Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
Re: Navigace
18. 07. 2019 10:26
Keď tak vidím ten výraz TUPÉ STÁDO, to bude zrejme vysoká škola života, však?
Mám zjazdený kus Balkánu, v Chorvátsku som žil, ale odkedy mi Waze môže zachrániť nejaký čas, tak naň nedám dopustiť.
To isté platí o asistenčných systémoch v aute, majú svoje chyby ale prednosti prevažujú.
Uznávam, že starším ročníkom a jednoduchším ľuďom môžu spôsobovať problémy...
Re: Navigace
18. 07. 2019 10:38
Ale no nejak sa nám to tu zvrháva :-) Ja mám rešpekt pred staršími a úctu ale neodsudzujem ani mládež. Ja som dúfam v strede.
Re: Navigace
18. 07. 2019 10:46
By mě zajímalo, jestli si někdo ušetřený čas objetím dle návrhu WAZE ověřil. Asi těžko. Když jsem ten zázrak několikráte vyzkoušel a v případě návrhu jiné trasy kvůli koloně neposlechl, byl jsem překvapen hladkým průjezdem, nebo zdržením minimálním oproti avizovanému. Jak již bylo řečeno dříve, školní autobus plný puberťáků s founy zastavující v zastávce kolonu asi vytvoří.
triplex - to neřeš. Bylo naznačeno, že pokud tomu nerozumíš, jsi členem toho druhého stádasmiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (18. 07. 2019 10:48).
Re: Navigace
18. 07. 2019 12:11
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> By mě zajímalo, jestli si někdo ušetřený čas
> objetím dle návrhu WAZE ověřil. Asi těžko.

Znáš pojem "Schrödingerova kočka"?
avatar
mdr
Re: Navigace
18. 07. 2019 12:58
V pátek 28.6. jsem jel odpoledne ze Splitu do Omiše. Věděl jsem, že na magistrále bude asi zácpa, tak jsem si řekl, kudy mě povede navigace? Vedla mě velice hezkou krajinou přes kopce a do Omiše jsem přijel serpentinama zhora. I kdybych žádný čas neušetřil, byla to příjemnější cesta s minimálním provozem.

Samozřejmě jsem se mohl podívat na mapu a jet tou cestou i bez navigace, ale proč, když mi navigace řekne, kde přesně mám odbočit?

Taky se mi ale stalo, že mě navigace posílala přes centrum nějakého městečka, když tam byl pohodlný obchvat, jen delší. To jsem ji neposlechl. Ale kdyby na tom obchvatu byla nehoda, ve které bych uvízl, tak bych se jí omluvil.

Navigaci používám jako pomocníka, ne jako pána nad mou trasou.
Re: Navigace
18. 07. 2019 13:19
Jo, to je cajk. Já neříkám, že se navi nemá používat. Taky ji občas použiji. Jen pokud to je někam dál a dělám si přípravu, většinou ji pak stejně nepotřebuji, protože si cestu do hlavy natlačím.
Mě jen zvedlo, že je problém, když navi v tunelu se sekne, protože počítá podle poslední rychlosti a ne podle skutečné, dle tacho. To se lekají, že je už světlo a nemělo být, nebo naopak je ještě tma?
Každý prac.den přijíždím do Prahy. Každé druhé třetí autí pláclý foun v držáku na skle a jede navi. Proč? Pokud používají to zázračné WAZE, proč se mnou stojí v koloně? Nebo to jsou najížděči do města, jedoucí na jednání apod.? To sotva. Nehledě na to, že má placku 5 a více palců pod zrcátkem uprostřed skla, kde se mu za ní schová i kamion, o chodci nemluvím. Mě to připomíná dobu začátků mobilů, kdy si někteří koupili do auta držák i když telefon neměli. A to jen kvůli tomu, aby si to ostatní mysleli.
To že si se díky navi podíval do líbivých míst v okolí Omiše? Taky jsem se do nich podíval, právě díky absence navi, jel jsem podle frňáku a do Omiše jsem kolem Cetiny taky dojel.
Re: Navigace
18. 07. 2019 14:26
Souhlasím se Zahajskym i se Slavkovem. Také jsme na toto téma vedli na podzim debatu. Rozhodně nesouhlasím s obhájci WAZE. Google nedělá takové zmatky a netáhá tě kdoví kam. (Před 14 dny Praha pátek večer na letiště a zpět, přes Hradec a na D11 jsem zapl slavný WAZE, kvůli radarům, na odbočce praha mě táhl na Krakow. Děkuji nechci. A to budu středně mladší generace než pánové.
Navigace dobrý sluha, špatný pán. Chce to reálný úsudek. Ono ve finále až jednou vypnou data, tak se všichni budeme(te) divit smiling smiley
čas dojezdu nezatracuji, ale je to jistá teorie her a věřit se té "dynamice rozhodování" v provozu nedá na stopro.

