Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj

Autor Martin_77 
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
15. 06. 2010 12:49
MotoMoto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A nakonec ........................nemám rád
> tečkování.


... cože ... Ty nemáš rád Bessyho příspěvky ... moody smiley
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
15. 06. 2010 13:00
Besyho a KALACH Andrej také.

Tedy příspěvky.
thumbs up smiley
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
16. 06. 2010 21:11
Dobrý večer.spinning smiley sticking its tongue out
Jeli jsme loni podle tohoto videa.[auto.sme.sk]
Ještě je ta cesta v poho?thumbs up
Dík
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
16. 06. 2010 23:02
Letos je cesta stejná, akorát poslední část cesty přes Ptuj je jiná. Jezdí se po novém mostě, mimo centrum města. Pokud budeš chtít, pošlu plánek průjezdu, zde v tomto vláknu je někde v přední části.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jurajs (17. 06. 2010 07:29).
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
17. 06. 2010 08:57
Dobrý den Všem
Neví prosím někdo jestli funguje v Ptuji non stop benzina?
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
17. 06. 2010 10:00
-----> cuksfíra
dobrej je gůgl....yawning smiley
[www.petrol.si]
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
17. 06. 2010 11:47
Mrkla jsem na promet.si a na přechodu Gruškovje je hlášena čekací doba 1 hodinu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kudu (17. 06. 2010 11:47).
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
17. 06. 2010 14:36
Dík.thumbs up
Pokusím se to najít. Koukala jsem a moc se v tom nevyznám, ale když vím co hledat konkrétně, tak to snad dám.smiling smiley
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
17. 06. 2010 23:17
Co to vidím? Mám vlčí mhu, nebo co? Na těchto stránkách [www.promet.si] je silnice z Ptuje k dálnici za mostem přes řeku od kruhového objezdu po nájezd na dálnici označená jako A4. Znamená to pro nás objížděče povinnost zakoupení d.známky? Co na to kolegové, co už letos tama jeli? Nebo je to informační šum?
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
18. 06. 2010 07:29
Luis, přečti si příspěvek od Miruse na str.3 tohoto vlákna. Měla jsem stejný dotaz a hned jsem si to odskákala. Mirus má vyfocenou i ceduli, že to není dálnice.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
18. 06. 2010 07:48
Luisi, klid, je to jen infomační šum. Skutečně to není placené a je tam přesně ta cedule, co dával Mirus. Jel jsem tam před 14 dny.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
18. 06. 2010 12:27
Ani bych se nedivila, kdyby se tam něco takového vyskytlo. Před 14ti dny se projet dalo a teď, když se blíží sezona udělali drobnou změnu.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
19. 06. 2010 10:05
Vrátil jsem se včera. Před dvěma týdny jsem to vzal z Ptuje přes Tržec, zpět po E59 až k dálnici a tam odbočil už do Ptuje a dál podle paměti do centra. Jezdím po paměti a tak mne cestou tam zarazil na první světelné křižovatce ve Ptuji značený Zagreb do leva. Jel jsem tak asi před dvěma lety, dá se to taky, ale musíte být na změnu oproti zde zveřejněným plánkům připraveni. Zřejmě Slovinci usoudili, že je lepší objížděče rovnou nasměrovat mimo centrum, takže vlastně plus pro nás. Já ale ve 3 ráno jel normálně do centra. Tam ovšem na té velké světelné křižovatce Zagreb značený nebyl. Celkově se mi zdá že značení ve Slovinsku nic moc a nováčci mohou mít při objíždění problémy.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
19. 06. 2010 20:14
Kolegyně se v týdnu vracela z HR a docela byla zmatená na přechodu Macelj-Gruškovje.Jeli sice ze SLO dálniční známkou směrem domů,ale slovinská policie stojící na výjezdu kilometrového úseku SLO dálnice těsně před hraničním přechodem ze SLO do HR "masírovala"kvůli dálniční známce řidiče jedoucí směrem do HR.Koukal jsem na mapu geopedia a směrem ze SLO se musí projet přes mýtnou bránu na konci toho krátkého "dálničního" úseku.V mapě z geopedia je tento úsek označen jako dálniční k předání do užívání v roce 2009.Jaká je současná skutečnost?Co se tam při průjezdu tohoto úseku děje?
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
19. 06. 2010 20:30
Ještě jednou cituji konverzaci s DARS:
Můj dotaz:
Zadeva: A4 Macelj
Opomba: Dear Sirs,
please let me know if the vignete is necessary for the short part of A4 Macelj / border HR.

a jejich odpověď:

If you cross the border in Macelj you don't come directly on motorway and you don't need a vignette for a short part (about 600 m) of the road.
Use of vignettes is obligatory on motorways and expressways in the Republic of Slovenia. If you don't use motorway or expressway, than you don't need a vignette.
On this link: [www.promet.si], you can find a map which can be zoomed and you can see a details of your trip.

