Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Navigace

Autor pepuard 
avatar Re: Navigace
05. 08. 2020 23:31
ponkal napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... zobrazene ako ikonu s červeným
> krížikom ?

ikona s červeným krížkom = železničné priecestie
Re: Navigace
06. 08. 2020 08:34
ponkal: Pokud máš na mysli ikonku radaru s malým křížkem vlevo nahoře, jedná se o radar, který by neměl poslat pokutu (buď je to jen atrapa, nebo slouží jen pro nějaké statistiky městům apod.). Více viz na webu Waze.
Re: Navigace
22. 09. 2020 11:48
Poradí někdo prosím srozumitelně úplnému začátečníkovi a důchodciconfused smiley?

Dostal jsem předloni před odjezdem na dovolenou od syna navigaci Mio Spirit 7100 LM.
Proběhlo naplánování cesty, při které se potom ukázaly některé neznalosti. winking smiley
Během roku na učení nebyl čas, takže letos zase až před dovčou, ale cesta proběhla OK, pouze mně překvapilo, že se nenastavil automaticky datum a čas a možnost ručního nastavení jsem nikde neobjevil.

Předem díky



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (22. 09. 2020 20:26).
avatar Re: Navigace
22. 09. 2020 22:17
Návod... Nečetl jsem ho ale snad to tam někde bude

Mio Spirit 7100 LM

Možná bude třeba aktualizace...
[service.mio.com]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (22. 09. 2020 22:29).
Re: Navigace
23. 09. 2020 07:45
"Pokud do hodiny neuvedete výrobek do provozu je dobré si přečíst návod k použití" - Muphyho zákon yawning smiley
Re: Navigace
24. 09. 2020 13:38
Valeri díky.
Podrobný návod mám ztažený a vytištěný, studoval jsem jej ještě před cestou na dovču, ale o nastavení datumu a času tam není ani ťuk.
Napadlo mně, jestli se neměl čas a dat. nastavit při prvním spuštění a pak by se automaticky aktualizoval.
Větší pravděpodobnost je ale asi (jak jsi napsal) ta aktualizace ohledně Rollover Fix.
To vše jsou ale věci, které mi nic neříkají, stejně jako noviny psané v čínštině, takže to nechám na syna, až se vrátím z Hvaru.
Díky a měj se.
Re: Navigace
24. 09. 2020 14:18
Jen ze zvědavosti jsem do návodu kouknul a nastavení času tam je. Strana 57 dokumentu, nebo 45 příručky.
avatar Re: Navigace
24. 09. 2020 17:29
... Michale ... Ty nevíš, že Mirus, podobně jako já, fšecko čte max ... do třetí stránky ?

smileys with beer
Re: Navigace
24. 09. 2020 22:18
Signál GPS v sobě má čas a datum obsažený. Ruční nastavení proto nedává smysl.
Myslím, že to bude již zde zmíněný problém s week number rollover.
Uvádějí to i na webu výrobce
[service.mio.com]

