Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR

Autor LOVA 
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
02. 05. 2011 08:38
Jezdím třicet let,poměrně na to šlapu.Mám rád rychlou,ale bezpečnou jízdu.Člověk by měl znát své možností a schopností.každý jsme jiný(chvála bohu).Denně se potkávám s řidiči,kteří mě na hranici rizika předjedou a kilometr stojím za ním na semaforech,nebo jiné překážce.Z toho neplyne,že pomalu znamená bezpečně.Vše má svoje.Zkušeností mi ukazují,že pruměr nedělá jen rychlost.Rychlost je jen zlomek okolností.Patnáctkrát jsem absolvoval cestu na Jadran se šesti ruznými motory a ten nejvýkonnější nebyl v cíli nejrychleji.Někdo v noci,někkdo přes den,plné břicho,prázdné břicho,s brýlemi,bez brýli,po dánlici, po poli,prostě každý jinak.Ale všichni se nemužeme dočkat až ta chvíle příjde.To nás spojuje.Buďme na sebe hodní.Pomáhejme si a neřešme co je lepší,horší.Stačí se informovat.Já tadÿ vidím hodně informací,které bych nikde nenašel.
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
02. 05. 2011 09:42
kapku jsem terazky z toho vedle "rychlé a bezpečně"? To jako máš dojem že jezdíš na okruhu F1 cca.160 ale bezpečně? A zároveň i nadáváš těm co tě ještě předjeli že jsou prasata? Vždyť tou svojí rychlou a bezpečnou sám k ním nemáš daleko, nemělo to by spíš být "hlavně bezpečně a pokud možno tak i 110" neb vezu rodinu na dovolenou? Najezdím ročně jen 20-30 tis. vždy jsem všude dojel včas a bez překročení limitu 110-115km/h i na dálnicí, neb nepovažují stav komunikací v ČR a okolí za dostatečně bezpečné pro větší rychlost. To je ten Váš euro sen, sotva dvouproudové dálnice a každý by tu chtěl fičet 160 ba i víc...jukni na US/Canada, dálnice běžně s 6-8 pruhy, z 90% silné šestí a osmí válce na ní a limit je obvykle 55/65 miles (90-110km)a striktně se i dodržuje, sorry tedy že jsem možná pro Tebe "brzda" neb se vleču limitem 115 a spíše sledují dění kolem....mám v rodině dopraváka a těch pár historek o tom jak jsem to jel sic rychlé, ale bezpečně a on najednou mi tam vletěl mám z první ruky. Tak přejí hodně šťastných rychlých a bezpečných kilasku...smileys with beer
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
02. 05. 2011 10:17
to Ranko Brkic tak teď jsem zase mimo já. Na který příspěvek to reaguješ??? Co já čtu, tak ti nikdo nic takovýho neříkal. p.winkler má pravdu, že jen rychlá jízda nedělá vysoký rychlostní průměr.Ale vyjmenovávat všechno co ji může ovlivnit asi nemá cenu. Silnice máme takový jaký jsou a auta to samé. No a proto jezděme ohleduplně k ostatním. Někdy je šnek na dálnici horší, než ten co jede 150. Kurňa chlapíí hlavně že bude už brzo na cestě hot smiley
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
02. 05. 2011 11:06
to trosečník:... tak to klobouk dolů před příznivci F1 na dálnicí co už to máj pevně v ruce a doporučená 130 je pro ně jen orientační....tak to zameteme ty "šneky a brzdy" co se vlečou za svodidla co? Pár let už jezdím v silných V6/V8 s min.výkonem nad 150kW, ale nikdy jsem ani toho dědu z vejcí za zadním sklem nebral jako "šneka" pokud nejel zrovinka traktorem....asi všichni ti kteří teda nesplňují výkonnostní limit by se tu někdy jako omluvit že jezdí Fabií 1,2, Felicí, Favoritem čí ještě slabší károu že tě cestou brzdí neb jím to nejede, nebo jezdí občas a rychlost na dálnicí je i možná děsí? Nejezdím ještě 30 let jako p.winkler a také jsem poměrně i na to kdysi i šlapal,ale po dvou nehodách na dálnicí jsem asi dostal rozum, nebo možná je to jen věkem. Ale celé toto téma je de facto o hovně, neb zda je lepší mít čí nemít 100 koní je kravina, někteří tam jezdí i s 44kW výkonu a dojedou i když jim možná kopce daj zabrat, jiní s 155kW a více a spotřebou často i okolo 10 litrů a také dojedou i když možná rychleji o půl hodiny neb takový byl přesně rozdíl v r.2007 mezí mnou "šnekem" co se vleče po dálnicí 115-120 a kamarádem s PL co fičí vždy 150-160, stejný start, stejná cesta, stejný cíl...32 minut rozdíl tak na smileys with beer

jen jsem pozapomněl na drobnej detail: zatím co on (profi řidič kamionu-25 let) šel únavou chrápat, já šel s rodinou spokojeně bez třesu v rukou na pláž a kolega Marek dnes do HR už také jezdí do slabých 130 a stačí mu 64 kW neb měl také o dva roky později příhodu na dálnicí ze "šnekem" co z ničeho nic vybočil...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ranko Brkic (02. 05. 2011 11:15).
