Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 10. 2013 21:10
byl tam maník, co tam prý jezdí už asi 8 let a ten nás přesvědčil, že se to pije normálně. No žádná křišťálová studánka to nebyla, ale šlo to. Jen manželka říkala, že si ji bude muset vzít do flašky domů..... prý se jí chodilo lépe na WC thumbs up smiley. Ani jsme to nepřevařovali.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 10. 2013 21:14
V Prasátkové a okolních zátokách taky jezdila a doplňovala vodu cisterna. Sice nevím, jak se promotala těma serpentinama, ale jezdila tam docela často. Myslím že tu dešťovou vypijou turisti v první půlce prázdnin, my v srpnu jsme ji měli řízlou a vy v září jste už mohli mít tu z cisterny. Ale to určitě záleží na velikosti zásobníku toho kterého barákusmiling smiley
Taky jsme ji pili normálně a v pohodě.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Romans (07. 10. 2013 21:16).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 10. 2013 21:16
Jezdíme do zátoky Mali Rapak(sousedí s Prasátkovou zátokou) a tam jsou taky tyto nádrže na deštovou vodu a vůůůbec nepřevařujeme....správná prdel vyhodí i hrábě..a jak píše Trosečník,rok stará deštová voda
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 10. 2013 21:21
V naší jižní zátoce pod Bogomoljem má náš domácí také zásobníky dešťové vody. Za šest let, co tam jezdíme jsem nepochopila, co znamená v těchto krajinách "dešťová" voda, když ostrov Hvar má nejmenší dešťové srážky za celý rok. confused smiley
Sice si vozíme a kupujeme na pití vodu balenou, ale vaříme z té místní. Nikdy nám nebylo špatně, na čištění zubů si jejich vodu také nepřevařujeme. Je pravda, že s vyprazdňováním jsme tam neměli nikdy problém, ale možná v tom hraje velkou roli konzumace piva Karlovačka. tongue sticking out smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 10. 2013 21:43
Nevím, do kterého vlákna tento odkaz vložit, ale je to z ostrova Hvar. Naskytla se nám možnost navštívit místní starou lisovnu olivového oleje, tak vkládám odkaz na dokumentaci naší exkurze. Já osobně jsem technický neznalec, nic moc mi ta prohlídka lisu nedala, já hodnotím až ten výsledný produkt, a je mi jedno, jak byl vyroben smiling smiley. Možná to někoho z vás bude zajímat.

lisovna olivového oleje
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 10. 2013 11:15
super obrázky. Jen to video mi připomnělo scénku z filmu " Na samotě u lesa " kdy Smoljak vypráví ve mlejně pověst o místním vodníkovi..... to nám pantáto budete muset někdy vyprávět znova thumbs up smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 10. 2013 14:14
Na cestách v okolí prasátkové zátoky jsou takovéto kanály

Myslel jsem, že se civilizace s vodou již přibližuje. Ale omyl, na deklu byl tento nápis

Takže v zátokách nemají vodu, nemají zde elektřinu, ale telefon, ten musí být.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 10. 2013 15:56
... no Michale, inspirovals mě ...
tak odhálím taky jeden telefonní kabel ... není to sice na Hvaru, zas což se omlouvám ... není ani v Rusku, či na Kubě ...
ale na Jadranu je ... a v pěkně staré zástavbě, že pro tu krytku vysekali i díru v kameni aby ... tadydlevá zachovali požadavky historiků ...
[www.rajce.net] [www.rajce.net]
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 10. 2013 16:56
trosečník napsal(a): Jen
> manželka říkala, že si ji bude muset vzít do
> flašky domů..... prý se jí chodilo lépe na WC thumbs up smiley.

