Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 09. 2013 13:01
Jezdíme do vedlejší uvaly Mali Rapak a souhlasím s Romans
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 09. 2013 07:46
... Fireman, škoda s tím Radějovem ... tak snad příště ...
ale s tím stanem v obyváku ... to je bomba grinning smiley ...
tomu se říká správná Hvarka thumbs up
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 09. 2013 12:11
Horší bude, až tam vztyčí ván.strom. Tam bude k nepohnutí, spodní větve pryč a výhled na baňky, no nevím. Mám na mysli ozdoby, nikoliv panáky, štamprlata, tajtrlíky, půlky,poldeci či jak jinak se tomu říká,aby rozuměly všechny regiony.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 09. 2013 12:13
spinning smiley sticking its tongue out tak kečucha nekóše a manželka to dovedla k dokonalosti, našla na půdě horské sluníčko, tak to máme komplet :-) No jinak už plánujem co se bude objevovat příští dovolenou. Dali jsme jen půl Ščedra, tak to chcem dorazit (omrkli jsme jen východní půlku ostrova), no a s mladým jsme se rozhodli, že na sv Nikolu pro změnu zkusíme ze sv. Nedele. Koukal jsem do mapy, že nad sv. Nedeljou je jakási jeskyně, nevíte o ní něco :-) Jinak Vás všichni zdraví z Východu čech a věříme, že se opět uvidíme :-)
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 09. 2013 12:27
fireman

[www.ihvar.cz]

psala jsem v tomto vlákně na předchozí stránce 1. 9. jak jsme se k té jeskyni "NE"vydali moody smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 09. 2013 13:01
Ahojte.smiling smileyR.

Fireman, na polském fóru se k té jeskyni vydal jeden PF ...ze SN...a píše, že nejdříve se to tak lenivě táhne...a pak je to docela stoupák...jak na muže vytáhnutého před sedmi dny - z práce - od psacího stolu.../zrovna ale tyto dny - srpen 2013 - trošku na Hvaru poprchávalo/smiling smiley [www.cro.pl]

Wajo...krásné fota, koukám, a těším se na další...smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 09. 2013 13:06
Ze Sv. Nedjelje je to docela dobře značený. Jak na Nikolu, tak k ty jeskyni, která je po cestě. Od jeskyně je to pak trochu víc do kopce, ale dá se to v pohodě.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 09. 2013 13:25
Kamarád byl začátkem září na Brači. Říkal, že i od nich se ten požár (o kterém se tady psalo 5.9.) zdál docela velkej. Omezoval i nějak dopravu po hlavní silnici nebo pobyt v okolních zátokách? My jsme pobývali v Uvale Veprinova, která je asi 10 km od Zastražišče, kde údajně hořelo.
Omlouvám se, že s tím zase otravuju, ale musím se ještě jednou zeptat na tu Kraljevu špilju. Prostě mě to nedá a kopíruju svůj dotaz z před několika týdnů.
Bydleli jsme v apartmánu v Uvale Veprinova. Po ránu jsem si chodil trochu zaběhat, tak jsem se rozhodl, že prozkoumám jeskyni Kraljevu špilju. Hledal jsem ji 2 x, ale nenašel jsem ji. Podle mapy měla být na půl cesty mezi Uvalou Skozanje a a osadou Gdinj - Dugi Dolac (která je na hlavní silnici. Poprvé jsem šel tou stezkou až nahoru k silnici a podruhé jsem pročesával okolí zhruba v půlce cesty. Ale nic, jen jsem si docela slušně rozškrábal nohy o trní a šutry. Nevíte někdo, kde jsem udělal chybu? Na mapě to vypadá úplně jednoduše. Nenarazil jsem ani na žádnej ukazatel k jeskyni. Zkoušel jsem to potom i z cesty mezi Dugi Dolacem a Uvalou Srhov Dolac, ale nějakej místní jednorukej traktorista mi říkal, že se tam dostanu jen z ty Uvaly Skozanje.
Že by ta jeskyně byla něco jako manželka inspektora Colomba?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Romans (17. 09. 2013 16:30).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 09. 2013 21:07
Rero a Waja díky za Vaše poznatky, začínáme si dělat itinerář pro příští rok každý tip se hodí, byli jsme na Hvaru teprve po druhé a neustále jsme překvapeni novými a novými věcmi. Letošní dovču jsme v Zavale okořenili člunem a setkáním s přáteli z tohoto fóra.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 09. 2013 23:25
Pár fotek... už aby bylo zase TEPLO.
galerie
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 09. 2013 23:43
forester, nádhera smiling smiley

já se právě "prohrabávám" svými nafocenými snímky z letošní dovolené na ostrově Hvar, ale ty vaše mě naprosto dostaly. thumbs up
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 09. 2013 12:49
Forester: první fotka je hasičské auto v Sučuraji na konci přístavu, parkoval jsem kousek od něj při letošní druhé cestě na ostrov. Ale je asi zapůjčené z jiné stanice, dle nápisu na dveřích.
Zátoka Lučiště je dle obrázků stejně hezká seshora, jako ze člunu, skvostné koupání. Jen ta požární cesta asi nic moc. Nahoře jsem viděl parkovat jen několik vozů a do kopce směrem na Hvar se plazil nějaký zoufalec se zásobovacím vozem. A hodně dlouho. Zdali někoho potkal, není známo, ale mnoho místa na vyhnutí asi neměli.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 09. 2013 13:52
Požární cestu jsem letos vyzkoušel. Naštěstí nikdo naproti nejel, tak jsme se nemusel vyhýbat. Ale i tak to byl docela zážitek. Ty vlny na fotkách z 30.7. - v té době jsme tam taky byli - a větší jsem v Chorvatsku zatím neviděl...
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 09. 2013 17:09
Forester velmi pěkné fotografie,

nafotili jsme i malé Tsunami :-)

galerie



Upraveno 4krát. Naposledy upravil fireman (23. 09. 2013 17:23).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 09. 2013 17:15
Martine, hlásí to chybný odkaz na foto !!!! A zdravím do VČ,smoking smiley