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
02. 05. 2011 11:56
já to vzdávám...debata se ubírá směrem na který mi nestačí můj vrozený kvocient . Když se vrátím k původnímu zadání, pak tedy je určitě lepší těch 100koní a více. Není nad to mít rezervu ve výkonu pro řešení různých situací na silnici. Měl jsem sporťáka s dvojitým karburátorem a výkonem cca 180koní a jezdilo se mi s ním fajn. Dalo se jezdit i za 6,8 litru když byla silnice volná. Při cestě na dovolenou, kde je téměř všude dálnice a auto je naložený je ta spotřeba ale někde trochu jinde. Teď jezdím autem co má 74kw a bohatě mi to stačí. Hlavně když mne tam v pořádku doveze. Jo a ještě k tematu .... poslední dovča byla za cca 7,3 litru nafty na 100. ( normální průměr mám asi 5,2 l /100 )
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
02. 05. 2011 15:14
to trosečník: nemusíš nic vzdávat, o nic také nejde, jen o odlišný názor na věc, hele karty na stůl, prodávám čínské skutry a čtyřkolky a první špatná otázka kterou mi většina zákazníku položí je "a kolík to jede ta padesátka?" já na to že tak max. 70 až 80km/h a většinou druha špatná je "a rychlejší než 80 by nebyla?" (bavíme se o malém čínském skutříku na kterém i člověk s mírnou představivostí musí na místě pochopit, že i s přilbou na hlavě v 40km/h se lze rychlé a trvalé zmrzačit)....a jelikož trh s tímto zbožím upadá tak druhá historka je, že už několik měs. spolupracují s Českou Poj. a Audatexem - vykupují se společníkem v dražbě vraky po nehodě které pak prodáváme dál do PL a UKr., a hádej jaka je polovina odpovědí klientu na otázku "jak se Vám to vlastně stalo"...., příklad minulý týden, Merc.500 AMG, havárie v Německu na dálnicí, pan mi povídal že neubrzdil a vlítl do auta před ním a přidal historku jak to dobře pobavil dálniční policií u Wurzburgu z argumentem že "pánové přiznávám že nejel jsem rychlé jen 130, ale opatrně..." Vsaď boty že jel o 30-50km v hod. víc - ale opatrně. Od pojišťovaný dostal necele 250 tisíc a ode mne 55 za vrak a ještě měl poznámky že jsem zloděj (auto v hodnotě přes půl mega), osobně by mě to mělo těšit že mi zde raší pár budoucích klientu na kterých jednou vydělám spol. s pojišťovnou.
