Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj

Autor Martin_77 
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
23. 07. 2010 09:31
Prosím o zaslání itineráře.Děkuji Jana.yawning smiley
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
25. 07. 2010 14:22
Zdravím všechny objížděčesmiling smiley

včera jsme se vrátili z Hr, tam i zpět jsme objížděli slovinskou dálnici a bylo to docela v pohodě. Při cestě tam jsem narychlo vytiskla jakýsi návod z blesk.cz, nedělala sem si o něm velký iluze, ale nakonec sme se díky němu i ve dvě v noci propletli v pohodě Mariborem a pak okolníma vesnicema, atd. až do Chorvatska. Při cestě zpět sem plánek z blesku někde potratila, tak jsme vzali na pomoc pouze mapu (navigaci nemáme). Podotýkám měli sme jenom podrobnou mapu Chorvatska a okrajově je tam zmíněný Slovinsko a Rakousko. Jeli jsme Macelj - Ptuj - Lenart - Pesnica pri Mariboru - Šentijl. Různě se nás to snažilo svést na dálnici, ale chce to sledovat značení a nenechat se vykolejit. Právě až tady na diskuzi sem narazila na to, že hodně lidí jezdí přes ten Mureck, což se mi zdá docela zajížďka. Tahle cesta, kterou jsme jeli nazpět mě přišla daleko lepší než ta z blesku, projížďka hezkou krajinou a úplně v pohodě. Jak dlouho to trvalo nevím, to sme nějak neřešili. Takže já určitě objížďku doporučuju, proč zbytečně platit, že..smiling smiley všem, kdo se teprve na dovolenou chystají, přeju hlavně šťastný dojezd domů!!
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
26. 07. 2010 10:33
Naprosto souhlasím s názorem,že platit 30 Euro,je zbytečnost! Za to jsme byli celá rodina ubytováni den navíc u moře. Takže: cesta je zde popsána od Miruse naprosto dokonale,co je psáno,tak sedí a není třeba pochybovat. Jeli jsme 14.7 tam dle popisu,vše je značeno,stačí jen dodržet popis. Nájezd na konec dálnice u Ptuje v pohodě,žádná buzerace ze strany Slovinců,stačí sledovat značky! Zpět cesta 25.7 po paměti,vše značeno,bez problémů! Mirusi díky!
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
26. 07. 2010 12:39
Tak kámoš v pátek ráno 23.7. objel přes Mureck - Lenart- Ptuj kruháče v naprostém klídku. Samozřejmně není víkend, ale všední den a tak bylo prázdno i na mýtnicích. Je opravdu lepší jet o nějaký den dřív a někde přespat, než být v zácpách. Ty jsou i na Slovinské dálnici, když padne nehoda. Před 14 dny tam kámoš včas sjel, adruhý to nestihl a visel tam skoro hodinu.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
26. 07. 2010 21:26
Mureck-Lenart-Ptuj-Chorvatsko hranice naprosto v pohodě ( byli jsme rychlejší než ti na dálnici ,protože tam byla fronta jak prase) tam i zpátky ale už vidím tu hrůzu příští rok jak tam jedu v koloně auto za autem .o) Už teď jsem potkal dost němců...
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
27. 07. 2010 20:03
Návod od Mirusa je perfektný, na tému Mureck-Lenart-Ptuj tu už bolo napísané veľa, ale itak sa chcem opýtať, ako je to s cestou opačne.

Pre tých čo idú k moru po tejto trase by to nemal byť problém, ale v mojom prípade by som túto trasu rád využil až na ceste od mora.

Ako je to značené? Kedy treba v Ptuji odbočiť na Lenart?
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
28. 07. 2010 07:13
Cesta zpět je úplně stejná, takže:
na začátku dálnice odbočit vpravo na Ptuj a pak kruháče (5x) rovně / (nový most) / vlevo / rovně / vlevo / rovně a na světelné křižovatce (Téčko) vpravo na Lenart.
agi
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
06. 08. 2010 22:35
Ta videa objížďky přes Mureck, Lenart a Ptuj jsou super. Jel jsem podle nich tam i zpět bez problémů. Podle mých dřívějších zkušeností je trasa rozhodně lepší, než přes centrum Mariboru kterou znám.Jen malou poznámku: myslím si, že pokud v Ptuji najedete na ten nový krásný most, přivede Vás na konec dálnice, na kterém ještě musí být dáln.známka a zaplatíte150E pokutu!!! - úsek pár stovek metrů končící dálnice. Nemám to ověřeno, proto bych přivítal vaše zkušenosti a názory. Já jsem tam projel nechtěně a bez pokuty, ale myslím si, že jsem měl jen štěstí a že tam opravdu musí být známka!!! Zpátky již hezky přes Tržec a po starém mostě v Ptuji. Předem dík za seriózní odpovědi.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
06. 08. 2010 22:40
Bez známky!!! Při vjezdu na konec dálnice je vidět těsně před napojením značka pro konec placené dálnice!

