Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR???

Autor pavel626 
pavel56
Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 03. 2006 16:22
to tady musíš uveřejnit majlíka. Jak to chceš jinak poslat, a chce to schránku tak nějak trochu větší!! Ahoj Pavel
Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 03. 2006 16:26
a co zkusit si kliknout na můj nick, třeba tam na tebe ten majlík vykoukne grinning smiley
PP
Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 03. 2006 20:00
Vy už jste mě tím Hvarem taky nakazili,že o něm taky začínám vážně uvažovat winking smiley.Kdybyste tady byli taky někdo tak hodní,pošlete mi pls taky nějaké fotky z Hvaru,tady asi nejspíše z Ivan Dolce smiling smiley.
A ještě pár otázek...
Každopádně aby byly v místě i nějaké služby,aspoň možnost koupit na místě zmrzlinu (tu by mi děti neodpustily),restaurace nebo pizzerie s čepovaným pivem a jídlem za příznivou cenu,to vše pokud možno u pláže.Ono ta hospoda stačí jedna,ale aby neměli pivo za 16KN,to bych nadával i kdyby bylo všechno ostatní super.Jo a pláž s oblázky (zase kvůli děckám).
Menší letovisko mi nevadí,ale samotu u lesa a 3km do nejbližší hospody zrovna nemusím.
Jsem tady dobře nebo se mám vrátit zpátky na Makarskou?smiling smiley
Jo a dá se navečer absolvovat nějaké výlety autem po okolních letoviscích,nebo ty cesty po ostrově jsou natolik hrozné,že budu rád že mám zaparkováno?
pavel56
Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 03. 2006 20:04
Jsem opravdu rád, že jsi to pochopil. Ahoj pavel56
pavel56
Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 03. 2006 20:06
to bylo pro jirku2. jaksi dopřesňuji k těm tričkům.
Franta PM
Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 03. 2006 20:54
to>Pavel 56 - koukam ze se pokousis o slovecinu, ale moc ti to nejde. Radeji se uz zacni ucit chorvatsky. Neco proberem u zejdliku. Ted jsem ja na rade. Pristi tyden zavolam a domluvime termin a hospodu. Take musime probrat ten fan club.

to>JirkaK - mrkni na to www.@#$%&.c./ivandolac

to>PP - ID bude asi pro tebe to prave orechove. Vse na co se ptas v ID maj.




Upraveno 1krát. Naposledy upravil (11. 03. 2006 08:43).
Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 03. 2006 20:59
hele já jsem asi fakt blbej. Jak je ta stránka přesně, mě se to nechce otevřít. Nějaký fotky už jsem dostal majlem, ale není to ještě přesně to, co bych chtěl vidět. confused smiley
pavel56
Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 03. 2006 21:13
pavel56
Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 03. 2006 21:15
to FrantaPM, zítra odjždím na slovač, takže trenuji.Někdy je to tu veselý. Budu až ve středu.Ahoj Pavel
Franta PM
Re: kdo se chystá na HVAR???
11. 03. 2006 08:51
to>JirkaK - promin. Ta stranka s fotkami z Ivandolce je www.@#$%&.cezet/ivandolac/....uprav si cezetku.
Asi je tam zamezen prolink kvuli reklame. Mrkni na to. Je tam dost fotek na to si udelat predstavu.
to>Pavel 56 - stastny let na slovac.
Ahoj Franta
Re: kdo se chystá na HVAR???
11. 03. 2006 09:36
Jo, díky, koukal jsem na to. Asi to vemu. Ještě čekám, co mi pošle Jitka 1.
PP
Re: kdo se chystá na HVAR???
11. 03. 2006 12:46
Jak tak koukám na mapu,tak Ivan Dolac směřován na volné moře,jsou pláže skutečně na volné moře,nebo ten výhled znemožňuje členitost pobřeží-zátoky nebo ostrov Šcedro nebo cokoliv jiného?

Dá se sehnat ubytování blízko pláže?Z těch fotek co jsem prohlížel moc vdálenosti odhadnout nejdou...Ta moje prosba o nějaké fotky trvá,pls...

