Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 07. 2013 20:18
Jo a sotolinka,kterou jsem jel loni autem uz je oznackovana zakazem vjezdu (na strane od tunelu), takze letos jen na kole
[www.nahraj-obrazek.cz]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 07. 2013 20:53
Vrgada natom kole jsi jel jakou trasu?

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 07. 2013 20:55
To je před zátokou Lučica za Sv.Nideljou, ne?

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 07. 2013 21:23
Do Chorvatska bereme vzdy kola. Letos po druhe na Hvaru a asi uz nafurt. Jako inspirace je dobra mapka z infocentra (z Jelsy) jsou tam nakresleny okruhy i s prevysenim. Tohle konkretne bylo zaparkovano auto pod tunelem tesne pred vjezdem do Zavaly. Pak po asfaltce pres I.D. do Svate Nedelji, pak ta sotolina k druhemu tunelu. Sesup dolu k Dubovici (vychvalovaly to nejake chorvatske noviny-nestoji to za to) a nechtelo se mi skrabat nahoru k silnici, takze jsem premluvil pani, ze kousek dame pesacu, ze je to skoro singltrek, nemuvila se mnou az do vecera. Nakonec jsme se vyskrabali zpet na sotolinu a pak uz je to s kopce temer az do Zavaly nastesti. Chtel jsem ji pozvat v Zavale na jidlo a udobrit si ji, ale nedopadlo to, varili az vecer.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 07. 2013 21:32

Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 07. 2013 21:42
a neco tezsiho pro znalce
...


avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 07. 2013 22:12
Rero, ty tvoje fotečky jsou nádherné. Moje hvarka propukla v plné síle a jsem v současné době v horečných přípravách do hvarských lázní, takže nemám čas identifikovat, která místa jsou na tvých fotkách. Prosím, které zátoky to jsou a odkud jsi je fotila? Moje nemoc Hvaritis acuta (jak ji nazval Fous) lze prý zmírnit jen pobytem v místě, kde se vyskytuje nakažlivý virus, takže se jedu na tři týdny léčit. Příznaky té nemoci se dají utlumit jen dočasně, po návratu do běžného života se u většiny pacientů navrací zpět. A bohužel tu léčbu si musí klienti hradit sami, pojišťovna na ni nic nepřispívá. smiling smileysmiling smileysmiling smiley:
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 07. 2013 22:26
Předposlední foto je foceno směrem na východ z oblasti za Sv.Nideljou, která je vidět na špičce. Jsou to krásné vysoké útesy, nedostupné,ale ráj na potápění. Byli jsme tam letos člunem a super výlet a koupčo v uvale Lučica.
Poslední foto nejsem schopen identifikovat, snad někdo znalejší!eye rolling smiley

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 07. 2013 23:37
Ahojte.smiling smileyR.
Wajo...a ostatní - šťastnou cestu, a krásný pobyt.

Oba obrázky jsou z rozhledny Panorama nad městem Hvar...jede se z města směrem k zátoce Vir a Pribinje - kde byl Bomiňo.
1. obrázek - pohled na Pakleni ostrůvky, zátoka u hotelu Siréna - nevím, zda v současné době funguje, v pozadí Vis.
2. obrázek - pohled na zátoku Vir - v pozadí Šolta a Brač
Jen je to foceno v době vycházejícího slunce za zády, tak byla velmi dobrá viditelnost.


Taky na Hvaru - z lodičky...

Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2013 07:46
Ta jeskyne je pristupna z Pokriveniku (skalnata zatoka uprostred Hvaru na severnim pobrezi), jak je ta mala konoba, tak za ni je pesina, podarilo se mi tam klopytnout a zahucet do trniteho housti. Je to tohle misto, ale na opacne strane



No a samozrejme ma smysl vyskrabat se i na nejvyssi kopec ostrova



Bohuzel letos uz jsem tam byl:-(
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2013 07:52
A doporucuji nespechat ani cestou domu


Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2013 09:11
Když už se tu mluví o Zavale....



...a taky o šotolinových cestách.....


.... a že je ten ostrov ale dlouhý?

imu
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2013 09:49
Ahoj všem

Dotaz pro ty co už byli v ID. Jak to vypadá na v ID na poslední pláži před FKK (při pohledu od ID k moři cestou doleva)? Minulý rok tam byli rozestavěné základy nějaké občerstvovny. Už je v provozu?

Budeme v ID od 15.8. do 29.8.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2013 09:55
Naštěstí není a podle informací z místních zdrojů hned tak nebude - takže zatím klídek a pohoda smiling smiley
imu
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2013 09:59
Díky. Výborně. Alespoň jedno snadno dostupné klidnější místo zatím zachováno.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2013 10:06
Pokud jsem si všiml,když jsme šli okolo, tak spousta ručníků, nějaká lehátka a čluny na kraji. Zřejmě si to tam okupuje stálá společnost a dalšího místa mnoho nebylo, občerstvovna nic.

