Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR???

Autor pavel626 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 08. 2009 14:09
Rero, jsi profík thumbs up



Upraveno 2krát. Naposledy upravil mack (13. 08. 2009 16:15).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 08. 2009 18:25
...tak jsem Ti chtěl...přidat k Rosmarinové brance něco navíc...a najednou plejáda fotek jak z průvodce Chorvatskem...klobouk dolů Rero...smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 08. 2009 20:57
No teda Rero,nevím co by řekl Raoul Schránil,nebo Oldřich Nový,ale to teda poklona,poklonička velikáthumbs up
Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 08. 2009 22:38
Renatko pěkný obraz ostrova Hvar. thumbs up
Re: kdo se chystá na HVAR???
14. 08. 2009 06:47
Rero = 1
Tož to si robko ale robiť neměla, dyť na Hvaru bude přišči rok ludi jak na Makarské !
Před takymi fotkami smekam pomyslny klobuk a z manželku zme Ti urobili sukromu "mexicku vlnu" ! yawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
14. 08. 2009 08:07
Rero, fotéčky i povídání jako víno...to je počteníčko.
Taky mám trochu obavy, (jako Mirus), že se to tam bude časem přelidňovat. Ale s tím asi nic nenaděláme. Nakonec, jsme malá země a moc nás není. Až tam začnou jezdit lidnatější národy...
Re: kdo se chystá na HVAR???
14. 08. 2009 12:38
nejenom na Hvar ale také si před tím i zasportovat. smoking smiley


avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
14. 08. 2009 12:56
Ahojte. Děkuji. Na chválu nejsem zvyklá, tak ať mě to nesloží....taky o hezkých zážitcích z Hvaru se dobře píše....Skoro jsem uvažovala, že bych zase jela příští rok mimořádně a poprvé v životě na stejné místo. Ale mé dospělé děti mě přesvědčily, že bych pak neměla celý rok co dělat, když bych nehledala apartmán, tudíž neměla co psát na fórum, a ještě bych mohla prý být z fóra vyloučena za pasivitu. Čehož jsem se fakt zalekla.... Zdraví R.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
15. 08. 2009 11:28
...Zdeno...to je komplet dres...?...jestli to není nějaká taškařice, tak je perfekt...smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 08. 2009 15:18
Renatko, "svaka ti cast" krasne fotky a ukazala jsi me mista, kde jsem jeste nikdy nebyla za tech x roku zde, az s tou mou cinnosti jednou seknu ,urcite se tam taky podivam,jelikoz v zime me to nelaka.....
Porazila jsi zde mnohe, ale v dobrem slova smyslu. Ale taky souhlasim s Mirus ....
pozdrav vsem z horkeho ID
Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 08. 2009 07:49
to: Bessy není to taškařice pouze sobotní realita.
Doufám že ho v září na Hvaru také provětrám.
Nevím kde skončil "vášnivý" .........................spinning smiley sticking its tongue out


avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 08. 2009 09:02
náhodou sem se byl na rusavskou 50-ku mrknout..jel sem hadovna, Rusava, Držková, Troják, Tesák..
Re: kdo se chystá na HVAR???
18. 08. 2009 12:04
dovoluji si zapojit se do vašeho fóra a zdravím všechny zasloužilé hvaráky. smileys with beer
užiji slova klasika "tak vás tady poslouchám, a nestačím se divit" - již delší dobu sháním na netu informace o hvaru, nejednou jsem z povzdálí sledoval i vaše diskuze a to tak dlouho, až jsem se zde nakonec také zaregistroval. několikrát bylo nakousnuto téma, které mne zajímá - poloprázdné jižní zátoky pod gdinj, ale to podstatné - kam konkrétně - to jsem se zatím nedozvěděl. mým představám vyhovuje např. zátoka skozanje, konkrétně poslední dům po levé straně zátoky (přímo u moře). pokud byste měli osobní zkušenosti z této zátoky a nebo z některé podobné, uvítám všechny informace včetně případných přímých kontaktů na majitele.
jinak si dovoluji pozdravit osobně hopkirka /jestli jsi to ty ?/ - před nějakým rokem jsi mi dal tip na rástoke u plitvic - bylo to tam fajn, snídaně u vučetů neměly chybu a ikdyž se děcka opravdu snažily, vše se prostě nedalo sníst.
Re: kdo se chystá na HVAR???
18. 08. 2009 13:15
taťa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jinak si dovoluji pozdravit osobně hopkirka /jestli jsi to ty ?/ - před nějakým rokem jsi mi dal tip na rástoke u plitvic - bylo to tam fajn, snídaně u vučetů neměly chybu a ikdyž se děcka opravdu snažily, vše se prostě nedalo sníst.

