Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 06. 2012 22:59
Popíšu svou cestu nahoru. Z ID jsme zajeli do Sv. Nedělje a potom pěšky nahoru, cestou jsme se stavili v jeskyni. Ta jeskyně je ohromující. Potom jsme zase šlapali nahoru,až jsme došli na planinu, kde se pásli koně, potom jsme se dostali na cestu, která vede až pod vrcholek k parkovišti. Z parkoviště už to bylo jen několik minut na vrcholek. Zapsali jsme se do knihy v kapličce, posvačili, udělali pár fotek a videí a mazali zpět. Cestou dolů, někdo pod tou jeskyní mi luplo v koleni a pak jsem za půl roku mazal na operaci menisku:-)) Ale stálo to za to.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 06. 2012 23:09
Wajo, super. Ještě tam budeš muset nějak vyvézt kámen s nadpisem Ihvar....Z PF už jeden super fórista pro PF obsadil Sv. Ilju... [www.cro.pl] ...tak ať máme aspoň Nikolusmiling smileysmiling smileysmiling smiley.
Víš jak já to vždycky dělám, abych se někam dostala? Manžel řekne - hmmm, dost špatná cesta...a já jen tak řeknu: Všichni z fóra tam vyjeli, tak co....a jezdí sem i z Ameriky a Japonskasmiling smiley - a vyjedousmiling smiley. A jedem...smiling smiley Ale možná tam ten kámen na zádech a pěšky vynese v rámci posilování kondice už Zahajskej...smiling smiley
Přeji "Hvaristům" - Trosečníkovi a Zahajskému šťastnou cestu s rodinami. smiling smileyR.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 06. 2012 00:13
Rero, nenechám se dlouho přemlouvat ke kdejaké "kulišárně", takže tě beru za slovo. spinning smiley sticking its tongue out Jestli ta expedice Waja a spol. na Nikolu klapne, tak slibuju, že tam nějakej šutřík (ale raději malinkatej) určitě zanechám. Ale z domova žádný nepovezu, na naší pláži jsou krásné placáky, tak nějaký vyberu a fixou popíšu. No to ale bude další věc z mého plánu, kterou musím přísně utajit před spácháním činu. A když píšeš o tom, že se doma odvoláváš na členy z tohoto fóra, s tím já bych bohužel neuspěla, protože dle mého muže si údajně z vašich informací vybírám pro naše vlastní použití jen ty horší až špatné. eye rolling smiley. Takže musím zvolit jinou taktiku, asi takovou, že nikdo tu cestu nezdolal a my (tedy můj muž) jsme to dokázali jako prvnítongue sticking out smiley Ale to mu řeknu až po dosažení cíle.

A co se týká kamenů, mám každoroční rituál zanechat na místě, kam bych se ještě někdy chtěla vrátit tři kameny položené na sebe. Vždy se mi to na ostrově Hvar vyplnilo, náš pan domácí mi moje šutříky pečlivě celý rok opatroval. A v minulém roce jsme odjížděli tak trochu v nepohodě, a i když jsem kameny měla popsané a připravené, tak jsem je tam nenechala a přivezla jsem si je domů. Během zimy jsme si s domácími vše vyříkali, ale ten červíček nejistoty ve mně stále hlodá.

[www.q3.cz]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 06. 2012 05:57
Dobré ráno.
Ještě musím podotknout, že fotky nejsou moje.Vypujčila jsem si je od Poláků.Foceno asi tři roky zpět. Již to nemám čas dohledat přesně.Tak snad se to moc nezměnilo.Tímto se autorům omlouvám za použití.

Jinak možná ještě stojí za zvážení i adminem zmiňovaná cesta, na kterou se dá odbočit pokud jedeme po staré cestě přes Brusje,tak za V.Grablje.
Je patrná i na mapce a značená pro cyklisty.Admin ji pravděpodobně projel na kole a doporučuje ji více než ze Svirče.
JE TU NĚKDO KDO TUDY JEL VOZEM??
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 06. 2012 08:48
Na tu odbočku za V.Grablje jsem vjel, ale moje auto na ni má malou světlost. Možná nějakým SUV.
Ale taky to jde tudy ze Sv. Nedjele, ovšem asi bez auta.

