Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2014 17:25
MirazG - pěknej návod trasu sice znám, ale pro ty kteří jedou poprvé super návod. thumbs up
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 07. 2014 17:27
MirazG supr udělaný pro ty kteří tápou,ale jednoznačně doporučuji objíždět centrem Mariboru,jak už tady bylo psáno lepší silnice,kratší cesta atd.
každopádně všem šťasnou cestu,já frčím zítra večer do Gradacu
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2014 11:14
Chtěl bych poprosit zkušenější o radu. V pátek jedu poprvé jako řidič směr Baška Voda. Jsem z Vysočiny, dálniční známku v ČR kupovat nebudu, takže je pro mě výhodná trasa na Znojmo, Hatě, Vídeň, Graz. A pak bych se chtěl zeptat co mi navrhujete jako nejlepší možnost, protože mi je jasné, že pojedu v kritický termín (z ČR budu vyjíždět někdy kolem 18 hodiny). Slovinskou dálnici bych chtěl spíše objet, takže mám pečlivě nastudovanou objížďku Mureck-Lenart-Ptuj, ale říkám si, zda to bude mít smysl, jestli bude Macelj ucpaný. Potom jsem přemýšlel jet nějak přes Varaždin, a tím se vyhnout Macelju a potom nějak přetrpět Lučko směrem tam. Vím, že je tu tras popsáno dost, ale chtěl bych vědět co byste doporučili "začátečníkovi" (ne ani tak v řízení, najezdím celkem dost, ale myslím tím poprvé jako řidič do HR) z pátku na sobotu, jakou trasu nejlépe zvolit. A malé OT k tomuto dotazu, mýtné v HR plánuju platit kartou. Je potřeba něco na kartě speciálně aktivovat nebo ne? Díky moc za radu.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2014 11:31
Se zbytečně nemotej ani kolem Grazu, tam se to sjede s těma od západu... a rovnou sjeď na Feldbach, dle mého názoru je zbytečné se motat někde na Ptuj. Někdo na Feldbach sjíždí u Ilzu, někdo u Gleisdorfu (lepší, rovnější cesta)...
Pokud přijedeš od Varaždinu, tak přejeď sjezd na Lučko a sjeď až následujícím sjezdem, dále po staré č. 1... najeď v Jastrebarsku nebo s klidem až v Karlovaci. Ono se to za zacpaným Lučkem obvykle dlouho rozjíždí...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 07. 2014 22:22
V pátek 4.7. směr k moři - nájezd z A2 na A9 v Grazu projetý okolo 12té hodiny bez problému (žádné popojíždění či větší kolony). Dál exit 226 - Mureck - Lenart - Ptuj. Potkal jsem jen pár aut. Kolona se začala tvořit až na silnici 9 za Ptují směrem k hranicím. Jelo se plynule bez zastavování cca 80kou.

Zpět 15.7. jsme nespěchali a tak jsme se rozhodli vyzkoušet při průjezdu Slovinskem něco nového (prozatím jsem projížděli Mariborem, nebo přes Mureck). Vzali jsme to na Varaždin - Ormož- dál po 230 - Ljutomer - Radenci - Gornja Radgona - v Rakousku přes 66 - Feldbach - Ilz. Tento objezd Slovinské dálnice mi moc nesedí. Od Varaždinu je to jedna obec za druhou, takže většinu cesty projeto jen 50kou (ve Slovinsku jsem potkali 3 policejní hlídky - asi extra štěstí). Nicméně tuto trasu nezatarcuji a beru ji jako vhodnou alternativu při jízdě ve špičce, kdy hrozí uvíznutí v koloně - sobota.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2014 06:12
Citaci
OnderCZ napsal(a):
... je jasné, že pojedu v kritický termín (z ČR budu vyjíždět někdy kolem 18 hodiny). ... A malé OT k tomuto dotazu, mýtné v HR plánuju platit kartou. Je potřeba něco na kartě speciálně aktivovat nebo ne?...

Výjezd kolem 18. hodiny není nijak kritický: v "nejužším místě" ve Slovinsku (od neplaceného konce dálnice Draženci u Ptuje k hranici a dál k nájezdu na chorvatskou AZM) budeš kolem půl jedné až dvou ráno, podle toho, jaké bude počasí, a o kolik tě zdrží Vídeň a přestávky.
To tam bývá zdržení celkem nevýznamné až žádné.