Jsem to já, Vučeti nemají chybu v ničem, nejen v jídle (pokaždé je mi líto, že jsme tam jen na jednu noc). Jsem rád, že se to povedlo a za chválu díky - až jsem se zapýřil (kdo mne zná ví, že to je velmi zřídka - max. 1x za 10 let). smoking smiley

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
18. 08. 2009 14:50
taťo a Hopkirku - máme u Vučetů zamluvené ubytko na noc z 6. na 7. 9. - podle referencí z fóra je u nich skvěle. Stavili jsme se u nich na chvilku po cestě na Vir v květnu a jsou moc sympatičtí. Takže se máme na co těšit. thumbs up

I když to tedy není cestou na Hvar, ale na Pelješac yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosmarine (18. 08. 2009 14:51).
Re: kdo se chystá na HVAR???
20. 08. 2009 13:26
na pelješaci jsem byl potřikráte naposledy letos v červnu. jezdíme do velké praprátny, malé zátoky s asi 10 domky. kam jedete vy ? a už se těšíš ?smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil taťa (20. 08. 2009 13:27).
Re: kdo se chystá na HVAR???
20. 08. 2009 21:49
Dobrý večer.

Tatˇa bylo by možné do vlákna pelješac nějaké podrobné informace o Velké Prapratně.Případně fotky.Díky .
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
24. 08. 2009 19:10
Ahojte "Hvaráci"
V nedeľu som sa aj ja vrátil z dovolenky na Hvare v Ivan Dolaci, ale až teraz som sa dostal k počítaču. Vzhľadom k tomu, že som bol celý dovolenkový čas "odstrihnutý" od internetu posielám svoje dojmy dodatočne.Cesta zo Sučuraja do Jelsy je zaujímavá a hlavne adrenalinová.Ako už bolo skôr napísané, miestami úzka, potrebujúca plnú koncentráciu.Zvodidlá na fotkách nie sú vyretušované oni tam fakt nie sú.Najlepšie neísť prvý v kolóne. Veľmi "zaujímavé" je ak sa stretnú širšie vozidlá.Cesta poskytuje peknú scenériu.Tunel Pitve - prešiel som ním niekoľkokrát, aj keď je podľa značky široký 2.3 m, pocitovo som myslel, že odrem boky auta. Ivan Dolac - veľmi pekné turistické stredisko. Aj keď som doteraz sa držal zasady, že každý rok na iné miesto, po tejto dovolenke ju asi poruším a o rok pôjdem opäť na ID. Už aj preto,lebo aj keď som sa pred rodinou dušoval, že vyleziem na Sv.Nicolu, nestalo sa tak. O rok to určite zvládnem.
Re: kdo se chystá na HVAR???
24. 08. 2009 22:51
jo jo je to přesně tak
jak to píše cayo
Sučuraj - Jelsa krásný 40 km adrenalin
a pak tunel Pitve a dále pak bez komentáře thumbs up
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
24. 08. 2009 23:18
Ahojte. Zdravím Ivan Dolac a Jitušku. Chtěla jsem se zeptat. Ač na fotu nevypadá ten vyfocený apartmán nijak přitažlivě, hrozně se mi líbil - v Ivan Dolac - ale ačkoliv byl na velmi atraktívním místě, byl opuštěný - ne však zanedbaný./Focen od moře, a pak z druhé strany/ - hned bych tam pobyla....Nikdo tam nebydlel, ani se nerekreoval. Nevíte proč? Zdraví R.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
25. 08. 2009 08:35
Rero
tenhle apartmán se mi taky líbí, úplně si představuju ty snídaně na té zahradě nad mořem. Údajně to vlastní nějaký pán ze Slovenska, občas jsme ho tam zahlédli. Jinak jsem se od domácích o něm dozvěděl docela zajímavé věci grinning smiley,ale to tady nebudu publikovat, třeba to není pravda.....
Re: kdo se chystá na HVAR???
25. 08. 2009 09:21
Tak už máme také první Hvar za sebou... zatím se ti tříbíme dojmy - ale jsou rozhodně super! Hned bych se tam odstěhoval :-) Nádherné moře, krásná městečka, super pláže, bezvadné šnorchlování... I cesta zpět super, odjezd Jagodna 9:00, pak Stari Grad - Split "Tin Ujeviš" a nakonec odjez Split neděle 18:00, příjezd Holešov pondělí 8:00, pěkně v klidu se zastávkou na "spaní" u Grazu.

Jako tečka navíc přes týden bezvadný výlet do Mostaru a na vodopády Kravica.