[img8chybny-odkaz-rajced0803]



[img8chybny-odkaz-rajced0803]

[img8chybny-odkaz-rajced0803]

[img8chybny-odkaz-rajced0803]

[img8chybny-odkaz-rajced0803]

[img8chybny-odkaz-rajced0803]

[img8chybny-odkaz-rajced0803]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil smejkali (13. 06. 2012 09:08).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 06. 2012 09:43
Smejkali, nádherathumbs up
Ale ten malý blonďatý klučina toho měl podle fotek asi docela dost, že se z toho chytal za hlavu moody smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 06. 2012 10:01
... hezké ... thumbs up Smejkali, čím fotíš ... ?
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 06. 2012 10:41
Bessy napsal:

... hezké ... Smejkali, čím fotíš ... ?
Petře.Stačí kouknout do exifu fotky a je to jasné.smileys with beer

---- Informace o obrázku -------------------------------------------------------
Jméno souboru: P9200323.jpg
Velikost souboru: 213 KB (218 362 bajtů)
Rozměry: 1200 x 918
Bitová hloubka: 24
Vytvořeno: 20. září 2010 13:22:58
Změněno: 13. června 2012 8:38:09

---- Popis ---------------------------------------------------------------------
Název OLYMPUS DIGITAL CAMERA

---- Fotografické informace ----------------------------------------------------
Zvuková poznámka Ne
Fotografické informace Ano
Textové informace Ano
Vytvořeno 20. září 2010 13:22:58
Digitalizováno 20. září 2010 13:22:58
Změněno 3. května 2011 11:31:36
Blesk Ne
Doba expozice 1/640 s
Clona 5.00
Max. clona 2.80
Ohnisková vzdálenost 4.68 mm
ISO 100
Digitální zoom 0.00
Vyvážení expozice 0.00
Režim měření expozice Vzorek
Režim expozice Automatická expozice
Vyrovnání bílé Ruční vyrovnání bílé
Program expozice S preferencí clony
Orientace Normální
Ostrost Normální
Kontrast Normální
Sytost Normální
Kontrola zesílení Mírné zvýraznění
Typ snímané scény Běžná
Světelný zdroj Denní světlo
Výrobce aparátu OLYMPUS IMAGING CORP.
Model aparátu SP560UZ
Software Version 3.1
Komprese JFIF compression
Reprezentace barev YCbCR
Rozlišení DPI 72.00
Verze EXIF 2.21
Verze Flashpix 1.00
Barevný prostor sRGB
Blesk podrobně Ne, Vypnutý blesk
Zdroj souboru Digitální fotoaparát
Typ scény Přímo fotografovaný snímek
Uživatelské zpracování Normální
Režim vzdálenosti Vzdálené
Kvalita komprese SQ
Firmware D4355
Klíčová slova Ne
Barevný profil sRGB
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 06. 2012 11:27
Omlouvám se, že přerušuji debatu ohledně výstupu na sv.Nikolu, ale ráda bych získala info k výletu na ostrov Vis. Podnikl ho někdo z vás z ostrova Hvar? Ve vláknu jsem pouze našla, že je v plánu (myslim Kamca), ale pokud se dívám na jadroliniju a odjezdy katamaránu z Hvaru, tak směrem na Vis je to ve večerních hodinách a ráno pouze směr z Visu přes Hvar do Splitu.... Můžete mi dát někdo tip jak tenhle výlet podniknout pokud nechceme na organizovanej zájezd. Děkuji
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 06. 2012 17:04
Malý blonďatý klučina alias můj mladší syn i starší i manželka mě chtěli skoro schodit z těch skal když jsem je tamtudy táhl. Bylo to náročný ale stálo to za to. Autem je to snadnější ale na tohle nikdy nezapomenou.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 06. 2012 18:52
To ivon: z přístavu v hlavním městě Hvaru vyplouvá několik lodí na výlety po okolí. Nedokážu ti říct jestli doplují až na Vis, ale určitě bych doporučoval pátrat na místě... Ale pokud je hlavním cílem poznat ostrov Vis, tak bez auta či mopedu se to absolvovat nedá. Takže popřemýšlej o dovči na Visu yawning smiley.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 06. 2012 19:58
... Martine, díky ... smileys with beer
[sta.geg.cz]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 06. 2012 20:58
díky Martine, no já to měla namyšlené tak, že si tam pujčíme skutr a něco málo objedem a vytipujem pobyt na příště, ale dle dostupných informací je to nereálne. Jediná možnost je pouze katamaránem ze Splitu, ale to je na dlouho....
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 06. 2012 21:44
Ivon spoj je opravdu jen v úterý z Hvaru na Vis v odpoledních hodinách.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vranka (13. 06. 2012 21:48).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 06. 2012 06:42
Ivon, v tom případě pátrej na webu, tady na fóru je taky něco o Visu... Kdo hledá, tak většinou něco najde yawning smiley. A když to nebude napoprvé fajn, tak holt napodruhé. Vis je fajn, taky bych se tam někdy chtěl mrknout, ale už je to celkem "izolovaný" ostrov a finančně je to víc, než jinde...
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 06. 2012 19:14
Při pobytu v ID hodlám navštívit festival levandule ve Velo Grablje (29.-30.6.2012). Stojí to za to?

