Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj

Autor Martin_77 
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
12. 05. 2010 18:35
jo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Někdo výše napsal, že diskuze o cestování se
> "rozplývá" a tím se totálně ztrácí přehled co kde
> a jak najít. Následkem toho se zmnohonásobují
> vlákna řešící stejná nebo podobná témata. Místo
> toho, aby se dotyčný trochu namáhal, sám si
> otevřel mapu a porozhlédnul se po možnostech, běží
> do fóra a klade zbytečné, mnohokrát zodpovězené
> otázky...
> To už jsme tak zdegenerovali, že se s každou
> pitominou obracíme na ostatní: raďte, mě se nechce
> přemýšlet!
>
> Bohužel to je symptom doby - většina internetových
> fór je tímto jevem zahlcena. Nedivím se tomu, že
> občas někomu "prasknou" nervy a potom se debata
> stočí na osobní výpady... Oni totiž ti netykaví a
> líní tazatelé bývají také někdy drzí. Potom se
> nedebatuje "o něčem, ale o někom". To je zlé a
> nepřináší to žáden užitek - vznikají jen pavlačové
> šarvátky.

Mapu jsem si procházel několikrát. Máš pravdu JO, jsem už natolik zdegenerovaný, že v ní nepoznám, který úsek rychlostní silnice je zpoplatněn a který ne. Ohledně tohoto faktu je zde "desítky zaručených" zpráv, přitom jedna popírá druhou. Přišlo mi opravdu velmi pohodlné se na tyto okolnosti zeptat zkušených jakou cestou se dát a přitom si "nenaběhnout" na zpoplatněnou silnici. Ovšem zase na druhou stranu v tom co jsem udělal nevidím nic líného nebo drzého - v tom s tebou JO hrubě nesouhlasím.

Pokud uzná administrátor tohoto fóra, že vlákno které jsem zde založil je k ničemu, prosím ho o jeho vymazání. Co jsem potřeboval jsem dostal od Miruse, za což mu ještě jednou velmi pěkně děkuji.

Toto je má poslední reakce na toto téma. Jak píše JO: "Potom se nedebatuje "o něčem, ale o někom". To je zlé a nepřináší to žáden užitek - vznikají jen pavlačové šarvátky". Přesně v této šarvátce JO pokračuje...
jo
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
12. 05. 2010 19:16
Pavlač jak vyšitá! Pozná se mimo jiné i podle obsáhlého citátu... To jsi mi nandal! Příště budu déle uvažovat, zda se vyplatí otloukat si prsty o klávesnici.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
12. 05. 2010 19:20
Koukněte na GoogleEarth na Ptuj, potom na mapu od Vašnivého kolisty a pak už to ostudné vlákno uzavřete.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
12. 05. 2010 20:01
ano, uzavřít smiling smiley
za dva dny už to tady má úctyhodných 32 příspěvků...jak se v tom mají chudáci nováčci vyznat...

těm budoucím greenhornům, které unavuje číst a kteří to dočtou až sem (zdali !), navrhuji založit samostatné vlákno třeba s názvem "jak se objíždí placená dálnicei ve Slovinsku".....smileys with beer
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
12. 05. 2010 21:07
jo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pavlač jak vyšitá! Pozná se mimo jiné i podle
> obsáhlého citátu... To jsi mi nandal! Příště budu
> déle uvažovat, zda se vyplatí otloukat si prsty o
> klávesnici.

Já nikomu nenadávám. Chtěl jsem se dozvědět něco navíc co se z mapy nedovím. Výsledek? Stačí číst... Pavlač je přesně to s čím si začal. Ano nevyplatí si otloukávat prsty - už si to jednou zmínil, tudíš nechápu proč si je otloukáváš podruhé...
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
12. 05. 2010 21:56
Dobrý večer,je zajímavé,že to tady většina kritizuje,ale ještě skoro nikdo neodpověděl na dotaz jestli je letos nějaká změna??
já sice neřídím,ale jsem hl.navigátor a nerada bych v noci bloudila po Slovinských okreskácheye popping smiley
Díky za případné odpovědi k tématusmiling smiley
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
12. 05. 2010 22:43
premyslela jsem, jestli se do nekonecnych diskusich zapojit, ale ja to neresim, jezdim stale a to 6x do roka :
Z dalnice odbocim na Gerdosrf -Lenart-Ptuj, podle me je to tak nejjednodussi.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
12. 05. 2010 23:05
Ano prosil jsem o aktualizaci dostupných údajů. Bohužel povětšinou jsou to urážky a debilní výplody jedinců co čekají na možnost vás nekompromisně spražit, protože on si to načte v mapě, potom jede a improvizuje... nebo už se to tu řešilo, tak si prostuduj 60 stránek 2 roky starých reakcí a nezakládej nové vlákno... Nic nechal jsem se unést a reagoval jsem na to - což byla chyba.

