na venkově moc nemá smysl. Na cestu do Chorvatska ideální, zejména oblast Maribor - Záhřeb - Karlovac.
Obecně Waze používám na dálnicích. Nerad stojím tři hodiny na místě, než se vyšetří kdo komu obouchal nárazník.

Waze je dopravní sociální síť, ne klasická navigace.
avatar
mdr
Re: Navigace
08. 09. 2023 14:23
A co tak si zakázat jízdu po dálnici (vyhodit z nastavení, že máš dálniční známku), když po ní nechceš jet?
Re: Navigace
08. 09. 2023 16:27
atnarfus napsal: Waze je dopravní sociální síť, ne klasická navigace.
To asi tuto aplikaci vystihuje nejlépe.
to mdr: mě šlo o to, nevracet se, byť by to podle výpočtů bylo rychlejší. Mnohdy se jedná o pár minut. Vadí mě, že si člověk cosi zvolí a aplikaci je to u zádele. Třeba bych zvolil, že se má vyhnout placeným úsekům a ona to bude ignorovat?
avatar
mdr
Re: Navigace
08. 09. 2023 16:37
Já se třeba bavím, když jedu od Keszthely směrem na Bratislavu, jak mě chce waze hnát po místních silničkách místo po moderní silnici 760 a sleduji, jak dlouho mě chce vracet vždy na nejblžší křižovatce na "jeho" trasu po různých pěšinkách. Až ho to přestane bavit a konečně mi ukáže trasu po 74 na Vasvár.

Tady mi chybí nastavení, že nechci jet po místních komunikacích nižších tříd.

Na druhé straně mi waze víckrát pomohl vyhnout se zacpané silnici z důvodu nehody a podobně.

Takže využívat, ale nepodlehnout. Dobrý sluha, zlý pán.
avatar Re: Navigace
08. 09. 2023 17:53
Osobně si občas Waze v dané lokalitě cvičně vypnu a zapnu (když se mi něco nezdá), abych věděl, jak moc jsou data relevantní, respektive z dat kolika uživatelů v okolí vychází... smoking smiley
Ono např. v Německu není zdaleka tolik uživatelů jako v ČR... a jejich přístup je také jiný. Např. v Meckenheimu (takové "předměstí" Bonnu) byla uzavírka na frekventované silnici již od rána, nicméně jí do Waze nikdo nenahlásil, až já odpoledne, když jsem tam "kysnul" cestou...
Oproti tomu např. Maďaři jsou podstatně aktivnější, byť počty uživatelů také nejsou nic moc...
Re: Navigace
08. 09. 2023 22:24
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> atnarfus napsal: Waze je dopravní sociální síť,
> ne klasická navigace.
> To asi tuto aplikaci vystihuje nejlépe.
> to mdr: mě šlo o to, nevracet se, byť by to podle
> výpočtů bylo rychlejší. Mnohdy se jedná o pár
> minut. Vadí mě, že si člověk cosi zvolí a aplikaci
> je to u zádele. Třeba bych zvolil, že se má
> vyhnout placeným úsekům a ona to bude ignorovat?


No na tu dálnici bacha. Zrovna v tom problém je. Když si dáš naplánovat dlouhou trasu (například až na Makarskou), tak se to na celé nastavení dálničních známek vykašle a vesele to používá dálnice i když tam dálniční známku nemáš zadanou. Na kratších cestách to funguje korektně. Vždy plánuji trasu jenom za Lučko a tam to při pauze předělám na Makarskou.
Re: Navigace
09. 09. 2023 07:21
Aha, tak jsem nebyl daleko od pravdy. Dělá si to, co chce.
Jde naladit svou oblíbenou krabičku s IGo, aby byla na čtvrtek ve startovních blocích.
Re: Navigace
11. 09. 2023 20:29
v chorvatsku, keď ideš po dialnici, tak za ňu automaticky platíš, nepotrebuješ sa spoliehať na diaľničnú známku. preto ťa waze vedie na dialnicu, lebo je to najrýchlejšia cesta. To je základné kritérium waze. inak je optimálne čakať v kolóne, lebo je to najkratšia cesta.

v 1. rade Vám žiadna navigácia trasu nevnucuje, ale ponúka, Vy ju môžte akceptovať, alebo si ísť podľa svojho. žiadna navigácia Vám nedrží volant. vždy Vám prepočíta aktuálnu trasu z miesta kde sa nachádzate.

