Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 06. 2023 06:36
Děkuji moc všem, o tunelu tady čtu už spoustu let, takže ten určitě projedeme, pokud to bude možné a teda pokud dobře najdu cestu smiling smiley A zkusím teda vymyslet nějaký menší okruh, abychom pochytili aspoň něco. Přiznám se, že Hvar je můj sen již několik let, takže tohle bude průzkum a pak doufám právě v delší pobyt.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 01. 2024 09:11
Něco pro ty, co jedou na Hvar z Drveniku ,jelikož je to při cestě pak ostrovem. Jinak pro všechny.
Loni jak jsme se vraceli domů, tak jsem si všimla cedule, ale nějak nebyl čas ,jelikož jsme chtěli stihnout trajekt. Nyní jsem si na to vzpomněla a hledala na netu. Tak Gdinj a: https://fjorifora.com/
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
24. 01. 2024 22:59
Zdravím členky a členov fóra!

Po niekoľkých rokoch jeho pasívneho prehliadania som sa minulý rok konečne odhodlal na registráciu naň a po patáliách s pôvodnou e-mailovou adresou sa mi to tento rok konečne s inou adresou úspešne podarilo smileys with beer

Hľadal som, či tu nie je téma na predstavenie sa, nenašiel som, tak možno dve úvodné vety. Chorvátsko je moja srdcovka už od predškolského veku, keď som sem chodieval s rodičmi ešte počas Domovinskog rata a na veľkej pláži v Baške na ostrove Krk sme boli sami, pri cestách boli všade výstražné tabule na opatrnosť pred mínami a pomaranče z neretvianskej oblasti boli sladšie ako dnes spinning smiley sticking its tongue out Dnes už cestujeme vo dvojici s našimi dvoma psami.

Teraz ale k téme! Po piatich rokoch sa tento rok vraciame na južnú stranu Hvaru do Zavaly a zaujímal by ma názor starých harcovníkov znalých tejto oblasti na túto situáciu: Keď sa zo Zavaly potrebujem dostať čo najrýchlejšie do mesta Hvar, je výhodnejšie ísť a) klasickou cestou cez Tunel Pitve, popri obcí Jelsa, Stari Grad alebo b) južnou stranou cez obce Ivan Dolac, Jagodna, Sveta Nedelija a napojiť sa na cestu č. 116 pred obcou Zaraće? Je mi jasné, že za Svetou Nedelijou až po križovatku s cestou č. 116 ide o prašnú kamenistú (občasne betónovú cestu). Ide mi o hraničnú, krízovú situáciu, napr. urgentná návšteva veterinára. Samozrejme za splnenia limitov auta a cesty (žiadne Ralley de Hvar).

Ďakujem vopred za každý vecný názor a možno aj osobnú skúsenosť smiling smiley

MiRo
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 01. 2024 12:35
Vítej mezi námi fóráky, MiRo a ať tu najdeš vše, co hledáš. thumbs up Lidí postižených nemocí "hvarkou" je tu celá náruč a určitě Ti rádi poradí, vysvětlí a na Hvaru vás někteří i srdečně přivítají. smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 01. 2024 17:56
MiRo...vítej.
No, k tvému dotazu. Požární cesta, tj.tvoje jižní varianta, je cesta kochací, určitě bych to nejel jako nouzovku, v noci tuplem ne. Tunelem Pitve a od Jelsy do města Hvar už je to pohodová, rychlá cesta. Ale hlavně nemusíš ani tak daleko, veterina je ve Starim Gradu, Ulica 12b.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 01. 2024 06:38
No perfektné! Ďakujem za odpoveď a aj za radu. Myslel som si, že na ostrove je len jedna ambulancia - v meste Hvar. Tým pádom táto dilema odpadá.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 01. 2024 09:23
Ahojte,chystáte sa niekto v prvý týždeň v septembri /září na Hvar ?smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 01. 2024 18:44
MiRo, Zahajskej

