Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 02. 2014 07:19
Harry napsal(a):
-------------------------------------------------------
> já jezdím přes macejl, máte to nějak porovnaný jak
> to vyjde časově? je to o cca 60km delší, ale
> zároveň levnější dálnice. ale těch 60km navíc je
> možná hodina navíc...

Nevím jakých 60 km.
Přes Mureck, Lenart a Ptuj je to oproti dálnici delší asi jen o nějakých 10-12 km a časově asi 10 minut.
Rakousko EXIT 226 (2km před hranicí) - HR hranice = 70 km a 1:10 hod. jízdy.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 02. 2014 08:23
já ale porovnávám cestu přes macejl a zavrč
Tom
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 02. 2014 09:23
Mirus nechci s tebou polemizovat, ale 10 min to není 100%...Myslím, že jsem zkušený objížděč.
I když loni jsem tu známku koupil, bo jsem jel přes Alpy na Vilach a nechtěl jsem se courat...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 02. 2014 10:53
Tak Harry, abys to měl přesné, udělal jsem porovnání tras z odpočívadla na 225km Rakouské dálnice až po Lučko.

1) vše po dálnici - 133km, 1hod.22min.
2) objezd SLO dálnice přes Mureck s nájezdem na konec dálnice u Ptuje - 141km, 2hod.14min.
3) objezd SLO dálnice stejně jako v předešlém případě, ale z Ptuje na Zavrč, Varaždin, nájezd na HR dílnici - 196km, 2hod.59min.

Jezdím trasu 2 tam, zpět trasu 1, pokud spoléhám na objezdu na blikání protijedoucích aut, časový rozdíl je oproti dálnici asi půl hodiny, pokud jedu předpisově, jedu ještě o čvrt hodiny déle.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 02. 2014 11:48
Jen k té trojce - do toho Varaždinu bych raději sjel z dálnice už u Ilzu a pak přes bad Gornju Radgoru a Ormož. Je to o nějakých 50 km kratší...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 02. 2014 12:07
Už se tu řešilo..já už jezdím léta TAKTO
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 02. 2014 12:24
V tom případě:
1. pro srovnání po dálnici až k Dražencům (km 138A2 u Ilzu -> Lučko mýtnice): 216 km, 2:01'
2. s objížďkou přes Mureck, Ptuj: 223 km, 2:39'
3. s objížďkou přes Mureck, Ptuj, Zavrč: 276 km, 3:20'
4. s objížďkou přes Mureck, Ptuj, Ormož: 277 km, 3:24'
5. s objížďkou už z Ilzu po B66 přes Radgonu, Ptuj, Ormož: 240 km, 3:31'
6. s objížďkou už z Ilzu po B66 přes Radgonu, Ljutomer, Ormož: 227 km, 3:15'
7. s objížďkou už z Ilzu po B66 přes Radgonu, Ptuj, Macelj: 186 km, 2:46'

Ne všechny uvedené trasy mám vyzkoušené, ale podle těch, kterými už jsem jel v jednom či druhém směru, ty časy docela odpovídají routeplaneru. Pokud jsme se nezasekli na Maclju nebo ve frontě na obchvatu Zagrebu přískokem na Lučko... ale tam už je pak jedno, jestli se tam přijelo od Varaždinu nebo od Đurmance.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 02. 2014 12:53
Jak říká Hill
Po dálnici je to cca o půl hodky rychlejší,když je dálnice průjezdná.
Od sjezdu 226 po nájezd na silnici č.9 65 minut
Po dálnici 35 minut,má zkušenost.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 02. 2014 12:58
milošhr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Už se tu řešilo..já už jezdím léta
takto


Délka trasy: 130 km, celkový čas: 02:54 h

No to mi přijde hodně velké zdržení. 2 hodiny navíc.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MotoMoto (10. 02. 2014 12:58).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 02. 2014 14:11
Já tak jezdím hlavně kvůli LPG..tankuji v Zavrči nebo Varaždinu
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 02. 2014 15:38
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud jsme se nezasekli na Maclju nebo ve frontě na obchvatu Zagrebu přískokem na Lučko... ale tam
> už je pak jedno, jestli se tam přijelo od Varaždinu nebo od Đurmance.

