Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jeden řidič

Autor vašek 
Re: Jeden řidič
16. 01. 2012 09:10
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 21:12).
Re: Jeden řidič
16. 01. 2012 10:08
to byl tedy rychlík,já to měl ještě lepší : Cesta do Moldavska 1250 km za 22 hod.Když sem dojel,tak sem ani nevěděl jak se jmenuju eye popping smiley
Re: Jeden řidič
16. 01. 2012 11:48
No, kdyz o tom tak ted pisete, tak uznavam, ze je to bejkarna... tak jsem se juknul do analu a je to samozrejme uplne jinak. 1350km/17,5h. Jenom prvnich 150 km (k dalnici) trvalo ctyri hodiny, pak uz to odsejpalo. Zastavky na stridani ctyri, v Ptuji nakup + jidlo. Omlouvam se. Coz ale nic nemeni na faktu, ze jsem byl rad, ze se muzem vystridat :-)

A za necele dva mesice mne ceka 1750 km ve dvou. S vlekem. Predpokladany cas asi tak 22 hodin 8-P
Re: Jeden řidič
16. 01. 2012 21:08
Jezdím to do Č.H. zhruba za stejný čas,jen přestávek mám víc,ale krátké.Řídím sám a v pohodě.Piju pouze Isostar (není to narvaný kofeinem),kafe jen jedno,dvě,ze zvyku.Hodně také záleží na tom,jakým autem kdo jede.Jízdní pohoda dělá hodně.

Karel
avatar Re: Jeden řidič
17. 01. 2012 10:03
prispejem aj ja, energy drinky sú fakt na hovno, mne najviac pomože prestávka 15min polospánok, trošku sa prejisť ,prebehnúť, precvičiť sa a nealko pivo. počas cesty je dobre keď sa máš s kým rozprávať, ak všedci spia je to chytlavé smiling smiley nejesť mastné tážké jedlá, najlepšie mať so sebou cukríky z hroznového cukru, čaj alebo kafé. a hlavne sa nepreceňovať.
výrážam tak aby som tam bol okolo jednej druhej na obed.
avatar Re: Jeden řidič
17. 01. 2012 11:06
Já piju teda redbul a jen za cestu tak 2ks posledně jsem to přehnal a bylo mě šoufl jinak cucám Energit Tir .Jablíčka na kousky okurky a nehrotim to prostě pohoda
avatar Re: Jeden řidič
17. 01. 2012 11:56
jak píše mihal306, nejlepší iontový nápoj je neako pivo....Radegast Birell nemá chybu.... smoking smiley
avatar Re: Jeden řidič
17. 01. 2012 12:35
souhlas ten jsem sebou vezl též a pochvaloval si ho i manik od vodních skůtrů když jsem mu jich pár přinesl prej dobré nealko pivo ,že alko nemuže yawning smiley
Re: Jeden řidič
17. 01. 2012 12:44
Přispěji také trochu do mlýna. Vyrážím ze Znojma tak kolem 22.00 hod. Do auta si beru termosku kávy, jemně perlivou minerální vodu a jednu svačinu a nějaké bonbony a žvýkačky. Přestávky dělám dle potřeby 3 - 4 za cestu a jízdu koriguji tak, abych byl v Gradacu (950 km - řídím sám) kolem 10.00 hod. druhý den. To už je apartmán prázdný a můžu se rovnou ubytovat. V autě mi vyhovuje pouze poslouchat muziku. Když na mne někdo mluví, tak mne to rozptyluje. Potřebuji mít k řízení "svoji pohodu". Společníci si za ta léta společného jezdění na to již zvykli a když jim na dotaz neodpovídám, nebo se nezapojuji do diskuse,tak mne nechají v klidu. V dřívějších dobách jsem se snažil někde na odpočívadle na chvíli usnout, ale niky se mi to nepodařilo. Zjitřená mysl mi to nedovolila. Ale jako spolujezdec bych byl schopen celou cestu prospat. Sezení za volantem navodí zcela jiný biorytmus, takže spánek žádný.
Re: Jeden řidič
17. 01. 2012 13:11
Já si po cestě uvařím teplou a vonící kávu a na doplněni tekutin piju vymačkanou citronovou šťavu ze tři citronu s cukrem rozředěnou vodou. Podle unavy jeden energy drink.
Re: Jeden řidič
17. 01. 2012 17:59
čavis,velmi mi to připomíná to co piju.
Je to holá voda ze studny nalitá do 1,5l pet. a v ní jeden vymáčklý citrón+dvě lžíce medu.
Také černé kafe v termosce.
Naštěstí nějaký nebezpečný mikrospánek jsem nezažil,protože moje žena se mnou komunikuje i v noci.