Nicméně vyrážím 11.6. Trasu přes Gersdorf-Lenart-Ptuj projedu tam i zpět a dám vědět co se změnilo, nebo kde je problém. Případně dodám i fotky, kdyby byla změna.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
13. 05. 2010 05:03
Martine_77, svy jsi tu dostal, uz te kritizovat nebudu.... Doufam, ze jsi mezitim neco nastudoval, ale presto ti jednu radu dam. Neni problem dojet do Ptuje mimo dalnici, problemem je z Ptuje vyjet tak, abys na te dalnici neskoncil. A to znamena jet na Trzec a tesne za nim se napojit na silnici c.9. Takze hlavne tenhle usek si dukladne nastuduj.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (13. 05. 2010 05:05).
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
13. 05. 2010 05:38
Valeri, nejsem příznivcem objíždění slovinské dálnice, ale přesto se zapojím v rámci objektivity. Nemáš pravdu, že se musí jet na Tržec, klidně se můžeš napojit u Ptuje. Dálnice A4 tam končí a i když i dalších několik set metrů se tváří jako dálnice, je to už silnice č.9 a není placená. Už jsem to na jiných vlákneh psal několikrát a doložil vyjádřením DARS. A totéž platí o krátkém úseku "dálnice" na hranicích SLO/HR. Tyhle obavy, neskončit u Ptuje na dálnici, když nechceš, jsou asi bezpředmětné, ono to jaksi nejde, i kdybys chtěl. Takže i všichni ostatní, kteří máte tyto obavy, buďte v pohodě a nekomplikujte si život.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
13. 05. 2010 06:50
Valeri proto jsem tohle vlákno založil. Nastudovat si cestu z mapy není problém - což mi tady neustále někdo vytýká a nechce pochopit o co mi jde. Šlo mi jen o tyto protichůdné informace. Ty tvrdíš že je nutné jet přes Tržec a hned na to Vlada píše že ten kousek dálnice na který se najede už zpoplatněný není. A teď se rozhodni. Druhá možná cesta která tu byla zmíněna byla přes centrum Mariboru - uznávám je horší, takže není třeba dál o ní psát. Dostal někdo z vás co tento úsek projeli bez známky pokutu? Pročetl jsem toho celkem dost a na takového "fóristy" smiling smiley jsem nenarazil...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Martin_77 (13. 05. 2010 06:51).
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
13. 05. 2010 07:23
Pokud jsem to spočítal dobře tak jedna cesta Macejl - Šestanovač vyjde na ± 800,- Kč ujetá vzdálenost je cca 500 km. Jeden kilometr na Chorvatské dálnici nás tedy při jedné cestě vyjde na 1,6 Kč. Za zhruba stejnou cenu je nálepka ve Slovinsku a i když budu počítat cestu tam i zpět cca 20km ujetých po Slovinské dálnici tak 1km vyjde na 40,- Kč, při jedné cestě je to 80,- Kč. Nejsem sociálně slabý, ale dovedu si představit dát osm stovek na jiné a užitečnější věci. Zavání to trochu myšlenkou o zlatém dolu...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Martin_77 (13. 05. 2010 07:41).
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
13. 05. 2010 08:11
to Martin_77 :

Martine, já sice také slovinskou dálnici pohodově objedu přes Mureck-Lenart-Ptuj, ale v rámci objektivity je třeba napsat, že pokud využiješ dálnici, tak mezi Šentiljem a Ptují po ní najedeš o hodně více než 10 km. Cena za 1 km bude vysoká, ale rozhodně ne 80,- Kč.
yawning smiley
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
13. 05. 2010 09:09
Martin_77 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud jsem to spočítal dobře tak jedna cesta
> Macejl - Šestanovač vyjde na ± 800,- Kč ujetá
> vzdálenost je cca 500 km. Jeden kilometr na
> Chorvatské dálnici nás tedy při jedné cestě vyjde
> na 1,6 Kč. Za zhruba stejnou cenu je nálepka ve
> Slovinsku a i když budu počítat cestu tam i zpět
> cca 20km ujetých po Slovinské dálnici tak 1km
> vyjde na 40,- Kč, při jedné cestě je to 80,- Kč.
> Nejsem sociálně slabý, ale dovedu si představit
> dát osm stovek na jiné a užitečnější věci. Zavání
> to trochu myšlenkou o zlatém dolu...

