Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jeden řidič

Autor vašek 
avatar Re: Jeden řidič
27. 03. 2012 08:29
Khanko, s dovolením, pokud mohu doplnit ... Hilla ... yawning smiley
ještě je možná mj. ... alternativa přes Mikulov s cestou takřka přes celé Rakousko po A2ce ... s objezdem SLO přes Maďarsko ( cca 100 km ) ... podél hranic ... kvůli romantice řeky Mura ... a úsporou za SLO známku ...
... tak mě to tak napadlo ... a na to ...
se napijem ... smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (27. 03. 2012 10:39).
Re: Jeden řidič
27. 03. 2012 13:49
Hille, Bessy, Ludánku ještě jednou díky. Mě ten smysl také uniká,ale švára si stále šije do manžela. Tak ho nyní utlučeme argumenty.yawning smiley
avatar Re: Jeden řidič
27. 03. 2012 17:57
... Khanko ... můj argument ... by ho spíš podpořil, takže trasu ...
Mikulov ... Vídeň A2 po 139 km ... E66 do HU ... Kórmend ... 86 ... Zalalóvó ... Zalabaksa ... Lenti ( ne přes Redics ) ...Máhomfa ... Lovászi ... Tornyiszentmiklos ... Goričan ... Zagreb ...
mu ani neříkej ... ženský musí mít vždycky pravdu ... yawning smiley
Re: Jeden řidič
27. 03. 2012 18:14
Je cesta přes Maďarsko a je taky cesta přes Maďarsko. Cesta po 86 je stejně dlouhá, ovšem bez SLO známky a levnější na palivu. Cesta přes Budapešť je o 150km delší, cenově nastejno s cestou přes AT a SLO, časově vychází skoro stejně, ve špičkách rychleji.
Re: Jeden řidič
09. 04. 2012 12:10
Zdravím, jezdím jenom ve dne přes Hatě,Gradac,Maribor a dolů pořád po dálnici až na Makarskou.Pokud se nejede v sobotu tak je to nejpohodlnější cesta. je pravda,že o něco dražší,a ale je to dovolená tak to neřeším.
Re: Jeden řidič
09. 04. 2012 15:04
Řídím sám stále takže jsem si už nějak zvykl,ale je pravda že s věkem už se cítím více unavený.Jezdím trasu Brno- Gradac na jednou s 2-3 zastávklami na jídlo a WC,většinou odjíždím okolo 4:00 a na místě jsem okolo 14:00.Dříve jsem jezdil i na noc ale toto mi vyhovuje nejvíc.Pokud cítím únavu tak zastavím a protáhnu se ale je fakt že přes den to jde,ale pokud jsem jezdil na noc tak okolo 3:00 jsem byl utahanej a nejhorší pokud začlo pršet a byla mlha .jednou jsem měl krizi a byljsem rád že jsem dojel na nebližší odpočívadlo.Hlavní je se nepřemáhat a hned zastavit.

Martin
avatar Re: Jeden řidič
09. 04. 2012 15:05
Nový odkud vyjíždíš a jak ti to dlouho trvá ,zda někde zastavuješ atd?
Re: Jeden řidič
09. 04. 2012 19:58
Odjíždím kolem druhé hodiny.Poprvé stavím ve Znojmě doplním naftu koupím známku na rakouskou dálnici. Potom na chvilku za Vídni na prvním odpočivadle, dále na hranicích se SL. nákup dálníční známky.Chorvacké hranice čekací doba tak cca deset minut.Na chorvacké dálnici stavím podle potřeby tak dvakrát až třikrát (když jsem měl vnučku tak třeba každou hodinu). Sjíždím v Šestanovci a potom klasika na magistrálu. V loni jsem byl v Nimfě, Živogošče -Porat cca 1050 km tak kolem šestnácté hodiny. Letos mě bude 57 let v devadesátých letech jsem to jel dvakrát na noc a to mě nevyhovuje k únavě se přidává spánek a potom nic nevidíš.(ale to je věc názoru).Jo a jsem z Chrudimska.
avatar Re: Jeden řidič
09. 04. 2012 20:26
To je slušné já to narovinu neodjedu sám a to mě je 37 na noc je to opravdu únavné hlavně kolem 3-4 ráno začíná krize .s dětmi stavím dost často (hlavně já moc piju a hodně musim stavět smiling smiley )
Re: Jeden řidič
09. 04. 2012 20:55
Já po cestě jím málo většinou jenom piju.Cesta unavuje každého,ale je velký rozdíl pokud člověk jezdí jenom na nákup nebo do práce a potom vyrazí na velkou cestu tak to je člověk asi hodně unavený.Jezdím tak 3500 až 4000 km měsíčně možná to bude v tom.(zatím mě to baví)
Re: Jeden řidič
09. 04. 2012 20:56
martas74 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To je slušné já to narovinu neodjedu sám a to mě
> je 37 na noc je to opravdu únavné hlavně kolem 3-4
> ráno začíná krize .s dětmi stavím dost často
> (hlavně já moc piju a hodně musim stavět smiling smiley )