Ahojte.
Tú ulicu 12b, mi ani taťka Google ani Mapy.cz nezobrazuje v Stari Grade.
Ponúka sa len VETERINARSKA AMBULANTA LOTA, Put Rudine 3, Stari Grad. Celkom na kraji mesta, ale má vysoké kladné hodnotenie...
[www.google.com]
[sk.mapy.cz]
No snáď to ale nebudeš potrebovať.
Zvieratká sú múdrejšie ako niektorí ľudia. yawning smileyyawning smiley

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 01. 2024 18:56
Strýček google mě nabídnul tohle
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 01. 2024 19:09
To som videl aj ja, ale skús to dať do vyhľadávača do máp. smiling smiley
Myslím tú adresu,,,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vlado tt (27. 01. 2024 19:10).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 01. 2024 07:06
Pravda. Ja som mal problém nájsť veterinu na adrese Ulica 12b, ale keď som googlil konkrétne veterinu v Starom Grade, tak mi našlo tú spomínanú na Put Rudine 3, takže tú som si hneď uložil medzi uložené miesta v Google Maps.

Múdrejšia je možno labradorka, ale dalmatínka je dosť pochabá, takže sa radšej takto pripravujem grinning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 01. 2024 09:45
Stari Grad není zas tak veliký, abych to nenašel. Prostě použít hu...ústa. Potřeboval jsem tam kdysi lékárnu, poptal, ukázali mi ji. Kdo by chtěl, je z druhé strany zátoky, trochu zašitá.
Zajímalo by mne, jen ze zvědavosti, zda se na Hvaru něco nezlepšilo, pokud se stane průšvih pánům tvorstva. V Jelse bylo cosi jako záchranka. Ale vím, že se se vším vážnějším muselo do Splitu. A když nebylo počasí, loď nemohla, vrtulník nemohl.....
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 01. 2024 12:10
Stari Grad není zas tak veliký, abych to nenašel. Prostě použít hu...ústa. Potřeboval jsem tam kdysi lékárnu, poptal, ukázali mi ji. Kdo by chtěl, je z druhé strany zátoky, trochu zašitá.

Nemyslíš ty náhodou túto lekáreň? [www.google.com]
Ale to není veterina. Daj sem nejaký orientačný bod.
smileys with beer

Ulica 12b v Stari Grad asi ani neexistuje eye rolling smileyeye rolling smiley https://www.hvarinfo.com/it/stari-grad/mappa-di-stari-grad.htm
[www.topohvar.at]

smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vlado tt (28. 01. 2024 12:27).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 01. 2024 16:11
Ano, tuto lékárnu mám na mysli.
Veterinu jsem nepotřeboval a ani potřebovat nebudu. I když, služby mají lepší, jak klasický lékař, alespoň u nássmiling smiley
Já bych psa nikdy netahal v autě 1200km tam, totéž zpět. A pak s ním v místě ještě nemé kam jít.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 01. 2024 17:30
Zahajskej

...a sme domagrinning smiley Ale MiRo tu od začiatku píše o veterine nie lekárni.

... no a niekto má aj psov ako členov rodiny, tak ich snáď nestrčí niekam do psačieho hotelaangry smileyangry smiley
Neboj sa, veľmi dobre má tú cestu so psami premyslenú, dôkazom je aj tá starosť vopred, kde hľadať v prípade núdze veterinára.
MiRo, za mňa palec horethumbs up a štamperlu k tomu drinking smiley

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 01. 2024 18:18
Že potřebuje veterinu...číst umím. Lékárnu jsem uváděl jako příklad, potřeboval jsem, v SG jsem potptal, bylo mi ukázáno. Nic víc. Pokud v tom hledáš něco dalšího,,,,
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 01. 2024 21:57
Vlado, vďaka. Ja ani nemám čo dodať. Tak iba potvrdím: Presne tak, pes je člen rodiny, psačí hotel nikdy, cestu mám premyslenú a keď minulý rok zvládli Korčulu a Dubrovnik, tak tento rok Hvar nebude problém smiling smiley Labradorka na Hvare už pred piatimi rokmi bola a všetko ok. A veruže na ubykácii zavretá nebola…

A tiež si som to pochopil tak, že Zahajskej uviedol lekáreň ako príklad toho, že keď potreboval kúpiť lieky, tak otvoril hubu a na lekáreň sa spýtal smiling smiley Tak by som to asi spravil aj ja (i keď som už z generácie, že primárne by som asi vytiahol mobil a zapol appku Google Maps).

