Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR???

Autor pavel626 
Re: kdo se chystá na HVAR???
05. 06. 2009 08:52
Já to řeším příjezdem do Splitu kolem půlnoci.( třetí až pátý v řadě ) Než mamča zaplatí kartou lístky, lupnu si jedno či dvě pivka, nachystám si jedno pro obsluhu trajektu při vjezdu ( jezdím dodávkou a platím za osobní - dalo by se diskutovat o délce a výšce) a v pohodě vyčkám do 01:30, kdy zvedáme kotvy. Tož tak !
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
08. 06. 2009 18:12
Ahoj lidi, zdravím po příjezdu z dovolenky od skleničky vychlazeného výborného prošku. Dovolím si napsat pár informací a zkušeností z letošního roku na Hvaru. Počasí v termínu 23.5-6.6. super, kromě dvou deštivých dnů, koupali jsme se i v dešti. Voda taky super, ochlazení po dešti trvalo jen jeden den a pak se moře vrátilo k své teplotě v tento termín. Takže to skoro stále vypadalo v Ivan Dolci takhle

a jen dva dny takhle

Ivánek Dolaců se stále rozrůstá, uvidíme jestli se to někdy zastaví....sad smiley Dole na hlavní pláži se cosi buduje, nějaká zděná budka,ale nestačil jsme se nikde zeptat,co to bude... O novém chodníku na poslední pláž jsme již referoval přímo z Hvaru

Letos jsme konečně taky absolvovali pár koupacích výprav, a to do Jagodne

a do zátoky Lučišče

Opět po roce jsme si udělali výlet přímo do Hvaru,parkování dole u nádraží šílené,dopoledne bez nároku na místo,asi by bylo lepší parkovat v sezóně na horním parkovišti. Výstup nahoru k pevnosti Španjol stojí za to, výlet je skutečně fantastický,vstup 20 KN

Co se týká cen za potraviny,tak můj názor je takový,že je všeobecně v HR dost draho. Vše je o hodně dražší než u nás,ale nedá se nic dělat,kvůli tomu tam přece nepřestaneme jezdit,že? thumbs up Levněji se dá nakoupit v Kerumu u trajektu ve Stari Gradu.Ovoce a zelenina je tam o dost levnější než v Jelse na tržišti(u banky je nová prodejna Ananas 2),např. meloun 7,5 kg nás vyšel na 98 KN..... V Kerumu se dají koupit i čerstvé ryby,ceny o něco lepší než v rybárně v Jelse.V Jelse nebylo zatím moc ryb k prodeji,třeba zrovna nebraly....Co se týká našeho milovaného pršutu,ve Starim Gradu ve městě jsme vychytali hned po příjezdu v místní masně akci na vakuově balený pršut v celku od firmy Pivac.Byl o hodně levnější než krájený a paní se sama nabídla,že ho klidně nakrájí,takže jsme měli pršutu na celý pobyt...smiling bouncing smiley Domů jsme si koupili taky nekrájený a to v Kerumu,máme doma kráječ,tak už se těším,až zase zařízneme.Tam měli taky nejlepší cenu pršutu,co jsem viděl.


Jinak dovolenka v tomto termínu taky naprosto bez problémů,cesta k moři v pohodě, domů v pohodě menší,autí zazlobilo a vážně si řeklo o to,že půjde z domu....angry smiley. Pro mě nejlepší zprávu dávám na závěr, jestli se něco nestane,letos tam jedeme ještě jednou,bude to rekreační pobyt spojený s tvrdou prací na vinohradu.Strašně se doma těšíme na tu atmosféru....smileys with beer. Tak zatím ahoj a sretan put všem.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil michalhk (17. 06. 2010 12:00).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
08. 06. 2009 19:26
Michale, díky za tip, po zhlédnutí Tvých fotek už jsme naprosto rozhodnutí, kam pojedeme letos na výlet. Bydlet budeme v Brele, takže to bude na Hvar kousek. Už to tisknu, ještě najdu na fóru mapku Hvaru a jdu studovat a plánovat. Loni jsme byli v Bosně v Mostaru, také skvělý výlet, jen jsme si asi vybrali den, kdy jeli z Makarské všichni - na mostě byla trochu tlačenice.... No, už je málo míst, o kterých se dá říct - Bohem zapomenutý kraj
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
08. 06. 2009 20:07
...Michale...Tvé informace a fota mě začínají přesvědčovat v tom, že do středečního rána vyrazíme směr expedice ...I.D.ykseb... možná ještě dřív, ale ještě musím zítra udělat kolečko 550 km...koně v maštali začínají ržát...smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
08. 06. 2009 22:04
ala+sob

to je super,že se Ti to líbí. Jesli jsi ještě nenavštívila web IHVAR,tak vřele doporučuji.Admin má celý ostrov v malíku,fakt naprosto dokonalé stránky.Já jsem si je celé stáhnul do notebooku a na Hvaru každý večer u sklenky crna vina plánoval s rodinkou výlety.

