Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj

Autor Martin_77 
Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
11. 05. 2010 10:28
Dobrý den. Omlouvám se všem dopředu. Vím, že se tohle téma zde probíralo, ale je to tak nepřehledné, že se mi zdá vhodné otevřít téma nové. Pokud máte aktuální info jak se vyhnout dálnici ve Slovinsku (směr uvedený v předmětu), napište prosím... Na netu jsem našel tento návod: [data.idnes.cz]. Dá se podle něj jet i letos? A ještě vzkaz: pokud si tu chce někdo léčit svoje komplexy (viz různé přiblblé komentáře), tak ať se na to vykašle. Prosím jen o seriózní debatu. Předem moc děkuji.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
11. 05. 2010 10:47
Martine,
když ze Spielfeldu dojedeš do Lenartu, tak je zbytečné vracet se zpět do Šentilju ... eye popping smiley
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
11. 05. 2010 10:56
Ó jééé, omlouvám se. Samozřejmě! Takže oprava Spielfeld-Šentilj-Lenart-Ptuj. Díky za upozornění!
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
11. 05. 2010 11:31
Martine, kudy to tedy chceš objet? Přes centrum Mariboru (jak máš uvedeno v odkaze) nebo přes Lenart a Ptuj?
Tady máš další návod od Inoxe Objezd
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
11. 05. 2010 11:37
Obojí je samozřejmě možné, jde o to která je lepší. Popis cesty zpracovaný tak jako je uvedený přes centrum Mariboru jsem pro Lenart zatím nikde na netu nenašel. Omlouvám se za možná trochu neuspořádaný dotaz - sesmolil jsem to při pracovním kalupu...
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
11. 05. 2010 11:46
Díky za návod. Dlužím tedy jasně formulovaný dotaz. Na objezd Slovinské části dálnice směr Graz - Zagreb máme dvě možné varianty.
Varianta č. 1: [data.idnes.cz]. Přes centrum Mariboru.
Varianta č. 2: [chorvatsko.falesnik.net]. Přes Lenart a Ptuj.

Můj dotaz je tedy: Máte jednu nebo druhou cestu již letos projetou? Jde to projet bez zádrhelu tak jako v minulosti? Četl jsem že nějaké úseky silnic zpoplatňují??? Tedy že je třeba dálniční nálepky i mimo dálnici...
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
11. 05. 2010 11:50
Šentilj-Lenart-Ptuj?..to je zase nějaká békovinaeye popping smiley
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
11. 05. 2010 11:55
Vše jsem dovysvětlil a zpřesnil v posledním příspěvku vasnivykolisto.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
11. 05. 2010 12:30
Martin_77 napsal(a):> Obojí je samozřejmě možné, jde o to která je lepší. Popis cesty zpracovaný tak jako je uvedený přes centrum Mariboru jsem pro Lenart zatím nikde na netu nenašel....
-------------------------------------------------------
V Lenartu je to jednoduché: kolem kostela do kopce a hlídat si směr Ptuj.
Jinak na objezd existuje daleko víc variant, záleží jen na tom, jak moc spěcháš. Ale o tom už tu mnohokrát bylo.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
11. 05. 2010 12:56
Hill napsal(a): V Lenartu je to jednoduché: kolem kostela do kopce a hlídat si směr Ptuj. Jinak na objezd existuje daleko víc variant, záleží jen na tom, jak moc spěcháš. Ale o tom už tu mnohokrát bylo.
-------------------------------------------------------
Já hledám variantu u které mě nedá flastra policajt za to, že jedu na úseku kde musím mít známku. U Zagrebu stavíme stan v kempu Plitvice a druhý den dojezd, takže nikam nespěchám... Chci ušetřit za známku. Čas ani varianta či co nehraje roli...
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
11. 05. 2010 13:18
opět chaos a zmatek k cestě Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj confused smiley

udělejte už NĚKDO v tom jasno kdybych náááááááááááhodou tama chtěl jet
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
11. 05. 2010 13:22
Něco z uvedeného (za což všem co tu psali děkuji) vyberu. Jedu 11.6. Takže potom dám vědět těm co jedou později jak to šlo...
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
11. 05. 2010 13:26
Rohal napsal(a):
-------------------------------------------------------
> opět chaos a zmatek k cestě
> Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj confused smiley
>
> udělejte už NĚKDO v tom jasno kdybych
> náááááááááááhodou tama chtěl jet