A ještě jednou ta otázka výletů:dá se navečer absolvovat nějaké výlety autem po okolních letoviscích (Jelsa,Vrboska-Jak daleko to je z ID?),nebo ty cesty po ostrově jsou natolik hrozné,že budu rád že mám zaparkováno?

Jitka1
Re: kdo se chystá na HVAR???
11. 03. 2006 14:16
PP, ano v ID je otevrene more, tudiz i nejcistejsi a jsou zde 4 oblazkove plaze a nic nebrani pohledu na more a okolni ostrovy Vis,ktery je vpravo a Scedro a Kurculu ktere jsou vlevo. a kdyz se budete porad rovne, tak je pohled jenom ma more.

Cesty nejsou zase tak katasrofalni a kazdy si nekdy vyjede na vylet do okolnich mest.
napr. Jelsa je vzdalena 11 km.
PP
Re: kdo se chystá na HVAR???
11. 03. 2006 14:31
Jitka1:
Dík.
A jaké je to s tím jídlem,zmrzlinou,etc.(viz můj předminulý příspěvek)?
A s tím ubytováním poblíž pláže?Možná byste mohla něco konkrétního nabídnout nebo doporučit...winking smiley.Můžeme i mailem...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PP (11. 03. 2006 15:09).
Jerry
Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 03. 2006 22:33
Já bych měl taky dotaz,lze se do obcí na jižním pobřeží dostat bez auta?
Taxíkem od trajektu?
div
Re: kdo se chystá na HVAR???
14. 03. 2006 00:11
PP napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jitka1:
> Dík.
> A jaké je to s tím jídlem,zmrzlinou,etc.(viz můj
> předminulý příspěvek)?
> A s tím ubytováním poblíž pláže?Možná byste mohla
> něco konkrétního nabídnout nebo
> doporučit....Můžeme i mailem...
>
>
>
> Upraveno 1 krát. Naposledy upravil PP (11.03.2006
> 15:09)

Zmrzlinu tam mají balenou v budce u pláže nebo točenou v hospodě u pláže nebo balenou kousek v obchodě. Pizzu si dáš v pizzerii u pláže s výhledem na otevřené moře, pivo taky. Jestli se nepletu stálo 10 nebo 12 kun, bylo "Staročeško" a nebylo nic moc, je tam pekárna (nepeče, vozí do ní pečivo), všechno je tam blízko. Moře nádherné, občas na Chorvatsko docela velké vlny 0,5-1 m (nepočítám-li vichřici, kdy byly takové, že do vody se skoro nikdo neodvážil). Jen lidí tam jezdí už docela dost, rozhodně nečekej, že budeš na pláži sám (možná v červnu to bude lepší). Fotek mám spousty, můžu pár poslat.
Na vylety se da večer zajet třeba do Jelsy, Vrbosky v pohodě, cesty nejsou tak hrozné. Doporučuji rozhodně výlet do Hvaru, jednu cestu zvol po staré silnici. Zakroutíš si víc volantem, ale jsou tam krásné výhledy, stojí to za to. Taky výlet na Sv. Nikola je dobrý, nádherný rozhled (nesmí být opar), je to ale docela náročné, přivstaň si a vyraz v 5-6 ráno, ať se neupečeš...
Re: kdo se chystá na HVAR???
14. 03. 2006 07:33

Ahoj uctievačom Jadranu, rád sa na VAšej stránke dozviem niečo zaujímavé o Hvare, kam sa chystám od 15.8., NA tento ostrov idem prvýkrát, tak zbieram info.
Doteraz som chodievl do Pisaku,( mimochodom odpoved Mírovi, v Pisaku je to zas 50 % Fistanič, 50 % Kuzmanič). Keby som dal oztázku čo mi doporučujete, určite by každý pochválil to svoje, tak sa nebude,m pýtať , ale "jen tiše zírat"

Alebo predsa, je niekde podrobná mapa Hvaru ?
s pozdtravom Gemo.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
14. 03. 2006 09:48
>Gemo

Mapa se dá stáhnout z www.sucuraj.com tady: [www.sucuraj.com]. Informace o Hvaru si můžete projít tady na našich stránkách [www.ihvar.cz]. Je toho tam dost včetně fotografií.