Google teď v nedeli taky zahaluzil. Z Prahy domů. A před "Mejtem" mě poslal z cesty. Aby mě pak na tu samou přivezl, že si to rozmyslel, že už je to lepší... stejně jsem tam stál....

A asistenty.... souhlasím s chlapama. Pokud si koupím audinu a jedu 130 užívajíce si parádní dálnici a komfortní vůz a ona mi suverenně v levým pruhu zničeho nic dupne na brzdu... Nezlobte se na mě, ale i z toho důvodu ještě stále ignoruji automat. Protože, když se na horách zahrabu, tak se manuálem vyhoupu. A nebudu čekat na kontrolky a senzory a kdo ví, co, co má cit podle nějaké IT inteligence, ale ne dle podmínek.
Na to jsem jestě automobilový malý lenoch.
(a čekám, že mě zase někdo rozcupuje smiling smiley
Re: Navigace
18. 07. 2019 16:03
No ono patrně ty Boingy, co asistenční systémy poslaly k zemi s celou osádku a pasažéry patrně řídili nejspíše právě ty starší ročníky, nebo jednodušší lidé.Zjevně jsou piloti příliš drahý personál. Ono na lidské oko a mozek zatím žádný IT systém prostě nestačí a s velkou pravděpodobností ještě nějakou dobu stačit nebude. Ty mladší ročníky a složitější lidé, které zabily asistenčními systémy přecpané Tesly měli tu smůlu, že jako my starší a jednodušší, lehce neschopní držet krok s dobou nedrželi v ruce volant a nohy blízko pedálů. Na pedálech ty nohy mnohdy také nemám, ale musím je mít rychle k dispozici, když. je třeba. Ty navigace ty tunely ukážou i odbočky ještě před vjezdem do tunelu. Čili slepá víra v jakoukoliv automatiku, byť dokáže hodně pomoci a ušetřit námahu i přemýšlení, případně um, nemusí být našemu zdraví zcela prospěšná. Ono už i hračky pro děti příliš dokonalé omezují fantazii a rozvoj inteligence těchto dětí.
Re: Navigace
18. 07. 2019 17:27
Všetko pravda ale netreba to zatracovať. Keď sa spustí husté sneženie a vločky sú ako Zetor tak tiež vypne radar aj kameru ale inak v pohode. To aká Audina začne prudko brzdiť? Ja mám cca 130t km a ani raz nezabrzdilo ako nemá iba kde bolo treba ale vždy som bol rýchlejší ja. A druhé asi 40t km a tiež nikde a jazdím aj iné a tiež iba keď bolo treba. Navigáciu potrebujem lebo sa vždy sústredím na premávku na značky a tak niekedy orientácia slabšia. Ale tiež nejdem slepo podľa nej ale využívam aj svoje schopnosti. A tie kolóny ma odkláňa celkom fajn aj keď tiež niekedy vleziem. Inak jazdím podľa zabudovanej a plus mám zapnutú waze na info havárie hliadky atď. Nikde mi nič nesvieti na skle všetko je zabudované.
Re: Navigace
19. 07. 2019 08:11
Marabu souhlas.
Triplex - moc ses upnul na značku Audi - aktuální A6. Mimochodem řeší se to na svolávačkách. Chyba čidel a softwaru.
Re: Navigace
19. 07. 2019 08:54
Včera se zastavil kamarád, kterého jsem dlouho neviděl. Měl nové autí, chlubil se, že je to v plné palbě, že to řídí skoro samo a co všechno to hlídá. Když jsem se ho zeptal, k čemu to je dobré, odpověděl, že aspoň nemusí hlídat všechno sám. Neskrýval jsem zděšení a poptal se, co když přeleze do něčeho, co to nemá. Prý to nějak dopadne. Naštěstí se pohybuje s autem jinde, než já, nemusím se ho bát já, budou se bát jiní. Zářný příklad toho, co zmínil Slavkov. Fakt bude hůř. Blinkal bych, velebnosti.
avatar
mdr
Re: Navigace
19. 07. 2019 09:27
Nejhůř bude, až některá auta začnou samy brzdit podle rychlostních limitů na dopravních značkách. Nějaká ta zapomenutá třicítka, kde všichni jedou 90, protože vědí, že je zapomenutá a policajti tam neměří, a najdnou jedno auto v koloně tam zabrzdí na tu třicítku.