Platí jedna dobrá rada: pred cestou do neznáma si preštuduj trasu dopredu, najlepšie vo viacerých aplikáciach, alebo na počítači. potom vieš, kadiaľ by mala viesť optimálna cesta podľa Teba a vieš to porovnaťs ponukou navigácie a tak sa rozhodnúť.

niekde je vychádza rozdiel 1-2minúty a cesta po dialnici má o 30 km viac ako cesta po okresnej ceste, ale navigácia nie je blbá, navigácia má nastavené kritéria a môžeš s nimi súhlasiť, alebo sa rozhodnúť podľa svojho uváženia a znalostí.

bodka
avatar Re: Navigace
11. 09. 2023 20:40
dbart napsal(a):
-------------------------------------------------------
> v chorvatsku, keď ideš po dialnici, tak za ňu
> automaticky platíš, nepotrebuješ sa spoliehať na
> diaľničnú známku. preto ťa waze vedie na dialnicu,

Přiznám se, že jsem zcela nepochopit "co tím chtěl básník říci?", nicméně v nastavení Waze je samozřejmě i položka "vyhnout se mýtu" nejenom "Dálniční známky a povolení"... smoking smiley
Re: Navigace
11. 09. 2023 21:00
Já jsem to jaksi nepochopil celé. Připadá mi to psaní člověka, co bez plácnutého founa na skle a spuštenou navi jezdí i do práce. A že jich potkávám dost.
Celé mé povídání bylo o tom, že jsem si vybral jednu z nabídnutých tras, kterou Waze po pár odbočení zahodil a jel si po svém. A to se nedělá.
Navi používám od samého začátku, kdy se to tady objevilo. Byly dokonce doby, kdy jsem si v IGo i cosi naprogramoval. Úpravy jsem si dělal běžně, resp.tunil jsem si dle svého, protože mi skiny nevyhovovaly, spíše z každého jen něco.
Dříve jsem vyzkoušel mnoho navigačních programů, skončil jsem u IGo. Dokonce ani Primo mě neoslovilo.
Než někam jedu dál, koukám do map, abych měl o trase představu. Pak vím, co mě kde čeká, podle čeho se orientovat. Navi neposlouchám slepě, dnes používám minimálně, spíše jako info, nebo se nechávám odněkud "vytáhnout". Vyhnout se koloně umím i bez slavného Waze či Google srágory. Jen mít intuici, sledovat, co se kde děje. Waze mě dokázala hnát na objezd "kolony", která nebyla. Jen tam přibrzdilo pár aut, čumějících třeba na odstavené auto. Několikráte.
Takže krabka bude v kastlíku, vytáhne se tehdy, když si usmyslím odbočit někam, kde to neznám a přes silnici závora, protože silnice se opravuje a objíždka neexistuje, nebo při trajdání po HU venkověsmiling smiley
A všechny cesty vedou k Jadranu, je to furt dolů....
A domů zase nahorusmiling smileysmiling smileysmiling smiley
avatar Re: Navigace
12. 09. 2023 20:30
Michale, přiznám se i podruhé...

Kvůli radarům, zácpám atd., jezdím s online navigací také téměř pořád (99% Waze, 1% Google), i okolní trasy cca 20-50km, které lze jezdit po paměti (Brno, Vyškov, Břeclav). Porovnám-li to se švagrem, tak jenom na nějakých těch "zapomenutích se na radarech" jsem v tom cca 4000CZK ročně v plusu grinning smiley

K těm trasám (na dovču), také mám pořád takový nějaký itinerář klíčových bodů thumbs up Něco v hlavě, něco v "cloudu či internetu", obvykle i zduplikované do telefonu pro případ nějaké "offline" situace smoking smiley

P.S. Poprvé, než jsem pochopil, že to je vlastnost Waze, tak jsem byl také zaskočen. Na druhou stranu, nějaké "trochu" výraznější upozornění na přepočet - změnu trasy by neuškodilo...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 229
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.