Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 06. 2012 09:15
Rádo se stalo. To je jenom venkovní posezení, za hospůdkou, vnitřek vyfocený nemám.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 06. 2012 09:31
Tak já taky něco z Humacu přihodím...spinning smiley sticking its tongue out




Upraveno 1krát. Naposledy upravil michalhk (15. 06. 2012 09:37).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 06. 2012 09:51
Přátelé Hvaru, ať už jsme tam!!! Ty fotky jsou senzační, Michale!
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 06. 2012 11:14
Prosím - Maruško nebo Michale, je třeba si peku objednávat nějak dopředu nebo si na ní můžete počkat na místě?
Z těch fotek jsem úplně vedle smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 06. 2012 12:20
Přidávám také pár svých fotek z minulého roku z osady Humac:

[wajachybny-odkaz-rajceChorvatsko_2011_-_ostrov_Hvar_-_osada_Humac]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 06. 2012 13:08
waja - krása thumbs up - o jednom z výletů je definitivně rozhodnuto smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 06. 2012 13:18
Ahojte. To vás teda musím moc pochválit - za ty super fota - včetně Smejkala za ty fota výstupu na Nikolu.

Tady píše Admin ...Humac: [www.ihvar.cz] a taky tady... [total-hvar.com]
A pro Květušku a ostatní...Do konoby je třeba se na jídlo objednat, aby bylo vše opravdu čerstvésmiling smiley
Po překladu...googlesmiling smiley - ale aspoň telefon je zřetelnýsmiling smiley

ostrov Hvar
Konoba Humac:

Vesnice Humac místo je rozhodně stojí za návštěvu, když přijde na ostrov. Snažte se dosáhnout dříve, než slunce zapadne, to ze dvou důvodů.Prvním z nich je západ slunce, aby si s večeří, a další, jak si mají tendenci najít tabulku s světle lucerny, ale zážitek je také velmi romantické, jako v krčmě Humac nemají elektřinu.Krčma sám se rozkládá na svahu terasovité zahrady. Proto, budete v přírodě, na velký kámen či dřevěné tabulky. Chystáte se do plánu Humac dopředu, pečeme, by se hlavní výhoda taverny nutno objednat předem. Níže můžete získat chobotnice, jehněčí, telecí nebo steak, a vše, co přijde na stůl a na grilu. Mají také domácí zelenina a kozí sýr. Buďte opatrní při objednávání vína, objem, protože to je "domácí" a mnohem lepší než balená.
Adresa: Vrisnik nad Jelsa
Telefon: 091/523 - 9463, 021/768 - 108
Doba: 09-23h, neděle zavřeno


A já se těším tady.... [total-hvar.com]

A co se to dovídám?smiling smiley [total-hvar.com] A taky... [total-hvar.com] Zdravísmiling smileyR.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rero (15. 06. 2012 13:57).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 06. 2012 17:45
hvaráci...jestli mě někdo odveze z Blata do Splitu i s kolem na trajekt..tož se na tom vašem ostrovu taky objevím...smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 06. 2012 19:20
Rosťo, mohli bychom Tě vzít z Drveniku yawning smileysmileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 06. 2012 20:47
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil radek (29. 07. 2012 11:24).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 06. 2012 23:30
kvetaca napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Rosťo, mohli bychom Tě vzít z Drveniku yawning smileysmileys with beer


Květuš..chtěl bych projet celej ostrov včetně cesty přes Brusje....takže musím vyrazit ze Stariho Gradu..a v Sučuraju se nalodím zpět večer na Blato
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 06. 2012 08:55
Zdravím všechny fóristy,
jelikož slyším samé pozitivní ohlasy naHvar,rád bych si udělal celodenní výlet a tak trochu poznal na tento ostrov.Cestu z pobřeží znám, nalodím se v Drveniku a jedu do Sucuraje.Ale rád bych nějaké informace jak nejlépe poznat ostrov,jaká je cesta kudy je nejlépe jet,kam zajet,tipy.Budu mít na to pouze 1 den,vyjedu už na trajekt na 7:30 z Drveniku.Nějaké informace jsem již tady od vás získal ale budu rád za Vaše tipy
.Všem krásnou dovolenou

Martin
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 06. 2012 13:24
Martine, všechno co potřebuješ se dozvíš tady www.ihvar.cz. Jen bych se opakoval, navíc nevím jaké jsou tvé zájmy (památky, pláže, chození po obchodech)...