Ještě závěrem ze schůzky s člověkem z ČP, jeli jsme z Ostravy do Frýdku za sebou v autech, on 180, já mu sotva stačil ne že by A8 na to neměla sílu, ale spíš rozum ubíral z otáček. U večeře jsme si povídali o tom jak to dnes lidí jezdí, že hodně bouraj a že opravy aut jsou čím dál tím dražší a že to pak zvyšuje pojistky které platíme všichni což mě sere že platím za 3 auta víc a víc aniž bych boural ... a tak na místě byla otázka na něj, že "sám přece jezdíte s dovolením jako prase neb 180 není zrovna předpisových" a odpověď byla "nevadí i když to rozflákám tak stejně o to víc vyděláme"...zkus na konec hádat kdo lobbuje za rychlost na dálnicí 160 v Česku, kde většina povrchu dálnic připomíná spíš tankodrom a někdy nechápu proč vlastně musím mít tu dálniční známku ....
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
02. 05. 2011 15:43
Ranko Brkic: Co jsi četl?Rudé Právo?
Ranko píšeš že máš A8. Upřimně, co je malé to je hezké. BMW 7, AUDI A 8 nejsou zrovna auta mého gusta a když jsem viděl šetřílka s A8 a LPG. Nevím. Takové divné. Kdyby třeba A6 nebo A4. Ale toto mi připadalo jako princ v holínkách. Nemám nic proti LPG. Šlo mi jenom o ten vztah řidič - auto.Když to bude mít někdo v LADĚ - nevadí ale tady.
To LPG není na Tebe, mně se jenom skutečně tyto velké typy aut nelíbějí.



Když totiž velké auto tak velké auto. Nikdy nic nedělej napolovic.hot smileygrinning smiley Proti tomuto je i audi A 8 - trabantíkem.angry smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Šatava (03. 05. 2011 04:41).
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
02. 05. 2011 16:30
já jsem asi trochu opožděnej .....nějak si to nemůžu přebrat.
....on 180, já mu sotva stačil ...........sám přece jezdíte s dovolením jako prase.........pár budoucích klientů .......
Kdepak já s diskuzí končím. Prostě na to nemám a kajícně to přiznávám.smoking smiley
Kurňa jsem zapomněl vyvalit ty karty....dělám rukama a moc to nesype, tak s A8 nemám zkušenosti. Ale jak říkal doktor Štrosmajer ..... taky musíš zastavit na křižovatce na červenou?.... taky to nejede když dojde benzín? yawning smiley
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
02. 05. 2011 17:18
to p.winkler: na přitroublou otázku nelze z mé strany odpovědět jen jdi se vycpat, nebo tak podobně, tak buď se kapku vymáčkni a uveď mě víc do pojmu "jedu rychlé ale bezpečně" jsem asi dle tvých 30-ti letých zkušeností mimo...

ještě pro trosečníka:...ono vlastně když si přečteš ty příspěvky od začátku tak je to cele vo hovně, hlavně se řeší zda benzín, nebo nafta a kolík to dá po dálnicí, já jsem spíše benzinovej a než malý tak radši velký a nízko otáčkový US šestiválec v automatu co umí jet v tichostí 120 na 2 tis. otáček a i 200 na 4,5 tis., ale nač by mi to bylo a váži to i přes 2,4t, ale někomu říct že jeho auto je křáp, nebo že na místo toho HTP si měl kupit naftu je dost dětinské...ke všemu dobré nafty skončily před léty a starý dobrý 1,9TDI 66kW původem ještě od Fiatu Ritmo a Croma který pak putoval do Audi 80 a dál se už prostě nevrátí, alespoň určitě ne v EU a každý kdo už repasoval common rail, PD, a tak dál ví o čem je řeč, ale to už je věc názoru a hlava mi akorát nebere proč takové spoustě lidí vadí v čem kdo jezdí? Každý jezdí v autě dle vlastních možností, potřeb nebo vkusu a srovnání zda je lepší Fabia nebo Octavia, Renault, nebo Citroen, nebo benzin co jede HR za 7-8, či nafta co to umí za 6-6,5 je blbost (neb 5 s plně naloženým + ještě box je sci-fi), spíše by se tu měli někteří zamyslet nad výroky typu "když jedu v levém víc jak 130 tak ne čum a uhni...."