Osobní zkušenost mám takovou, že od Varaždinu toho nikdy nestojí tolik a většinou se v případě dlouhé fronty na Lučko bezproblémově protáhnu o sjezd dál na starou na Jastrebarsko a najíždím tam nebo až v Karlovaci, podle toho, jak se to rozjíždí za Lučkem... samozřejmě pokud dál nejedu po staré smoking smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 02. 2014 05:33
No já jezdím tudy. Hezká cesty, menší provoz, ušetřím za dálnice, nikde moc nestojím.
Osobně nechápu, když již provedu malou zajížďku touto trasou, proč bych se měl vracet z Ptuje na Macelj. To tedy nepochopím proč se vracet na tento přeplněný hraniční přechod. Tady jedu naprosto v pohodě a z Varaždinu jedu neustále z kopce krásnou krajinou. Již jsem to sem dával několikrát a vím, že spousta lidí jezdí touto "moji" cestou. Jo můžete jet i středem Mariboru ale připravte se na obtížný průjezd a hlavně v Pesnici jezdí dost policajti a snaží se znepříjemnit život našim řidičům. Nevím proč ale já na ně mám smůlu. No a z MB potom jak dál ? Přes přeplněný Miklavž ? To přeci nic neřeší. Skutečně jet touto trasou co jsem zde vložil a je klídek.

[www.mapy.cz]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 02. 2014 11:22
Hradečák...z Ptuja na Macelj se nevracíš...spíš bych řekl, že to jak Ty jezdíš je zajížďka jak sviňa..a to ještě přes celej Zagreb...já jel přes Macelj smerem do HR 8x.a ještě nikdy sem nestál víc jak 5 minut....to už je lepší varianta přes Maďary smoking smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 02. 2014 11:30
Také jsem o téhle trase uvažoval pro letošek, abych se vyhnul tlačenici v Macelju, hlavně cestou zpět, kdy jedeme opět v neděli.
Jen bych nerad zastavoval u Varaždinu v osadě s názvem Sračinec. Mohlo by to být zavádějící..angry smiley Tož tak.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 02. 2014 11:45
V neděli fronty nebývají, já je tedy alespoň nezažil. Když vyrazím z Pelješacu v sedum tak jsem na hranicích odpoledne a to už tam nikdo není. Aspoň jsem to tak vždy měl. Proto jezdím v neděli a ne v sobotu. Nebo se pletu?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 02. 2014 12:40
Minulý rok jsem se tam zasekal na 40 min.,stačilo možná sjet z dálnice o něco dříve a vzít to po staré. Jednak nestíhaly mýtnice, jely 3, a zbytečná kontrola na HR a SLO. pasovkách. Signalizovali společné kontroly a nic. Tak jsem si řek již ne v neděli, a letos zase v neděli končíme,proto ta úvaha o jiné trase. A to jsem jel prvním trajektem ze Sučuraje v 7 ráno.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 02. 2014 12:42
4 Hradečák vs. vasnivykolista:
právě proto jsem se výše ptal na zkušenosti. jezdím mimo sobotu, takže na Macejlu jsem se obvykle dlouho nezdržel. zajímá mě spíš skutečná zkušenost někoho kdo projel a srovnal obě trasy. přes Zavrč na Varaždin je to dál o 55km, tedy to spolkne nějaký čas a palivo. na druhou stranu tam lze využít enc oproti cestě přes Macejl a dálnice je i levnější(o pár kn).
vzhledem k času se to myslím nevyplatí a finančně také ne. samozřejmě opak je kdybych je z pátku na sobotu a měl stát na Macejlu víc než hodinu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 02. 2014 14:48
Na Macejlu ve směru k moři vždy jen pár vteřin zdržení. Výhoda jízd mimo sezónu. Ale v neděli z HR už nikdy!!! Jednou jsem si to prostál asi 3,5 hodiny od začátku prvního tunelu až po SLO hranice. Největší zdržení vyráběly hordy německých Turků. Každé jejich auto obraceli celníci vzhůru nohama.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 02. 2014 21:14
to Harry - Pár kun se dá ušetřit i na A2. Stačí sjet třeba na sjezdu Krapina a zaplatit a vzít si nový listek a cesta vyjde na 32 Kun oproti 48. Jedná se o kategorii 1.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (15. 02. 2014 21:15).
Re: thumbs upUž jsme objeli plac(enou silnici ve Slovinskutu)
16. 02. 2014 10:16
Herry, vyhýbám se Slovinské dálnici z Rakouských hranic ne HR hranice. Čili šetřím 15€ tam a 15€ zpět. Jak jsem podotkl několikrát - čas není můj nepřítel. Přijedu o dvě hodiny později - houby zle. A tak to bylo i v pracovním procesu a když jsem jel na dovolenou. Prostě v klídku a beze spěchu. Jezdím tak jak jsem napsal a nezkouším dálnici ve Sloveniji. Jejich 7 denní DZ mne uvádí k šílenství. No a to je hlavní důvod proč dálnici objíždím a že jedu přes Zavrč to je tak z rodinných důvodů.
Ale když sedím na zahradě, tak to asi není špatná trasa, protože aut s CZ značkou jezdí moc. Ve dne v noci. Tam i zpět.smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 02. 2014 19:29
já taky objíždím, ale z Ptuje jezdím na Macejl. proto jsem chtěl srovnání mezi trasou na Macejl a Zavrč. lepší bude to už neřešit.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 02. 2014 19:18
harry-
No a to je hlavní důvod proč dálnici objíždím a že jedu přes Zavrč to je tak z rodinných důvodů.