Takže ještě jednou pro tebe, aby bylo jasno:
Varianta č. 1: [data.idnes.cz]. Přes centrum Mariboru.
Varianta č. 2: [chorvatsko.falesnik.net]. Přes Lenart a Ptuj.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
11. 05. 2010 13:28
Rohale,
Tobě to může být šumafuk, Ty přeci jedeš po cyklostezkách !!! spinning smiley sticking its tongue out thumbs up smiley smileys with beer
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
11. 05. 2010 13:42
Někdo tady napsal přízpěvek ,že příjezd do Ptuje .......... tak na 1. světelné křižovatce se dá doleva jede mimo střed města přes nový most je tam asi 5. kruháčů a nad jede nad 9. a po pár metrech odbočí na ni, že je to rychlejší než středem Ptuje klasicky přes starý most. Podle mapy to snad možný je a nebo stará trase je lepší?
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
11. 05. 2010 13:47
Psal jsem to já. Pošli meil adresu a pošlu včetně fotek. Mirus.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
11. 05. 2010 14:06
Trasa Mureck-Lenart-Ptuj je stejně průjezdná jako vloni. Z Ptuje se nemusi přes Tržec. Jak se přejede v Ptuji nový most, tak stačí jet pořád rovně a napojit se na silnici č.9.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
11. 05. 2010 17:39
návodu z idnes bych dnes už nevěřil, je to nějaký rok staré a situace už může být dnes úplně jiná
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
11. 05. 2010 18:38
tohle vlakno me fakt bavi. Blbej nazev, rady, ktery jsou uz jinde 100x napsany vcetne videa....... divim se ze na to vubec nekdo reaguje a snazi se poradit. To je vysmech lenocha, kterej ceka ze mu vsechno naservirujete pod nos, misto aby si udelal na pul hodiny cas a prolistoval to tu. Co chcete radit cloveku, kterej se ani nepodival do mapy, kudy ma vlastne jet?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (11. 05. 2010 18:43).
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
11. 05. 2010 21:54
.. divím se, že valeri musí kritizovat.
Když mě něco nebaví, tak to nečtu.
Někteří další lidé si z tohoto fóra udělali klábosení o všem možném, co se ani zdaleka netýká Chorvatska a Jadranu ( viz názvy různých témat...) A nikdo jim to nevyčítá - je to jejich věc.
Jó , každý jsme jiný... a tak to má být.

Přeji Ti , valeri, šťastnou cestu k Jadranu...
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
12. 05. 2010 04:31
miromi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> .. divím se, že valeri musí kritizovat.
> Když mě něco nebaví, tak to nečtu.
> Někteří další lidé si z tohoto fóra udělali
> klábosení o všem možném, co se ani zdaleka netýká
> Chorvatska a Jadranu ( viz názvy různých témat...)
> A nikdo jim to nevyčítá - je to jejich věc.
> Jó , každý jsme jiný... a tak to má být.
>
> Přeji Ti , valeri, šťastnou cestu k Jadranu...


thumbs up
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
12. 05. 2010 07:18
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tohle vlakno me fakt bavi. Blbej nazev, rady,
> ktery jsou uz jinde 100x napsany vcetne
> videa....... divim se ze na to vubec nekdo reaguje
> a snazi se poradit. To je vysmech lenocha, kterej
> ceka ze mu vsechno naservirujete pod nos, misto
> aby si udelal na pul hodiny cas a prolistoval to
> tu. Co chcete radit cloveku, kterej se ani
> nepodival do mapy, kudy ma vlastne jet?