Michal
Re: kdo se chystá na HVAR???
14. 03. 2006 17:12
Ta zmrlina mne děsí. Já jsem v HR zmrzlinou živ a dostupnost této suroviny ve značném množství a sortimentu je podmínkou.
Fakt je to v ID se zmrzkou tak špatné?
div
Re: kdo se chystá na HVAR???
14. 03. 2006 23:01
Jak píšu - buď balená, nebo točená / kopečková v hospodě, ale malý výběr (3-4 druhy) a nic moc. Na lepší zmrzlinu musíš do Jelsy nebo Hvaru.
Franta PM
Re: kdo se chystá na HVAR???
15. 03. 2006 10:36
<>atnarfus: dobrá rada. Když nemůžeš bez zmrzliny být, vem si sebou velkou termosku (nebo radši dvě na střídání plné za prázdnou), domluv se s pekařem a ten ti bude tu tvoji oblíbenou každé ráno vozit až k apartmánu. Jinak si myslím, že Jitka zařídí, aby letos byl v Ivan Dolci větší výběr. Nějakému podnikateli by se určitě muselo vyplatit, točit tam zmrzlinu elespoň v sezoně.
Re: kdo se chystá na HVAR???
15. 03. 2006 20:28
tak jsem poslal zálohu Jitce 1 a jedem 5.8. do ID. Víte někdo kolik km je to z přístavu SG do ID a jak dlouho se to v místních podmínkách jede ?
divan
Re: kdo se chystá na HVAR???
15. 03. 2006 22:53
jirkaK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tak jsem poslal zálohu Jitce 1 a jedem 5.8. do ID.
> Víte někdo kolik km je to z přístavu SG do ID a
> jak dlouho se to v místních podmínkách jede ?

Km si nepamatuju, cesta trvá odhadem tak 30-40 minut.


avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
15. 03. 2006 22:59
jirkaK:

Nestojí to za řeč. Po pěkné rovné silnici 12 km na kraj Jelsy a potom doprava po úzké silnici přes Pitve. K tunelu je to jen kousek asi 2 km. Před tunelem i za tunelem vás čeká pár serpentin a úzká silnice, ale každý tu jede s rozumem a ohleduplně. Od odbočky na Zavalu kousek pod tunelem už je silnice přehlednější a za chvilku jste v I. Dolci.

Michal
Franta PM
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 03. 2006 07:45
Opravdu těch cca 30 km ze St.Gradu do Ivan Dolace (po těch 1000 km) nestojí za řeč. Bude na co se dívat. Když odbočíte z té hlavní silnice u Jelsy doprava nahoru na Pitve, tak je potřeba jet opatrně. Zprvu po pěkném asfaltovém povrchu to láká přidat, ale pozor, za každou zatáčkou může někdo vyrazit a na bezpečné míjení vozidel je silnička místy dost úzká. Průjezd vesničkou Pitve má také něco do sebe. V každém případě je lepší, když řidič sleduje cestu, než aby se kochal okolím. To si raději na "parkovišti" zastavte. Průjezd tunelem nad Pitve už tady byl popisován několikrát. Při výjezdu z tunelu na jižní stranu ostrova se nelekněte nádherného výhledu. Jedu tam letos už po osmé a zase se na to těším. Tak štastnou cestu a připravte se na DOBRO DOŠLI.
Jitka1
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 03. 2006 09:23
Ze Starigradu do Ivan Dolce je to 22 km.
Jarka_03
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 03. 2006 16:43
Ahoj Jirko... Tak to sa budeme chvílu u Bozeny Caric chvilu vidat :-)) Ja budem u nej od 21.6.
Jarka_03
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 03. 2006 16:45
Ahoj Jitka... Pozdrav z Bratislavy. Vidis to ako upenlivo odhanam tuto vytrvalu zimu?? Mozno sa Ti ozvem na email - kamaratku som namlsala na ID :-)) Papa
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 03. 2006 17:12
Ja tam tiež budem v tom čase. Pozývam na pivo.
Jarka_03
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 03. 2006 19:24
Marcel prijmam... daj poznávacie znamenie :-))
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 169
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.