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
02. 05. 2011 19:03
Když ty jezdíš 110. a já 130.tak to je z mého pohledu rychle.Pokud je volný pravý pruh,tak ho využívám a je jedno jak rychle jedu.Pokud jedu 130. podálnicí a vidím rychleji jedoucí auto za sebou,tak ho pustím a nic špatného si o něm nemyslím.Jsou země kde je na dánicí vždy značka max.rychlostí doplněná značkou min.rychlostí.Pokud je možnost,na dovolené po dálnicí nejedu.Dálnice není na kochání pane doktore.Jezdím denně za práci a tam tu dálnici samozřejmně preferuji.Tím tuto rozpravu končím,jdu se vycpat.
Já mám na Alfince skoro 200 koní a taky mi to nevadí. smiling bouncing smiley Ale byl bych schopnej jet i tím Fanoušem kterého mám jako druhé auti v rodině, jen má polovička se tomu brání, co kdyby se to někde vysypalo. Že jo. Ale toho Fanóša oprvím provizorně asi na místě, jenomže když se mi pose...Alfice je to na odtah. Ale přitom nechápe že se jede po pěkné dálnici a doma těch 1000 km najezdím cestou necestou za necelý měsíc taky. Že jo. Ale obecně si myslím že takováto debata se asi neměla zakládat, neb je asi o ho...Že jo? Dáme škopek a bude líp. smiling bouncing smiley
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
04. 05. 2011 11:20
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bukowski (12. 05. 2011 22:28).
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
04. 05. 2011 12:04
Bukowski, na to že si tady novej, začal si velmi zostra.
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
04. 05. 2011 12:28
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bukowski (12. 05. 2011 22:29).
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
04. 05. 2011 12:38
No vono cele toto tema je asi o nicem ale uz dlouho sem se u zedneho temetu zde toliko nepobavil - je to jak akce melech deti na piskovisti pri stavbe babovicek. Hold kazdej si bude obhajovat to sve a v podstate je jedno kdo cim jede a kolik mu to zere - hlavni je dojet tam a z5 a uzit si dovcu. smileys with beer
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
04. 05. 2011 15:48
... Bukowski ... vítej na Foru ... které je jedno z nejslušnějších co znám ... a že se potřebuje poklábosit ... no a co ... ?
... za plkání se nemusí zrovna stavět smírčí kříže ...
... a k tomu " vobrázku ňákeho vola ... " ?
... Vašek Šatava ho tady dal taky s nadhledem sobě rovným a s úmyslem to tady odlehčit ...
až budeš mít odjeto co on ... tak mu budeš moci tykat, pokud Ti to nenavrhne třeba ještě dřív on sám s dobráckým úsměvem jemu vlastním
... od něj se máme mnozí co učit ... stejně tak, jak asi málokdo pojedem v životě tak rychle, co jel on sám ...
... takže z mé strany nic ve zlém ... a tento můj příspěvek spláchněte s těmi dalšími plky o ničem ... ale chlapi často u pivka honí triko ... no né ? smileys with beer
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
04. 05. 2011 16:29
....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bukowski (12. 05. 2011 22:25).
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
04. 05. 2011 17:14
já nejsem žádnej kravaťák a mluvím jak mi zobák narostl,ale Bukowski ty jsi krásná ukázka toho , že pořekadlo ´´ příbuzný si nevybíráme ´´ by se mohlo rozšířit i na jiný případy. Přeber si to jak chceš. smoking smiley
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
04. 05. 2011 19:33
Asi tady zase bude veselo. thumbs down

Js13 Pelješac Blaževo
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
04. 05. 2011 19:44
Pane Bukowski, na tomto foru se na rozdíl od jiných, vyjadřuje slušně. Nemohu jinak, než se o Vás domnívat, že jste buď arogantní advokát, politik nebo totální blb s vyholenou hlavou a potetovaným tělem. Anebo rpostě jen popichujete. Mějte však na paměti to, že po sobě zanecháváte jakousi internetovou stopu a věřím, že se zde najdou lidé, kteří Vás vystopovat dokáží. A bude-li to člověk s náturou "spravedlnosti", nemusel byste dopadnout dobře. Faktem ovšem je, že bych přívítal, kdyby se vlákna nezanášela plkáním, které čitatelům nepřinesou nic nového nebo chytrého. Na takové to nicnříkající kecání by asi mělo být založeno speciální vlákno.
Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
04. 05. 2011 20:52
Bukowski: nemusím souhlasit se vším, co se tady píše, ale proč tady chodím, je mimo jiné i slušné vyjadřování. A pokud někdo z toho vybočí, je většinou diskutujících odmítnut.Toto fórum má několikaletou tradici,někteří se znají i osobně a neformálně se scházejí.Přečti si, co se tady píše před rokem, dvěma , třemi.. Pak možná pochopíš. o čem to tady je.Pokud ne, můžeš diskutovat v několika desítkách nebo stovkách jiných diskuzích a vyjadřovat se jako dlaždič, tam to bývá většinou normální.
Omlouvám se všem, že diskutuji mimo téma, ale nedalo mě to. Raději se vyjadřuji k autům.
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
04. 05. 2011 21:02
... Karle ... je to tak ... smiling smiley
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
04. 05. 2011 21:55
pánové, tak se nehádejte :-). vždyť tu o nic nejde, jen dnad o to, že Fobie 1,2HTP je velikej omyl smiling bouncing smiley
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
04. 05. 2011 22:00
No vidíš a já tam s ní vloni byl. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
04. 05. 2011 22:00
no vo tom žádná, ale jestli ji má Bukowski ( a u něj je asi všechno možný yawning smiley ) to se budou dít ale věci eye rolling smiley Velebnosti...už se poprali? thumbs up smiley
Jo a kdo si chce rejpnout, tak mám Ochcávku yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (04. 05. 2011 22:02).
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
04. 05. 2011 22:06
A navíc je jedno, čím čkověk do Hr jede. Jedno není jak se lidi chovaj. Kolikrát mi bylo hodně smutno, když jsem zastavil na odpočívadlech a byly tam poházený odpadky od čechů...

Jezděme třeba na oslech, ale chovejme se jako lidi...
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
04. 05. 2011 22:13
srnec napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A navíc je jedno, čím čkověk do Hr jede. Jedno
> není jak se lidi chovaj. Kolikrát mi bylo hodně
> smutno, když jsem zastavil na odpočívadlech a byly
> tam poházený odpadky od čechů...
>
> Jezděme třeba na oslech, ale chovejme se jako
> lidi...


thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jurajs (04. 05. 2011 22:14).
avatar Re: Nejlepší je 100 koní ale co ta spotřeba při cestě do HR
04. 05. 2011 22:23
souhlas.
Jen je mi ale taky líto, když vidím jakej bordel tam dělaj někteří místní a pak nadávaj na Čechy. To samé je v řízení auta. Všude se najde nějakej blb a prase. Ať už našinec, nebo Chorvat. Všechno je to o lidech. Pak se v tom vezem všichni.
Trosečníku, i já jsem koncernista.... VW Passat ročník 93, Š Fabia ročník 2002, 1,4 Mpi s LPG. Dovezla mne i ze Sv.Jure do Makarské skoro bez vody, tři roky to budou počátkem září. Za rok sice půjde z domu, ale budu se s ní loučit těžko. Mám jeoba rád a jsem s nimi spokojený.

Pro Srncesad smiley Nechtěl jsem Tě oslovovat "srnče", přišlo mi to blbý...) Napsal jsi tak hlubokou pravdu, že míd u těch rozpálenejch krbovek na hlavě klobouk, smeknul bych jej před Tebou. Nyní tak činím obrazně-alespoň. Jo, jen Fabii 1,2 HTP- to auto je malé auto spíše pro městský provoz. Není to dálniční vytrvalec, ale je to auto, které normální české rodině stačí. Mimochodem, u mého bývalého vykořisťovtele, velké a stabilní firmy,jsme je měli referentské. Běžně jsem s ní lítal z Kytlice do Bratislavy a zpět naootoč a stěžovat jsem si nemohl. Rozhodně mi v ní bylo líp, než v C3 vykořisťovatele následujícího.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 249
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.