Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 05. 2014 11:29
Není to složité, důležité je včas sjet z dálnice a po přejetí mostu se držet cedulí na Zahřeb, ale žlutých a nenechat se nalákat na dálnici. Na navigaci se v té době vykašli, zavedla by tě blbě.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 05. 2014 11:35
Když jí v Murecku zakážu dálnice tak mě tam přece nemuže dovést.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 05. 2014 12:00
Třeba jo, já nevím. To je věcí navigace, ale bez navigace to jde bez problémů.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 05. 2014 18:29
Navi měly ve Slovinsku problém se silnicí H2, která je zpoplatněná a naváděly na ní i přes zákaz.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 05. 2014 18:51
Hanny:
napiš sem co máš za navigaci a já ti pošlu trasu do navi když na tom trváš a bojíš se té cesty.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 05. 2014 19:02
V navigaci si můžeš nastavit ne jenom dálnice ale i zpoplatněné silnice. Dá se vyhnout :-)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 05. 2014 19:02
Jedu to prvně tak mám obavu. Jinak jedu podle sygic v tabletu.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 05. 2014 19:09
Pokud si zkopíruješ ten popis a budeš se ho držet, tak nemůžeš zabloudit. Horší to je zpátky, to si to musíš otočit a to co je odboč vpravo tak je vlastně vlevo. Ale je to fakt jednodušší než se prát s navigací. Jet slepě podle ní nemá smysl.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 05. 2014 20:12
Když jsem jel tudy prvně, tak jsem prostudoval videa od in0xe. Teď už jsou v prvním vlákně. Taky pěkně zpracovaný video návod je od wraitha. A potom se to dá projet úplně v pohodě.
Taky trošku záleží jestli pojedeš přes den nebo v noci. Ale nebál bych se toho. Není to takové hrozné, jak si všichni poprvé představujeme. eye popping smiley

Přeji klidnou cestu a náááádhernou dovolenou. Už aby to bylo. hot smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Pali.B (27. 05. 2014 20:18).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 05. 2014 21:54
Hanny napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj poradíte mi někdo když sjedu na 226km na
> Mureck co pak nastavit v navigaci abych se vyhnul
> slo.dálnici a dovedlo mě to na chorvatské hranice
> a mohl se napojit na dálnici na Biograd na
> moru.Pročítal jsem to ale nějak z toho nejsem
> moudrej.OMLOUVÁM se ale jedu to poprvé takže
> odpovědi čti ačti mi moc nepomužou.Děkuji všem za
> pochopení.

Navigaci mám nastavenou tak, aby používala placené dálnice. Pro průjezd Slovinska mimo dálnici mám zadané čtyři průjezdní body.
První hned na hraničním mostě v Murecku.
Druhý v centru Lenartu.
Třetí tak kilometr před Ptují
Poslední čtvrtý mám v Puhove ulici v Ptuji.

Tuto cestu jsem už několikrát někomu zkopíroval a všem to funguje jak má. Pouze jednou jsme museli přidat ještě bod na dálnici u Grazu, jinak to v Rakousku opouštělo dálnici u Ilzu a jelo po silnici 66 místo po dálnici kolem Grazu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 05. 2014 17:19
Zkus využít možností taťky Googla a jeho Street Wiew. Všechny problematické úseky si projeďeš nanečisto a ještě si prohlédneš okolí a záchytné body. Pak stačí itinerář s pár poznámkami a jsi bez stresu a nemusíš se strachovat o navigaci. Při mojí první cestě na Pelješac jsem si udélal lehkou přípravu podle tehdy dostupných map a pak se řídil cedulemi. Protože jsem jel na noc, spletl jsem akorát jednu odbočku a pár set metrů jel místo na Split na Istrii. Nějak neumím pochopit všechny ty, kteří na cestě "tisíc kilometrů rovně a pak doprava" neustále řeší, která z navigací a mapových podkladů je přivedou do cíle, ale to je můj problém. Hlavní je dojet tam i zpét ve zdraví. A ještě jedna poznámka: znáte nékoho, komu by někomu vykradli auto kvůli mapě .....?! smiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 05. 2014 18:23
MartinV: zase to tolik nezatracuj, spousty lidí se cítí jistěji, když jim někdo říká kdy a kam a není to zrovna drahá polovička. Další část lidí občas rádo sjede z hlavní někam kouknout a pak chce zpět na trasu. A v neposlední řadě, stačí malá objížďka pro havárii či opravu a je to.
Ale jinak je to tak jak říkáš.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 05. 2014 08:59
To Moto Moto smiling smiley MartinaV se chci zastat. V dobrém. Už jsem to někde psal, jak lidi "hloupnou" díky IT a nemají vlastní úsudek ani nápady, natož aby něco našli. V přílooze světa motoru je k radám přes maďarsko také připojena rada - "vemte si normální mapu". Což svědčí o mnohém. Navíc jak martinV píše, je to komické když jedeš v sezóně a už je trošku tma nebo vjedeš do prvního tunelu ve vídni a vidíš jak všem svítí na okně obrazovka se šipkou rovně smiling smiley
Ale je to asi každého vjěc. Jen je to směšné pozorovat.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 05. 2014 09:17
Důležitá je fakt příprava a nespoléhat se na navigaci. Když jsem jel objízdnou trasu poprvé, měl jsem navi v kastlíku a vše nabušené v hlavě. zapoměl jsem odbočit v Ptuji na prvních světlech, řekl jsem si nevadí, pojedu přes starý most. Jenže pak začal mrňous brečet a nebyl k utišení, tak jsem hledal místo k zastavení. Nikde to nešlo, tak odbočka doprava, pak doleva, konečně místo k zastavení, ale vůbec jsem nevěděl, kde zrovna jsem. Tak navi ven, jenže mezi baráky v úzké ulici jsem nebyl schopen chytit satelity a tak jak jsem tam běhal a hledal je, najednou v dálce vidím krásně osvětlený nový most. Navi šla zpět do kastlíku a jel jsem podle čuchu. Na té trase není co zkazit. Hlavně používat alespoň trochu hlavu. A jak napsal couddy, nehloupnout díky "chytrejm" škatulkám.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 05. 2014 10:21
Moje řeč Zahajskej thumbs up
Například. Já jen, že jak mi lidi jezdí na chatu do Karlova, tak pokud si do navigace, googlu či čeho nabuší trasu, tak je "mistr google" většinou "pošle" zkratkou, kde je zákaz vjezdu, která se v zimě neudržuje, jsou tam koleje 40cm a je to konečná "na břiše". Oni pak volají, co mají dělat, že mají v autě děti atp. Přitom se stačí podívat do mapy, pokud člověk z např. z HK netuší, že do Jeseníků se jede po "11" už ze zeměpisu ze základní školy smiling smiley
Stejné to je s řidiči kamionu, mladí kluci dostanou vůz a navi, firma jej pošle po staré na Linz, a on volá "namotanej" z Tullnu z náměstí, že se nemůže dostat ven smiling smiley, ale navigace to ukazovala smiling smiley. /to se taky stalo smiling smiley /