Mimochodem, jak taková auta zvládají to, že u nás končí omezení rychlosti na nejbližší křižovatce a v Rakousku až značkou?
Re: Navigace
19. 07. 2019 09:59
Já proto už delší čas problém i nevychytanými "mobily" na kolečkách, kde například nejde zlomit nebo vypnout obrazovka, totéž, start stop, nebo ESP.
Doby, kdy jsem si vybíral auto podle podvozku, vzhledu, sympatie ke značce, motorizace a ceny jsou pryč.

Dnes je si hodně výrazů aut podobných, nemají ta auta už duši. A stává se z toho spotrebak. Což u mého srdce autařského je mi líto, kam se to řiti...
Re: Navigace
19. 07. 2019 10:12
Právě proto udržuji v chodu Focuse 2003 a Mondeo 2004. I když obě auta již těch blbostí na svoji dobu vzniku mají hodně, pořád si to řízení člověk může užít.
Re: Navigace
19. 07. 2019 11:12
Ja viem vypnúť aj ESP ale hlavne START - STOP je vypnutý non-stop. Zmačkneš START-STOP a auto si to zapamätá až pokiaľ ho nezapneš. Auto pozná pretože má tieto značky podľa mapových podkladov a čítania plus sa riadi kamerou a auto podľa GPS vie že je v Rakúsku a preto to funguje dokonale. Ďalej auto nebrzdí tak ako niektorý vodiči ale krásne plynulo takže ak ideš aj 90kou tak krásne stihneš dobrzdiť aj ty. Nehante tie systémy. A to čo píše Zahajskej to je už vec vodiča. Ja to absolútne neberiem že nemusím dávať pozor ja jazdím presne tak ako doteraz. Ale ten pocit že ak by náhodou aj mikrospánok či nevoľnosť za volantom alebo menšia nepozornosť tak to zachráni. Je to strážny angel :-)
Re: Navigace
19. 07. 2019 11:47
Triplex pokud už máš mikrospanek, tak už je pozdě. Strážné andele mám jiné, než elektronické. To co píšeš je pro moje chápání hovadina. A mysli si o mě klidně, že nemám ani 9 tou třídu :-)

To filhou. Fofo jsem měl 4X. Právě pro jejich podvozek a motor 1.6 od yamahy. A nikdy nechci slyšet ty posmesky, že Fordem tam.. Já i zpět.

S posledním fofem jsem se loučil na Ecce homo. A s tou dnešní elektronikou by to nebylo takové.

Ve finále to vám řeknou i borci z allroad a terénních aut. Kdo neumí sjet kopec bez asistenta, nemá tam co dělat.
Ale tak asi je to vývoj.
A máme tupě věřit IT a poslouchat, co nám kdo nadiktuje pod módní (spíše ekonomickou) vlnou.