Jak budou nějaké fotky z místa spaní, nahraju sem...
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
25. 08. 2009 13:56
moody smileyTak už jsme taky od pondělka doma, vrátili jsme se z Hvaru, kde jsme strávili překrásné 3 týdny. Zatím se snažím dostat do reality, moc se to nedaří, duší a myšlenkami jsem stále u moře. Až se vzpamatuji ze šoku z ruchu velkoměsta, vložím nějaké příspěvky a fotečky. Vše bylo super, zastavili jsme se na Hvaru za paní Jitkou v ID, průjezd tunelu Pitve byl obrovským zážitkem, podívali jsme do Zavaly, prošli se po Vrboske a Stari Gradu. Město Hvar a Jelsu jsme letos vynechali, byly dost velká vedra a už jsme tam několikrát byli. Ještě jsme nestihli Sv. Nedelji a Grablje, snad se zadaří příští rok. Uchvátilo nás staré Bogomolje, kde se úplně zastavil čas. Byli jsme s domácími na sběru smokví (fíků). Bláhově jsem myslela, že to bude sranda natrhat na plantáži několik košíků. Tzv. "plantáž" jsou políčka ohraničená samými šutry, skákali jsme mezi olivovníky a fíkovníky jak kamzíci, poškrábaní od pichlavého roští, které bylo všude, a to vše v plážových pantoflích v kraťasech totálně olepení bílou šťávou ze smokví, kterou jsme smývali z rukou ještě tři dny potom. Ale byl to nezapomenutelný zážitek. Cesta do Chorvatska i zpět byla v pohodě a moc děkuji za tip na skanzen Rastoke u Plitvic - zastavili jsme tam při cestě zpět a nemělo to chybu. Sice jsme tam nenocovali, ale procházka byla úžasná. Plitvice jsme viděli vloni, ale tohle je úplně něco jiného. Bez fóra bychom o něčem takovém vůbec nevěděli a ze silnice nic vidět není.moody smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
25. 08. 2009 19:00
Zdravím znalce Hvaru,
naši rodinu čeká premiéra v sobotu, tak, na poslední chvíli, scháním nějaké info. Přiznám se, že jsem trochu nervozní, zvolili jsme pidi domek v zátoce Zkozanje, úplně poslední vlevo. Jedem dvě rodinky děti ve věku 4,5 3roky 2,5 a půlroční mimi. Trochu mě děsí 12v, a k dispozici jen dešťovka. Jinak jsme celkem otrlí vodáci, ale přeci jen s přibývajícím věkemgrinning smiley.a stoupajícím počtem dětí...

Nemáte někdo konkrétní info k této zátoce? Jak se tam vůbec jede? Co stojí cestou za zastávku? Najdu někde podrobnější mapu (na webu)?
Jedem v sobotu ráno z Grazu (nějaký čas tu žijem kvůli manžově práci). Kam za lékařskou pomocí?

A na jiné stránce někdo psal, že je tam mnoho hadů...?!

Díky za všechny informace.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
25. 08. 2009 19:44
Pinquin,
nepoznam sice zatoku Zkozanje a dokonca nie je spominana ani na inac velmi dobrej stranke www.ihvar.cz. Na tejto stranke najdes infornacie o celom ostrove ako inspiraciu na vylety. Je tam aj mapka, nie velmi podrobna,ale hlavne trasy tam su.Ak ides na ostrov trajektom cez Sucuraj, tak velmi dobru,podrobnu mapu ostrova predavaju v stanku Tisak hned ako zides autom z trajektu za 40kn.Lekari su v kazdom meste, v Jelse som videl aj zubara a v Hvare aj nemocnicu.
Hady som nestretol.
Re: kdo se chystá na HVAR???
25. 08. 2009 20:38
Cayo:
Moc děkuju, Ihvar už pročítám a dělám si výpiskysmiling smiley holt povolání učitelky asi nezapřu :-) Dokonce jsem tam našla i zmínku o naší zátoce.

Jak je to s platbou kartou a jak s výběry z bankomatu? Ten bude nutné asi najít v Sucuraj, že?

Platí v Chorvatsku 112 jako záchraný číslo?

Omluva za tu záplavu asi přihlouplých dotazů.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
25. 08. 2009 20:54
Priznam sa,ze 112-ku som nevidel,ale zachranka ma 94, hasici 93, policia 92 a pomoc na cestach 987.
Bankomaty su v kazdom meste, platba kartou vo vacsine (vacsich) obchodoch aj restauraciach.Malí sukromnici a na trhoch len hotovost.Karty embosovane , len malokde elektron.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
25. 08. 2009 21:09
...několik málo apartmánů v Ivan Dolaci...smiling smiley
...ten první byl náš ............................................ten bych tipoval na Mildouse ...........................ten zase na Rero

...mě kromě našeho apartmánu zaujal tento...s krásnou brankou...

Re: kdo se chystá na HVAR???
25. 08. 2009 21:11
FOTO Jagodna Červenec-Srpen 09

- Přidávám foto Jagodna přelom červenec-srpen 2009.Budu se snažit časem něco přidat.










Re: kdo se chystá na HVAR???
25. 08. 2009 21:33
Ještě se zeptám: nejbližší městečko od naší zátoky je Gdinj, víte někdo zda je tam obchod, bankomat, pumpa,

Jak je to s koncovkama u elektrospotřebičů? Ale to mně asi na robinsonádě s 12V nemusí trápit, co? Místo vybíral manža - romantik, tak snadvše bude ok.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Gigi3 , Mi
Hosté: 234
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.