Jinak Zahajskej, ten bar v Zavale prošel mírnou rekonstrukcí, přibyly stolečky, zídka směrem k moři, na nových platech 2 houpačky, večerní osvětlení a tím i více hostů, takže je to OK.
První fotka je pláž hned vedle, jak my říkáme - městská. Bývá zde slušně narváno, hlavně domácí a spousta drobotiny. Tudíž o klidu to není a tím pádem nic pro nás.
Zde hodíme koupčo, když jdeme ráno z pekárny so sviježim kruhom.

Druga domovina Hvar - Zavala.
imu
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2013 10:16
Píšu klidnější pláž. Že tam budu v sezoně sám nečekám a taky máme syna 5 let. Bylo to minulý rok strategické místo na šnorchlovací výpravy se švagrem. Ženy a děti jsme nechali na pláži a vyrazili půl hodiny pěšky (směrem přes FKK) vlezli do vody a šnorchlovali třeba až k elektrárně. Pozdravili jsme pravidelně chobotnici u jejího obydlí. Sem tam nějaká muréna, platýs......

Letos sami bez švagra, švagrové a synovce.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2013 11:37
Fousi, oni ty fotky už mají nějaký pátek, jsou z roku 2010.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2013 12:24
To neva, hlavní je ten výhled z terasy zpod slunečníku směrem na Pelješac a Korčulu.
Fenomenální je pohled na Zavalu seshora od tunelu, to je asi z té boční cesty přes hřeben?
Krásně vykreslené zátoky na Ščedru,kde kotví jachty na noc. Letos jsme tam zajeli na člunu a vše prošmejdili, i z druhé strany od jihu. Tam klid, ale zátoky ne tak pěkné.
Tady byly v mělké vodě mezi travinami i ony známé dlouhé mušle /chráněné/. Máme foto, nádherně se daly pořídit obrázky, jak jsou pootevřené a čekají na kořist.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2013 13:08
Byl jsem v Humaci, kde jsem objevil ceduli spilja a šipka. Tak jsem po ní jel. Občas cedule byla, pak už né. Takže jeskyni jsem neviděl. Alespoň jsem si od Humace projel hřeben ostrova až na Zavalu. Nádherné výhledy na všechny strany. Pak byla hororová cesta dolů, velké kameny na cestě, které jsem musel občas odhazovat, abych vůbec projel a rýhy zřejmě od lijáku. No stejně jsem si párkrát škrtnul. Cesta vyústí pod tunelem Pitrve.
avatar
mdr
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2013 15:05
Kde v ID je FKK? Dík

imu napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj všem
>
> Dotaz pro ty co už byli v ID. Jak to vypadá na v
> ID na poslední pláži před FKK (při pohledu od ID k
> moři cestou doleva)? Minulý rok tam byli
> rozestavěné základy nějaké občerstvovny. Už je v
> provozu?
>
> Budeme v ID od 15.8. do 29.8.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2013 15:44
Až úplně vlevo při pohledu na moře. Od poslední pláže je chodníček, na kterém je z kamínků složen nápis SEX BEACH.a šipka
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2013 17:19
Fousi, myslíš tuhle Kyjovku?

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2013 23:57
Ano, to je ona ! Starci vypadlo z paměti správné zoologické pojmenování. Ale u Kyjova jsem ji ještě nepotkal.
Díky ,Peťo, za doplnění. Hold mladším to jde lépe a asi dávali ve škole pozor.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 08. 2013 08:40
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Od poslední
> pláže je chodníček, na kterém je z kamínků složen
> nápis SEX BEACH.a šipka

Michale, ten nápis je změněný ?
[www.rajce.net]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 08. 2013 09:10
Bětko, dokonce tady někde i ten nápis z kamínků je, dával ho se myslím Bessy. Určitě ho některý z fóráků vyloví ze svého archívu.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 08. 2013 10:30
Michale,
už jsem ho přece vylovila já ve svém předešlém příspěvku ... smiling smiley
avatar
mdr
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 08. 2013 10:41
Taky si vzpomínám fotku s nápisem SEX BEACH, ale možná je to odjinud. Nicméně na pláž s takovým nápisem bych šel se smíšenými pocity, NUDIST BEACH je lepší tongue sticking out smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 08. 2013 07:09
Proc? zazil jsem ji i prazdnou a tak se lze ridit prikazanim napisu:-)
Anonymní uživatel
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 08. 2013 22:08
Vrgado, Ty kujone!yawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 107
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.