Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 11. 2013 14:51
Opravdu pěkné. Bude na co vzpomínat.
Že bych jel na Hvar? Pro potěchu duše i těla? Uvidíme.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 12. 2013 10:59
Všem hodným lidem tady z fóra, pozdravuju Waju, která mi hodila "rukavici". Pěkné prožití adventu a svátků.video: [youtu.be]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 12. 2013 20:26
Koline ... hezké
P.S. ... pěkně podbarveno, zvláště od 13:37 Vilo Moja ...
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 12. 2013 08:25
Bessy, moje prvotina. Jsou tu nádherné příspěvky, Wajuš to sem zkusila, tak jsem se taky odhodlal. Udělal jsem si pěší výlet ze Stari Gradu přes vesničku Dol , pak do kopců směr nejvyšší vrchol přes přenádhernou přírodu a lesnatý kus ostrova. A nahoře jsem se stal na chvilinku pánem ostrova. Dolů zas směr Selca a návrat Stari Grad. Opravdu super zážitek a neobyčejně strávený den. Potkal jsem jenom jednoho cyklistu. Na vrcholu- další Čechy. Podle zápisků v knížce tam byli přede mnou ten den jenom samí našinci.
Ale vy zdejší zkušení jste stejně přesně poznali mou trasu.
Takže ještě jednou- krásné prožití svátků, relax, klidně si otevřte zásoby třebas "crna vína", zavoňte si levandulí a mrkněte na mé dílko. A já už se těším a startuju myšlenky na znovuprožití podobných zážitků v příštím roce.
Úplně závěrem zcela upřímně sděluji, že nebýt zdejších přispěvovatelů a jejich cenných rad, nikdy bych se na Hvar neodvážil a neměl bych takové zážitky. Dík!
Bessy- máš krásné klipy nejen z Chorvatska- ale i klávesové skladbičky. S mojí hudebně nadanou dcerkou si je často přehráváme. Dikec.

Tak se všichni mějte super !!!!!!!

Kolin.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 12. 2013 20:07
Ahojtesmiling smileyR.
Tak jsem si myslela, že když někdo bydlí s dětmi u moře v Croatia - a zvláště na Hvaru - jsou pak děti celoročně zdravé...ale tento článek ukazuje, že tomu tak není...
[prozeny.blesk.cz]


Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 12. 2013 12:48
Ahoj všem co milují Hvar a proto tam tak rádi jezdí. Už dlouho jsem tady na fóru ničím nepřispěl, jen tak občas sleduji, co se děje a co je nového. Nepřispíval jsem také proto, že se diskuse v posledním období začíná trochu moc točit kolem osobních vztahů a některé invektivy jsou rádoby vtipné, ale někdy hodně nevkusné. Přesto tady na fóru najdu většinou inspiraci. Teď mně to však nedalo a připojil jsem se, abych se svým vstupem do diskuse pokusil některé iniciativy trochu "umravnit". Možná to bude k ničemu, ale zkusit to musím. Možná by někdy měl zasáhnout i admin.
Vážení, s novým rokem by bylo dobré opět sem začít dávat opravdu jen ty věci, které mohou někomu něco nového dát a nééé se tady chytat za slovíčka a vylévat si svoje mindráky. Zdravím Jareda a všechny další dobráky Hvaráky. Přeji všem klidné svátky, veselého Silvestra a pohodu do dalšího roku. Fráňa, dříve Franta PM.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 12. 2013 17:04
Toto je fórum o ostrově Hvar, takže se prosím s tématy, které se netýkají Hvaru, přesuňte do fóra Ostatní, Předchozí příspěvky stejně vymažu. Opravdu není nezbytné zanášet všechna fóra.

Michal
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 12. 2013 11:43
... Sćedro není tak opuštěné, jak jsem si kdysi myslel ...




... a pakliže se tak jeví, tak sousední ostrov Hvar je pravým opakem ...
smileys with beer


avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 01. 2014 16:44
Ahoj Bessy,
nás Ščedro úplně uchvátilo, pořídili jsme prohlídku jen půl ostrova díky našemu člunu :-) Druhou půlku si necháváme na letošek :-) Tady je pár fotek ze Ščedra

P.S. všem fóristům vše nej do nového roku thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil fireman (01. 01. 2014 16:45).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 01. 2014 09:50
firemane, bylo by možné nějak upřesnit umístění zátoky Nová pošta?
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 01. 2014 13:51
Michale, je to poslední zátoka na severní straně Ščedra směrem na východ.. Pak již je konec ostrova.

Druga domovina Hvar - Zavala.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fous 57 (02. 01. 2014 19:45).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 01. 2014 19:02
...na jižní straně směrem západním se vracíš na severní stranu......Fousi, snad to najdugrinning smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 01. 2014 19:21
Asi bych to nevysvětlil lépe nežli Fous :-) ale zkusím to ještě jinak. Díváš-li se na Ščedro je to poslední zátoka na levé straně, na dně té zátoky je písek jak do přesýpacích hodin. Dobře se tam kotví se člunem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil fireman (02. 01. 2014 19:36).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 01. 2014 19:48
Martin má pravdu, mrknul jsem letmo na mapu vzhůru nohama, zátok je tam habakuk a pomýlil jsem sám sebe, a to bez konzumace. Čeká mě opáčo z navigace.....angry smiley

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 01. 2014 20:30
Aleši neboj, pochopil jsem hned, kde to je, jen jsem si musel trošku rýpnoutsmileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 01. 2014 20:38
Začínám blbnůt. Dnes celý podvečer gůglím o kajacích. Ježíšek u nás nechal jakůsi obálku s obrázkama, tak přemýšlám o kajaku, třeba přímo takovém.. Máte s tím někdo zkušenosti? Jen tak kolem břehu...

