Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 06. 2012 19:17
4 Zahajskej

To jsem rád, že vás záchytka minula a ustáli jste to ve zdraví. grinning smiley S tím přejezdem zpět domů bys to nevyřešil. Tady je taky vedro jako prase.

[www.celysvet.cz]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 06. 2012 07:05
Rok od roku se utvrzuju v tom, že jezdit začátkem září má smysl. Ty vedra jsou šílené. A to ještě nezačala hlavní sezóna...
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
24. 06. 2012 21:32
Dobrý večer všem.
Chystám se kupovat mobilní internet, protože mne čekají časté pracovní cesty do Chorvatska.
Mimo jiné ale máme jako oblíbenou destinaci jižní pobřeží Hvaru, letos od pátku I.D.

Jaký operátor má v oblasti nejlepší pokrytí? Rozhoduji se mezi V.I.P. a T-mobilem.

Díky předem a těm, kdo mají ještě cestu před sebou, tak opatrně na mikrospánek.... viz včera.... :-(
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 06. 2012 09:09
Dobré ráno.
Snažím se potlačovat v sobě ten pocit bezmoci vzhledem k té havárii, a patrně máme někde ve hvězdách již dávno napsán ten svůj osud, a asi s tím nic - ale vůbec nic - nenaděláme.
Tak aspoň člověk musí prožívat ty chvilky štěstí - nacházet ty "mušky jenom zlaté"....

A já koukám na Hvar...
Nejdříve se nad Hvarem proletím....


A poslechnu si Kánon v podání super mladých muzikantů - kteří umí hrát bez elektřiny, zesilovačů atd. - a toho si cením. Tentokrát přímo na Hvaru - od Johanna Pachelbela - barokního skladatele - Kánon..... [cs.wikipedia.org]


A na závěr - takový super relax - chytání rybek přímo z terásky....a vůbec nevadí, že se třeba nic nechytí....

Zdraví smiling smileyR.

PS. Bohužel o internetu na ostrově Hvaru toho moc nevím, ale vím, že na celém pobřeží přímo města Hvar je "dost silný internet" - byli jsme tam 2009 - a týden v ID - ale tam to bylo s pokrytím celkově dost bída - tehdy. Ale určitě Ti dá někdo - kdo bývá v ID často - vědět - co a jak.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 06. 2012 09:43
... Rero ... ten let je krásně natočen ... už jsem si toho všiml i zde ...
Rero
Re: Přání
24. 06. 2012 08:36

... nevíš, kolik to stojí ? smiling smiley ... a musíš se objednat ?
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 06. 2012 10:20
Bessíku - asi takhle: [ihvar.cz] .... myslím, že když člověk něco opravdu chce...cestičku si najde. PS. Bessíku, někde je na videu Tvůj let na padáku, ale letadlem - zatím není....zde vidím prostor pro Tvou tvorbu. Já Ti věřímsmiling smiley, že se odhodláš... a to myslím vážně - těšila bych se na to video v Tvém pojetí....Zdraví smiling smileyR.
PS. Ten let je nádherný, a nechtěla jsem, aby "zapadl" mezi přáníčkami, ale aby byl tady na - Kdo se chystá na Hvar.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 06. 2012 21:02
... Rero ... nedurdi se ... chtěl jsem tě pochválit za krásné video i tady na Hvaru ... a za odvahu ... do toho sednout ... yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (25. 06. 2012 21:22).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 06. 2012 22:17
Bessy, pokud by jsi měl zájem letět, obrať se na Jitku.

Michal
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 06. 2012 07:01
... Michale ... díky ... už teď přemýšlím o tom, čím budu natáčet ... smiling smiley
snad to rozpočet unese ...
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 06. 2012 14:27
Chtěl bych se zeptat, jestli někdo z Vás, co pravidelně ,,kotvíte" na Hvaru již cestoval katamaránem z Jelsy na Bol na Brači? Určitě se toho ,,nebojím" ale jel s tím někdo? :-) Díky za informaci.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 06. 2012 20:14
Naše zkušenost je popsána zde: Výlet z Jelsy do Bolu na ostrově Brač