Z toho plyne, že zmíněný úsek není dálnice a proto známka nutná není. Tomu odpovídají i mapy DARS a PROMET. Takže je otázka, za co je slovinští policajti masírovali. Pokud na zmíněném úseku není značka dálnice (což zřejmě není), pak to asi bylo za něco jiného.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
19. 06. 2010 21:27
tohle vlakno je stare 6 tydnu a uz ma 7 stranek, porad se opakuji stejne otazky i odpovedi. Lidi co neumi cist by nikam jezdit autem nemeli. A kdyz uz tu odvahu maji, nemeli by se poustet do zadneho objizdeni dalnic. Na tomto foru uz byl nejmin 100x popsany prujezd Slovinskem, k dispozici bylo video, mapy a presto se kazdy den najdou dalsi, kteri se ptaji na totez porad dokola. Nekde neco slyseli, cetli a ted nevi... tak polozi otazku, co padla kazdy den za uplynulych X tydnu zpatky. Je zvlastni, ze na tisicikilometrove ceste maji vsichni problem jen s par kilometry za Ptujem.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
20. 06. 2010 18:31
Já jsem problém s pár kilometry u Ptuje vůbec, ale vůbec neměl! grinning smiley thumbs up smiley smoking smiley
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
21. 06. 2010 10:47
Včera (20.06.2010) jsem se vrátil. Projel jsem tam i zpět cestu dle MIRUSE. Naprosto v pohodě a bez problémů. Takže myslím, že není co řešit. Kdo se bude chtět vyhnout Slovinské dálnici, nechť si vytiskne, nebo si udělá itinerář dle MIRUSE a může být v klidu. Před jízdou jsem si to porovnal s mapou (abych nejel neobeznámen s cestou) a při cestě jsem použil výhradně zveřejněný návod (bez mapy či navigace). Analogie je cesta zpět. Objezd přes průmyslovou zónu je super. Na dálnici se nedostanete!!!! Při cestě zpět se nelekněte, uvidíte cedulu 1000m dálnice, ale na tu nenajedete (odbočuje se doprava na Ptuj).

Jediné co bych zde zmínil (pro Brňáky). Při cestě zpět průjezd Vídní... Bohužel chlapci rakouští jaksi pozapomněli sundat staré cedule na cestu do Brna. Takže ty ignorujte, jinak pojedete po staré a neužijete si novou dálničku do Schricku. Doporučuji si aktualizovat mapy v navigaci. Já mám poslední verzi TomTom, tam už tu dálnici mají. Mám ji vyzkoušenou a navede vás tam kam má...

Přeji všem fajn dovolenou a šťastnou cestu!!!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Martin_77 (21. 06. 2010 11:12).
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
21. 06. 2010 12:32
to u.rle a ostatní:
skutečně tam kontroluijí dálniční známky. Stojí ve směru jízdy vlevo za zábranami těsně za nájezdem od Ptuje,stříbrné auto s oranžovými doplňky. Vidí, odkud auto jede, zda od nájezdu od Ptuje, ty nechávají plavat či přijelo po dálnici a ty kontrolují. Takže žádný poplach. Včera jsem tama jel.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
21. 06. 2010 21:36
Zahajskej, vítej doma.
Díky za informace o kontrolách dálničních známek v Ptuji. thumbs up
u.rle ale řešil problém s údajnou kontrolou známek na krátkém úseku přímo u hranic SLO-HR



