Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 07. 2012 23:05
Zahajský.....Zkus si dát podobné menu u nás. Nestačil by ti litr na hlavu jen za jídlo plus pití. Pak je taky otázka, zda by ti byl podobný kulinářský zážitek zde schopen někdo nabídnout. Jak bylo napsáno výše, je to zážitek a za zážitky se platí. I když v tomto případě to nebylo až zas moc peněz

Nejsem padlej na hlavu ,abych si u nás někde v Práglu dával tento zážitek .Mě stačí sladkovodní ryba ,nepohrdnu kaprem ,ale takovej candát ,úhoř z Orlíku nebo z Lipna a ted to hlavní když sI ho povodíš ... sám vyndáš a pak zase sám pogriluješ ,vyudíš tak to má taky něco do sebe.Nebo takovej pstroužek nebo lipan pod Vyšákem (Lipno) a v létě to máš furt.....(za povolenku + brigádu )... tak to je taky zážitek .
No a když tedy ty plody moře ..tak to už je horší ,musim jít lovit ,většinou v zimě do Makra za TY LITRY peněz a to už je fičák.A i mě ....(jak píše Rero)
mě tento rybářský proces posiluje ....celý rok.
Jediný co teda neposiluju u nás je ten ...byznys ....,ale to doženou jiní. .. za...3.5 ....PETRU ZDAR.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2012 08:32
Jedno je jisté, pokud si chcete pochutnat na středomořské rybě či hlavonožci apod. je nutné být přímo u zdroje... Jedna věc je "vymazlená" příprava (ta se dá naučit), ale důležitější je čerstvost. Ta u ryb z mražáku nemůže být nikdy. Pokud vám ryby chutnají, je třeba se v chorvatsku porádně "nafutrovat"... Myslím, že 600,- Kč/os. za večeři, která zde byla popsána není moc. Nicméně málokdo z nás by asi mohl na takovou večeři každý den. Dá se např. sehnat ubytování od 30eur/os. s polopenzí, k večeři ryby tak jak bylo prezentováno na fotkách od Bomiňa.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2012 08:32
Dobré ráno. Taky jeden zážitek....všude vůně kvetoucí levandule....vždyť jsme byli v Brusjanské zátoce - a navíc v tom správném termínu pro tuto květenu...Levanduli jsme měli i po celé délce terasy - vůně omamující....
[img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506]

Kluci, jejichž domácí výkon v písničce Levandule jsem někdy v zimě sem dávala - už se vylepšili, a mají nový červencový klip.... Levandule

Zdraví a pěkný den přejesmiling smileyR.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2012 09:13
Nejsem nikterak movitá, nicméně letošní večeře pro 4 rodinu nás vyšla ve výborné restauraci v Zaostrogu na 580 Kun.
Zdaleka mé děti nedosahují věku Bomina, všichni jsme se výborně najedli i napili, strávili prijemny vecer..
Tez se mi nezdálo, ze by to bylo prilis drahe, zde v Praze bych se jiste tak vyborne nenajedla...
Pri nasem odjezdu jsme se s majitelem domlluvili na odjezdu ve vecernich hodinach, rano jsme opustili pokoj a letni kuchyn jsme mohli vyuzivat az do vecera. Co jsem shledla pri prijezdu dalsich ceskych turistu jsem tezce rozdychavala. Chapu, ze nekteri si vozi na pobyt jidlo s sebou, Tez jsem mela 1 x testoviny, 4 x polevky cinske, 1 x ryzi a 2 balicky kureciho maso, pro deti par oblibenych sladkosti. 1 x za 12 dni jsem udelala velky nakup v Lidlu na Makarske / cca 800 Kun nakoupila jsem uplne vse co hrdlo racilo/ Na místě jsem pak nakupovala ovoce, zeleninu, pecivo, a potraviny ktere chybely. Ovsem dovolenkari, co prijeli po nas, to jsem jeste nevidela.... ze meli maso zavarene v lahvich, budiz, mraky priloh budiz, ovsem zasoba masla v mraznicce a zasoba chleba a peciva z cech tez v mraznicce to jsem nejak uz nechapala....Jevilo se mi to jako velmi prehnane, ovsem je to vec kazdeho z nas a jiste mi soudit neprislusi....
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2012 09:54
Je to taková "malost" a pohodlnost. Dnes už nejsou rozdíly v cenách potravin takové jako dřív po revoluci. Nicméně rozdíly asi budou stále. Pokud někdo počítá každou korunu - dá se to pochopit.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2012 10:56
Nevím... pokud se nad tím zamyslím, budu li opravdu pocitat kazdou korunu, nejspise k mori nepojedu.. nebudu moc detem koupit zmrzlinu, co popripade pokuta pri ceste /letos se zadariloconfused smiley/...
A pohodlnost - v cr nakopit, zabalit, pripravit, pak opet vybalit..? No nevim, kazdy dle sveho gusta.
Jen mne to zaskocilo, plny suplik mrazaku s ceskym pecivem mne opravdu velmi zaskocil...treba jim tam nechutna...
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2012 11:26
Tak co se týče pečiva není nad náš chleba! Ty jejich kruhy - hužvy - nic moc...
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2012 12:13
nechcete ty chleby jit resit na vlakna k tomu urcena?!
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2012 16:26
Když o Hvaru, tak o Hvaru a ne o kůrkách!
Plujeme s racky ze Splitu do Stari Gradu:
Vinohrady a spálené stromy nad Jagodnou
Placený parking ve městě Hvar
Nikomu to nepřeju, ale co kdyby
Když bude někdo zlobit...
Je libo nějaký povoz?
Ranní moře nebo rybník???