Michal
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 06. 2012 20:57
Bessy a čo tak spolu dať let. Budeme v ID spolu skoro celý týždeň kamaráta by som možno prehovoril. Pokiaľ viem tak sa lieta vo štvormiestnej cessne 164. Tkaže pilot + my traja by to bolo akurát a aj cena letu by bola prijateľná. Keď sa stretneme v ID tak sa môžme dohodnuť. My budeme v apartmáne Mladen určite nás neprehliadneš.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 06. 2012 21:31
... Marceli ... dobrý nápad ... smileys with beer
... a propo, tu kamerku co jste měli loni na řízeném letadélku v Ivan Dolaci ... tu by bylo potřeba dostat na ocas eroplánu, ( se souhlasem pilota ) ... tak, jak bylo na Reřině videu ...
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 06. 2012 21:55
Jo, teda, to by mohlo být super video. A mohli byste se zaměřit více na nám blízké místa na Hvaru. A taky pak doplnit dobrou muzikou - jak na tom videu ti borci - a nemělo by to chybu - na pokoukání na dlouhé zimní splínové časy. Zadávám si už - detailněji ID a podél pobřeží - až Hvar, možná Pokrivenik a zátoky Brusje ....pokud byste to fakt uskutečnili - přispěji 50 kun - nechám Jitušce v "centrále". Možná na dobré letecké video přispěji i další milovníci Hvaru. Zdravísmiling smileyR.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 06. 2012 22:01
Kamerka bude a mala by byť ešte kvalitnejšia GoPro Hero II. škoda, že nestihnem dokončiť quadrocopetr je to taký lietajuci robot na nosenie kamery a foťáku ale na buduci rok už bude na 100%. Aj by bol hotový do dovolenky ale nebol by zalietaný a je to dosť drhé zariadenie aby som ho zobral bez poriadného nastavenia a vyskúšania. Aspoń odkaz ako také niečo vyzerá [rcflite.com] alebo hľadať pod názvom quadrocopter alebo hexacopter
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 06. 2012 22:06
... Marceli, tím se netrap ... letadýlko neber, když Tě napadlo jiné, mnohem vyšší letecké pásmo ... a kamerka ? ... když to spadne, tak se složíme ... já si ale myslím, že když ji pořádně oblepíme kolem vztlačné klapky ... kvalitní izolačkou ... tak se kamera ani nehne smileys with beer
akorát nevím, jestli se podaří odstartovat ... yawning smiley
... Rero ... ( za mě ) ... na You Tube jsem si ještě nevzal ani floka ( a šlo by to ) ... tím spíš od dámy ... grinning smiley
P.S. ... malá záloha na dlouhé zimní večery ... http :// www youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FLGvsQuI6Cg



Upraveno 4krát. Naposledy upravil Bessy (26. 06. 2012 22:52).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 06. 2012 07:21
Dobré ráno.





Ano, tato americká zpěvačka Beyoncé byla minulý rok na Hvaru - a hrozně moc se tam - Beyoncé - líbilo. Narodila se jí holčička, kterou pojmenovala podle stromu, který na Hvaru roste. Nyní se tato malá - asi 6ti měsíční holčička Blue Ivy - stala čestnou občankou Hvarusmiling smiley. [www.super.cz]
A tady je....

Zdravísmiling smileyR.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 06. 2012 08:00
... Rero ... super thumbs up
video č. 1 ... to je ta správná muzika do našeho budoucího videa s Marcelem ... s názvem " Orlové Hvaru " ...
... tušil jsem, že to u té akustiky dlouho nevydržíš ... tak jako já s klasickým klavírem po 10 letech u profesorky Lídy Kvapilové ( vnučka Jaroslava Kvapila ) ...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (28. 06. 2012 14:05).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 06. 2012 09:48
Děkuji, krásně popsáno!!! :-)