Bessy

podle výjezdového kalendáře jsem se díval,že jsi první v pořadí,komu budu závidět,že bude do ID vyjíždět.Jsem zvědavý,jak to tam na Tebe zapůsobí.....Asi nejsme se ženou normální,ale zatím nejsme schopni jezdit na dovolenku jinam,to pouto je neskutečný....Letos se mi ale odjíždělo o něco lépe,když jsem věděl,že to nemám za 365 ale zase hned za nějakých +- 90.
Právě jsem dorazil z bojové porady o novém vozítku, neodolali jsme a už jsme ten pršut a sýr zařízli a rozdělali první crno vino (ono by se totiž mohlo zkazit grinning smiley )
Re: kdo se chystá na HVAR???
08. 06. 2009 23:03
michalhk - díky za všechny příspěvky, za 25 dní už budeme v ID a báječně jsi nás naladil! Víceméně půjdeme všude ve tvých stopách, všechno jsou to i naše tradiční místa. Jestli můžu přispět radou pro příště, dobré je zajet rovnou k pevnosti autem a tam bez problémů zaparkovat. Cesta dolů parkem je příjemná, nahoru sice trochu očistec, ale dá se to, my jezdíme až pozdě odpoledne a zpátky po setmění, takže už není takové vedro - a pohled shora na osvícený přístav a celé staré město fakt nemá chybu...
Bessy - šťastnou cestu a očekávám kvalitní cestovní zprávy grinning smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 06. 2009 06:49
Bessy..příjemnou dovolenou a hezké počasí ..jak se dívám na předpověď tak letos ten kožuch nebudeš potřebovat..tak se mějte fajn s rodinousmileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 06. 2009 10:55
Letos v srpnu se chystáme opět na náš milovaný ostrov Hvarsmiling smiley. Do Chorvatska jezdíme už hezkých pár let, ale Hvar se nám usadil
v srdci a nikam jinam se nám už nechce. Jedeme tam už potřetí a je tam pořád spoustu míst, které ještě chceme poznat. eye rolling smiley






Upraveno 2krát. Naposledy upravil waja (13. 07. 2009 11:39).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 06. 2009 11:36
Bessy, prajem šťastnú cestu, super dovolenku. Pozdrav svoj manšaft a v ID pozdrav tú pani v kukani. Však všetci vedia ktorú. Bog.
Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 06. 2009 11:47
Budu tam (v ID) od 13. 7. do 27. 7. samozřejmě přes Jitku. Už se všichni moc a moc těšíme.
hot smileysmileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 06. 2009 19:24
...děkuji Vám všem za přání...budu pozdravovat vlnky...smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 06. 2009 20:34
Tak tohle nafotil kámoš při stání na trajekt.thumbs up smiley




Upraveno 2krát. Naposledy upravil michalhk (17. 06. 2010 12:00).
Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 06. 2009 20:58
Všem co jedou na Hvar tiše závidím a přeji nádhernou dovolenou bez mráčku.
My letos zůstáváme v českých krajích, ale příští rok pojedeme podruhé do Ivan Dolac.
Tak štastnou cestu a bezproblémový návrat.smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 06. 2009 23:35
Michale, tak to rakouske auto je cloveka, ktery jezdi na Hvar nejmene 25 let , alespon co jsem zde tak ho znam. Je uz jak domaci. Bessyho ceka pekne pocasi a teple more, dnes bylo absolutne krasne a kdyz jsem vecer odjizdela z ID domu, ten uplnek a jeho odraz v klidnem mori byla romantika. Mejte se vsichni pekne .
Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 06. 2009 07:30
Ahojte všichni,
naprosto neplánovaně (proto nejsem ani ve výjezdovém kalendáři) budeme od soboty v ID, nazvala jsem to pracovně "Putování za levandulí". Jestli bude opravdu krásně, tak to bude satisfakce za loňské nepovedené počasí v září.
Přeji všem a také sobě hlavně "Šťastnou cestu", Jana
Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 06. 2009 10:58
Ráda bych se poinformovala u všech znalých IDsmiling smiley. Už 3 roky čtu jen samou chválu i na paní Jitkuyawning smiley. Kolik asi výjde pobyt v 3lůžkovém apartmánu na začátku měsíce září. Měli jsme vyrážet teď 15.6.již po čtvrté do Drveniku ale zdravotní problémy vše změnily, tak hledám, jestli by nebylo něco trochu jiného (i když v Drveniku jsme byli taky naprosto spokojeni). Díky J.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 06. 2009 13:24
.Jarka. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ráda bych se poinformovala u všech znalých IDsmiling smiley.
> Už 3 roky čtu jen samou chválu i na paní Jitkuyawning smiley.
> Kolik asi výjde pobyt v 3lůžkovém apartmánu na
> začátku měsíce září. Měli jsme vyrážet teď
> 15.6.již po čtvrté do Drveniku ale zdravotní
> problémy vše změnily, tak hledám, jestli by nebylo
> něco trochu jiného (i když v Drveniku jsme byli
> taky naprosto spokojeni). Díky J.


