Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jeden řidič

Autor vašek 
Re: Jeden řidič
19. 01. 2012 23:07
Je tedy vidět, že většina z Vás cestovatelů, tu razí zdravý životní styl. Asi jsem černá ovce, na cestu si beru 2 l cocacoly nebo pepsi, cestou vypiji jeden redbull a pojím přibližně čtyři bagety a určitě ne nějaké lehké, ale chutnají mi ty s majonézou. Sice se s ženou za volantem střídáme, kluky máme 4 a 7 let, ti celou noc prospí, ale já jsem vzhůru i když žena řídí. Do místa, pro nás to loni byla Baška vody ,což je od nás asi 1.200km, to dáme tak za 17 hodin, žádná honička, několik zastávek, děti si pohrají na prolézačkách během dne, a do cíle dorážím lehce unaven. A jdu spát místo o půlnoci-jako doma- tak již kolem 22hod.
Prostě, každý jsme jiný...
avatar Re: Jeden řidič
19. 01. 2012 23:25
asi to nepatrí do tejto témy ale keď už máš tu kokakolu v aute, výborne rozpúšťa hmyz z čelného okna smiling smiley
Re: Jeden řidič
20. 01. 2012 01:02
Tak já tedy za sebe, jako jeden řidič cestu zvládám v pohodě protože vlastně téměř 25 let směnuji a organismus mám na to naučený. Mám nacvičené spací krize, a vlastně ani pokus o 1-2 hodky spaní nikdy nevyjde a bez usnutí po chvíli vyjíždím dál. Skutečná krize se dostavuje tak jak je organismus naučen až v kolem 07,00 ráno kdy normálně po noční práci chodím spát, ale to už je sluníčko a do cíle pár metrů. Jinak provozuji po cestě nezdravý styl, piji kávu každých cca. 200 km, svačím toasty, a kouřím. Ale přiznám se, na dovolenou si pořizuji lehké, nebo dokonce ultralehké kuřivo, abych mohl pořád a pořádně si to užil. JInak ty sladké energetické tlamolepy se u mě neosvědčily, pouze káva a lehká voda, např mírně sycená atd, ledový méně slazený čaj atd,.....
avatar Re: Jeden řidič
20. 01. 2012 07:31
Máro souhlas stejné akorád ty bagety a 17 hodin u mě nejsou .Neusnu též když Lucka řídí ,protože ona sama se bojí řídit kdekoliv než trasu Kladno Slaný (jezdí tam za mámou ) prostě si nevěří i když vím ,že řídí dobře většinou je vzhůru celou cestu nebo na hodku usne to zase mám trochu nervozu já abych to v době okolo 2-4 ráno odřídil nejlepší je když s námi jela neteř Lucka to jsem prokecal celou noc ( je jí 16 tak se vyptává na vesmír ,přírodu ,atd ) tak máme téma na celou cestu to muže člověk řídit pořád ,hlavně musí komunikovat nejhorší je ticho tma a monotoní hudba když máš chuť projít se tak to udělej ( já hodně piju tak zase dost stavim na wc) prostě neusnout .Přeji všem štastnou a bezpečnou cestu tam a zpět yawning smiley
Re: Jeden řidič
20. 01. 2012 08:38
Ahoj Máro, přečetl jsem si Tvůj jídelníček. Kolik vážíš. Já asi 106 a to nesním ani čtvrtinu toho. Kdybych to snědl a vypil - asi bych usnul okamžitě.
Ono to je asi trochu i o věku a k tomu patří, že staříci již moc jíst a spát nepotřebují. Spánek asi tak 4 hod. denně. O jídle - apetit je stále ale že bych snědl na př. výpečky a šest knedlíků ? Tak asi tři. Já jsem tlusťoch snad jen z toho čistého horského vzduchu.
U některých z Vás je výhoda, že s Vámi jezdějí Vaše děti. No s námi ani jeden ze synů jezdit nechce. Nevím proč, že by kvůli jejich věku ? 43 a 38 let ! Jo asi to bude kvůli tomu.