Jestli na to máš jeden den, tak to bude trochu z rychlíku... Na Hvar jezdím už několik let a stále jsem nebyl všude, každý rok jiný výlet, stále je co objevovat yawning smiley.

Závěr je jednoznačný, chceš-li poznat Hvar, naplánuj si na něm dovolenou. Alespoň na 14dnů. Pamatuj, je to desátý nejkrásnější ostrov světa!



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Martin_77 (16. 06. 2012 13:30).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 06. 2012 13:36
Přidám pár fotek přímo z jeskyně.






































Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 06. 2012 19:35
Martin_77 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Martine, všechno co potřebuješ se dozvíš tady
> www.ihvar.cz. Jen
> bych se opakoval, navíc nevím jaké jsou tvé zájmy
> (památky, pláže, chození po obchodech)...
>
> Jestli na to máš jeden den, tak to bude trochu z
> rychlíku... Na Hvar jezdím už několik let a stále
> jsem nebyl všude, každý rok jiný výlet, stále je
> co objevovat yawning smiley.
>
> Závěr je jednoznačný, chceš-li poznat Hvar,
> naplánuj si na něm dovolenou. Alespoň na 14dnů.
> Pamatuj, je to desátý nejkrásnější ostrov světa!

Díky,stačilo by mi na začátek jaká je cesta ze Sućuraje, asfalt nebo už polní, chtěl bych zajet do Jelsy a Stari Grad, takže něco zajímavého z těchto lokalit.

Martin
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 06. 2012 20:26
Ze Sućuraje je asfaltová silnice. Poměrně klikatá, v některých místech dosti úzká. Pro svátečního řidiče, řidiče začátečníka nebo nezkušeného to moc není. Průměrný řidič to ale zvládne. Na cestu ze Sućuraje do Jelsy počítej cca 1,5hod, je to cca 60km, ale nedá se jet moc rychle, teda alespoň některé úseky. Tzn. si dobře naplánovat navrátila, aby si nemusel neplánovaně přespat v přístavu yawning smiley.

Nevím co zajímavého by si chtěl vidět... Ale tady se dozvíš tolik informací, že tě z toho bude bolet hlava... Jelsa, Stari Grad. Ještě se dá zvládnout Vrboska. A nebo rovnou do hlavního města Hvaru.

Nezlob se, ale k cestování patří i tzv. pátrání a zjišťování informací, naservírované to dostaneš od cestovky. Dle mého názoru není žádná lokalita nebo ostrov tak detailně popsaná a zpracovaná jako Hvar, tzn. na ihvar.cz. Tímto se již poněkolikáté skláním před autorem - skvělá práce! Tudíš se mi zdá nefér tu uvádět citace z tohoto webu, neboť sám bych to lépe nenapsal.

Takže si udělej kávičku a v klidu si to prostuduj yawning smiley. A co se nedozvíš, nebo ti nebude jasné, tak napiš dotazy, rád ti odpovím a určitě nebudu sám smiling smiley.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 06. 2012 10:01
Martine 77 - neděs s tou cestou . Klikaté a místy úzké to sice je, ale dá se to sjet v pohodě, zejména, když je řidič odpočinutý a nejede náklaďákem. Jezdíme po ní každý rok již několik let, muž jako řidič si tu jízdu vyloženě užívá.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 06. 2012 11:17
Napsal jsem, že průměrný řidič ji zvládne. Co se ti zdá na tom děsivého? Ovšem nevím jak by řešil začátečník nebo sváteční řidič nákladní auto v protisměru a v úzkém místě, navíc z jedné strany sráz a ještě v tom místě musel couvat (popisuji osobní zkušenost)... Zdá se mi fér uvést věci na pravou míru. Že si to užívá tvůj manžel, nebo i já (taky proti té cestě nic nemám) ještě neznamená, že si to bude užívat jiný, méně zdatný.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 06. 2012 12:55
Když jsme u těch cest - v Pokriveniku jsi byl?


Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 06. 2012 13:49
Nebyl, ale asi tuším kam míříš yawning smiley... Letos máme v plánu Humac a pokud to půjde Grabčevu špilju... Jak se Vám tam líbilo? Východní Pobij je prý hezčí, tam jste byli?
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 06. 2012 18:43
Byl někdo na Hvaru v restauraci Ringo v zátoce Pribinja? Na netu jsem našel jen něco o tom, že nemají ceník a každý zaplatí co uzná za vhodné.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 06. 2012 07:06
Nebyl, protože uznávám ceník, nevím co je vhodné zaplatit...
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 06. 2012 18:04
Nazdárek, hlásíme se z ID. Vedro na padnutí, větrno. Ze Sučuraje je zase na mnoha úsecích nový asfalt a přibylo něco málo svodidel. Bohužel jen na té lepší části, zbytek cesty před Jelsou beze změn, snad nějaká díra v asfaltu navíc. Od tunelu Pitve až po křižovatku je rozšířená silnice, je odkutaný kousek skály a rozšířen asfaltový povrch asi o 60cm. Na tuto dobu je tu už dost lidí. S Trosečníkem každý den na člunech vymetáme zátoky v okolí. Předevčírem byla dobrá pařba s Ajaxem. Dnes večer frčíme do města Hvar, samozřejmě po požární cestě.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 06. 2012 20:01
... Michale, až pojedete domů, nech tam prosím u Jitky člun ... já Ti Vám ho pak vezmu na sraz ... na Suchý ...
Trosečník mi psal že má lepší než Ty ... a že on nám ho nepůjčí ... že ten Tvůj tam snad při nejhorším už může zůstat ...
jinak vše dobré ... Vám všem thumbs up
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 06. 2012 21:46
Zahajskej, Ajax přece nemůže zklamat a jestli u toho byli ještě i jejich spolucestující - dopravci, tak to fakt musela být pařba. Slivovica tékla průdem...drinking smiley

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 06. 2012 08:39
Chlapci, můžete napsat jaké je moře? Slané snad bude, spíš jaká je teplota yawning smiley.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 06. 2012 15:10
Dobrý den, Chorvatsko navštěvujeme s rodinou šest let, poprvé jsme se rozhodli dovolenou strávit na ostrově a vybrali jsme Hvar. Chystáme se na přelomu červenec srpen do Ivan Dolac. Objednali jsme si ubytování ve Villa Biancini. Máte prosím s tímto ubytováním nějaké zkušenosti. Děkuji.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 06. 2012 23:15
Není na tento dotaz pozdě, hasiči? Kdyby si dostal negativní odpověď, tak by si tu objednávku zrušil??? Na to nereaguj to já jen tak na okraj...

Hošani v ID, tak jak je to s tou teplotou moře???
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 06. 2012 16:17
Zahája s Ajaxem už asi leží na záchytce ve Splitu, že tu nejsou žádné čerstvé zprávy z ID. grinning smiley

[www.celysvet.cz]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 06. 2012 18:47
Tak na záchytce neležíme, padlo hodně tekutého ovoce a žádní mrtví. Pařba byla bez dopravce Ajaxe.
Moře dnes jak kafe. Už to nefouká. Teplota dnes údajně až 37 ve stínu. Jestli bude ještě tepleji, balím se a jedu domů grinning smiley Vedro je až nesnesitelné.
Ve Slavince i ve Spilji už restaurace otevřeny pár dní, letos otevřeli nějak brzo. Ve Slavince pivo za 12, Spilja nevím (po loňské zkušennosti už tam nechodím), v kiosku za 14. Loni chtěli v kiosku o lasičku více, takže milé překvapení.
Požární cesta je už strašně vymlácená, hodně velkých kamenů a děr. Spousty kamenů trčí hodně ze země, několikrát jsem si škrtnul. Loni byla cesta lepší.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (21. 06. 2012 18:48).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 110
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.