Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Nejlepsi cesta do Dubrovniku-Cavtat

Autor perdto 
Nejlepsi cesta do Dubrovniku-Cavtat
21. 08. 2011 17:15
Dobrý den,
chtěl bych poradit kudy je nejlepsi se vydat cestou do Cavtatu nebo Dubrovniku (smer stejny). Jeli jsem to kdysi davno pres Bosnu podruhe pres cele Chorvatsko. Letos bych se chtel vyhnout dalnicni poplatku popr zaplatit az za myto na chorvatske dalnici. Nebo pokud nekdo jezdi pres Bosnu a mohl by poradit cestu byl bych moc rad. Jeste bych mel jeden dotaz. Cesta po chorvatske dalnici me navedet na trajekt Trpanj - Ploce da se tomu vyhnout nebo jina cesta nevede? Predem diky vsem za odpoved.smiling smiley
avatar Re: Nejlepsi cesta do Dubrovniku-Cavtat
21. 08. 2011 17:30
Nevěř GoogleMaps - podle nich neexistuje Jadranská magistrála přes Neum (BiH). Jenže existuje.
Na žádný trajekt nemusíš. Jadranská magistrála vede normálně po pobřeží, takže jen projedeš pár kilometrů přes BiH a pokračuješ do Dubrovníku, nebo, chceš-li na Cavtat. Viz témata o Pelješcu či Dubrovníku.
Pravda, trajekt dává příležitost si odpočinout, přesto je to přes Pelješac poněkud zajížďka.
Jde o to, odkud jedeš: jestli to máš blíž Rakouskem, tak to je lepší s dálniční známkou. Nebo to musíš objet Maďarskem, ale to si tu najdi, je tu o průjezdu bez matrice několik vláken. Pokud jde o Slovinsko, jsou tu mapy a videa o objíždění dálnicce, tras několik hned na výběr.
Chorvatskou dálnicí přijedeš vlastně až na konec do Vrgorce, pak sjedeš do Ploče nebo do Bačiny a odtud budeš pokračovat Jadranskou magistrálou na Dubrovník.
Nic jednoduššího.
Re: Nejlepsi cesta do Dubrovniku-Cavtat
21. 08. 2011 18:00
Budeme vyrážet z Přerova (kousek od Olomouce). Zatim se mi jako nejlepši zda být cesta Brno-Lanžhot-Bratislava-Szombathely-Čakovec-Zahřeb-Dubrovník
Re: Nejlepsi cesta do Dubrovniku-Cavtat
21. 08. 2011 18:13
Poradím. Je hodně faktorů, které existují. A jde o to, jak se na to a na co cítíš.
Tyto cesty, jak chceš jet, já jedním pořád. Vybírám si dle situace. Do Chorvatska nejezdím nikam jinam, než od Gradacu a dolů. Tudíž je to Tvůj problém.
Takže.

Pokud jsi silný a vytrvalý řidič, nejlepší cesta je přes Bosnu. Od Tebe to znamená Maďary, přechod Barcs, Banja Luka, Jajce, Mostar, Metkovic, Neum a dál dolů k Dubrovníku. Tato cesta má ale spoustu věcí. Je to žážitek na celý život, Vrbac, Neretva. Nemusím zde rozepisovat. Kdo ví, tak ví. Další věc, levné palivo, kdeko a kdykoli. A stačí k tomu platební karta. Horší věc je, že to je neskutečně náročná trasa na jízdu. Je to peklo, na sily, na nervy na řidiče. Jestli vezete děti, zapomeň.

No a to další? Jet přes Chorvatsko. Buď sjedeš v Karlovaci a pojedeš po "staré" cestě, dá se jet slušně snad až do Omiše, dál jsem si netroufl a potom klasicky po "Jadranské magistrále" a nebo po dálnici až téměř do Ploče. Dálnice je sice dálnice, ale je to tepelné peklo, hnus, nad hnuse, nedá se nikde spočinout, neb se upaříš, jejich "odmořiště", to je tragédie, maximálně trochu setrvat na benzince.