Takže vnoučata a je to super. Pustím si rádio - babka : ticho ať nevzbudíš děti. Pustím si CD - bacha ať nevzbudíš děti. Klima - je jim zima, tady se nedá spát, vypnuté klima - dětem je vedro, tady se nedá spát. Jenže moje nervy jsou obaleny tukem, tak jsem v klidu.
No a za chvíli jsme v HR.smileys with beer
Re: Jeden řidič
20. 01. 2012 10:39
40 let,186 cm, 96kg.
No 4 bagety za 17 hodin, se mi zas tak moc nezdá.Ale jídlo mám rád.
avatar Re: Jeden řidič
20. 01. 2012 12:08
Taky přispěju.Letos mi bude 56 a jezdím od roku 2004 autem vždy na noc. Odjezd z Plzně cca 20,00 a jedu na Makarskou - nyní pár let Podgora. Řídím sám, žena v cizině řídit nechce a většinu noci prospí - asi mi důvěřuje. Vnuk jezdí s námi, ten toho v noci moc nenaspí (je mu teď 11) a tak si povídáme. Po různých experimentech toho moc nesním, nějaký sýr a nebo energetickou tyčinku. Piju pravidelně, poslední dobou nejlepší pro mne asi zelený čaj. Pro jistotu vezu i nějaký energeťáky, ale vypiju cca jeden nad ránem. Většinou po cestě nespím, ale cca každý dvě hodiny přestávka na cigaretu a protažení. V autě nekouřím. Nad ránem si na odpočivadle v bistru na chorvatské dálnici dáme kafe. Dřív jsem kafe vozil, dnes jako zálohu vozím kafe v plechovkách, ale málokdy ho vypiju. Zdravím a vždy šťastný návrat. Honza
Re: Jeden řidič
20. 01. 2012 14:50
Prosím berte moji maličkost jen jako konstatování.Netrpím šeroslepostí,blouzněním ani jnými nočními neduhy,takže jezdím zásadně na noc kolem 17 hod.z MB V poledne jen lehký oběd,po cestě v PET lahvi z domova studený čaj.Prvá zastávka dole pod Vídní u benzinky Shell,jak je ta restaurace v podobě hradu-jezdím to roky ,ale název vždy zapomenu,budu si to muset napsat a pak každé dvě až tři hodiny podle potřeby na protažení.Mezi třetí a čtvrtou ráno někde u benzínky dole u tunelů musím tankovat,chvíli si zdřímnu stačí mi hodinka,dám si to jejich vynikající preso ,můžou být i dvě,probudím koníky pod kapotou a mezi sedmou a osmou jsem na Čiovu.Synové mi říkají,že nejsem normální,nevím,ale co vím a mám v papírech,před nedávnem mi bylo 71.Amen. Já jsem prosím Vašek s velkým V.
avatar Re: Jeden řidič
20. 01. 2012 15:20
spinning smiley sticking its tongue out Václave to jsi kabrňák to manželky bratranec ještě nemá 30 to nezvládá thumbs up
Re: Jeden řidič
20. 01. 2012 16:08
Smekám klobouk thumbs up,v tolika letech už já budu sedět jenom doma pokud se takového věku vůbec dožilu.Jinak mi osobně stačí na cestu jedna houska se salámem. Toho salámu musí být víc.
Re: Jeden řidič
20. 01. 2012 17:11
Václave, hodně dobrý vzhledem k věku, ale za pár let budou někteří v těchto letech chodit do práce. D.
Re: Jeden řidič
20. 01. 2012 17:29
teda václave, nechci pochlebovat, ale zřejmě dobrej oddíl . . .já vyjíždím z olomouce cca v 18,00, má milá si se mnou povídá, ale usne za prostějovem (nejdál vydrží do brna). potom je vzhůru přes víděň, první zastávka je taky na té šelce - "oldtimer" beru to jako povinnost a navíc někdy tam cca 15 minut odpočívám. potom taky po 2-3 hodinách pauzy, po rozednění někde u šibeniku trochu krize, v šestanovac moji milou probudím a okolo 8-mé sjedem do staré brely. pokud někdy jedem dál do ID, začíná za makarskou trápení - cesta do drveniku bývá nekonečná. jezdím takto 2x ročně od r.99, cestou jím pouze doma udělaný lehký bagety, piju ledový čaj a neperlivou vodu. co je ale opravdu důležitý, je zodpovědnost, občas potkávám blázny, kteří kličkujou nad ránem po dálnici, ale nezastaví - chudáci případní pozůstalí . . .