Navíc mám pocit, že když to vlákno začínalo, většina z nás navigaci nepoužívala ani nepotřebovala. Až jednou vypnou satelity, tak lidi závislí na navi se budou divit, že netrefí z domu ani na nákup. (tak to je i myšleno výše).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 05. 2014 11:18
... viz. výše ... taky se naučím hlavní trasu, na čtvrtku si napíšu hlavní body ... pokud jedu po okreskách tak čísla silnic ... orientačně vzdálenosti a není co řešit ... navigaci máme oba v telefonech, ale já ji použiji max. na to, kolik dává na moři nafukovák ...

tzn. když jsem jel po prvé přes Maďarsko, tak Vídeň samože nepíšu a pak jen pár poznámek ...

A2 na 139 km sjet na HU na E66 cca 60 km
Kormend po 86 do Zalabaksa cca 37 km, po 3 km do leva na Lenti cca 7 km
z Lenti do Tornyiszentmiklos na konci doleva na kruháč cca 14 km
po M70 na Goričan cca 20 km

sumasumárum z rakouské A2ky 140 km na Goričan

dvě dálnice ... A4 do Zagrebu a A1 z Lučka do Dugopolje u Splitu si pamatuju ... a neuhnout
smileys with beer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 05. 2014 11:38
Bessy, njn, stará škola... itinerář... pokud by někdo potřeboval podrobnější, tak si ho může z (Google) map vytisknout...
Jsem si takto tisknul preventivně "motání" v Budapešti... kdo zná, tak ví jaký je problém s jednosměrkami, když netrefí ten správný most... nicméně nebylo potřeba Sygic nezaváhal thumbs up