áááá, už je to tady, další zasírač vlákna ( tentokrát samotný zakladatel !! ) moudrem, které už tu bylo promrskáno snad 1000 x....hot smiley
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
13. 05. 2010 10:36
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> áááá, už je to tady, další zasírač vlákna (
> tentokrát samotný zakladatel !! ) moudrem, které
> už tu bylo promrskáno snad 1000 x....hot smiley

Napiš mi prosím seznam toho co zde bylo probíráno, popřípadě to co víš, abych tě nemusel obtěžovat. Je překvapující jací agresivní jedinci se zde projevují.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
13. 05. 2010 10:44
tomik3 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to Martin_77 :
>
> Martine, já sice také slovinskou dálnici pohodově
> objedu přes Mureck-Lenart-Ptuj, ale v rámci
> objektivity je třeba napsat, že pokud využiješ
> dálnici, tak mezi Šentiljem a Ptují po ní najedeš
> o hodně více než 10 km. Cena za 1 km bude vysoká,
> ale rozhodně ne 80,- Kč.
> yawning smiley

Asi mám zřejmě špatné podklady, dle nich má dálnice končit před Mariborem a dál už se jede do Plutuje po rychlostní silnici - která je asi zpoplatněna taky. Nebo jsem vedle?
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
13. 05. 2010 11:00
Jak já se těším až budu na dovolené,dám si opět pauzu od tohoto fora a uklidním se.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
13. 05. 2010 11:02
Martin_77 :

Trochu si počti ...
Třeba tady :
[forum.ihvar.cz]
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
13. 05. 2010 11:21
pod pojmem "Aktualizace " mi napadne že jde skutečně o aktuální cestu tzn:
- nejbezpečnější
- pohodlnou (nikoliv nejkratší)
- a mimo zpoplatněnou dálnici

již jsem to tu psal několikrát
popište někdo z Vás kteří tama jezdíte a znáte ji - "Aktuálně" tuto trasu.
uvědomte si že někdo z nás tama chce jet poprvé a dojede na křižovatku a jednou se tu píše doprava nebo rovno nebo také vlevo také že nějaký kruháč je zpoplatněný

Až toto tu někdo popíše tak smeknu.
Stačí jedna jediná.

Zatím jen a jen zmatky.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
13. 05. 2010 11:38
Zdeňo..ono není co popisovat..každej si najde na mapě cestu Gersdorf exit 226..dále.. Mureck, Lenart, Ptuj.. a pokud není úplně blbej tož to projede se zavřenýma očima i přes ty kruháče v Ptuju s napojením na konci dálnice A-4 směrem na Maceljsmoking smiley
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
13. 05. 2010 12:21
Martine_77:
opravdu máš asi nějaké špatné podklady. Jel už jsi někdy do Chorvatska autem? Zkus se podívat třeba na www.promet.si a uvidíš, jak to s tou dálnicí je.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
13. 05. 2010 12:39
Martin_77 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Asi mám zřejmě špatné podklady, dle nich má
> dálnice končit před Mariborem a dál už se jede do
> Plutuje po rychlostní silnici - která je asi
> zpoplatněna taky. Nebo jsem vedle?

tak to už si asi určitě děláš legraci, není slov, to jsi alespoň jednou nenakoukl do vláken o nové slovinské dálnici ? confused smiley..
exoti tu již byli ruzní, ale tohle ještě tu ještě nebylo....
divím se dobrákům, co ti na ty tvoje špeky odpovídají a nalítávají...angry smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (13. 05. 2010 12:58).
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
13. 05. 2010 12:41
Pokud někdo stále neví kudy jet tak existují cestovky,můžete jet s nima busem a radit jim kudy to objet,uzamkněte to téma.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
13. 05. 2010 12:44
macku ...

Blbě cituješ. Z předcházejícího příspěvku vypadá, že ten blbec, který si myslí, že dálnice končí před Mariborem jsem já. moody smiley
smileys with beer
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
13. 05. 2010 12:59
tomik3, opraveno sorry
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
13. 05. 2010 13:07
...tomik3 ... thumbs up
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
13. 05. 2010 13:17
Martin77a kdo ti řekl že cesta Mariborem je špatná? Já ji jezdím naprosto bez problémů. Přesně podle návodu, který si našel v Mf. Je o pár metrú kratší než než přes Lenárt a v městě je i dobře osvětlená (jezdím v noci) Uznám , že pokud pojedeš ve dne je to asi jiné.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
13. 05. 2010 13:24
Díky za všechny příspěvky... s tou cestovkou je to fajn nápad. Ukončuji (tedy alespoň z mé strany) debatu na toto téma. Přeji i těm co jsem nasral pěknou dovolenou. Ahoj.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
13. 05. 2010 15:27
Jéžiš, to je plodná debata,ve starých diskusích jsem našla kudy jet,ale Martin se ptal na aktualizaci v roce 2010smiling bouncing smiley
Naposledy jsem byla v Chorvatsku v roce 2007,to bylo Slovinsko bez poplatku,diskuse mám pročtené,taky by mě zajímalo jestli už někdo absolvoval cestu letos a jestli je nějaká změna proti minulým rokům.
Cesta asi bude jednoduchá,jen ty návody a kecy kolem toho to dělají tak zamotané,že už v tom mám šílený gulášeye popping smiley
Tak díky všem kdo napíšou k tématu,jedeme v červnu
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
13. 05. 2010 16:35
Až to někdo z fóristů letos projede, tak to napíše do vlákna "Kdo už jste se letos vrátil ? Jaká byla cesta?" nebo "Už jsme objeli placenou dálnici ve Slovinsku." Sezóna teprve začíná, tak mějte strpení.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 63
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.