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tomik3 (21. 06. 2010 21:37).
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
21. 06. 2010 21:55
Díky i za tuto informaci.Čert nikdy nespí a tak je lepší vědět,kde všude na tebe čeká,ať je to na hranicích nebo u Ptuje.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
23. 06. 2010 20:07
Za hodinu vyjíždím a jak se vrátím, budu informovat. spinning smiley sticking its tongue out Ještě nejsem plně rozhodnutý, jestli pojedu po dálnici, či přes Ptuj. Ptujem to znám, jel jsem tady již hodně krát, ale dnes možná zvolím menší časovou úsporu. spinning smiley sticking its tongue out Uvidíme, jak na tom budu na Slovinských hranicích.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
23. 06. 2010 20:48
Šťastnou cestu a dobrý návrat a krásnou dovolenou
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
27. 06. 2010 12:09
Tak jsme dnes objeli dálnici na Ptuj.Vše bez problémů jen s naloženým autem nic moc.Silnice je trochu horší ale jinak hladký průjezd.Jeli jse ma noc a nový most v Ptuji je dost přehnaně osvícený a docela ty světla oslňují.Celá cesta jinak v pohodě.smileys with beer
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
27. 06. 2010 14:30
Zdravím turisty co se chystají do Chorvatska,včera jsem se v noci vrátil,cesta přes Tržec na Ptuj bez problémů,vyjel jsem z Gradace ve 13 hod,v Napajedlích ve 02.30 hod.
Minimální fronty na přechodech a cestarinách,stejně tomu tak bylo při cestě tam ve čtvrtek 17.6.,pouze v 16 hod ucpaná dálnice ve Vídni.bouračka,doporučuji jet Vídní nejdříve po 19 hod.Takže kromě špatného počasí na mistě pobytu v délce 2 dní vše O.K.
avatar Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
01. 07. 2010 12:24
Včera jsme se vrátili. Cesta přes Ptuj v pohodě, nikde ani živáčka (čtvrtek 1:00 hod) spinning smiley sticking its tongue out Zpět dopoledne taky ve čtvrtek, zase klídek, žádný policajt. Vše docela dobře značené, cesta místy trochu horší, ale při kvalitě našich silnic je to v pohodě. Ve Vídni trochu zácpa (17:00 hod.) cca 20 minut. Jinak kompletně bez problémů. Cesta Znojmo - Pakoštane cca 9 hodin. Všem co ještě pojedou šťastnou cestu. smileys with beer
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
01. 07. 2010 13:30
Nevíte někdo zda má benzinka Shell před Mureckem 24 hodin. provoz, či zda je po sjezdu z dálnice u Gersdorfu po cestě na A-SLO přechod nějaká jiná otevřená nonstop?
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
01. 07. 2010 15:11
Benzinky v A mimo dálnice jsou zavřené, takže tankuj na hlavní tepně,
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
04. 07. 2010 11:26
aktualne z Chorvatska, Mureck_Lenart_Pluj dnes v noci v pohode, zadna komplikace. Jeste doplnim: Kolem Poysdorfu se neco delo, objizdka(Umleitung), tak pocitejte se zdrzenim v obou smerech, prujezd Vidni po nove dalnici luxusni, jen na mne nejaky policajt zrejme v civilu maval pres okynko sluzebnim prukazem - na 80-desatce jsem jel cca95 v kolone (stejne jako domorodci), pred Grazem na A1 uz neni zadne omezeni. Po Chorvatsku po Karlovac po dalnici, pak po stare ceste pres Plitvice (na sjezdu z Plitvicek uprostred cesty srna _ uf dobrzdil jsem), pak najezd na dalnici u Gornja Ploca a dolu do Zaostrogu o5 klidek. Nafta v A na OMV pred videnskou dalnici 1.119 EUR/L, (na dalnici pak 1.299) v Chorvatsku na dalnici pod Sv Rokem 8,07 HRK/L. tak asi tak ve zkratce z cesty.
Re: Aktualizace cesty_2010: Spielfeld-Lenart-Šentilj-Ptuj
05. 07. 2010 07:08
Včera jsme se vrátili . Objezd dálnice naprosto , ale naprosto bez problémů . Z rak.dálnice EXIT 226 , téčko doleva na Mureck ,furt jedete až to nasměruje na přechod přes řeku do Slovinska ( Trate) , za mostem doprava furt na Lenart . Tam první doprava , hned za 50 m na semaforech doleva na Ptuj , v Ptuji na PRVNÍCH semaforech doleva a odtud už je značená normální směrovka Zagreb , která vás dovede na konec dálnice a pokračujete plynule na hranice. Celé to bylo max. 45 minut.smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 203
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.