Autor tohoto vlákna se ti zdvořile omlouvá. Původně jsem chtěl dát do tématu města dvou tras, ale vlivem pracovního vytížení jsem tomu nevěnoval toliko pozornosti a domotal jsem to. Vzhledem k tomu, že podobná témata se již řeší od roku 2008, je jejich obsah značný. Spousta názorů, hodně jich je podobného ražení jako ten tvůj - čili žádný a nikomu nic neříkající. Takže člověk, který se v dané problematice chce vzdělat, nemá šanci - půl hodiny na to nestačí. Proto jsem to chtěl zaktualizovat. Pokud by si chtěl číst dál, tak by si zjistil, že jsem chybu napravil a též se omluvil.

Přeji ti, aby se ti nikdy nic podobného v životě nestalo - protože potom bude někdo jiný jako ty číhat, aby tě mohl zpražit. Pěknou a hlavně klidnou dovolenou valeri.
jo
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
12. 05. 2010 08:10
Někdo výše napsal, že diskuze o cestování se "rozplývá" a tím se totálně ztrácí přehled co kde a jak najít. Následkem toho se zmnohonásobují vlákna řešící stejná nebo podobná témata. Místo toho, aby se dotyčný trochu namáhal, sám si otevřel mapu a porozhlédnul se po možnostech, běží do fóra a klade zbytečné, mnohokrát zodpovězené otázky...
To už jsme tak zdegenerovali, že se s každou pitominou obracíme na ostatní: raďte, mě se nechce přemýšlet!

Bohužel to je symptom doby - většina internetových fór je tímto jevem zahlcena. Nedivím se tomu, že občas někomu "prasknou" nervy a potom se debata stočí na osobní výpady... Oni totiž ti netykaví a líní tazatelé bývají také někdy drzí. Potom se nedebatuje "o něčem, ale o někom". To je zlé a nepřináší to žáden užitek - vznikají jen pavlačové šarvátky.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
12. 05. 2010 09:25
Martin_77 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> valeri napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > tohle vlakno me fakt bavi. Blbej nazev, rady,
atd........................................

> Autor tohoto vlákna se ti zdvořile omlouvá.
> Původně jsem chtěl dát do tématu města dvou tras,
> ale vlivem pracovního vytížení jsem tomu nevěnoval
> toliko pozornosti a domotal jsem to. Vzhledem k
> tomu, že podobná témata se již řeší od roku 2008,
> je jejich obsah značný. Spousta názorů, hodně jich
> je podobného ražení jako ten tvůj - čili žádný a
> nikomu nic neříkající. Takže člověk, který se v
> dané problematice chce vzdělat, nemá šanci - půl
> hodiny na to nestačí. Proto jsem to chtěl
> zaktualizovat. Pokud by si chtěl číst dál, tak by
> si zjistil, že jsem chybu napravil a též se
> omluvil.
>
> Přeji ti, aby se ti nikdy nic podobného v životě
> nestalo - protože potom bude někdo jiný jako ty
> číhat, aby tě mohl zpražit. Pěknou a hlavně
> klidnou dovolenou valeri.

jen technický názor
proč autor to hned neopraví a aktualizuje v prvním příspěvku
tak by se každý zájemce mohl odkázat na první aktuální příspěvek a né pročítat několik nesmyslných stránek oklo toho
Puamik dokonce napsal že je to z návodu idnes rok staré
tady není nikdo schopný tu trasu popsat tak že si ji vytisknu a jedu?
stále se tu řeší kruhové objezdy jestli je jich 3 nebo 5 a kterým směrem. jestli je na cestě nasypaná fůra písku aby se tama nejelo
atd................
pokud autor se tomu nechce věnovat a vymlouvá se na pracovní vytížení tak ať nezakádá nové témata
myslel jsem si že se tu dozvím podložené informace a ono .....

takže to hodnotím jako opět výplod něčeho zmateného
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
12. 05. 2010 09:33
jo: Máš tak trochu pravdu. Ale zároveň musím oponovat - pokud se "kdesi" dočteš, že existuje např. rychlejší varianta průjezdu obcí Ptuj (přes bývalou průmyslovou zónu, či co to bylo), a pak se koukneš do běžně dostupných map, tak zjistíš, že tam nic takového nenajdeš. Sice jsem tudy jel minulý červen bez problémů, ale ani velký Google, ani Geopedia.si to bohužel nezná. A takových míst se určitě najde víc.