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 01. 2014 21:07
Kolem břehu Ti stačí plavací vestathumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 01. 2014 21:49
Moc daleko od pobřeží bych se s tím nepouštěl,jak se to asi chová ve větších vlnách.Hodně se objevují turisté na cestě kolem ostrova v mořském kajaku,ale to je jiný level.

Zahaja: OK, samo jsem to kómal.smoking smiley

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 01. 2014 22:48
Já mám zkušenosti s tímhle máme je už čtyři roky a úplná paráda. Dosah z místa vyplutí je tak 8km(podle fyzičky). Pokud ale začne foukat vítr ze špatné strany tak je to průser thumbs down. Ale stane se ti to max jednou pak už budeš dávat sakra pozor jaké je počasí a odkud vítr fouká. Na otevřené moře to ale určitě není.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 01. 2014 14:23
jo, stane se to maximálně jednou a pak už si vždycky dopředu zjistíš, jak jezděj trajekty z Itálie thumbs up smiley.
Viděl jsem na tom jezdit i baby a to na poměrně dlouhý vzdálenosti, ale vždy jen při pobřeží. Celkem to uhání.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 01. 2014 15:44
Tak jsme dnes rezervovali termín naší dovolené a opět se vrátíme na Hvar do Zavaly. Stále tam máme co objevovat :-) (kupříkladu nám chybí prozkoumat půl Ščedra). Ve skrytu duše doufáme, že někoho z fóristů tam opět uvidíme, loňské setkání s Fousem, Bomiňem a Bessym a jejich rodinami pro nás bylo špičkovým okořeněním naší dovolené. Takže dáli pánbůh, budeme v Zavale opět operovat od 31.7.2014.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 01. 2014 19:06
Jak jsme to tak probrali, tak se neuvidíme, končíme 27.7.. S kým budeme podnikat plavby do ID a zátok??? Bomiňo jede také dříve, Ajax a Zahája o měsíc dříve. Jejda ,jejda a na kolo se mi nechce, jsem více rovinný typ / prosím nezaměňovat s vinným typem, i když také trošku hodně jsem.../drinking smiley

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 01. 2014 20:58
... tož, dá li Pán Bůh a vyjde to ... tak se uvidíme jak Fousky tak s Firemanovými ...
pokud budete chtít, rádi se s Vámi potkáme ... a nejen s Vámi ...
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 01. 2014 21:00
Nojo, už 13.6. budu dejchat Hvarskej vzduch. Jen mi to teď připadá hrozně zadlouho. Alespoň si budu moct troufnout na Ščedro, když mi za gumákem řehtá 15 kobylek. S 5HP jsem na to odvahu nenašel. Snad se v ID ještě kromě Karla někdo objeví.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 01. 2014 21:37
Tak na nás počkej, řekni, že by jsi to nedal? To už by byly 3 gumáky..... a tři tvoří společnost, jak říká pradávné římské přísloví Tres faciunt collegium

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 01. 2014 22:39
... v Collegiu Musicu ... může být i více účastníků ... yawning smiley
... Michale já jel na Šćedro s 5 HP a navíc s půjčenými ... o tom, že jsem neměl zkoušky, to tu neřeším ...
spíš jsem se na druhý den bál o dva starší páry Maďarů, kteří si od místního Ďurky půjčili to samé, ale po opuštění přístavu se točili v kruzích stále dokola, než přišli na to, že je možné jet i rovně ...
... pravda, vlny, které jsme chytli cestou zpět na Hvar my, taky no comment ... ale ten laminát si s tím naštěstí poradil ...
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 01. 2014 09:31
Collegium musicum byli také tři: Marian Varga / klávesy/, Dušan Hájek /bicí/ a Fedor Frešo / bass/, Ale zdali hráli na Hvaru - to nevím. Abych držel vlákno.............

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 01. 2014 09:47
Jak to na Hvaru vypadá, pokud tam člověk přijede na blind na přelomu července/srpna? Dívám se hl. na jižní stranu ostrova, ideálně nějaké odlehlejší místo na východ od Gdinj... Je šance sehnat tam nějaké ubytování přímo na místě? Nebo máme raději zamluvit dopředu?
Chystáme se i s pejskem (labrador), tak bychom byli radši za nějaké odlehlejší místo, aby nikomu nevadil. Obchod a restaurace mohou být v dojezdové vzdálenosti).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil zmrzlina (09. 01. 2014 09:48).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 01. 2014 20:24
Zamluvit,zamluvit pokud už není pozdě!
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 01. 2014 21:48
To bývají žádané a mnohdy problémové lokality z pohledu last minut rezervace. Vždy se dá něco splašit přímo na místě, ale trochu běhání a dotazování. Jednou jsme to tak řešili na Rabu a ztratili skoro půlden. A to nás mínili ubytovat přímo v přístavu v Rabu. Nakonec jsme našli kouzelné místo v Suha Punta u velice milých starých manželů. No, málem nás adoptovali, každé ráno u dveří kbelík zeleniny z vlastní sklizně a jiné drobnosti, které učinily pobyt nezapomenutelným a mnoho jsme si to považovali. Není to standard.
Takže asi varianta, co navrhuje Tom, zejména potom u destinace u vody a odlehlé místo. Asi tak.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 216
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.