Já zase říkám, že hlavní je sever a vrstevnice thumbs up smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 05. 2014 12:12
Podobně jak Bessy to dělám i já. Spolujezdec se pak kolikrát diví,že nejedu podle navigce.
Zdarec
thumbs up
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 05. 2014 12:42
Mě by zajímalo, jak jsou schopní ti, co bez navigace nedojedou ani do práce, jít třeba do lesa na houby. Asi tam chodí ještě dnesgrinning smiley
Já když jep poprvé do HR autem, tak mi manželka nevěřila, že už jsem to nejel. Protože jsem občas utrousil že "támhle za tím barákem budeme odbočovat doprava" nebo "po pár kilometrech se bude dálnice rozdvojovat a my pojedeme vpravo" atd. Měl jsem trasu nasypanou do hlavy i s variantama. Jen Vídeň jsem měl itinerář na papíře podle Midaxe.
Ale abychom se vrátili k objízdné trase SLO. Letos chci zkusit projet Hillovu trasu z Ilzu dolů na Ptuj a pak na Ormož a Varaždin. prostě zkusit něco jiného a zpestřit si tak cestu dolů k jihu.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 05. 2014 12:53
Zahajskej z Ilzu dolů na Ptuj a pak na Ormož a Varaždin. prostě zkusit něco jiného a zpestřit si tak cestu dolů k jihu...taky tak jezdím drinking smiley
kik
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 05. 2014 19:35
Panove, tedy nevim jak vy, ale ja navigaci nemam a ani nechci. Nikdy jsem ji nepotreboval a vzdy jsem na misto dorazil bez nejmensich problemu.
Zasadne jezdim trasu pres Mureck - Lenart - Ptuj a pak na Macelj, ale protoze jezdim zacatkem zari tak je to volne. Jen jednou jsem zapomnel v Ptuji na poslednim kruhaku odbocit doprava takze jsme si zajeli asi 1 km a ztratili cca 5 minut. Od Lenartu je to krasne znacene na Zagreb, pouze kvalita povrchu se podoba nasim silnicim 2. a 3 tridy.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 05. 2014 19:43
Podle mě je to jednoduché, ať si každý jezdí podle čeho chce a co mu vyhovuje. Ono trefit z Prahy do Brna není těžké, ale najít v Brně nějakou ulici už je horší. A to člověk rozumí skoro všem cedulím co se u silnic najdou. Ale o to je to v zahraničí horší. Takže hlavní tah dobrý, ale uvnitř větších měst je navigace k nezaplacení.
A řeknu i když jsem třeba v Praze dlouho bydlil a studoval, tak přesto když tam jedu tak mám většinou navigaci zapnutou. I když třeba jedu podle svého. Pak stačí jedno chybné stoupnutí do špatného pruhu a už se člověk motá. A pak hledat navigaci, zapínat nastavovat a hlavně čekat až se chytne, to je škoda mluvit. Přesně jak to tu někdo před chvílí psal. Takže raději stále zapnuté i když si někdo bude tˇukat na čelo, že se jinam než rovně nedá jet.yawning smiley

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 05. 2014 20:09
Zahajskej, milošhr - je ta trasa moc kopcovitá a hodně zatáček?? Začínám nad tím přemýšlet :-)
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 05. 2014 20:34
Nevím, nechám se překvapitsmoking smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 05. 2014 20:42
Jaj špatně čtu :-)
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 05. 2014 22:46
Citaci
Zahajskej napsal(a):
...Protože jsem občas utrousil že "támhle za tím barákem budeme odbočovat doprava" nebo "po pár kilometrech se bude dálnice rozdvojovat..." atd.
...Letos chci zkusit projet Hillovu trasu z Ilzu dolů na Ptuj a pak na Ormož a Varaždin...

Podotýkám, že se trase Ilz - Ptuj přes Radgonu někde výše říká "podle Miruse", vyzkoušeli jsme ji nezávisle na sobě, ale Mirus asi o něco dřív. To pro případ, že by někdo použil vyhledávání a našel dost podrobné popisy.
Místy není cesta z nejširších a asi čtyři zaznamenání hodné stoupáčky na ní jsou. Ale jde to projet snad i s jachtou na dvouosém přívěsu.
Našel jsem ji tak, že jsem půl hodiny koukal na B66 v GoogleEarth a zapamatoval si ji. Pak jsem stejně jako Michal na konstatovábní kámošova synka při zastávce pod Riegerburgem "to ale byla pěkná vracečka" mohl odpovědět "za pár kilásků bude ještě jedna a kolem Klausenu další...". Nejvíc mě pobavil jeho výraz, když jsem se zadušoval, že jsem tudy nikdy předtím nejel, že si jen pamatuju mapu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 05. 2014 23:14
Prosím nenadávejte mě.
Sleduji toto téma. Důvod proč objet slovinskou dálnici je dle vašich reakcí většinou finanční, u někoho z principu.
Chtěl jsem to také dříve zkusit objet, ale nakonec jsem to udělal obráceně.Když už si slovinskou známku koupím, tak jet po slovinský dálnici co nejvíc a ušetřit na mýtu za Chorvatský dálnice.
Jezdím už dva roky touto trasou:
[www.mapy.cz]{%22criterion%22%3A%22fast%22}

A výsledek je, že ušetřím na jedné cestě k moři asi 72 Kun, ale hlavně žádný kolony na hranicích a jelikož jezdím v nejmíň vhodnou dobu (z pátka na sobotu), tak se vyhnu i kolonám v Záhřebu. Zajížďka asi 20 Km, ale opravdu nikde nestojím, prázdné pumpy.Časově to je prostě perfektní,
Lub
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2014 08:32
Zajimavá alternativa . Jak se jedou na ni ty dva useky mimo dalnici?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2014 09:02
Ty úseky mimo dálnici je silnice první třídy a ten usek před mýtnicí u nájezdu na Chorvatskou dálnici je úpně nová silnice.
Ta mýtnice je taky nová.Jede se většinou rovně, žádný zatáčky u zase to není tolik KM mimo dálnici.
A hlavně kdo jezdí v největší špičce, tak pořád jede. Manželka si to nemůže vynachválit, hlavně prázdné toalety na benzinkách.
Cestou zpět domů se vyhnete zase Lučku.Jezdím do SV. Filip i Jakov a za Chorvatskou dálnici jsem loni platil 101 Kun.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2014 09:03
Toma539: presne nad tim taky uvazuju ... kupuju slovinskou znamku a proc ji vic nevyuzit, naukor poplatku v HR?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr
Hosté: 257
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.