Kartou EC/MC i VISA lze mýto platit bez potíží, pokud jsi s ní předtím aspoň jednou platil v tuzemsku (tedy musela být aktivovaná), jen koukej na značení závory symbolem karet. Kartu to čte vlemi rychle, jen zajede dovnitř a hned vyjede ven, tak ať ji nehoníš pod autem. Postup už tu popsaný byl (napřed na displeji zkontrolovat cenu a teprve, když částka odpovídá, vkládat platební kartu; v opačném případě červené tlačítko na obsluhu), tak ho snad netřeba celý opakovat, jen upozorňuji na možné "neobvyklosti".
A také se může stát, máš-li kartu poprvé použitou v zahraničí, že ti na mobil bude někdo volat nebo přijde potvrzovací SMS (nejspíš u nové karty - my měníme karty v květnu a červnu, takže už nám to ČS u dvou karet udělala) - bankovní ústav si ověřil, jestli tu zahraniční platbu skutečně provádíš ty.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2014 07:32
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kartou EC/MC i VISA lze mýto platit bez potíží,
> pokud jsi s ní předtím aspoň jednou platil v
> tuzemsku (tedy musela být aktivovaná), jen koukej
> na značení závory symbolem karet. Kartu to čte
> vlemi rychle, jen zajede dovnitř a hned vyjede
> ven, tak ať ji nehoníš pod autem. Postup už tu
> popsaný byl ...

Jejda, já myslela, že na většině mýtnic stále podávám kartu obsluze v budce. To už neplatí ? confused smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2014 07:39
Platí ,Hill měl na mysli dálnici A2. Jsou to automaty "Express Cards" kde karta pouze zajede dovnitř a vzápětí ven. Je to fofr.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (16. 07. 2014 07:48).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2014 07:44
Na sjezdu v Šestanovaci jsem v červnu kartu podával obsluze v budce ,na Demerje a při výjezdu z Chorvatska před hranicí se "strkala do díry" v automatu.
Ostatní (1x pár kun) jsem platil hotově.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2014 07:56
Neplatí: od roku 2009 platím tak, že "jízdenku" z dálnice vrazím do první štěrbiny ve stojanu, zkontroluji si na displeji cenu, vrazím kreditku do druhé štěrbiny, tu to slízne a vrátí, pro každý případ stisknu zelené tlačítko RAČUN, to už je závora zvednutá, a počkám si asi tři vteřiny na účtenku.
Viz dobře udělaný návod.
Jen na počátku to neměli všude, tak v Ravči, kde tehdy dálnice A1 končila, jsem podával kartu obsluhovi a ten mi pak podal terminál na PIN. Terminál byl přivázaný kroucenou šňůrou k něčemu za okénkem, asi už s ním někdo zkoušel odjet...
Jo, a jednou jsem se trefil k budce bez automatu, to bylo v Đurmanci právě na A2, tam ale stačilo podat kartu, ani PIN nechtěli.

Od té doby jsem mýtné hotovostí neplatil. Počínaje rokem 2009 platím jen kartou.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Hill (16. 07. 2014 08:01).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2014 08:47
Slavonski Brod dálnice A3 kartu a lístek pouze obsluze. Takže platí stále, že kartu lze podat obsluze společně s lístkem.

Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2014 10:57
áno "jízdenku" podať obsluhe a aj platobnú kartu, nebude od Vás pýtať PIN, len kartou prebehne cez terminál a vráti Vám ju spolu s účtom.

Kde je automat - napríklad Demerje, len vložiť jízdenku do jedného otvoru a potom platobnú kartu do druhého otvoru, tiež PIN nepýta.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2014 11:41
Na některých mýtnicích při tomto způsobu placení (lístek + karta) PIN chtějí.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 07. 2014 20:50
Rok 2012, dálnice Jastrebarsko - Zagreb placeno kartou MasterCard, šup do díry-šup ven bez zadání PINu,
dálnice Lučko - Prgomet placeno kartou Maestro s požadavkem PINu.
Na můj dotaz - Proč PIN?
Odpověď - Protože Maestro.
Tož tak.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 07. 2014 13:20
Ano je to tak karta Maestro vždy vyžaduje a vyžadovala PIN, není embosovaná, takže byla snadno zneužitelná. Dnes se snad už ani nevydává.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 07. 2014 13:34
Zadávání PIN (a větší nebezpečí zneužití karty) nesouvisí s embosováním, ale s tím jestli je karta opatřena čipem. U karet které mají pouze magnetický proužek a nemají čip se vyžaduje (většinou) zadání PIN. Embosování umožňuje platbu tam kde nemají elektronický terminál ale pouze "žehličku", ale dnes kdy je celý svět zasíťovaný už to asi hrozí maximálně někde mimo civilizaci...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 07. 2014 13:44
Právě že nikoliv. V Americe jsou žehličky naprosto běžné. nEMYSLÍM SUPERMARKETY.
Jinak je to obráceně tam kde je chip je i pin, kde jen proužek tak u embosovaných karet jsme pin nežádali. Jen u neobosovaných. Jasně že to nemá nic společného s tím že to je či není vytlačené, ale jde o typ karty a její ochranu. Ale je to off topic, tak toho asi necháme.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 07. 2014 13:54
Správně. O placení mýtného kartou tu už vlákno je.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 07. 2014 17:42
Tomáš539 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Prosím nenadávejte mě.
> Sleduji toto téma. Důvod proč objet slovinskou
> dálnici je dle vašich reakcí většinou finanční, u
> někoho z principu.
> Chtěl jsem to také dříve zkusit objet, ale nakonec
> jsem to udělal obráceně.Když už si slovinskou
> známku koupím, tak jet po slovinský dálnici co
> nejvíc a ušetřit na mýtu za Chorvatský dálnice.
> Jezdím už dva roky touto trasou:
> [www.mapy.cz]
> =r&rc=15.413195_46.981868_15.238388_46.176880_15.4
> 85632_45.958075_15.288408_45.671298_15.257542_45.3
> 90250&rl=okres%20Graz-Umgebung%2C%20spolkov%C3%A1%
> 20zem%C4%9B%20Steiermark%2C%20Rakousko_46%C2%B010%
> 2736.768%22N%2C%2015%C2%B014%2718.196%22E_45%C2%B0
> 57%2729.070%22N%2C%2015%C2%B029%278.276%22E_45%C2%
> B040%2716.675%22N%2C%2015%C2%B017%2718.270%22E_45%
> C2%B023%2724.901%22N%2C%2015%C2%B015%2727.152%22E&
> rp={%22criterion%22%3A%22fast%22}
>
> A výsledek je, že ušetřím na jedné cestě k moři
> asi 72 Kun, ale hlavně žádný kolony na hranicích a
> jelikož jezdím v nejmíň vhodnou dobu (z pátka na
> sobotu), tak se vyhnu i kolonám v Záhřebu.
> Zajížďka asi 20 Km, ale opravdu nikde nestojím,
> prázdné pumpy.Časově to je prostě perfektní,