____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2012 17:46
... tolik krásných fotek a počtení ... na vláknu o drahém Hvaru ...
tedy upřesňuji ... počtení o nám tak drahém ostrovu Hvar ... a koneckoncům i o " drahém " Hvaru jako městu yawning smiley
... je fakt, že letos jsem tolik fotek, jako obvykle ... neudělal ( nestihl ) a tak s nimi musím šetřit ... pro začátek ( a postupně ) alespoň jedna z trajektu Split / Stari Grad ... což bylo první uvítání ... smiling smiley

[img3chybny-odkaz-rajced0301]

... a jinak ... děkujeme ...
... Jitce, Kristýnce i dalším fajn členům rodiny Carič za veškerou péči, kterou nám poskytli ... z přátel, které jsme potkávali častěji, či méně ... či jen letmo ... Michalovi adminovi s rodinou a Renátě, Martinovi ( 74 ) Honzovi ( Kopera ) se svými nejbližšími ... Bomiňovi s jehož setkáním musíme dát příště více prostoru ... novým přátelům ( sousedům z apartmánu ) Jirkovi s rodinou ( z Čech ) a Ivanovi s rodinou ( z Trenčína ) taky našim domácím v apartmánu Carič ( u vody ) ... a aa vůbec ... drinking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (31. 07. 2012 20:29).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2012 20:03
Kurňa Peťo, začínáš s těma fotkama nějak zvostra. Tomu se myslím říká krásný východ slunce. A nešetři s nima, stejně máš víc než mých 1200 ( včetně sekvencí).

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2012 20:47
... taky jsme jeli na výlet ... yawning smiley


Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2012 21:24
Úplně cítím tu levanduli i z obrazovky.Když jsme přijeli do ID poprvé,tak jsem vyšla z auta a pořád jsem čichala čím paní domácí pere,co je to za krásnou vůni,A to byla voňavá levandule.Na toto se těším nejvíce,na tu vůni.Ať si říká kdo chce co chce,ID a okolí a Hvar celí je exclusivita a hodně chytne u srdce.Je mě jedno,že je tam hodně čechů,vždyť jsme jedni snich.Když tady někdo napíše,že je tam hodně čechů a že mu to vadí,tak by měl letět do Afriky.
Je to pár let,co jsem řekla, že na stejné místo nepojedu dvakrát a chci projet víc míst Chorvatska .A vida Hvar letos po třetí a chci projet víc míst Hvaru. Ćlověk si vždycky najde to krásné co tam chce vidět a člověk co bude brblat tak bude hledat i malé chybičky a vždy najde.
A proto vám fandím hlavně sem dávejte hodně poznatkům kam a kde jet a kde jsou hezká místa.
Takže 17.až 25.8.ID už se nemůžu dočkat.hot smileysmileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 07. 2012 22:13
... Bomiňo ... východ nad Bračem ... mobil Nokia N8 ...
a po 14 dnech ... západ slunce nad Novými Mlýny ... mobil Nokia N95
[img9chybny-odkaz-rajced0901]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 08. 2012 22:00
Bessy tak který paklený otok jste navštívili?