[smileys.smileycentral.com]
Re: Jeden řidič
17. 01. 2012 18:35
Kopero, každý máme svůj recept na připravu napoje. Letos vyzkoušim tvůj recept.Ja nerád kafe z termosky a proto mám malinký vařič a kafe si na odpočivadle uvařím,on zvyk je železná košile.
avatar Re: Jeden řidič
17. 01. 2012 21:28
Ono to bude opravdu hodně individuální. Já sebou třeba neptřebuju vozit žádné pití. Manželka ale do auta stejně nějakou třetinku hodí, ale ta zůstává skoro vždy nedotčená. Jezdím celou cestu, pokud možno, mimo dálnice a dělám min. čtyři zastávky. To se trochu protáhnu, koupím si čestvou kávu (nejvíc se vždycky těším na provní zastávku v HR ve Varaždinku, kde si u OMV dám pořádnou kávu (a ne ty bryndy, co se prodávají u nás) a max za 1/2 hodinky se jede dál. Někdy je to s krátkým prospání kolem páté ráno, kdy to na mě přijde, někdy je to jenom s těmi přestávkami a vyjímečně to i někde zapíchnu a přespíme. Je to hodně závislé od toho jak jsem vyspaný, v kolik vyjížím a td.

A jak psal jfk.j - když řídím tělo se přepne na jiný bioritmus, takže dokážu řidít v kuse celé hodiny. :-D
avatar Re: Jeden řidič
17. 01. 2012 21:51
Peťasi, Peťasi, to neděláš dobře, že se po cestě nezavodňuješ....yawning smiley
pár kávovej smrťáků to nezachrání....
pročpak by třeba děti měly vypít pít cca 0,5 litru nápoje za vyučování ?...jednoduše, aby se jim v posledních hodinách nechtělo spát...lékařská zdůvodnění jsou jasná, ale zde na to není místo....
teda vypít při cca 12 - 14 hod únavné cestě do HR cca 1- 1,5 litru tekutin je zcela ku prospěchu věci a to i když má člověk v autě klimu...
avatar Re: Jeden řidič
17. 01. 2012 21:56
Já mám vždy sebou termosku s kafem, nějaký energeťák, PETku magnetické vody (Magnesia) drinking smiley a lehkou svačinu pro strýčka Příhodu. Ta, ale většinou vydrží až na místo. Musím zaklepat, ale krize za volantem nikdy nepřišla i když cestou neodpočívám. Dokud se nesmočím ve slané vodě na místě, tak to prostě nejde. grinning smiley Známí, děcka i manželka vždy v poho chrní na odpočívadle za Lučkem a já chodím tři hoďky po parkingu jako mlsný pes. smoking smiley

Letos jedeme poprvé 3 řidiči jedním autem, takže to bude ve stylu: "nema problema" . thumbs up

[www.celysvet.cz]
avatar Re: Jeden řidič
17. 01. 2012 23:02
jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Peťasi, Peťasi, to neděláš dobře, že se po cestě
> nezavodňuješ....yawning smiley

Není to jenom po cestě..... Dodržovat ty "správné" denní dávky pití jsem zkusil jednou a stačilo! Nedělal jsem nic jiného, než co chvíli lítal na WC (při cestě bych zastavoval snad co půl hodiny). Tak jsem se vrátil k tomu "o co si tělo řekne, to dostane" a jsem spokojený. ;-)
Re: Jeden řidič
17. 01. 2012 23:27
Keď sme šli naposledy, tak som si spravil fakt silnú kávu, ale len cca 3 deci, balík žuvačiek, minerálka bez bubliniek, cigaretka pri každej zastávke( asi každé 3 hod), vždy som trochu pocvičil a šlo to v pohode, malá sa väčšinou zobudila tiež sa chvíľu von pohrala a potom zase zaspala. Už som len čakal na svitanie a potom ma to nakoplo a nebol problém, mohol som valiť aj do obeda bez pocitu únavy. Večer som šiel normálne späť a ráno úplne fit. Išli sme v noci a tak to plánujem aj tento rok s dvoma deťmi cez deň by bol asi masaker. Mne osobne asi najviac pomohla žuvačka, energetické som nebral nemám z nich dobrý "vnútorný pocit" to si radšej opláchnem tvár studenou vodou.
Re: Jeden řidič
18. 01. 2012 08:05
Jelikož jsem tady několik dnů nebyl, přečetl jsem si toto vlákno celé najednou. Je zde mnoho návodů a poznatků, ale každý si musí sám zjistit, co mu vyhovuje.
My jsme jeli poprvé v roce 2006, to mně bylo padesát, takže na cestu (výjezd z Brna v cca 19 hod.) řízek, chleba, neslazená voda, kafe (celý rok ho nepiju) a energit TIR (ten jsem měl vyzkoušený).
Ve 23 hod. řízek a proto už ve čtyřiadvacet hodin celé tělo "řvalo"angry smiley, že chce spát. Takže kafíčko a kolem 3 hodin jsem to musel zapíchnout, že se dvě hoďky prospím (manželka spí skoro celou noc). Mně hovor při cestě ruší, jsem za 35 let práce řidiče zvyklý, že jezdím sám, ale rádio musí fungovat. Asi po hodině snažení o spánek se nakonec podařilo a za další 3/4 hodiny mně vzbudila neskutečná zima.eye popping smiley
Venku byly jen 4 °C (jeli jsme a doposud jezdíme posl. 14 dnů v září) a pro spánek jsme si vybrali parkoviště před tunelem Svetý Rok. Takže odhodit deku, nastartovat a za tunelem bylo krásných 16 °C. Potom už cesta až do Brely v pohodě.