Edit. Chyby z mobilu a doplnění věty.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil couddy (19. 07. 2019 12:32).
Re: Navigace
19. 07. 2019 12:52
Kluci a páni, tak už se nehandrkujte o tom, zda je nebo není lepší ta, či ta vymoženost v autě. smiling smiley
Každý se spoléhá na něco. Někdo na sebe, jiný na ostatní a další na vymoženosti dnešní doby.
Téma "NAVIGACE" nám uteklo. Máme je, používáme je , ať už nám pomohou více, nebo méně. Když všichni po cestě usnou, tak si se mnou povídá aspoň ona. :-) Pokud tedy nejedu z Lučka dolů a 450km neřekne ani slovo. spinning smiley sticking its tongue out
Vyrážíme za 14 dní a taky mi bude svítit v autě. smiling smiley
avatar Re: Navigace
19. 07. 2019 13:48
Pivísek .. to ji máš nějak slušně vychovanou , ta moje pořád .. překročili jste povolenou rychlost ... grinning smileygrinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar
mdr
Re: Navigace
19. 07. 2019 13:59
Moje si se mnou nepovídá, zvuk jsem vypnul.
Re: Navigace
19. 07. 2019 14:04
Kdyby tak šlo vypnout i sedadlo spolujezdce smiling smiley
avatar Re: Navigace
19. 07. 2019 14:28
No já letos poprvé budu mít to sedadlo spolujezdce vypnuté a nemám z toho dobrý pocit :-D Aspoň ta navigace si bude se mnou povídat.
avatar
mdr
Re: Navigace
19. 07. 2019 17:45
Já si pouštím rádio. Navigaci mám bez zvuku a sedadla si se mnou nepovídají, protože většinou spí, a to i přes den.
Re: Navigace
19. 07. 2019 19:27
@Zahajskej@ To mi povídej. Já se vždy nemůžu dočkat, až všichni usnou. Protože to je pořád... Nejsi unavenej, nechceš si odpočinout? Zlata cesta zpátky, to jsou všichni unavení že sluníčka, tak Rakousko, Německo si většinou jedu v klidu a povídá na mě opravdu jen ta z displeje. yawning smiley
avatar Re: Navigace
19. 07. 2019 19:53
Tak co kluci, po třech stranách odborností by to pro vás neměl být problém...

Bomiňo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Asi mám v háji GPS senzory v tabletu Lenovo yoga2
> na windowsech 8.1. Jezdil sem na něj s
> Mapfaktorem, ale píše, že mám povolit polohu,
> jenže v nastavení soukromí to nejde nastavit, klik
> není aktivní. Poradíte někdo?

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Navigace
19. 07. 2019 20:21
Záloha komplet tabletu. Následne default výrobné nastavenia reset a potom skontrolovať zariadenie. Ak bude položka nedostupná tak doniesť ku mne.
avatar Re: Navigace
19. 07. 2019 21:32
Udělal jsem tovární nastavení s tím, aby mě tam zůstaly fotky a nepomohlo to. Pak jsem ještě nahlédl do počítače myslím přes položku "spravovat" , ale nějak jsem nenašel co jsem hledal ohledně polohy nebo gps, nevím, co přesně hledat. Našel jsem mezi senzory Broadcom GNSS 4752 geolocation sensor.... pracuje správně...nevím, jestli jsem našel to správné, zkusit aktualizovat ovladač?

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Navigace
19. 07. 2019 21:38
Skôr nie aktualizovať ale odobrať nech sa nahodí opätovne.
avatar Re: Navigace
19. 07. 2019 21:49
Když ho odinstaluju, tak pak když zapnu tablet, tak se sám nainstaluje?

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Navigace
19. 07. 2019 22:21
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kdyby tak šlo vypnout i sedadlo spolujezdce smiling smiley

Taky to zbožňuju - zepředu se ozve "Překročili jste povolenou rychlost" a zprava se ozve "Já ti to říkám furt". Řeknu vám, není nad uklidňující větu. Obvzlášť, když to slyšíte každých pět minut.grinning smiley
avatar Re: Navigace
20. 07. 2019 10:26
Alf60: nepamatuji si, kdy jsme spolu jeli thumbs up smileyspinning smiley sticking its tongue out nebo, že by to v našem autě fungovalo stejně? thumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.