[www.doctorette.info]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 06. 2012 20:22
Sk@nes z mého pohledu rozhodně.

A tak prosím , ,škemrám , ,loudím o podrobnou fotodokumentaci zveřejněnou tady na foru.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vranka (14. 06. 2012 20:40).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 06. 2012 20:28
Tato adresa má interaktivní mapku ostrova a po výběru destinace je možné místo pěkně prozkoumat.Jen jsou tam i ubytovací nabídky a asi to zmizí.Tak pokus ...visit-hvar.co...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vranka (14. 06. 2012 20:29).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 06. 2012 20:58
2010:


2011:


Zdravísmiling smileyR.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 06. 2012 21:24
4 Rero

Už jsem shlédl předtím, ale díky. smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 06. 2012 22:13


Tak to bych to tam mohl taky okouknout, v tomto termínu jsme ve Stari Gradu, dokonce jsem v archivu našel i foto vesnice.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 06. 2012 06:40
Vranka, to je slušný! Já si to už dal do oblíbených yawning smiley.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 06. 2012 08:01
Byl jste někdo v jeskyni Grapćeva špilja? Humac vypadá úchvatně, takže výlet uděláme...
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 06. 2012 08:25
Humac je úžasný, doporučuji si objednat na večeři "peku" a posedět v té hospůdce. V jeskyni jsme nebyli, v období, kdy jsme tam byli, byla zavřená. Možná to letos napravíme.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 06. 2012 08:33
Gino, právě to mám v plánu! Ta konoba je neskutečná! smiling smiley A pamatuješ si v jakém období je otevřená? Jedu v září, tak mám obavu, že je to mimo hlavní sezónu...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Martin_77 (15. 06. 2012 08:34).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 06. 2012 08:42
Byli jsme tam několikrát, naposledy v září 2009, až dojdu na to jak, tak dám pár fotek. Ale už si nepamatuju otvírací dobu, tu bude vědět Jitka2. Letos pojedeme v srpnu a bez pejska, tak tam určitě zavítáme znovu.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 06. 2012 09:00
Obrázky se vkládají jako html odkazy, takže musí být někde uložené, např. rajce.idnes.cz. Je to desátá ikona zleva (ikony nad textem, který píšeš)...
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 06. 2012 09:04





Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 06. 2012 09:04
Prosím omluvte kvalitu, je to foceno mobilem
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 06. 2012 09:13
Naopak, mají vypovídací hodnotu! Je to jako z pohádky! Moc děkuju!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 232
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.