Ale tu je presne ten rozdiel, že čo sa veteriny týka, tak potrebujem byť pripravený vopred. Psa mi uhryzne Poskok a ja budem strácať čas vypytovaním sa, kde je veterinár. Takto som pripravený. I keď v tejto mnou ilustrovanej situácii neviem či by mi veterinár pomohol grinning smileysad smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 01. 2024 23:43
Sorry, odpovedám neskoro...

Bohužiaľ, nehľadám nič ďalšieho... nie som konfliktný typ človeka. Len som poukázal na nesprávnu adresu na veterinu v odpovedi MiRovi ...nemusíš ani tak daleko, veterina je ve Starim Gradu, Ulica 12b. a v odkaze tohle [www.hvar.photos] : Veterina Stari Grad Adresa: Ulica 12b, Stari Grad Tel.: + 385 21 765 388.

Tú lekáreň v SG poznám osobne, kupoval som tam pre ženu leukoplasty a penicilínový prášok na krvavé otlaky po prehliadke Hvaru(mesta) grinning smiley. Ostrov sme prebádali za desať dní pobytu skoro celý. Bývali sme v zátoke Smokvina v tom samostatnom domčeku. Paráda, ale totálny nedostatok vody (vtedy len IBC plastový 1200l kontajner a ešte aj uškrtený prietok v zamknutej skrinke, sprcha veľmi obmedzenáangry smiley + denne šesť litrová pitná voda).

No a nemôžem za to, že milujem všetky rasy psov a všetci psy milujú mňa - okrem akejkoľvek čivavy thumbs up smiley a netuším prečosad smiley
Naši mladí majú nádhernú a veľmi múdru border colliu, ktorá aj keď sedíme na terase spolu celá family, tlačí sa vždy len ku mnesmiling smiley

Len toľko... ak som tým niekoho urazil, tak pardondrinking smiley

Pozn: V Zavale priamo na plaža Zavala podľa google recenzií nie je/není kúpanie so psami zakázané yawning smiley .

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 01. 2024 06:44
Ja len na upresnenie, vychádzajúc z mojich skúseností 5 rokov dozadu (možno už neaktuálne informácia), tak zavalská pláž (pláž priamo v Zavale), je rozdelená na dve časti. Jedna, na východ od Zaca Baru, ktorá je z východnej časti ohraničená mólom, je psom prístupná. Druhá, na západ od Zaca Baru, je psom neprístupná.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 02. 2024 00:07
JJ, je to tak. Ta pláž je spíše přímo pod Zaca barem, tam tedy ne. Ale stačí popojít kousek směrem západním směrem a tem se nachází spousty menších pláží vhodných pro pejsky. Kousek je i takový háječek, kam mohou i havy pod stín. Když tak písni, mám to tam vcelku ošéfované. A lékárna je i v Jelse.

V Zavale priamo na plaža Zavala podľa google recenzií nie je/není kúpanie so psami zakázané. Píše vladoTT, ale je to hlavně pro děti a drobotinu .Tudíž tam bych asi nechodil s pejsky. Určitá čistota na místě. Náš si vždy bere exkrementní sáčky a je to. Košů dost.
P.S. letos po 16 té......teprve v Zavale.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 04. 2024 14:36
Přátelé i na Zavalu dopadl můj pohled ohledně možnosti FKK a hledám apartmán s balkonem na moře. Nemáte pro mne prosím tipa? smiling smiley Ten booking je sice skvělý, ale zase tak skvělý není, všichni tam nejsou. Díky moc.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
24. 04. 2024 13:16
Letmý pohled na Jelsu. Vpravo vedle červeného nápisu Jelsa upevněno 7 mobilních mol kolmo, asi náhrada na kotvení. Naproti vlevo od kapitanátu u molu řádí mobilní bagr a zvesela vrší hromady kameniva. Co tam předvádí, netuším. Jakoby se něco rozšiřovalo, nebo hloubilo. No, čistota vody nic moc.
Jinak pohledy na ID a Zavalu - nic moc počasí. Zataženo, větrno.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 226
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.