Uff. to je asi tak vše, no.
avatar Re: Nejlepsi cesta do Dubrovniku-Cavtat
21. 08. 2011 20:47
Jednou jsem jel přes tu Bosnu. Bylo to přes Starou Gradišku, Banja Luku, Jajce a Mostar. Pokud ti to okolnosti dovolí, tak neváhej a jeď. Byla to naprosto úžasná podívaná! V té Gradišce jsme spali. Celou tu Bosnu jsme si dali pěkně od rána čeství a vyspalí. Ale to jsme ještě neměli dítě. Dneska najedu na dálnici a hurá na jih. Hlavně ať nebrečí.

Co se těch cen týče je to pravda. Letos jsem kupoval benzín v Neumu a už si nepamatuji kolik jsem platil za litr. Ale za čevený máčka jsem dal 41kč.

Standa
avatar Re: Nejlepsi cesta do Dubrovniku-Cavtat
21. 08. 2011 21:30
Citaci
perdto napsal(a)
Budeme vyrážet z Přerova (kousek od Olomouce). Zatim se mi jako nejlepši zda být cesta Brno-Lanžhot-Bratislava-Szombathely-Čakovec-Zahřeb-Dubrovník

Tak na témeř stejnou trasu jsem dělal itik z Lipníka, ale přes Trenčín. Ani nevím, jak moc se ho švára držel, ale posledních 500km určitě, protože dojeli v pořádku.

Citaci
Alien mimo jiné napsal(a):
...Buď sjedeš v Karlovaci a pojedeš po "staré" cestě, dá se jet slušně snad až do Omiše, dál jsem si netroufl a potom klasicky po "Jadranské magistrále" a nebo po dálnici až téměř do Ploče. Dálnice je sice dálnice, ale je to tepelné peklo, ...nedá se nikde spočinout, neb se upaříš, jejich "odmořiště", to je tragédie...

Po staré cestě není přece třeba jezdit přes Omiš, ještě v Sinji se můžeš rozhodnout, jestli na konci pojedeš rovně po jedničce a v Dugopolje najedeš na dálnici směr Dubrovník, nebo jestli odbočíš doleva přes Brnaze po šedesátce přes Trilj (tam za mostem vpravo), dojedeš do Cista Provo, tam se dáš po devětatřicítce na Šestanovac, Zadvarje a vyjedeš na Brelách v průsmyku s pohledem na moře, který stojí za to. Dole se pak napojíš vlevo na Jadranskou magistrálu a po ní až do Dubrovníku. Vlastně zaplatíš za chorvatskou dálnici jen od Goričanu na Sv.Helenu (26KN) a od Lučka do Karlovce (16KN). Když nemineš sjezd na Plitvická jezera u Karlovce nebo se nenecháš navést za Udbinou, ze Sinje či v Šestanovci na dálnici, už nikde neplatíš.
Ale, jestli jedeš s dětmi, je to po dálnici o asi 40km delší, ale o tři až čtyři hodiny rychlejší. A zaplatíš přibližně o 170HRK víc. Tak se rozhodni, jestli ti ty tři až čtyři ušetřené hodiny za tu cenu stojí.
Re: Nejlepsi cesta do Dubrovniku-Cavtat
22. 08. 2011 11:49
Já jsem jel letos domů poprvé po staré (ještě jsme se stavili a přespávali na Plitvicích) a příjemně mě překvapila. Teda až na tu objížďku, o které jsem tady už psal. Ale ta už tam není. Z dálnice jsem sjížděl v Dugopolje.
Pokud pojedeš přes Brno, tak se nabízí ještě trasa Vídeň - A2 - A3 - S31 - Koszeg - Szombathely. Já tak jezdím. Dole v Maďarsku někdo jezdí na Goričan, já na Redicz, Lendavu, Čakovec, Varaždin.
V Neumu jsem bral letos benzín na Ině v přepočtu za 28,50 Kč.
Re: Nejlepsi cesta do Dubrovniku-Cavtat
26. 06. 2012 01:37
Jezdim jako Alien, tedy pres Bosnu. Ale chce to druheho ridice, ktery alespon obcas na hodinu, dve vystrida, jinak je to uz celkem dalka.

A zpatky doporucuju pres Sarajevo, naplanovat do nej prijezd navecer a projit vecerni bazar, mesitu, centrum. Potom na dalnici do Srbska a pres Madarsko a Slovensko.