admin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Naše zkušenost je popsána zde:
> [url=http://ihvar.cz/zpravy/091219_vylet_brac_bol.
> html]Výlet z Jelsy do Bolu na ostrově Brač[/url]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 06. 2012 10:09
Tak jen pár postřehů z ID i Hvaru obecně.
Letos v druhé půlce června národa v ID jak v sezóně. Restaurace otevřeny dříve než obvykle. Na hlavní pláži plno. Na ostatních s podivem poloprázdno. Mezi kioskem a Spiljou se bude otevírat bufáč. Bezohlednost lidí dosáhla dalšího levelu.
V Jelse v pizerii v tom oranžovém domečku s cukrárnou číšníci úmyslně šidí, ale sebe. Při placení jsem nahlásil dvě pizzi a tři piva a čísník mi odpověděl, že jsem měl jen dvě piva a trval na svém a účet tak i zněl. Trosečníkovi takhle odpustil o pět minut později minerálku 0,75litru. Příjemné zjištění.
Již se nedá beztrestně zaparkovat v Jelse na tom travnatém plácku. Je z toho už placené parkoviště i když téměř prázdné.
Ve městě Hvaru hlava na hlavě. Na vpuštění na parkoviště čekáno více jak čtvrt hodiny, nebylo kam zaparkovat.
Požární cesta opět více vymlácená, přiští rok už možná nebude pro osobáky sjízdná. Několikrát jsem si zespoda škrtnul i když jsem vyhledával optimální stopu.
Okolní pláže dosažitelné člunem nádherné. Vadilo mě chování naturistů a nejen jejich. Přifrčíme na malou pláž, kde není živé duše. Po chvíli přifrčí buď pěšo, nebo po vodě někdo další, nedbaje nápisu NO FKK a oblečení dolů. Co si myslí ti okolo, je jim šuma fuk. To souvisí i o mé poznámce o bezohlednosti lidí. My jsme vždy zakotvili čluny na vodě dál od břehu tak, aby co nejméně překážely. Ostatní je vytahají na břeh, klidně i vám metr od hlavy a zablokují půl pláže. O tom, že se rozvalí vám u hlavy ani nemluvím i když mají třeba celou druhou půlku pláže volnou, jen proto, že tenhle flek je lepší. Pokud bylo na pláži už obsazeno, jel jsem raději dál. Jiní ne, prostě se mezi vás vecpou. Byl jsem dokonce i ze svého místa vystrnaděn, jen jsem si došel pro něco k jídlu na jiný kout pláže a když jsem se na svoje místo vrátil, už tam byl někdo jiný, neoblečený, jen jsem si mezi ně šáhnul pro svoje boty. Tož tak.
Jinak byla velká vedra, ale hodně větrno a vlny. Odpolední návraty s člunem byly někdy víc než dramatické.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 06. 2012 06:57
Na travnatém plácku v Jelse vybírali parkovné už loni v září. Ale bylo to takové nic moc organizované, dostal jsem lístek, došel zpět a obsluha tam už nebyla, abych mohl zaplatit.
Co se týče Hvaru a parkování, tak jsou bezplatné plácky nad benzinkou (ta co je při pobřežní cestě, navazuje na ní chodník k centru).
Ono je to s tou bezohledností asi vzájemné, to stejné můžou říct naturisté o plavkových stoupencích yawning smiley.

Jinak děkujeme za informace, Zahajskej!
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 06. 2012 09:45
Teď už je tam bouda a dvě závory. Parkoviště až na dvě tři auta prázdné.
Město Hvar bylo autama přímo přecpaný. Parkovalo se snad všude, kde to trochu jen šlo i tam co to nešlo. Tolik lidí jsem tam touhle dobou ještě neviděl. Obecně bylo všude víc lidí, Asi se na příští rok posunu více na začátek června.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
28. 06. 2012 10:50
Zahajskej no tady se pěje na Hvar samá chvála a tak to chce každý vidět na vlastní očiyawning smiley

Totti cesta katamaránem na Brač v pohodě 2010.Nyní je to již dražší.Výlet to byl super.Bol,po ránu prázdný byl úžasný,později běs.
Jen jsme hledali kde se v Jelse prodávájí lístky den dopředu.Je to v takovém nenápadném okénku vedle mini marketu.Naproti u velkých palem kotví katamarán.Tehdy to byla Karolina.Cestou zpět ze Splitu měl pořádné zpoždění a přijela hromada lidí.I nás nastoupilo poměrně hodně.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 06. 2012 07:58
Moc díky za super postřeh, právě tohle mě zajímalo, jak to s nákupem lístku, teď jen najít místo pro auto, které tam bude celý den stát :-)


vranka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zahajskej no tady se pěje na Hvar samá chvála a
> tak to chce každý vidět na vlastní očiyawning smiley
>
> Totti cesta katamaránem na Brač v pohodě 2010.Nyní
> je to již dražší.Výlet to byl super.Bol,po ránu
> prázdný byl úžasný,později běs.
> Jen jsme hledali kde se v Jelse prodávájí lístky
> den dopředu.Je to v takovém nenápadném okénku
> vedle mini marketu.Naproti u velkých palem kotví
> katamarán.Tehdy to byla Karolina.Cestou zpět ze
> Splitu měl pořádné zpoždění a přijela hromada
> lidí.I nás nastoupilo poměrně hodně.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 06. 2012 20:58
ID 2012 yawning smiley
[www.q3.cz]
no a jak je v ID ?
[www.q3.cz]
takhle yawning smiley .....Tedy takhle bylo někdy 25.6.2012 ..... však on se tam ale ještě někdo vejde thumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 06. 2012 19:15
Hezký tropický den,
29.7. odjíždíme na dovču na Hvar do Ivan Dolce, s kým se tam asi potkáme? Máme čtrnáctiletého syna.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 06. 2012 20:49
Myslím, že tam bude LOVA a Forester, podívej se do Kalendář odjezdů

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 06. 2012 21:24
... Fireman ... s dobrými lidmi ... smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 06. 2012 21:24
Bomiňo, děkuji za odkaz na Kalendář odjezdů, neměl jsem o takovém kalendáři ani ponětí smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 06. 2012 21:31
Bessy v to pevně věřím, jezdíme již několik let do HR , ale na ostrově budeme poprvé.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 227
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.