Děkuji za tip, provedeno. Jen cestou tam měli v Lašku nějakou akci, uzavřené nábřeží a neskutečná objížďková motačka, cestou zpět OK, ale v Kršku je nábřeží takhle průjezdné jen směr jih, zpátky je nutné přejet most. Objížďka je neznačená, asi je dobré vzít to po Ribiška ulica, my to podle TomToma vzali na kruháči doleva po Cesta 4. julia, Ribiška ulica asi neznal.
Krško

EDIT zdržení na Slo/Hr hranicích so ráno praktiky žádné, zpátky so odpoledne Hr/Slo asi 3-4 minuty. Zdržení před Mikulovem 15 minut :-).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Viktor X (27. 07. 2014 18:34).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2014 15:02
Chci se zeptat, zítra jedu z Omiše. Budu objíždět slo dálnici. Pojedu normálně po té jejich neplacené silnici a než začne dálnice, tak uhnu na Draženci a Ptuj? Dálnice začíná až za tou odbočkou?
Díky
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
29. 07. 2014 15:11
Ano dálnice začíná až za odbočkou na Draženici
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 07. 2014 13:13
pozor kmara v Ptuji v pátek tam byla objízdka na druhým kruháči od moře,ale pokud pojedeš na Lenárt tak je to v pohodě
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
02. 08. 2014 17:10
Objížďka z A9 exit Gersdorf:




a zpět z Ptuje přes Mureck až do Ilzu na A2


Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 08. 2014 08:59
Chtěl bych zkonzultovat cestu kterou chci zkusit - sjet u Ilzu jako minule na Gornju Radgonju ale pak ne na Lenart a Ptuj, ale na Ormož a Varaždin.

[www.mapy.cz]

Je to takhle správně nebo je někde lepší jet jinak? Např ve Varaždinu raději o pár km dál po obchvatu nebo klidně městem?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 08. 2014 10:04
Máš neaktuální mapu, podle ní bys vjížděl na A4 přes mýtnici Ludbreg, to je asi o 13 km delší a nejméně o čtvrthodinu pomalejší.

Dnes je D2 značená na konci Hrašćice vpravo na obchvat (směr dálnice A4 na Zagreb) a vyvede tě po asi 12 km ke kruhovému objezdu, na který vjedeš přímým pruhem a opustíš ho druhým výjezdem na silnici D528. Ještě asi 2 km a dojedeš na mýtnici 4 Varaždin.

Na kilometry vůbec nejkratší cesta je městem a hlídat si směr Novi Marof, přivede tě na ten kruhový objezd na obchvatu taky, ale je pomalejší, než obchvatem.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 08. 2014 16:06
To .. Marrpie, vítej na REUTE 66.