Re: Jeden řidič
20. 01. 2012 19:26
Samamozřejmně,kabrňákům Václavům smekám,protože jsou na této stránce dva a ve výpovědi pamětníků mně potěšilli oba dva.
Díky vám Václavové.
[smileys.smileycentral.com]
Potěšil mně i Mihal,dal nám dobrý návod na doplnění letní směsi do ostřikovačů.Hvala 306.
[smileys.smileycentral.com]
avatar Re: Jeden řidič
20. 01. 2012 20:09


tiež jeden zo sposobou ako nezaspať smiling smiley
Re: Jeden řidič
20. 01. 2012 21:31
Do Chorvátska šoférujem sám. Z Lipt. Mikuláša do Bašky Vody je to 1046 - 1100 km (podľa toho či sa Budapešť prechádza centrom alebo obchvatom po M0). Pred cestou sa snažím trošku si pospať (2-3 hod). Okolo 02:00 vyrážame (ja, manželka a psík). Prvá zastávka je prechode Šahy (dotankovať full, kúpiť vinetu, cik pauza), cez Maďarsko len preletíme a v Chorvátku stojíme podľa uváženia a potrieb hafana ( napr. 2010 to bola benzínka ma dialničnom úseku Goričan - ZAgreb, 2011 sme stáli pri Zadare), tu už máme dlhú prestávku, asi 1 hod a následne stojíme až v Baške Vode. Cesta trvá cca. 11 - 11,5 hod. pričom čistý čas jazdy je asi 10 hod. (za Budapešťou na dialnici zapnem tempomat na rýchlosti 139 km/h podľa GPS a režem).
Problém šoférovať nemám, keďže mesačne ťahám 5-6 nočných, kde šoférujem. Na cestu si berieme nejaké gumené medvedíky, pár rožkov a na pitie zelený ľadový čaj. Na energeťáky sa nespolieham - mám otestované že po ich vypití ma to síce dobre nabudí ale po asi pol hodine príde ešte väčší útlm ako pred jeho vypitím a čo je horšie príde rýchlo a naraz.
Ľudom ktorý niesú zvyknutý šoférovať v noci odporúčam ísť určite pomalšie, viacej prestávok a hlavne nefrajeriť a keď sa sa chce spať, tak zastaviť a spať. Aj 30 min spania v aute vie pomôcť.

(jediný problém ktorý mám, je ten, že manželka si ma vycvičila a pri nej nefajčím a tak cestou trochu trpím, lebo počas nočných fajčím ako turek. Čo noc to škatuľka a cestou do Hr nemôžem.. :-( )
Re: Jeden řidič
21. 01. 2012 14:46
Ahoj. Jak jistě víte jezdím za prací do Černé Hory. Od roku 2008 jsem projel trasu Brno - Podgorica (1200 km) celkem 41x. V 90% sám. Je to cesta od cesty. Někdy si schrupnu, někdy jedu na jeden zátah. Posledně jsem dostal krizi už za Vídní a tak jsem jsi na 1,5 hod schrupnul. Není to o závodění, ale o tom, abychom se z bodu A do bodu B dostali pokud možno bezpečně a ve zdraví. Viděl jsem po cestě spoustu nehod (live), spoustu pomníčků a ohořelých stěn tunelů po nárazu a následném požáru. Lidé bděte (to je asi blbost, co?). No prostě závěr z mého příspěvku je, pohoda, klídek (já i tabáček a sladkosti; po cestě) a žádné nervování. Co je to platné, když Chorvatsko projedu za 4 hodiny, když mě pak bosenští celníci na hranicích vykostí a jsem tam 2 hodiny (i když mám vše v pořádku). Tož tak.
Srećan i siguran put.
Mike
Re: Jeden řidič
27. 01. 2012 19:52
Celú cestu (vždy to bolo +/- 1000km) šoférujem ja. Jedávam minimálne a ak áno, tak len čokoládu, aby bol stále nejaký ten cukor v krvy :-)
Pijem veľa tekutín a asi ešte viac kávy, ale tú pijávam aj v práci na litre. Ale vždy si pospím, alebo aspoň poležím na hodinku po východe slnka a potom ešte raz podľa toho, ako sa cítim.