Proto všechny další cesty: stejný termín i čas, vedle sebe velkou misku nakrájených jablek (které zobu celou cestu) a neslazená voda (hodně piju), jedno slabé kafčo nejpozději do půlnoci (ne později) a zhruba kolem třetí až čtvrté hodiny ( za Sv. Rokem !!!) dvě obložené housky. Okamžitě usnu na jednu až jednu a půl hodinky a po probuzení už v pohodě (občas energit TIR-pocit sucha v ústech) cesta až na Hvar.
Tak to je to, co vyhovuje mně. hot smiley
Re: Jeden řidič
18. 01. 2012 09:27
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 21:13).
avatar Re: Jeden řidič
18. 01. 2012 10:55
Peťas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jeliman napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Peťasi, Peťasi, to neděláš dobře, že se po
> cestě
> > nezavodňuješ....yawning smiley
>
> Není to jenom po cestě..... Dodržovat ty "správné"
> denní dávky pití jsem zkusil jednou a stačilo!
> Nedělal jsem nic jiného, než co chvíli lítal na WC
> (při cestě bych zastavoval snad co půl hodiny).
> Tak jsem se vrátil k tomu "o co si tělo řekne, to
> dostane" a jsem spokojen



Upraveno 1krát. Naposledy upravil KALACH Andrej (01. 02. 2012 21:58).
avatar Re: Jeden řidič
18. 01. 2012 11:07
Ahojte. Kalach, ptám se jen tak opatrně....smiling smiley Aspoň tou levou držíš volant, ne? Nebo v levé "třímáš" - skoro se bojím to vyslovit - čokoládu 85 % moser roth?smiling smileysmiling smileysmiling smiley....Teda, je u vás na dopravce aspoň legrace.....Zdraví R.
avatar Re: Jeden řidič
18. 01. 2012 11:30
spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil KALACH Andrej (01. 02. 2012 21:59).
Re: Jeden řidič
18. 01. 2012 11:58
ahoj od roku 2004 jezdíme s rodinou do Chorvatska a vždy řídím sám..je mi 33let.vyjíždím pokaždé z Prahy cca. v 19hodin...jezdíme do Okolí Omiše takže přibližně 1100km.... jezdím to tak 13-14hodin.dělám 5-8 zastávek po 5-15min. piju čaj a vodu ..občas chleba a žvýkyčku. kolem šesté na mě přijde unava a mám nervasmiling smiley zastavím ..opláchnu a zavřu oči na chvíli a jedu...ubytujeme se a já si pospím tak 3hodky...potom už sem ok .....
avatar Re: Jeden řidič
18. 01. 2012 18:01
KALACH Andrej napsal(a):
> Kolik dáš piv třeba
> točenejch v nalejvárně než teda musíš jít?