J.
Re: Nejlepsi cesta do Dubrovniku-Cavtat
17. 09. 2012 16:00
Jak je to s přespaním na této trase?
avatar Re: Nejlepsi cesta do Dubrovniku-Cavtat
17. 09. 2012 17:08
... také jsem jezdil přes BiH ... tam přes Imotski s přespáním v Medjugorje a do HR u Metkoviče ...
avatar Re: Nejlepsi cesta do Dubrovniku-Cavtat
17. 09. 2012 21:01
Citaci
jdufek napsal(a):
... A zpatky doporucuju pres Sarajevo, naplanovat do nej prijezd navecer a projit vecerni bazar, mesitu, centrum. Potom na dalnici do Srbska a pres Madarsko a Slovensko...

S tím, že je přes Bosnu cesta krásná, souhlasím. I s tím, že bez druhého řidiče nebo bez přespání je nepříjemně dlouhá.
Ale není mi jasné, proč jet ještě přes dvoje hranice (tím myslím to Srbsko), když lze chorvatskou Slavonii přejet rovnou do Maďarska?
Nehledě k tomu, že i ze Slovinska existuje cesta Maďarskem (třeba z Ptuje přes Lenart a Mursku Sobotu na Zalaegerszeg).
Jak už jsem psal, tras je na výběr.
Re: Nejlepsi cesta do Dubrovniku-Cavtat
17. 09. 2012 22:49
Medjugorje je moc blízko cíle.
avatar Re: Nejlepsi cesta do Dubrovniku-Cavtat
20. 01. 2013 20:27
Ahojte. Už jsme tam dost dávno nejeli/asi 6 nebo 7 let/...odkaz na aktuální mapu BIH - myslíte, že už je to rychlejší - a cesty lepší než byly? Do Cavtatu? To hnědobéžové - znamená dálnice? Zdravísmiling smileyR.
Re: Nejlepsi cesta do Dubrovniku-Cavtat
20. 01. 2013 21:06
Má někdo zkušenost na trase Banja Luka - Jajce - Jablanica - Mostar s ubytováním na jednu noc? Ale ne zbytečně drahým, třeba kolem 50 - 60 Eur pro 4.

Rero, jinak hnědou barvou jsou vyznačeny dálnice, jenom nevím, co znamenají ty zelené cesty.

K.
avatar Re: Nejlepsi cesta do Dubrovniku-Cavtat
20. 01. 2013 21:49
To jsou už hotové úseky. Žluté se staví a na červené jsou zajištěné prostředky.
avatar Re: Nejlepsi cesta do Dubrovniku-Cavtat
20. 01. 2013 21:58
Ahojte. Díky, jen jsem se chtěla ujistit - s tou dálnicí. A jak je to tam s platbami za dálnici? To zelené - se domnívám - že je ve výstavbě, a mělo by to být letos - do konce roku - postaveno, červená dálnice - nejsou prachy. Je k tomu ještě taková tabulka:
PS. Kouknu na PF - někde jsem tam jednou viděla odkaz na ubytko - vyzkoušené - v Mostaru. Taky bychom chtěli někde v BIH přespat - asi taky v Mostaru. Tam bych si chtěla udělat i nákup na dovču. Jezdí tam na nákupy i Chorvaté...hlavně potravin.

Možná přespíme i v Maďarsku - někde na hranicích u termálků...Chtěla bych to mít takovou poznávací pohodovou cestu. Zpátky už přes Croatia - klasicky po dálnici. Zdravísmiling smileyR.
avatar Re: Nejlepsi cesta do Dubrovniku-Cavtat
20. 01. 2013 22:47
ano, je to přesně jak piše Hill, pouze to zelené jsou hotové úseky (a už dost dlouho neb jsem je projel oba před 5-ti léty) hnědou jsou silnice (1 tř.)zbytek jsou jen plány a předpoklady, ale Rero i kdyby to bylo bez te dálnice tak víš že to stejně stojí za to thumbs up
avatar Re: Nejlepsi cesta do Dubrovniku-Cavtat
27. 01. 2013 09:52
Ubytování cestou přes BIH: [www.bhtourism.ba] Zdravísmiling smileyR.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 181
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.