Ze chlaščeš to my víme.thumbs up smiley
avatar Re: Jeden řidič
09. 04. 2012 22:03
vždy sem řídil sám a vždy přes noc tam a zpět přes den...letos vyjíždím mezi 3 až 4hod ráno..a řídit budu zase sám...najedu ročně kolem 7 000km...a nedělá mě to vůbec žánej problém...a zdá se mě že čím dýl jedu tím jsu víc čilejšígrinning smiley...např. loni sem říkal jak jsme dojeli dom, že bych to klidně otočil zpět na Blatodrinking smiley
Re: Jeden řidič
09. 04. 2012 22:05
dá se to.jde jen o to jestli člověk zná cestu a pokud ne pořádně si jí nastudovat .s e spaním je to individualní já jsem třeba nespavec a radši jezdím na noc navíc jsem řidič takže žádný velký problém.pokud se jede s dětmi zastávky jsou stejně nutné.první opravdu delší přestávku mam v Podlehniku před sl-ch hranicema a protože jezdím po staré pospím za Slunjí no a pak už jen moře (někdy i samotná cesta může být cílem)Šťastnou cestu Všem co letos jedou!
avatar Re: Jeden řidič
09. 04. 2012 22:21
... Rosťo, to je na bicykl za rok ... docela dost ... a kolik najedeš v autě ... ? smileys with beer
avatar Re: Jeden řidič
09. 04. 2012 22:50
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Rosťo, to je na bicykl za rok ...
> docela dost ... a kolik najedeš v autě ... ? smileys with beer

přes týden su v práci a o víkendu jsu na kole....takže sem tam nějakej výlet a nákup...smoking smiley
v červencu bude fabce 7 let a najeté má 46 000 takže to vychází kolem těch sedmi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (09. 04. 2012 22:52).
avatar Re: Jeden řidič
10. 04. 2012 07:44
To já najezdím ročně 15 tisíc na renaultu hodně výlety a tak 2000km na peugeotu plus Lucka na peugeotu další km
Jeden čas jsem měl problém s tím ,že mě brala křeč do pravé nohy po ujetí 80km ,ale asi to bylo sedačkou ve Fiatu Tipo smiling smiley
rrn
Re: Jeden řidič
10. 04. 2012 10:28
Žádná frajeřina!!!
Start OV 03:00...Mikulov 10min+dotank...za Vídní 10min+polívečka a prckové snídaně...Šentyj 10min...Kozina 10min+dotank...Baška(krk)...cca 11hod. Zatím bez obtíží. VW GOLF V combi 2.0TDI. Za 6 a průměr 4,5l/100km. Letos úprava trasy. Malá zajížďka na Klagenfurt(kouknem na Alpy).
eny
Re: Jeden řidič
10. 04. 2012 18:54
Vyjíždíme kolem 16.00h ,přestávka Mikulov,pak před Gracem, ve 22,00h Šentilj ,za Mariborem tankuju+kafíčko, tak 01.00h přechod Buje a po 50km
kolem půl druhé na parkovišti u benzínky rozložím Ocktu a se ženou pospíme tak 7.30-8.00h, nějaká hygiena,kafe,snídaně a po další půlhodině jsme u domácích a vybalujem. Čistá jízda cca 9,30 h. Jezdíme za Pulu cca 860 km,na noc,protože nám to více vyhovuje,provoz prakticky žádný.Pokud se nic nepo.... , tak letos po čtvrté na stejné místo.
Re: Jeden řidič
20. 04. 2012 18:39
jeliman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Plzeň, Deggendorf, Graz - 472 km
> Plzeň, Mikulov, Graz- 615 km
>
> první varianta nejlepší i co do hustoty provozu,
> ale kazí to dva placené tunely na A9 ....smoking smiley


kdo však nemá DZ na českou dálnici tak ta stojí na 10 dní 300 to je to samé co dáte za ty dva tunely v A
Re: Jeden řidič
20. 04. 2012 18:51
Jinak já osobně také jedu poprvé takovou dálku i když naježděno mám hóóóódně. A dilema mě děsí že kvůli dětem 4a12 by bylo nejlépe vyjet v podvečer a na místo přijet dopoledne ale zas pro mě by bylo optimální vyjet tak 02:00-03:00 jenže zas tam přijet na místo v podvečer to se mi také nechce. Zřejmě vyhraje varianta č.1 jet na noc.Zas je to klidnější.A neřeším zda tam přijedu v 8 nebo 12.A hlavně to bych nemohl dětem udělat přijet tam v podvečer a než se ubytujem tak se ani nesmočí