Jsou i lidi, kteří to chlemtat nemusí......
Re: Jeden řidič
18. 01. 2012 20:52
Pokud nemusím, tak přes noc nejedu. Jezdím většinou do Č.H., tam se noci bohužel nevyhnu. Potřebuji být na místě nejpozději v poledne, abych si stihl najít ubytování dle představ.
Loni byl jen Šibeník, abych nemusel jet v noci, tak jsem to zapichl u Plitvic, v pohodě jsme povečeřeli a ubytovali se na jednu noc.Prostě pohoda a beze spěchu. Druhý den zcela odpočatí jsme pokračovali a před obědem jsem již sháněl ubytování poblíž Šibeníku.
Jinak největší únava na mě přijde při východu slunce. To je nejlepší zastavit alespoň na hodinku. Bohužel většinou neusnu, tak mi pomůže se jít projít.Po překonání ranní únavy mohu jet klidně dále- pokud tedy nespím 5 nocí po sobě, jak píši o něco výše o cestě z Bulharska, tam to byl ode mě vyložený hazard, ale nevím, jak by se někdo jiný v mé situaci zachoval.
Jinak hodně piji minerálku a na cca 1000 km mě vystačí 2 Redbully.
Re: Jeden řidič
18. 01. 2012 21:47
Tak ja idem vždy na noc a šoférujem sám. V noci preto, lebo vtedy deti spinkajú (4,6).
Mám zaužívaný rituál deň pre odchodom si dať pivko a hneď ísť spať. Dobre sa vyspať.
Ak ideš na noc neodporúčam ti ešte v deň odchodu ísť do práce - ten jeden deň dovolenky stojí za to. Raz som to tak neurobil a trápil som sa celú cestu. Radšej si ešte v ten deň treba trochu oddýchnuť. Veď aj auto treba naložiť.
Väčšinou vyrazím v podvečer tak cca o 19,00 z BA do Omišu. Deti si pred spaním pozrú ešte rozprávky, alebo film (Mamma mia - muzikál je podľa mňa to najlepšie pre vodiča, ako nejaké škriekanie). A potom už pekne spinkajú.
Na cestu si beriem kávu, energy drink, vodu a nejaké cukríky, žuvačky, čokoládu. Niečo prečo musím stále prežúvať. Energy drink max jeden na cestu. Voda na pitie, alebo opláchnutie tváre, očí. A v aute mať trochu chladnejšie.
Útlm príde na mňa tak okolo 3-4 hod ráno a vtedy si poviem stačilo a zastavím aj na hodinu. Spať nejdem, neviem zaspať v aute. Prejdem sa po parkovisku, ponaťahujem a porozprávam.
Mne osobne veľmi vadí ten východ slnka. Ideme vlastne oproti slnku. Ako keby nás oslepovalo. Najskôr to bude aj tým, že začína byť teplejšie ako v noci (klímu v aute nemámsad smiley ).
Preto prídem do cieľa radšej aj skoro ráno.
Cesta späť je podobná, až na to že vyrážam okolo 16,00 a tiež z časti na noc. Tu odporúčam parkovisko za Tunelom Mala Kapela, je tam detské ihrisko, ktoré sa mi osvedčilo už niekoľkokrát. A potom až domov.
Re: Jeden řidič
19. 01. 2012 12:43
no jestli jedes na sever, tak se to dá v pohodě zvládnout v jednom řidiči - to je tak 9 hodin jízdy a když jsou malý děti tak je nejlepší jet na noc, aby neotravovali moc a prospali to ... i když ty tvoje nejsou zas tak malý, tak můžeš i přes den, protože jinak musíš být hodně vyspalej, jinak se nám osvědčilo u malých dětí mít v autě DVD přehrávač kde sledujou pohádky a je klid :-)
avatar Re: Jeden řidič
19. 01. 2012 22:51
to sa osvedčilo asi u každého smiling smiley alebo noťas
Re: Jeden řidič
19. 01. 2012 20:23
Pitný režim, no jo, piju fest a pokud mohu vybírám si kvalitu. Tulamorku nebo Balantinku. Z našich : klasika mléko hrdinů Božkov. A z ostatních - chutná mi Ruskij standart - super vodka 40%. Tedy litr za 380 peněz ale lahůdka. Pivo mužu jen tak pro radost.
Jinak osobně se domnívám, že tělo si samo řekne co potřebuje. Osobně si na cestu beru litr studeného čaje s citronem. Co nejméně slazený nebo skoro vůbec nesladím.
A jak Andrej polyká čokoládu - to zase já nemohu. Prý po ní tuhne stolice. A to je u mne fakt.Kdyby tuhlo něco jinde - ujedl bych se. Ale takto ?
Takže závěrem asi - každý jsme malinko jiný a na každého cesta doléhá jinak. Jinak na mne když jsem strávil za volatem moc a moc času i jako profesionál a jinak na někoho, který je v šoku už z toho, když má jet k babičce v neděli pro vajíčka na vesnici - domů.A najednou 1200 km do HR.
Ani se jim nedivím. Ale že by to zvládla plechovka nejakého RedBullu - nebo jak se ty životabudiče jmenují - to si nejsem zrovna moc jistý.
Pamatujete jak ta stříbrná Octavie na dálnici v HR. Také tam v ní policie našla nějaké takové plechovky. A houby jim to bylo platné.
Myslím si, že každý sám za sebe. Jinak to asi nejde.
avatar Re: Jeden řidič
19. 01. 2012 22:33
spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil KALACH Andrej (01. 02. 2012 22:00).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 254
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.