Jestli je dostupná aktualizace firmware, tak šup tam s ní.
avatar Re: Navigace
02. 05. 2021 19:44
Vyšla nám aktualizace map pro navigace Garmin lifetime 2021.30
avatar Re: Navigace
02. 05. 2021 19:54
avatar Re: Navigace
25. 06. 2021 09:59
Tak je tu nová aktualizace Garmin lifetime 2022.10 instalace přes Garmin expres.
avatar Re: Navigace
25. 06. 2021 21:40
smiling smileysmiling smiley Díky za info.
Re: Navigace
19. 07. 2021 18:14
Stale lze nahrat nove mapy do starych TomTomu, takze nemam potrebuju kupovat novou navi...
Re: Navigace
19. 07. 2021 20:29
Ahoj, už jsem tady dlouho nebyl,tak nemám přehled yawning smiley, má někdo zkušenost navigování podle mapy.cz?
avatar Re: Navigace
19. 07. 2021 21:26
Samozřejmě, svého času na nich byla i dopravní mapa Chorvatska. Pak to zpřesnili i pro jiné země a je to v jednom. Prostě jsem to té mapy půl hodiny čuměl, sem tam si zvětšil nějaké místo, zapsal do itiku, ale ten jsem pak vlastně ani nepotřeboval, jel jsem to zpaměti.
avatar Re: Navigace
19. 07. 2021 22:47
Používal jsem app-ku mapy.cz na "poslední míli" ke stožárům v lese apod. Super, jak v ČR, tak D thumbs up A samozřejmě na turistiku.
Na delší trasy používám online Waze nebo Sygic, ten i offline (s volbou map) nebo MapFactor Navigator (rovněž s volbou map).
Každá navi má svá specifika... smoking smiley Každému vyhovuje něco jiného... někdo chce pouze zadat cíl... někdo si chce definovat i parametry trasy, respektive vyhledávání... někdo chce importovat své POI... vyexportované z nějaké "dbf" z Excelu apod.
Někdo třeba doteď nezjistil, že rozdělit trasu může vést k jiným výsledkům (třeba z důvodu počtu klíčových bodů při výpočtech...) apod.

A samozřejmě Pán není navigace, to je jenom nástroj a sluha!
Co jsem tím chtěl říct? Inu, navigace například (při volbě nejrychlejší trasy) preferuje (pouze matematicky) trasu o 2 minuty rychlejší (na 700km), nicméně s mnohem větší pravděpodobností případného problému (to ignoruje, není to AI)... a tady vstupuje člověk, mozek a zkušenost. Když mě např. navi z Bonnu žene přes Frankfurt (kde já již za těch pár hodin očekávám špičku) kvůli 2 minutám, než (jistěji) přes Fuldu, tak já si vyberu alternativní trasu... Pasivní "BFU" uživatel si pravděpodobně ve výsledku přidá 2 hodiny u Frankfurtu thumbs up smiley

Mapy.cz jsem na delší trasy zkoušel cca 2 roky zpět a nikdy mi to úplně nesedlo... tam mi jiné navi vyhovovaly více. Třeba je to teď už lepší... jiné věci, které aktivně využívám při turistice, zjevně zlepšují thumbs up
Tak třeba i ten algoritmus doznal vylepšení a změn... nicméně, teď již nejezdím 2500km týdně, tak teď navi používám spíš jako "připomínadlo" radarů, než jako navigaci...
Re: Navigace
20. 07. 2021 08:06
Jak píše Pavel, mapy.cz jsou dobré do lesa. Na houbách v neznámém lese nemají chybu, vrátí tě k autu na milimetr přesně. Na silnici byly tupé, bylo třeba si leccos dolaďovat za jízdy svou hlavou. Možná je to už dnes lepší, nějaký pátek jsem k navigaci nepoužil. Mapy.cz používám před jízdou jen k nastudování cesty, podívám se na možnosti, v hlavě uvíznou záchytné body a jede se.
Re: Navigace
20. 07. 2021 10:37
Děkuju za informace, asi je vyzkouším (mapy. cz).
Re: Navigace
03. 08. 2021 14:38
Zajel jsem podle mapy.cz celou trasu do Chorvatska a zpět, naprosto bez problémů, nastavení prujezdních bodů a navigace v jízdních pruzích - super. Výběr také navigace offline nebo s provozem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil celvin (03. 08. 2021 14:38).
Re: Navigace
03. 08. 2021 16:53
Také to teď zkouším. Funguje to dobře. Hezké barevné mapy, dobře se plánuje trasa a hlavně je možné trasu uložit. Uzavírky v Česku to zná, nevím jak v zahraničí.
avatar Re: Navigace
04. 08. 2021 13:04
mapy.cz mají velkou výhodu v tom,že lze trasu rychle a pohodlně naplánovat na PC nebo NB a hned se vše objeví také v mobilu a nebo tabletu.Samozřejmě jen pod stejném přihlášení. Rychlost plánování trasy je mnohem rychlejší než v jakékoliv navigaci.Jen se body přemísťují.Výhodou je také možnost volby placených částí dálnic pro jednotlivé státy,což třeba iGO-PRIMO neumí.