nevím,ale zde Ti odpovísmiling smileyhttp://www.jadran.ihvar.cz/,hezkou dovčuthumbs up
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 06. 2009 18:33



Další foto od Bessyho z cesty do ID,
tentokrát pohled na Split při čekání
na trajekt na Hvar.....spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 06. 2009 19:12
A zde už Bessy chytá ryby v ID thumbs up smiley:



avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 06. 2009 20:58
A teď už zpráva(i s fotem) od Bessyho přímo z apartmánu v ID:

Ivan Dolac....20 metrů k moři,
v 18:55....25 st.C....skoro jasno....
Plavac už se chladí.
Všechny zdraví Bessy family.



Re: kdo se chystá na HVAR???
11. 06. 2009 17:11
Dej už pokoj......
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
11. 06. 2009 18:57
...vazeni pratele...teda pisu to bez hacku a carek...anzto na Jitcinym PC to nemuzu najit...ale to snad prezijete...
takze se jiz hlasim osobne...sa otoka Hvara...same superlativy...uz jsem byl tolikrat u Jadranu...ale sem se da li Panbuh budu vracet asi nejradeji...a jen tak mimochodem mistni devcata se porad ptaji po nejakem Rohalovi...zkuste zjistit, co je to za borca...ze je tu tak zapsany...dokonce po mne posilaji na Moravu pusu...ale nejsu 4 %...tak si bude muset dojet pro to sam...nesmim to s tim opalovanim prehanet...zatim se mejte uzivejte si klidu, co jsu zatim tady...a budte vsichni zdravi...
...z Agentury Jitka Vas vsechny zdravi Bessy...smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
11. 06. 2009 21:08
Tak prikladám nejaké to Bessyho foto, ktoré mi prišlo cez MMS.

[galerie-jadran.net]

[galerie-jadran.net]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 06. 2009 15:47
MMS/SMS z Hvaru made in Bessy:

Tepota na Hvaru
dnes ve 13:30hod.



Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 06. 2009 16:52
My se chystáme na Hvar! tongue sticking out smiley

Toto forum jsem objevil až dnes, včera jsme úspěšně kartou zaplatili rezervaci v Jagodne a dle reakcí a fotek to bude dokonalé.

Odjezd 14. srpna, příjezd na Hvar naplánový na trajekt v 5:00 v sobotu ráno ze Splitu.

Nemáte někdo zkušenosti, jestli se tam vejdou osobáky? Našel jsem poznámku, že berou přednostně náklaďáky... Ale kdyžtak 6:30 :-)

Jinak - na www.ihvar.cz jsem našel, že jídlo je dost drahé. Máme apartmán bez stravy, kolik si tak nachystat na slušnou večeři v Jagodně (nebo Ivan Dolaci či Zavale a tak)? I třeba na nějakou specialitku? A třeba na lahviku Plavace - všude čtu jen chválu! thumbs up

Díky moc předem za info! spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JamesCloud (12. 06. 2009 16:53).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 06. 2009 17:48
buď vítán,vše už je na tomto foru popsané,ale opakování je matka moudrosti-takže:trajekt v 5:00 je většinou plný,doporučuji/a nejsem sám/spoj v 1:30-je poloprázdný a východ slunce nad Hvarem-pohádka
Jídlo je dražší než v ČR/ale to je pro nás skoro všude/-Vrboska,pizzerie Školjič asi 35-40 lasiček za velkou pizzu,pečou v peci a topí dřevem,loni obvyklá útrata za večeři+pití ve třech/2+1/asi 150 kuna.Pročítej pomalu forum a hezkou dovču mrakuthumbs up.

vino,prošek rakija,hvala Boga Marija
Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 06. 2009 18:02
hajduk: děkuji za bleskovou odpověď!

Trochu jsem ty časy popletl, ale asi se zkusíme dostat na ten v 5, ve Splitu budeme od jedné v noci určitě, tak budeme třeba nějak vpředu na řadě :-)
A pro část osádky vozidla to bude první cesta trajektem, tak ať to není v noci... jeli jsme v noci na Korsiku a to nebylo ono...
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 06. 2009 19:23
Chlapi....Bessy nám na Hvaru kazí reputaci,
pije tam jakési bezalkoholične patoky....drinking smiley



Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 06. 2009 15:00
Dobrý den, nemáte nějaký typ na ubytování blízko vody od 6.7. na 10-12 dní pro 2 dospělí + 2 děti(15+4).Nejsme nároční. Děkuji Eva
avatar
XXX
Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 06. 2009 15:42
@evafere:

Napiš Jitce.Určitě pomůže.Minulý rok mi zařídila ubytování v půli srpna čtrnáct dnů před odjezdem.

www.ihvar.cz
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 223
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.