To je jen takový malý příklad, kterým bych rád požádal zde přítomné šťouraly s patentem na rozum (a to fakt nemyslím jako nadávku), aby se zamysleli, než někoho pošlou někam za stupidní dotaz.

Zároveň se omlouvám Martin_77 za další přiblblý příspěvek, který se nedrží podle mě dobře myšleného tématu vlákna.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
12. 05. 2010 09:44
milionkrát u to tu bylo..průjezd Ptujem..tu sou 2 možnosti s několika





Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (12. 05. 2010 09:45).
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
12. 05. 2010 10:55
BUDTE NA SEBE HODNÍ LIDI SAKRA

BOB

PS pro Michala Admin: nebylo by dobré vymyslet nějakou cestu zpět pro nováčky na foru.
nebo zkouškové vlákno které bude mít jen několikadenní životnost...???

Jinak chapu jak v tomto případě Martina77 , který v té spleti info na vláknech, kde ne pokaždé je vše v tématu,
nechápe souvislosti a naopak i druhých matadorů, který jsou tu denně a sledujou a jsou rozčíleni na další a další nové vlakna.
I když kolikrát neporadí...
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
12. 05. 2010 13:32
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> milionkrát u to tu bylo..průjezd Ptujem..tu sou 2
> možnosti s několika

Rosťo právě proto, že to tu bylo milionkrát, si nepotřebuji vybrat ZE dvou (sice ani na mapce není jasno kudy vede cezta páč vždy je ukončena šipkou v opačném směru asi jak se projíždí přes most tak se hupne do vody a podle toho na který břeh se vyplave tak tím směrem se jede dál že jo thumbs up smiley)
mi stačí jedna dobrá.smoking smiley
jo
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
12. 05. 2010 17:29
Vytvoření tzv. optimální trasy je jako šachová partie: má mnoho variant. Žádná mapa ani GPS není bez chyb a nebývá aktualizována v reálném čase.
Schválně jsem použil slovo "optimální" - není totiž nejlepší trasa, jsou jen různé trasy. Záleží na každém, co upřednostňuje.
Zde se často vedou žabomyší války o tom, zda se k moři ujede 1150km, nebo 1155km a zda pohonné hmoty stojí o 10 eurocentů více nebo méně...
Průvodním jevem takových debat je kategorický požadavek na uvedení kompletních údajů (kilometry, křižovatky, ceníky, odpočívadla...). To jen prozrazuje dětinskost diskutérů - proti gustu žádný dišputát - kdo chce na fóru mlátit pantem (tj. klávesnicí), ať si mlátí.
Ale dopady jsou zřejmé: chaos. To také patří k životu.

Trocha nejistoty patří k cestování, nelze doma položit cihlu na pedál plynu a sundat ji na pláži.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
12. 05. 2010 17:32
já bych zadavatele tématu zase až tak moc nekritizoval a neříkal, že by si mohl projít jiná témata. Ony totiž některá témata mají desítky stránek a je zde téma i o 60 stránkách. Tak a teď to zkuste louskat a číst. Než to přečtete, tak máte po dovolené. Já si toto fórum čtu pravidelně každý den, takže nemám potřebu se na tyto "laické" věci ptát. Ale kdybych zde byl poprvé, tak se také zeptám.
Co bych mu jen vytkl je, že založil nové téma a nezeptal se v již stávajícím tématu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 99
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.