MirekŠi
Re: Navigace
04. 08. 2021 15:22
Pokud vím, tak IGo PRIMO to umí.
Re: Navigace
04. 08. 2021 15:53
Kdysi když jsem na iGo primo jezdil, tak to fakt umělo. Hodně let ale jezdím už na Sygicu a nedám na něj dopustit. Trasu si taky vytvořím předem klidně v počítači a v telefonu se mi načte a těch možností na úpravu trasy, jako vyhýbání se určitých silnic atd. je tam taky dost.
Re: Navigace
04. 08. 2021 19:18
Myslím si že toto vie veľa navigácií, preto si navigáciu vyberajú ľudia podľa osobných preferencií
Re: Navigace
04. 08. 2021 19:22
iGO Primo jsem pár let používal a i když jsem ho prozkoumal důkladně, tak tam bylo možné nastavit dálnice a poplatky pouze globálně.
Sygic jsem chtěl vyzkoušet, protože je za super cenu. Loni na podzim jim to na androidu 11 nešlo. Reportoval jsem jim to ale nešlo jim to ani o vánocích. Pak už jsem to nezkoušel. Za dva měsíce bude android 12, tak to opět trestnu.
avatar Re: Navigace
11. 09. 2021 09:33
Cesta z Chorvatska zavedla českého seniora do hlubin rakouského hvozdu. Slepě důvěřoval navigaci smiling smiley
odkaz na článek
Re: Navigace
18. 09. 2021 01:19
Dnes, resp.včera jsem měl možnost vyzkoušet navigování v apce Mapy, protože moje letitá navigace zůstala na botníku doma, na očích, abych ji nezapoměl.
Shrnutí....je to na dvě věci, na tu druhou obzvláště. Pokud si vytvořím trasu a uložím, nelze ji použít bez dat i když mám stažené off-line mapy. Prostě ji nevypočítá. Alespoň mě to opakovaně nechtělo. Po spuštění dat to trasu vypočte a pak už jede bez dat..
Dále, její navigování např.v HU. Nahlásila, že mám vyjet z kruháče šestým výjezdem ven. Nevím, jak by se mi to povedlo, na kruháč ústily čtyři silnice. Několikrát si zopákla, že mám z kruháčů vyjet 1., přestože mapa ukazovala 2.2x mě ve městě vedla ulicí, pak mě vzala příčnou na souběžnou a vrátila zpět k výchozímu místu, jen o ulici dále. Že mi hlásila opakovaně omezení na 50 mezi poli, kde nic takového nebylo, už jsem s úsměvem přecházel. Vrcholem byla "zkratka" přes mostík, který měl vozovku z pražců a za ním téměř polňačka.
HU jsem naštěstí projel, ale nezkušený řidič by tam jezdil až do poslední kapky paliva, nebo do zešílení.
Re: Navigace
19. 09. 2021 08:28
Každá navigace to umí trochu jinak, např. vypnutí placených úseků umí TomTom pro celou trasu, zatímco mapy.cz to umí v jednotlivých státech. My jsme jeli podle TomToma, u kterého jsem krátce předtím aktualizoval poslední mapy. Slovinsko jsme projeli elegantně mimo dálnici podle mapy.cz, které mám v mobilu, zatímco TomTom nás pořád naváděl na dálnici. A protože na tom nejsem tak dobře jako např. Hill, je pro mně třeba u této navigace ve Vídni, větších městech a dálničních sjezdech, neocenitelné navádění do jízdních pruhů. U mapy.cz jsme ale zjistili, že manželka má v mobilu jinou verzi než já (u mně ukazovaly povolenou a reálnou rychlost, u ní ne). S takovými problémy jak uvádí Zahajskej, jsem se ale naštěstí ještě nesetkal.
Re: Navigace
19. 09. 2021 09:48
Zdevel. Mám TomToma s doživotní aktualizací. Slovinská dálnice mě jde vypnout.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 49
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.