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 09. 2013 17:25
Ahoj Aleši,
omlouvám se, již jsem to opravil, též zdravíme na Moravu :-)
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 09. 2013 20:01
... Forester a Martine ... pěkné fotky ...
P.S. z čeho byla ta vlna ... výletní loď ?
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 09. 2013 21:50
Ahoj Bessy,
v tu dobu co přišla ta vlnka bylo moře jako rybníček, nevím snad to bylo od nějaké lodě, nic méně jsme po lodi pátrali dalekohledem, ale žádnou jsme neviděli - tak to asi bylo opravdu tsunami :-) :-)
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
24. 09. 2013 12:37
... Martine, zajímavé ... vidím, že se najíždělo ze šikma ... asi to jen zhouplo
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 09. 2013 09:11
Tak hlásím příjezd z Prasátkový zátoky. Počasí bylo takové, jaké Mirus předpověděl, jen první tři dny bylo dopoledne pod mrakem a jednu noc bouřka s deštěm až do dopoledne. Zbytek pobytu azuro. Zátoka zajímavá, bohovský klid.
Místo požáru na Hvaru mám nafocené z vody, jen co se prohrabu fotkama, vložím.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 09. 2013 20:43
Romans tak s použitím těchto stránek k jeskyni Kraljeva špilja stezka nevede. To bude jen nějaká kozí cestička.Osobně jsem tam nebyla ale zajímala jsem se o jeskyni nad Gromin Dolac ale na realizaci nedošlo.http://geoportal.dgu.hr/viewer/
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 09. 2013 12:55
Ta kozí cestička vede až nahoru k silnici. Podle tyto mapy to vypadá, že asi bude vpravo od pěšiny. Prolézal jsem všechny náznaky cestiček, co jsem viděl. Asi to je nějak dobře schované a moc se tam nechodí.

Zahajskej (popř. trosečník): nemůžu se dočkat fotek a dojmů z ty Prasátkový zátoky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Romans (27. 09. 2013 14:32).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 09. 2013 17:20
no já jsem byl poněkud fotograficky málo plodný eye rolling smiley. Něco mám a o víkendu to sem třeba šoupnu. Nicméně dojmy z "Prasečí zátoky" :
měla to být robinsonáda a nakonec to byl celkem luxus. Majitel dodělal ohřev teplé vody sluncem ( fungoval perfektně. Hned bych si to dal na barák ) a baterie dobíjené panelem daly světlo na večer. Počasí vyšlo super a voda byla taky super. Dojem z místa byl ...no jak na robinsonádě yawning smiley. Samota, klídek, pláž jen pro sebe. Jen nákup je trochu z ruky. No ale nemůže mít člověk všechno. Zahája měl člun, ale po pravdě nebylo mimo projížďky kam jezdit. Zátok je tam dost, ale v každé je barák a tudíž nemá cenu se jezdit válet jinám, kde je to stejný jak v prasátkové zátoce. Zátoka je vhodná pro opravdové vyznavače klidu a samoty. Příjezd autem není po asfaltce, ale není to tak hrozný. Jdu kouknout na ty fotky drinking smiley

co můžeš udělat hned,..... takže tady něco máš:
zátoka



takovejhle tam byl nával

fauna, aneb tohle tam "běhalo kolem"


pohledy ze střechy



a tenhle vysmátej strejda nám dělal kapitána ( a vzadu je vepříková zátoka yawning smiley )




Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (27. 09. 2013 17:52).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 09. 2013 18:21
takovejhle tam byl nával
........................................................
Ten jedinej vorvaň na pláži,tak to vypadá na Zaháju ?
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 09. 2013 18:51
Radku máš recht yawning smiley
Než se stačily sběhnout všechny baby z okolí, tak jsme jeli domů.
Jak měl chvíli volna, už trénoval hloubkový potápění thumbs up smiley

Teď abych se bál, co sem dá Zahája smoking smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 09. 2013 20:58
Trosečníku, ty podvečerní záběry ze střechy jsou super.
Ty vaše holky jsou jak ségry čoveče...Teda jestli sem to trefil správně.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 09. 2013 12:46
Tak malinko taky přidám.



I okolní zátoky byly hezké, jak z lodě


tak i z pevniny


Místní "autostrády"

A taky smutný pohled


nikoliv na Trosečníka, ale na místo posledního požáru na Hvaru.
Pokračování příště.....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (28. 09. 2013 13:21).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 09. 2013 13:03
... Michale, moc hezké místo ... těším se na další foto ...
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 09. 2013 19:48
Zahajskej, super fotečky thumbs up
Jižní strana ostrova je naše nejoblíbenější. smiling smiley Projeli jsme jižní pobřeží od Smokviny až na ostrov Ščedro člunem našeho pana domácího, v některých zátokách jsme se zastavili a prošli si je. [www.rajce.net]

Prosím, napiš názvy těch zátok na tvých obrázcích, ta první je tuším Veprinova, ale ty ostatní neznám.

Já vkládám obrázek z "civilizace": Vrboska - místní frizérský salón smiling smiley
Podle té "rostlinné zeleně" bych k tomuto kadeřníkovi nešla ani zadarmo. eye rolling smiley


avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 09. 2013 20:26
... Waja ... a pak že je Šćedro neobydlené ... ( v létě yawning smiley )
byli jsme na baště přesně tam, jako Vy ... obr. 153 a dál ...
smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 233
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.