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ragor (20. 04. 2012 18:58).
Re: Jeden řidič
20. 04. 2012 21:09
Pokud ti vyhovuje vyjet o půlnoci,tak myslím,že děti budou spát a ráno budeš za Zágrebem a děti pak se budou dívat.V poledne můžeš být až na Makarské a po siestě v Jadranu.Já osobně se snažím dojet kolem 22 na Hr dálnici a pak se šourám na jih.Ranní Makarská v přístavu má své kouzlo,které asi,ale děti neocení.Pak popojedem a ubytujem se a ranní pláž a relax.Doufám,že to letos vyjde.
Re: Jeden řidič
20. 04. 2012 22:54
Já letos také po letech konečně budu vyjíždět časně ráno. Děti už jsou trochu větší, tak už nemusím jezdit na noc. Loni jsem vyrazil domu v 10 dopoledne a cestu jsme si vyloženě užívali.
Na cestování v noci mne štvou tři věci:
1. nic cestou nevidím - myslím okolo silnice
2. k ránu na mne padá spaní a je to jednak utrpení ale je to i nebezpečné
3. většinou až po Zadar je hrozná zima a pokaždé když zastavím, tak klepu kosu
Re: Jeden řidič
21. 04. 2012 00:11
U nás se 7 let, taky jezdilo jen s jedním řidičem (otec). Loni jsem si udělal ŘP, tak letos už v pohodě, v klídečku pěkně ve dvou řidičích smiling smiley

Jinak, vždy u nás vyhrála cesta na noc. Na dálnících bývá docela klid ( jezdíme přes pracovní dny) a v autě vesměs všichni spí, takže řidič a spolujezdec (já), mají klid pro sebe a nikdo jim do ničeho nehučí smiling smiley

Loni 19:30 odjezd z Ostravy, 1:30 hraniční přechod Nový Goričan.. a 5:15 sjezd z dálnice u Zadaru smiling smiley Pěkně v klídečku v pohodě smiling smiley

H.M.

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hrvat Mishell (21. 04. 2012 00:15).
avatar Re: Jeden řidič
26. 04. 2012 21:52
Nikdy jsem se nestřídal, jsem zvyklý z práce, sednu a jedu...... pro ty kdo nemá zkušenosti s nápoji proti únavě tak pozor, ve větším množství je to silně projímavýdrinking smiley doporučuji pouze kávu a občas se protáhnout
jízda na noc kvůli dětem je milejší a hlavně se nemusí pouštět klima, která zrovna není na takovou štreku příjemná
Letos s námi chtějí jet známí, kteří toho za rok moc nenajezdí a mám docela strach aby se jim to v půlce nezprotivilo...... možná je pošlu dřív, aby si mohli dávat víc kouřoveksmiling smiley
Re: Jeden řidič
26. 04. 2012 22:10
Nevim,ale bez klimatizace to není ono
avatar Re: Jeden řidič
26. 04. 2012 22:29
pokud je horko i v noci tak samozřejmě běží, u Galaxe jsou okýnka v kufru vyklápěcí a pěkně odvádí vzduch z kabiny bez jakýhokoliv rušení posádky, klimoška je spíš jen tak na přiživenísmiling smiley
Re: Jeden řidič
27. 04. 2012 08:44
Od klimošky mám vždycky oči jak angorák. Klimoška vysouší vzduch. Takže jí používám cestou opravdu jen po troškách.
Re: Jeden řidič
27. 04. 2012 08:51
Peter1: pošli je dřív. Jako víc vyježděnej asi pojedeš první. Druhý za tebou ti bude viset na zadku a furt pátrat jestli mu někde nemizíš v dáli a bude z toho hotovej v půli cesty. Abych se tady nerozepisoval, ježdění pohromadě (čti v řádku) je u dlouhých tras blbost. Lepší se domluvit, kde se za dalších cca 300 km potkáte. Že třeba posledních 100 km pojedete už pohromadě je věc jiná..
avatar Re: Jeden řidič
27. 04. 2012 09:24
Přesně tak. Dejffe plný souhlas.
Re: Jeden řidič
27. 04. 2012 10:03
Plně souhlasím s Dejffem. Jet nalepení jeden na druhého, nedělá dobrotu, to stejné i tak předjíždět.., takoví řidiči jsou na cestách na zabití.. Takže jak napsal, dohodnout se, sejdeme se tam a tam..a je to smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 101
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.