Jdu sem jen občas, ale když má někdo zájem o zapovězenou a pomlovanou trasu..,tak se ....Zde mnohokrát popisováno , i od Hilla.
Jezdím tudy, co Slovinci zvedli poplatky. Je to krásná trasa, cca 200 km od Ilzu po Varaždin (z Varaždinu je pak ještě levnější CH dálnice). Rozhodně zde jedu raději než na R přeplněné dálnici v dešti.!! Co jsem jel dvakrát přes Macjel - cca 4-6 hod, tak už nikdy. Jednou od 11.00 do 5.00 -- cestou domů !!!!
Je trochu zátáčkovitá, krásná příroda-jeď někdy ve dne, když najedeš častěji, dá se jet dost rychle a určitě neusneš !! Většinou pořád 70-100.
Protivné jsou dlouhé Slovinské vesnice, kde se člověk bojí o "pokutu", ale ty jsou co si pamatuji i na staré- za Ptují. Zase je na co se dívat. Přes
Rakouské je většinou 80ka, dosud jsem tam nepotkal policii - snad to nezakřiknu !
Protivný je Petrjanec, Hraščica a Sračinec před Varaždinem, ale jsou tam šikovné hospůdky na jídlo. Okolo Varaždinu je také 80ka, ale když si to spočítáš s prostojem na "čůrání", tak časově o nic nejde.
My se na tuto trasu vždy těšíme, .... pak už jen kousek po chorvatské dálnici a jsme tam....Přeji krásné počasí a pohodovou cestu.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 08. 2014 21:05
Ještě Marpie,
nezapomeň se v horní Radgoně držet stále vlevo na Šratovci, Radenci, Križevci, Ljutomer (bacha-žádná dálnice), pořád směr Ormož.
Ilz- Felbach je asi 25km - 30 min., Feldbach - Varaždin (do Radgony rychlé) cca 120 km - 1,5 hod, Jižní obchvat Varaždinu je nudný, ale bez provozu a jede. Varaždin - Lučko cca 85 km - již dálnice.
Nejvíc se vždy bojím zvěře, ale nepotkal jsem /ani nezahlédl- jen lišky/. Už jsem třikrát srazil srnu, tak mám bob..., ale u nás mezi Phou a CL
je to o něčem jiném.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 08. 2014 00:19
Otázka na Marpie:
A z kterého baru na "Stodolní" vyrážíte?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 08. 2014 09:52
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Máš neaktuální mapu, podle ní bys vjížděl na A4
> přes mýtnici Ludbreg, to je asi o 13 km delší a
> nejméně o čtvrthodinu pomalejší.
>
> Dnes je D2 značená na konci Hrašćice vpravo na
> obchvat (směr dálnice A4 na Zagreb) a vyvede tě po
> asi 12 km ke kruhovému objezdu, na který vjedeš
> přímým pruhem a opustíš ho druhým výjezdem na
> silnici D528. Ještě asi 2 km a dojedeš na mýtnici
> 4 Varaždin.
>
> Na kilometry vůbec nejkratší cesta je městem a
> hlídat si směr Novi Marof, přivede tě na ten
> kruhový objezd na obchvatu taky, ale je pomalejší,
> než obchvatem.

Nevím ale jak koukám tak koukám, že ta moje mapa ukazuje taky na exit 4 a ne na 3 u Ludbregu, a právě na ten obchvat na který se najíždí v Hraščici doprava jsem se ptal jestli tudy nebo to vzít přes město a právě obě trasy na které jsem se ptal vedou přes kruháč na Vukovarske ulici. Jinak tu trasu tam pojdeme v noci možná brzy ráno ale kochačka bude na cestě zpět, to budeme z Grebaštice vyjíždět ráno. Reute 66 jsem si sám našel před dvěma lety, ale tehdy jsme to vzali z Gornje Radgonje na Lenart a Ptuj. U Lenartu při cestě tam nás navigace prohnala šílenou zkratkou - šířka na 1 auto takové skoro polňačky, při zpáteční cestě jsem si na to dal už pozor a o ten zub po normální silnici jsme to měli delší. Letos chci koupit ENC a protože od Macejlu neplatí tak jsem si říkal že bysme to tedy vzali přes ten Varaždin. Jinak zkusil jsem trasu dát do navigace a ta mi ukazuje jet na obchvat doprava za Hraščicou tak asi to tam vezmeme jestli je tam 80.

Pali.B.: V Ostravě bydlím od roku 2001 ale večer na Stodolní jsem ještě nebyl. Párkrát na nějakém srazu nebo oslavě narozenin ale to spíš v přilehlé ulici u Peciválů nebo u Levského jinak mne to absolutně neláká. Přes den se tam vyskytuji poměrně často i když spíš opět v přilehlých ulicích. To že mapy Seznamu jako obecnou Ostravu berou Stodolní jsem si ani nevšiml. Já nechtěl konkretizovat své bydliště tak jsem tam prostě dal obecně Ostrava.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil marpie (07. 08. 2014 10:32).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 08. 2014 14:40
Zastavil jsem za hranicí , dal průjezd na navigaci bez placení a měl jsem to bez problémů. Naprostá spokojenost....
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.