Inak z vlastnej skúsenosti, keď som išiel sám, alebo prvý, nikdy som nemal problém s mikrospánkom, ale raz som išiel za známim a to som jednu chvíľu naozaj bojoval, kým sa objavilo prvé odmorište.
Re: Jeden řidič
27. 01. 2012 22:24
Asi při druhé cestě do Hr,tuším v roce 2001 jsme po sjezdu u Karlovace pokračovali po původní trase vnitrozemím jsme se zastavili v hospůdce u cesty na odpočinek.Poučen o povolené hladině alkoholu jsem si dal s vítězoslavným pocitem pivo a pokračovali jsme vesele s pocitem zakázaného ovoce až na Makarskou.Pak při příjezdu domů jsem se chlubil známému,který dělá školení řidičů a ten mě hned setřel s tím,že pokud by se něco stalo,tak pojišťovna u nás by operovala s naší nulovou tolerancí.Od těch dob jsem tento životabudič raděj neaplikoval.Vozíme sebou chlazené okurky a zeleninu,které mě vždy osvěží a cestou piji kvalitní tonic .Na jídlo většinou moc chuť nemám.
Re: Jeden řidič
28. 01. 2012 08:49
Ač mám pivo rád, nikdy bych nepil alkoholické pivo během tak dlouhé cesty.Možná životabudič na chvíli, ale pak hrozný útlum.
Re: Jeden řidič
28. 01. 2012 10:51
Mě teda pivo uspává.To by mě jako životabudič ani nenapadlo.Prostě, každý jsme jiný...
avatar Re: Jeden řidič
28. 01. 2012 12:31
keď som unavený tak alkoholicke pivo zloží aj mňa nealko ma prebere.
Re: Jeden řidič
29. 01. 2012 09:25
Musím to upřesnit,aby to nevyznělo,že jsem pivní skaut.Na pivo chodím tak jednou za měsíc na 3-4,i když hospodu mám za rohem.Pod vlivem nejezdím a zbytkáče se bojím nejvíc.Situace s pivem v HR vyplynula zejména z toho,že jsem si nevybral z tamní nabídky
avatar Re: Jeden řidič
29. 01. 2012 19:35
Přátelé ... není špatné si vzít si na cestu k Jadranu dobrá, vyzrálá štěpová jablíčka a hodně nadýmavé zeleniny ... Vy neusnete ...
a při Vašem mimořádném přepětí neusne ani posádka ... ještě mnoho kilometrů pak řeší Váš problém přísněji než rakouská dálniční COBRA ... zbytek cesty už dozajista strávíte ... jako na trní ...
mnoho šťastných kilometrů Vám přeje Český svaz zahrádkářů ... smileys with beer
Re: Jeden řidič
29. 01. 2012 19:57
čavis napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Smekám klobouk thumbs up,v tolika letech už já budu
> sedět jenom doma pokud se takového věku vůbec
> dožilu.Jinak mi osobně stačí na cestu jedna houska
> se salámem. Toho salámu musí být víc.

Tedy čavis, jsi jako já. Raději více toho masného průmyslu. Poměr 1 kg salámu = jedna houska. Suchou bych ji nepozřel.
Drahoslave - jako vtip to od Tebe bylo dobré ! Ale nevěř tomu, že se bude do důchodu chodit až někdy v sedmdesáti letech. Podívej na příklady : Dvořák . musel odejít z místa gen. ředitele DP Praha - důvod : cítím se vyhořelý !!!! Je mu 41 let !!! Další smutný příklad a tragický - vysoký manažér ČEZ oběsil se, cítil se vyhořelý. Kurnik a v to 55 letech ? Je dost těch, kteří se ani dedožijí 60ti let. Třeba náhlá úmrtí za volantem.
Ten Drábek tam vydrží do stovky. To vím podle sebe. Já to také tak mám. Čím víc kokotin vymyslím, tím jsem šťastnější a štěstí - lidičky moji - to je život.