Bomiňo jak píšete, jak jste pluli s racky, to mě vážně letos překvapilo.Bylo to hezké.Setkala jsem se s tím letos poprve a prý to dělají běžně.

Rero ta holčička je moc hezká a má takový zádumčivý výraz.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 08. 2012 18:38
... Vranko ... zvolili jsme otok Stipanska ... letovisko Carpe Diem ... naštěstí ne noční show ... drinking smiley
... oběd doprovázela ezoterická hudba ne nepodobná té z You Tube ...
a ač jsme hned po jídle " vzali kramle " na pláž ... tak mi cestou hlava pořád dělala do předu do zadu ... v rytmu jaký zněl během oběda
... naštěstí se už v 16,00 hodin, kdy jsme stoupali na hvarskou pevnost ... pohyby vytratily ... ale zase se při 33 st. C objevil
" psí syndrom " což my pejskaři známe ... pes totiž vyplázne jazyk " a potí se " touto částí těla ... hot smiley






Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (03. 08. 2012 08:50).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 08. 2012 22:58
... měsíčku na nebi ... vysokeém ... smileys with beer
[img12chybny-odkaz-rajced1202]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 08. 2012 23:00
K..ňa vašnosti, to néni vůbec špatnéééé thumbs up

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 08. 2012 00:14
... Peťas ... no, je to jen kompakt, a svítil jen měsíc yawning smiley
... a nyní ukázka průjezdnosti tunelu z Pitve ... stačí pustit konec videa ... drinking smiley






Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (04. 08. 2012 08:26).
imu
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 08. 2012 08:28
Po delší chorvatské pauze (než děti odrostly do cestovatelského věku) se pomalu chystáme na cestu do ID (poprvé) od 19.8. do 26.8. Předtím jsme byli naposledy na Brači i se psem dával jsem to i tady, ale už to nemůžu najít (malá fotoreportáž je tady , tady pokračuje dole , a tady je zbytek . Teď to bude bez psa.

Pročítám to tady už měsíc nekolikrát dokola a nemůžu se dočkat.

Bude tam někdo z foristů v té době?
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 08. 2012 10:40
... imu ... krásné fotky, hezká rodinka ...
ovšem ten středoasiat thumbs up špica ... a moraváci yawning smiley

P.S. dvě videa z letošního Hvaru z Humace ...
doporučuji při návštěvě Hvaru ... výborná bašta ( kromě jídla pod pekou se nemusí objednávat dopředu ) nahoře nad vesnicí je " teleskop " dalekohled za 5 HRK ( ale jede i bez vložného ) ... možnost prohlédnout si i kostelík ( klíče Vám půjčí obsluha restaurace ), když budete mít štěstí, tak bude v místě i koník, na kterém se budete moci svézt ... hlavně děti ... a do nedaleké jeskyně se dá taky objednat ...
na tom videu, co jsou pytle s levandulí jsem se snažil dostat do obrazu i vůni levandule ... nechám na Vás, jestli se to podařilo ( nikdo není dokonalý ) yawning smiley
no a po celou dobu natáčení jsme všichni tři mávali štěrchátky, abychom vytvořili i zvukovou kulisu s cikádami ... a nebo že by to byly ... cikády opravdové ? smileys with beer






Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 08. 2012 15:33
Bessy, tuto vůni ucítí jen pravý vyznavač Hvaru,takže nám provoněla celí barák aj sůsedysmiling bouncing smiley.Jinak jsema se zasnila a vůně tu je,cikády taky (měls dobrý mančeft),jen moře chybí.

IMU tak mi jedeme do ID od 17.8.do 25.8.Taky počítám dny.Už jsme v ID byli,tak se oto těším víc ,je tam hezky,hlevně okolí a okolní vesnice a celkovně je dobré to tam prozkoumat.
Už mám tolik plánů kde pojedu a co navštívím,ale jak tam přijedu,tak asi všechno nezvládnu nebo se mě nebude chtít v tom pařáku. V tomto období skvělé moře 28°C.Tak oto nám víc jdesmileys with beer
imu
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 08. 2012 18:18
marťo

Zrovna grilujeme a popíjíme na dvoře a bavíme se co a jak. Jedeme dva páry (39 +/-6 ale duchem mladí) s dětmi (4 a 5). Pořídil jsem a dnes zkoušíme PMR vysílačky naladěné na 2/22. Na cestu a kdyby někdo měl chuť v ID zajít společně na pivo nebo víno nebo štamprlu pro usnadnění komunikace. Já byl na Hvaru naposledy před cca 25 lety.