Vezmi vzorek do Radějova, Ajax pořádá soutěže a běh tam ještě není thumbs up smiley


>

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 10. 2013 21:03
kdo se chce projít po Stari Gradu:

[www.rajce.net]

a výhledy z kostela ve Vrbosce:

[www.rajce.net]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil waja (10. 10. 2013 22:53).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 10. 2013 15:10
... Waja ... moc hezké thumbs up
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 10. 2013 23:04
Díky za pochvalu, dnes jsem přidala další album - toulky po ostrově Hvar:
[www.rajce.net]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 10. 2013 09:55
... Waja ... omlouvám se, pokud vadí, že porovnám neporovnatelné ...
... i když mám rád kulinářské dobroty ... prohlídnout si takovou galerii fotek je pro mě lepší, než si dát někde v Grandu
pořádný biftek ... ty fotky jsou fakt balzám ...
a s dovolením si jednu půjčím ... [www.rajce.net]
15,5 % alk. ... to je teda bomba, kam se hrabou Pinoty z JAR ...
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 10. 2013 14:03
Bessy, díky, jsem ráda, že si s těmi alby "nehraju" zbytečně. Dá to dost práce, ale mně to baví. Fotky ti klidně půjčím, jsem sice autorem, ale autorská práva si na ně nevyhrazuji. Ostatně jsou to jen krajinky, které si může nafotit každý. Ostatní si přísně střežím hlídacím psem. tongue sticking out smiley

hlídací pes

Včera jsem zpracovala další album z naší letošní dovolené, kdy jsme projeli starou cestu přes Brusje do Stari Gradu.
Tip na výlet jsem čerpala z tohoto fóra a na této stránce:

tady

Takže tady je náš další výlet v době letošní dovolené na ostrově:

[www.rajce.net]

A neboj, kulinářské album z naší dovolené je ve fázi výroby, to si nemohu odpustit yawning smiley.
Jen jsem jeho zpracování odsunula až za přírodu, na dlouhé podzimní večery.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil waja (12. 10. 2013 15:59).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 10. 2013 19:42
Wajo, hezké. Neprojet si tuto cestu, jako kdybych na Hvaru nebyl. Již jsem ji absolvoval třikrát a vždy na ní objevím něco nového.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 10. 2013 19:52
Zahajskej, dík za poklonu, nemáš nějaké fotky z tvojí cesty? Ráda bych si cestu projela tvýma očima. Každý to vidí trochu jinak, i když je cesta stejná.

Teď jsem dotvořila další fotoalbum z pobytu v prvním týdnu naší dovolené na ostrově v zátoce Zastupac. Děkuji tímto Rero za tip a za informace o této zátoce. smiling smiley

[www.rajce.net]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 10. 2013 21:15
Waja, tolik palců, kolik bych chtěl přidělit, ani nemám, samozřejmě směrem thumbs up.
Zase to na mě dýchlo a jako bych tam byl, ještě ten mořský větřík a a vůně ostrova..... dokonalá iluze.
A kdy jsi ve vodě, když pořád fotíš? Měla by jsi ke každé dovči z tohoto důvodu obdržet bonus v podobě týdnu pobytu grátis, ale Ty by jsi to stejně profotila...........grinning smiley

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 10. 2013 21:42
... Waja ... píšu jedna za to, co hlídá ten bernardýn ... Černá Hora ...
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 10. 2013 21:59
Fousi, asi by ses divil, ale jsem mořský živočich, většinu času o dovolené se válím a jodisuji v moři (trávím v něm doslova hodiny), na rozdíl od sladkých vod, do kterých nesmočím ani palec u nohy. yawning smiley Máme to štěstí (nebo možnost) trávit u Jadranu každý rok tři týdny odpočinku v sezoně, kdy je moříčko dostatečně vyhřáté, takže mám na vše času dostatek. Za dobu našeho pobytu u moře není den, kdy bych si alespoň nezaplavala ve slané louži. Co se týká focení, tak jsem naprostý amatér s malou krabičkou v ruce, používám "inteligentní automatiku". Snímky zpracovávám a upravuji až doma na PC. Přestože vidím spoustu nedostatků na mých fotkách, tak mě to prostě baví. A mám opravdu radost, když moje alba potěší oko někoho jiného.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 10. 2013 22:09
Ahojtesmiling smileyR.
Wajo, super...To koukám, ještě méně lidí, než když jsem tam byla já... No, asi jsme to tam v této zátoce - a vedle v Jagodne - zaplnili my...smiling smiley
To focení je i dobré na kondici. Normálně by tam člověk třeba ani "nelezl" - ale pro fotosmiling smileysmiling smileysmiling smiley
Teď nevím, kam příští rok...už mám v plánu konečně ten Brač - už je zajištěn/bezva místo/...ale možná druhá půlka dovči - že by Hvar? Zatím to doma nahlas nevyslovuji, protože 2x trajekt tam a zpátky - mi jen tak neprojde...ale uvidíme, uvidíme...smiling smiley Ale to bych chtěla více mezi lidi - už ta moje rodinka pořád ten klídek nechce, zvažuji apartmán přímo u moře - u Jelsy - jen tak se ráno projít městečkem, večer se projít městečkem - bez použití auta - a zároveň příjemné plážičky...pořád na něj koukám, tak je to vážné...smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 10. 2013 14:03
Ahoj Wajo,
úžasné fotečky, hltám očima každý detail.....pomáhá mi to překonávat moje nedobrovolné víkendové lenošení, neboť viry byly silnější než já.
Ale hned je mi lépe!yawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 10. 2013 14:07
Ahoj Levandulko, právě teď jsem dokončila další díl naší dovolené, tak se můžeš podívat tady:

pobyt v jižní zátoce na ostrově

Jsem ráda, že se ti moje alba líbí a přeju ti brzké uzdravení v tomto zamračeném podzimním čase.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 10. 2013 20:11
Pro přátele ostrova Hvar a hlavně pro gurmány a ty, co se rádi dobře nají, jsem zpracovala další album z našeho pobytu na ostrově. Už jsem vyčerpala téměř celý archiv snímků z naší letošní dovolené, ještě zpracuji procházku po Sučuraji (cestou domů, kdy jsme čekali několik hodin na trajekt s nastartovaným motorem auta - to je ale celý příběh "chcíplé" baterie našeho auta). Letos jsem cestu domů nedokumentovala, mimo storry se sháněním nové baterie jsme cestu zvládli klasicky bez problémů a podrobnou fotodokumentaci jsem už udělala vloni.

Takže pro milovníky dobrého jídla:
[www.rajce.net]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 10. 2013 20:55
... Waja ... Waja ... Maďar by řekl ... joj visa vándor ...
sice vůbec nevím co to je ...pokud to něco je ... ale když jsme před mnoha a mnoha lety a za mnoha a mnoha horami hrávali Omegu, tak se to tam zpívá ... ( teda něco podobného ) ...
pro mě to znamenalo v překladu ... ohromení, údiv ... ať už je to cokoliv ...
stejně tak Tvé fotky pro mně znamenají minimálně stejné ... kulinářské ohromení ... mňam ...
a jestli mi to nějaký Maďar přeloží jinak ... tak jsem to nemyslel špatně ...
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 10. 2013 21:14
Něco pro Waju, ale i pro ostatní, ze staré cesty do Hvaru

Právě přijíždí trajekt....

...kam jinam než sem

Kvetoucí levandule

V dáli je vidět vinoucí se stará silnice, v popředí chybějící krajnice

Napoleonská cesta


Vysvětlivka k předešlé stavbě

Trim a v popředí díra do jímky na dešťovou vodu

Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 10. 2013 21:19
A ještě jednou

A popis

avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 10. 2013 19:58
... Stari Grad ... ostrovní přebor v petanque ...
smileys with beer
[www.rajce.net]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (15. 10. 2013 13:14).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 10. 2013 21:04
Waja fotoprocházka Hvarem je moc příjemná

Ještě k úhoři na grilu. Ten se připravuje "na brudet ".To je pak dobrota.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 10. 2013 22:44
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Stari Grad ... ostrovní přebor v
> pentaque ..

Jo,jo a hřiště hned vedle parkingu naproti autobusáku, jak jsem těm domácí záviděl. A strašně málo u toho pijí, tomu nerozumím. Ani vodu !!!

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 10. 2013 17:14
Ahojtesmiling smileyR.
I takhle se dá hledat lokalita na dovču na pobřeží celého Hvaru /obkrouží to automaticky a pomaličku celý ostrov Hvar/ ...smiling smiley
[www.novena.hr]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 94
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.