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
agi
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
06. 08. 2010 22:54
Díky Bomiňo, já jsem jel v noci a značky pro konec placeného úseku jsem si nevšiml. Pojedu zase v září,tak to zkontroluju.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
07. 08. 2010 06:37
kurňa..agi Tys tam platil 150 eur pokutu?..proč tu mateš zbytečnýma pič...................................ovinama které nejsou vůbec pravda lidi...když to nemáš ověřeno tak rači nepiš nic a přečti si vlákno a zjistíš pravduangry smiley
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
07. 08. 2010 10:35
A právě proto, že jsem si nebyl jistý se zpoplatněním výše uvedeného úseku nájezdu na konec dálnice, použil jsem cestu přes Tržec.

Stejně tak jsem si nebyl a doposud nejsem jistý se zpoplatněním kruhového objezdu u PESNICE při jízdě z Spiedfieldu na Šentilj a Lenart. Někdo uvádí že kruháč podléhá zpoplatnění a opírá se o dopis ministerstva dopravy, někdo to popírá. Já to risknul a těch 100m po kruháči směrem TAM a 20m po kruháči směrem SEM jsem prostě risknul. Značku o zpoplatněné cestě jsem nikde nepostřehnul.........
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
07. 08. 2010 10:48
NEPOSTŘEHNUL...Tak snad mám oči a koukám.
Co se týká toho konce dálnice,tak určitě není zpoplatněný,protože jsem značky VIDĚL !! Cestou tam i z5 jsou značky předpisové velikosti,tzn.velké jako kráva!Dokonce jsou tu někde fotky,možná i video.
O kruháči to nevím,protože tamtudy nejezdím.

Karel
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
07. 08. 2010 12:36
Kurna chalani to je vono jen tak dál a né ,že stím to vážným problémem dáte pokoj. Dobře se bavim jen tak dál ,všichni máte pravdu jste hrdinové SAVJETSKEHO SAJÚZA jsem váš obdivovatel.......oko neni rozkrok ,oko vidi .......mam z vás radost jste milý ,jedte kudy chcete, všude jste vítaní........mam vás rád..........bez vašich kudy kam by to tady na foru by bylo o ničem

hlavně,že je ten hen ten MJÉRRRRRRRRRRRRR
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
07. 08. 2010 16:07
Pro KarelS:

Ty budeš asi jeden z těch Karlů, kterým účastníci zájezdu nevracejí ty hnědý podšálky,viď? Jinak by tě muselo KARLE trknout, že jsem se zmiňoval o tom, že jsem si nevšimnul značky o placené cestě na kruháči u PESNICE a ne na konci dálnice.....smoking smiley
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
08. 08. 2010 16:58
Specielně pro agi :
Tyto dohady a "zaručené zprávy o nutnosti známky", tady byly i loni, proto jsem tehdy zastavil a vyfotil !!!
A ejhle, po roce jsme opět na začátku a v pr.... !

[img5chybny-odkaz-rajced0504]
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
08. 08. 2010 18:43
Jir-Ka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pro KarelS:
>
> Ty budeš asi jeden z těch Karlů, kterým účastníci
> zájezdu nevracejí ty hnědý podšálky,viď? Jinak
> by tě muselo KARLE trknout, že jsem se zmiňoval o
> tom, že jsem si nevšimnul značky o placené cestě
> na kruháči u PESNICE a ne na konci
> dálnice.....smoking smiley


Zmínil jsem obě trasy,ale jádro věci bylo v tom,že jedeš někam,kde potřebuješ nebo nepotřebuješ známku a značky si NEVŠIMNEŠ!
Psal jsi,že sis NEBYL JISTÝ a jel radši přes Tržec.O tom bylo to,že značku vidím či nevidím a podle toho jedu či nejedu.Nemyslel jsem to špatně,chtěl jsem tím říct,že se na silnici chovám podle dopravního značení a ne podle toho,co jedna paní povidala.
P.S.:pravidelně vozím v autě 2x ročně 6 lidí a podšálků mám stále méně!grinning smiley