vášnivýkolista -
Rosťo, ona ta dálnice vůbec přes Zagreb nejede. Vyjedu de facto na Lučku .A dovoluji si tvrdit, že z Gersdorf (226) Budu na Lučku dříve než přes Ptuj a Macelj. Při dodržení dopr. předpisů. Při mé smůle jsem jel přes Macelj asi 2x a vždy fronta.. Jak tady hodně lidí přše ....čekal jsem max 5 min atd. Já čekal jednou asi hodinku ale před tím někdy v r.1996 asi 3 hodinky. Chápu bylo to hned po válce.
Pro mne je to již rutina a síla zvyku. Jel bych tudy i kdybych se nestavoval doma. A to je asi ono.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 05. 2014 12:50
vzhledem k cenám paliv se zatím rýsuje nejvýhodnější tankování v Rakousku. ví někdo jaké jsou benzinky v Murecku a okolí? vím že je hned u dálnice nějaká neznačková, už jsem tam jednou taky bral, ale název si nepamatuju a nemohu ani nějak nikde najít. v Murecku na kraji je taky něco...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Harry (26. 05. 2014 12:52).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 05. 2014 14:47
to Harry: skoč si na www.oeamtc.at zvolíš si spolkovou zemi a už máš seznam pump a ceny. Můžeš hledat i na www.omv.at nebo přímo na stránkách rakouské BP.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 05. 2014 18:11
Harry, tankoval jsem zde - [www.nfz-temmel.at]
Je to hned po sjezdu z dálnice (Gersdorf) směrem na Mureck po levé straně.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 05. 2014 20:01
4Morten: to už jsem prošel, ale v těch místech kolem Murecku není žádná z nich

4pavsuch: ok, díky, to jsem měl na mysli.

4all: pokud ví někdo o další pumpě směr Trate, sem s ní smiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 05. 2014 21:37
no já dojedu z Přerova až na Zir..tak těch pár haléřů co ušetřím v Murecku se nevyplatí zastavovat ..kdysi se vyplatilo tankovat ve Slovinsku..to už bylo víc jak o korunu na litr..loni sem byl v Bosně tak sem nabral i přes ovzdušňovák..to byla cena asi 31kč na naše smoking smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vasnivykolista (26. 05. 2014 21:39).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
26. 05. 2014 22:14
a natankuješ tedy až v HR a pak zase doma? pro mě to je na půli cesty (Mureck) takže když tam vezmu cestou tam i zpět, měl bych to mít nejlevnější. ale je mraky času vyhledat nejlepší variantu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 05. 2014 10:19
Ahoj poradíte mi někdo když sjedu na 226km na Mureck co pak nastavit v navigaci abych se vyhnul slo.dálnici a dovedlo mě to na chorvatské hranice a mohl se napojit na dálnici na Biograd na moru.Pročítal jsem to ale nějak z toho nejsem moudrej.OMLOUVÁM se ale jedu to poprvé takže odpovědi čti ačti mi moc nepomužou.Děkuji všem za pochopení.
mm
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 05. 2014 10:26
Dobře popsané je to hned v prvním vlákně ( Fakta....) strana 2 autor wraith
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 112
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.