Re: Jeden řidič
30. 01. 2012 14:45
Petře, pak se není co divit, když ti spadne sklo ve dveřích, to máš od toho častého větrání grinning smiley
Re: Jeden řidič
30. 01. 2012 15:56
Pane Hradečáku s poměrem 1kg salámu =1 houska plně souhlasím.spinning smiley sticking its tongue out Moje babička mi říkala že na chĺeba se těko robí a po tom co denně zažívám na svém pracovišti jí dávám plně za pravdu,a naučila mě jíst více masa. Pokud nemám na večeři maso nebo salám nemůžu jít spát než nějaké maso neseženu.V mražaku mám nouzovou zásobu domácích klobasek.hot smiley
Re: Jeden řidič
31. 01. 2012 18:53
Plně souhlásím s každou Tvoji připomínkou. Pochopitelně i s babičkou.
Já když vidím, co si připravuje synova přítelkyně do práce za blafy ! Nejdříve jsem si myslel, že jde krmit kuřata. A ono néééé. To je její svačinka. Jáhly nebo co a jiné pochutiny. Kdo chce kam, pomožme mu tam.
Re: Jeden řidič
19. 02. 2012 12:29
Je mi 29 a od 20 jsem jel do Chorvatska jako jediný řidič cca 7krát. Vždy 900-1100 km. Ze začátku jsme vyjížděli z Prahy třeba už v 7 večer a na mě vždy po cca 700 km přišla krize. Tou dobou svítalo a já potřeboval spát. Aspoň hodinu, dvě - asi to na organismus zapůsobilo, že člověk za světla vyjel, jel celou noc a dopracoval se zase do světla. Poslední tři roky vyjíždíme z domova v 11 v noci až o půlnoci. V pátek. Přijdu z práce v 7 hodin, jdu si lehnout a v 11 se vzbudím a jedeme. Do cíle dojíždíme třeba až ve 2 hodiny odpoledne, ale to nevadí. Hlavní je, že těch 1000 km odřídim fakt jako prd, třeba jen se dvěmi, třemi přestávkami na WC. Během cety sním tak dva tři řízky jentak na chuť bez pečiva, nějaké jablíčko, sušenku Mila a piju neperlivou vodu a ve dvoulitrové petlahvi mám udělaného silného sladkého turka s mlékem - ledově vychlazeného a samozřejmě slitého bez logru. Takto mi to vyhovuje. Zatímco dříve jsem cestou jak jsme psal výše musel k ránu spát a poté i hned po příjezdu do apartmánu jsem šel spát a byl celý den nepoužitelný, nyní po příjezdu normálně funguju a spát jdu až v noci jako bych vůbec takovou štreku za sebou neměl.
CHci říct - každý se musí asi k tomu svému ideálu dopracovat, no. A u každého to funguje jinak.
Jinak, my jedeme s přítelkyní už 3. rok po sobě na konci června do Starigradu-Paklenice, tam jsme našli po všech směrech ideální prostředí, kde chceme trávit dovolenou.
Re: Jeden řidič
20. 02. 2012 14:16
V zásadě je potřeba říct, že pro řízení na delší cestu je vhodné zvolit dobu, kdy není organismus v útlumu. Což u mě v případě, že vyrazím ve 23:00 útlum dojde 100% kolem 01:00. A určitě nebudu jediný, který to tak má... Vyrážím v 5:00 a do místa dovolené - Hvar, to stíhám na 19:00... S tím že jde o pohodovou jízdu s dostatečným počtem přestávek, počítáno včetně trajektu (Split nebo Drvenik)... Pokud si nedám vydatný oběd s několika chody yawning smiley, tak mezi 5:00 a 19:00 na mě 100% útlum nepříjde. A o to jde... Jasně, že je nutné jíst, pít, čůrat, protáhnout se apod spinning smiley sticking its tongue out...
avatar Re: Jeden řidič
20. 02. 2012 16:15
... Martin77 ... má to logiku a je to zajímavé ... akorát, jestli jet o den dřív, nebo jedno půldne oželet
... ovšem zase když je člověk utrmácený, tak stejně minimálně jedno odpoledne padne na " oltář vlasti " než se člověk probere ...
zajímavé ... thumbs up
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 200
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.