Karel



Upraveno 1krát. Naposledy upravil KarelS (08. 08. 2010 18:46).
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
08. 08. 2010 22:01
Ahoj všichni,

v pátek jsem se vrátil po 14- ti dnech, cesta tam přes Spielfeld, kruháč za Pesnicí, Maribor do Ptuje naprosto bez problémů podle návodu z Blesku staženého zde někde na fóru, kruháč za Pesnicí rozhodně není zpoplatněný jak se někdo bojí, takže vřele všem doporučuji. Cestou zpět jsem měl trochu strach z páteční odpolední špičky v Mariboru, proto jsem jel z Ptuje na Lenart a v Lenartu doleva na Pesnici a pak Spielfeld a opět naprosto bez problémů za minimálního provozu. Všem tuto objížďku dálnice vřele doporučuji a těch 30 € raději dejte za ribí platu v některé hospůdce než těm naschválistům ve Slovinsku. Užijte si dovolenou tak jako já, bylo tam naprosto báječně.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
10. 08. 2010 11:47
Doporučuji trasu: Rakousko exit 226 na Mureck,dále přes hraniční řeku do Slovinska na Lenart,Ptuj,Tržec a napojit se zpět na silnici č.9. Potom už je to asi 10 km na hranice. Délka této trasy je od sjezdu z Rakouské dálnice až na připojení na silnici č.9 je 60 km, doba jízdy 50 minut. Zdržení oproti dálnici je max 30 minut. Trasa je málo frekventovaná, již jsem to jel dvakrát a jsem spokojen.
Pepíno
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
10. 08. 2010 14:09
Pepíno, není tu ještě nějaké volné vlákno, kam bys to zkopíroval?
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
11. 08. 2010 16:15
Já si osobně myslím, že provozovatel tohoto fóra či jeho admin by měl z prověřených odpovědí na stále se opakující dotazy vytvořit tzv. FAQ - bez možnosti vpisování a bylo by po problému. Bohužel tento stav "nahání vodu na mlýn" některým duchapřítomným fóristům, jenž obdařeni věděním světa odpovídají na stále se opakující dotazy popudlivě (asi se není čemu divit) a navíc né k věci, ale spíše snůškou urážek. Dané vlákno botná a další, který hledá odpověď na otázku zaplevelenou v tomto vlákně raději založí vlákno nové. A začínáme od začátku...
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
12. 08. 2010 09:37
Já tvrdím že by bylo nejlepší aby dotyčný nejdřív požádal admina o založení vlákna a ten pak rozhodne jestli založit či nezaložit vlákno,myslíte že je to blbý nápad?
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
12. 08. 2010 16:04
Souhlas !!!
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
12. 08. 2010 16:08
V úterý jsme se vrátili z Chorvatska. Objížděli jsme podle Miruse a paráda. Všechno v pohodě. Manžel říkal, že jsem lepší než navigace. Jenom jsem trochu váhala cestou zpět, jestli nepřejedeme sjezd na Ptuj, Ale v pohode, vše je dobře značené. Mirusi díky moc.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
12. 08. 2010 17:07
slofik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já tvrdím že by bylo nejlepší aby dotyčný nejdřív
> požádal admina o založení vlákna a ten pak
> rozhodne jestli založit či nezaložit
> vlákno,myslíte že je to blbý nápad?

ten problém je dle mne jinde.....motají se tu pojmy....zde prostě chybí MODERÁTOŘI fóra, tedy někdo, kdo má na starost okruhy vláken a ten moderátor by měl pravomoc (jako to bývá jinde) mazat ptákoviny, přesouvat příspěvky do správných vláken, usměrňovat, aby nebylo na stejnou věc zakládáno X nových témat, duplicitní hned mazat atd, atd....
adminovi se vůbec nedivím, v takto rozsáhlém fóru to dělat nemůže, to by byl pracovní úvazek asi víc než na 24 hodin denně....
samozřejmě, pokud vím, tak jednou se snažil bloknout kšeftování se známkami (stejně to jede dál), jednou zabrzdil předvolební hádky o politice a to je tak asi vše ...kdysi v dobrém udělal chat, aby kamarádi a přátelé se mohli bavit mimo fórum, ale ten umřel na úbytě, a komunita přátel si tu povídá mezi sebou napříč všemi vlákny.....
jinak adminovi děkuji a chodím sem rád....
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
12. 08. 2010 17:11
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
13. 08. 2010 06:57
mack:tak nějak jsem to myslel taky,jinak supr forum.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
14. 08. 2010 10:31
Tak ahoj všichni přátelé objížděk.Dnes sme se vrátili a cesta tam super a zpátky trochu nejistoty a nějak sme vyjeli užb u Speinfieldu ani nevím kudy je tam pěkná silnice a asi dalších pět čechů jelo za mnou jak mravenci aby se neztratili,ale jinak super hned bych to otočil a jel zpět.hot smiley
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
14. 08. 2010 11:25
nazdarek tak jsem koukal pres google a napadla me tahle trasa abych se dalnici vyhl uplne a nemusel premyslet nad tim zda je 200metru zpoplatnenych ci nikoliv.tech 5-10km navic me nezabije. co vy na to?

google mapa
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
14. 08. 2010 12:00
Máš větší šanci, že se zařadíš z přivaděče, než že tě někdo pustí na křižovatce, jede-li kolona.
Přivaděč má podle této mapy už označení jako silnice G1-2: mapa SLO dálnic VII/2010 , není více značený jako A4 (nebo si to přečti tady).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 213
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.