Chystáme se vézt domácí meruňkovici. Pár lahví z archivu nejlepších ročníků vína. smileys with beer

Bessy

Dík za toho asiata. Byl to z naší asiatí smečky náš miláček, závislák na nás a nekopromisní hlídač. Ostatní středoasiati zůstali doma, ale on musel tehdy s námi. Bohužel v letos v květnu odešel hlídat tam nahoru. Bez nás by to tehdy nevydržel a neriskovali jsme, aby některá z našich babiček nebo dědečků při krmení bez naší přítomnosti na jejich teritoriu byli uvězněni u nás za zavřenými dveřmi na celý týden. Jsme z jižní moravy Hodonín a Lužice u Hodonína.

U Tebe v avataru je taky nějaký pes. Choďák nebo borderka?
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 08. 2012 19:15
imu ... BSP ... ( berňák )
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 08. 2012 22:05
Imu hned Vaše reportáže ukáži kamarádce,která už třetí rok řeší dovolenou v Chorvatsku s ridbeckem.Doposud nevyjeli , jelikož se pořád bojí, jestli psík nebude strádat.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 08. 2012 08:06
imu - tak to se tam potkáme, taky letos bez pejska, protože SAOší mimino nepovezeme, zatím je to moc nezvedené. smiling smiley
imu
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 08. 2012 10:05
Bessy

Omlouvám se z toho avataru to není moc poznat tak jsem tipoval.

vranka

Naši SAOši jsou zvyklý cestovat po výstavách (a dřív i feny za psama) od Maďarska, Itálie až po Lotyšsko. Takže to co bývá pro většinu psů nejhorší - jízda v autě - u našich psů nema problema. A na místě pokud se to šikovně domluví taky OK.

Gina

Od koho máte azouše? Pochopil jsem, že jste z Mistřína tak od Prášilů z Kyjova? Jaký máte termín v ID? Víno slovácké povezeme a chystáme se ochutnávat i místní. Doporučíte od koho kupovat v ID?
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 08. 2012 20:44
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 08. 2012 14:23
Ohledně Hvaru asi tolik, že to bylo moc fajn, nicméně konkrétně zmrzlina mě neskutečně zklamala a netýkalo se to jen Jelsy, ale i ostatních měst na ostrově.... Mohli jsme jenom vzpomínat na to, jak chutnala zmrzlina na Pagu a pak v okolí Zadaru a Šibeniku minulý rok, leč každý máme jiné chutě, mi se zdálo, že konkrétně v Jelse byly všechny zmrzliny stejné, jiná barva a hodně cukru, ale chuť??? Nic moc..... Leč ani takové ,,politováníhodné" zmrzliny nám to nepokazily :-) Konkurovat tomu mohlo snad jen mojito z městečka Vrboska, kde jsem byl hodně nemile překvapený, co se dá vydávat za mojito.... Leč jídlo a pité bylo to poslední, za čím jsem tam jel, takže znovu se budu opakovat, bylo to fajn!
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 08. 2012 17:29
... TOTTI ... souhlas s Tvým názorem na kvalitu zmrzliny ( všiml jsem si to u ovocných druhů ) v mnohých slatičarnách, či jen stáncích se zmrzlinou včetně Ivan Dolace ...
stejně tak dostaly zmrzliny " do vazu " ... co do množství ... dříve se napatlalo stěrkou zmrzky, že se to ani nedalo sníst ... teď ... ?
kleštičky na malý kopeček a tečka ... a tak je to i v I.D., Jelse, Starim Gradu ...
na druhou stranu pokud jsem si všiml, vzadu ( vpravo ) v I.D., na " rožku " v Jelse, ve slastičarně ve Starim Gradu ( dal jsem to na vlákno zmrzliny ) se snaží ... stejně tak pořád zůstala vynikající zmrzlina oříšková, jogurtová, melounová ...
... ale je to jen můj subjektivní názor ... smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (06. 08. 2012 17:38).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 196
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.