Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Obuté pneu...??

Autor JAVI 
avatar Re: Obuté pneu...??
22. 04. 2024 23:50
couddy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak co máš za tip? na 18 r? hm?
>
> Kormoran za půlku Michelinů? (vím, to co mi o těch
> dvou značkách napíšeš smiling smiley

Kormoran je dnes právě pod Michelinem, stejně jako např. Kleber...
To jsi nečekal, že napíšu, co? grinning smiley
Re: Obuté pneu...??
23. 04. 2024 07:02
Přesně to jsem věděl smiling smiley Takže typ na jinou značku? smiling smiley Přilnavost při rozjezdu nepotřebuji smiling smiley
Re: Obuté pneu...??
23. 04. 2024 07:03
Atnarfus, díky za recenzi, pokukuji po nich.
PatrikHR, neeee smiling smiley radši bych chtěl "Gumu" smiling smiley
avatar Re: Obuté pneu...??
23. 04. 2024 07:26
Několik let jezdím 235/50/R19 HANKOOK SEALGUARD VENTUS S1 EVO2 a spokojenost. Cena je trochu vyšší ale zatím se mi povedlo koupit levně. Hlavně když trefíš hřebík, vytáhneš a jedeš dál.smileys with beer
avatar Re: Obuté pneu...??
23. 04. 2024 09:50
Petře, to máš celkem jedno, mezi známými výrobci vyloženě špatnou gumu asi ani nekoupíš...
Hankooky jsem jezdil již někdy v roce 1995, kdy je tady nikdo neznal a super, pak jsem hodně jezdil Conti SportContacty v různých verzích a rozměrech. Micheliny byly super, ale asi jim moc nevyhovoval můj styl jízdy, prostě u mě měly nízký nájezd. Mnoho lidí to má obráceně...
Aktuálně mám na většině aut Dunlop SP Sport Bluresponse (prostě přišla neodolatelná nabídka). Za mě takové pohodové cestovní "ECO" gumy.

Minulý týden jsem tu měl na návštěvě jednoho dost nadupaného Golfa (samozřejmě 4x4), byl obutý na Nexenech a v serpentinách na Rousínov si to nechalo líbit opravdu hodně. Jasně, nebylo to moje auto a nebyla to uzavřená trať, tak jsem se trochu krotil thumbs up smiley
Prostě další dobrá osobní zkušenost s Nexeny a to při docela nízké teplotě, navíc ty serpentiny nemají zrovna ideální povrch...

Mimochodem, všichni řeší mega kvalitní gumy a přitom třeba mají tlumiče na 40% smoking smiley

Petře, vyber si podle sebe a podle své peněženky. Také záleží, co preferuješ, či co nechceš, např. asymetrický dezén, daný směr rotace, run-flat (v kombinaci s čidly) atd. Tím se ti bude výběr omezovat...
Bohužel akcí, kde lze vyzkoušet několikatery gumy za sebou, moc není. Např. u lyží takových akcí každoročně pár bývá...
smileys with beer
avatar Re: Obuté pneu...??
23. 04. 2024 11:04
Co goodyear? Sice pro jiny rozmer, ale v poslednich testech autobildu skoncily na 1. pak tusim na 3. pricce, ale pokazde meli nejlepsi najezd a nizky valivy odpor. Kolega si je koupil (225/45/18) a rika ze je to poradny kus "gumy" silne bocnice i behoun...
avatar Re: Obuté pneu...??
23. 04. 2024 11:17
patrikHR napsal(a):
-------------------------------------------------------
> (225/45/18) a rika ze je to poradny kus "gumy"
> silne bocnice i behoun...

Možná by to chtělo uvést i hmotnostní index eye rolling smiley
Ono totiž gumy pro současné mastodontní pseudoSUV jsou již v podstatě taková Céčka ("zátěžáky" pro dodávky), označované XL - extra load nebo RF - Reinforced (občas RF zase někdo užívá pro run-flat) a tyto gumy mají opravdu více vrstev - je to pořádný kus gumy thumbs up smiley
avatar Re: Obuté pneu...??
23. 04. 2024 11:26
kolegak upoval XL-ka, ty testy v autobildu tak to nevim, ale pocitam ze to bylo pro "obycejne"...
Re: Obuté pneu...??
23. 04. 2024 13:55
Good Yeary Egle... xl, 97Y mám v hledáčku také. Měl jsem me na astře a dvakrát a skvělá. Měl jsem 17rozměr jestě se to dalo, jen matadory za super cenu, jsou velice hlučné po mírném ojetí.
Michelinu mám Slavkove v kufru A6 ještě origo, tak mě to láká, ale vzhledem ke quatrru hledám něco pro to auto, záběr nepotřebuji, zatáčkový přeborník v létě ta kára není. Aquaplaning a brzdění považuji za duležitý parametr, kdy to méně žralo vlivem gumy trošku, poslední je asi kilometrový proběh.

Koukal jsem poslední autobild, a pod "premiovkama" vyčnívalo KUMHO.
Samouzřejmě je to o tom, že ta top guma v tom rozměru stojí 3500 určitě.
Ale dá se sehnat i něco pod tím, zajímavější... Proto jsem se zeptal na reakce. Určitě asi budu řešit dle peněženky, ale mám také rád když ten produkt funguje smiling smiley
Re: Obuté pneu...??
23. 04. 2024 14:24
Vidím to na Hankook Ventus ...
avatar Re: Obuté pneu...??
23. 04. 2024 15:04
couddy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vidím to na Hankook Ventus ...
Dobrá volbasmileys with beer
avatar Re: Obuté pneu...??
23. 04. 2024 16:32
couddy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Koukal jsem poslední autobild, a pod "premiovkama"
> vyčnívalo KUMHO.

Také OK, osazovalo se i do prvovýroby.

V roce 2022 jsem dával Kumho 185/60R14 T ES31 Ecowing tchánovi na Fábku a na běžné ježdění naprosto OK.
Na suchu bych řekl, že jsou téměř excelentní (srovnatelné či lepší než mnohem dražší gumy), na vodě takový průměr, ale jel jsem s tím jen párkrát a Fábku opravdu nemusím... U tchána naprostá spokojenost thumbs up
Re: Obuté pneu...??
23. 04. 2024 21:28
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Minulý týden jsem tu měl na návštěvě jednoho dost
> nadupaného Golfa (samozřejmě 4x4), byl obutý na
> Nexenech a v serpentinách na Rousínov si to
> nechalo líbit opravdu hodně. Jasně, nebylo to moje
> auto a nebyla to uzavřená trať, tak jsem se trochu
> krotil thumbs up smiley
> Prostě další dobrá osobní zkušenost s Nexeny a to
> při docela nízké teplotě, navíc ty serpentiny
> nemají zrovna ideální povrch...

Nexeny mám zimní a OK. Navíc Made in CzechRep. Vyrábějí to u Žatce.
avatar Re: Obuté pneu...??
23. 04. 2024 22:15
Jj, vím o tom thumbs up

Dokonce tuším i něco o zákulisí vyjednávání českého managemenntu s tím v Korei o mzdách.
Bohužel tam není nic zajímavého a použitelného, jako např. extra výhodné "zaměstnanecké" nákupy pneu. sad smiley
Tak holt budou Dunlopy i nadále...
smileys with beer
Re: Obuté pneu...??
23. 04. 2024 22:37
Výhodný nákup? Každý den hodíš jednu kolem pasu pod zimní kabát a ve čtvrtek je sada doma.
avatar
mdr
Re: Obuté pneu...??
24. 04. 2024 05:32
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 103
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.