Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 06. 2014 11:49
Ta značka před kruhákem ve směru od silnice č. 437 se váže k pravému jízdnímu pruhu při vjezdu na kruhák a tam opouštíte kruhový objezd na placenou dálnici. Pro levý jízdní pruh není značka platná.
odkaz



Upraveno 2krát. Naposledy upravil petr70 (13. 06. 2014 12:16).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 06. 2014 12:02
Řeší se to tady každý rok.Silnice,které jsou zpoplatněné,jsou na výjezdu z kruháku označeny značkou viněta.Zkuste si to projet na
Street View.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 06. 2014 14:23
petr70 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ta značka před kruhákem ve směru od silnice č. 437
> se váže k pravému jízdnímu pruhu při vjezdu na
> kruhák a tam opouštíte kruhový objezd na placenou
> dálnici. Pro levý jízdní pruh není značka platná.
> [url=https://www.google.cz/maps/@46.597634,15.6715
> 46,3a,75y,180h,90t/data=!3m4!1e1!3m2!1sTSi_9v6y36s
> YEGdBs_fJXQ!2e0?hl=cs]odkaz[/url]


No tohle mě napadlo taky ale na kruhák vedou dva jízdní pruhy. Pravý jízdní pruh není průběžný a nevede přímo na dálnici.
Kdyby to bylo jak píšeš tak ten kdo by na kruhák vjížděl z pravého pruhu by platil a kdo z levého tak by neplatil ?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 06. 2014 14:53
Ne ,kdyby značka platila pro oba pruhy tak je umístěna o 100m dříve . Takhle by se měl i podle předpisů řazení na kruhový objezd řadit do pravého pruhu ten který opouští kruhový objezd na prvním výjezdu. Kdo opouští kruhový objezd na jiném než prvním výjezdu se má řadit do levého pruhu a i na kruhovém objezdu využívat levý pruh. To je pravidlo ve světě běžné ovšem u nás nepoužívané i když i u nás to platí. Samozřejmě že i kdyby jsi najížděl na dálnici z levého pruhu tak bys taky platil neboť ta značka je zároveň na vjezdu na dálnici. Tahle značka slouží něco jako předzvěst znčky následující totožné. Je tam pouze pro případ přehlédnutí značky na vjezdu na dálnici protože auta se soustředí na dání přednosti v jízdě vozidlům projíždějícím po kruhovém objezdu a tak mohou přehlédnout značku na nájezdu. Vjezd na kruhák a následný výjezd je příliš krátký.
A další je ,že od silnice č.449 značka není tím pádem kdo se vrací má kruhák zdarma a platí pouze ten kdo jede k moři. (Slovinská daň)



Upraveno 2krát. Naposledy upravil petr70 (13. 06. 2014 15:05).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 06. 2014 15:43
Petr 70
Nemáš pravdu na silnici 449 je značka taky a jen jeden jízdní pruh takže podle pravidel za značkou nemáš bez vinety co dělat
silnice 449
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 06. 2014 16:02
Jo tak to se omlouvám tu jsem přehlédl tak daleko sem nedojel přes street , tak potom zřejmě je zpoplatněn kruhák mezi dvěma silnicema bez poplatku. Slovinské unikum.
Tak potom takto



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (13. 06. 2014 16:14).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 06. 2014 16:28
Petře já to taky přehlídl a tvrdil jsem že na 449 značka není a ona tam je ! No unikum to je příšerný.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 06. 2014 16:46
...taky se přidám do debaty - zajímavá situace s tou značkou odkazující na dálniční známku. Kruháčem jsem jel 8. května a vůbec jsem si ji nevšiml - tedy té první, to, že je u sjezdu z kruháče na dálnici, jsem si všiml. Teorie o pruzích ke kterému neplatí a ke kterému platí je zajímavá, ale určitě nepravdivá - pokud by se týkala jen pravého pruhu, byla by pod ní určitě dodatková tabulka s nějakou šipkou odkazující na odbočení. Ještě jeden postřeh z mé květnové cesty - překvapilo mě, že spousta Slovinců jezdila tou úzkou cestičkou polem okolo silnice směřující na kruháč. Že by domácí využívali této varianty?
Ještě jedna maličkost - když se ale podíváte na značku o zpoplatnění třeba u sjezdu z kruháče nebo u Lendavy na HUN - SLO hranici (taky kruháč pár set metrů za hranicí na H7), tak je nad ní vždy logo dálnice nebo rychlostní silnice a pod ní upozornění na placení. Značka s vinětou tam nikdy není sama! Možná, že právě tohle je rozhodující.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Morten (13. 06. 2014 17:00).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 06. 2014 16:51
petr70 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jo tak to se omlouvám tu jsem přehlédl tak daleko
> sem nedojel přes street , tak potom zřejmě je
> zpoplatněn kruhák mezi dvěma silnicema bez
> poplatku. Slovinské unikum.
> Tak potom
takto

To by šlo thumbs upyawning smiley
Ale teď mi řekni : přijíždím po silnici 437 ke kruháči a vidím značku s vinetou ALE nechci po zpoplatněné sinici, co mám dělat? Otočit to před značkou ? Třeba s karavanem "naprosto ideální "



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (13. 06. 2014 17:04).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 06. 2014 17:35
Morten - na tu spodní tabulku jsem taky koukal je na každém nájezdu a jsou tam znázorněny peníze , ale tady je ta značka samostatně.
Ttom - asi zastavit ,pustit všechny 4 blinkry a jít shánět vinětu.grinning smiley Nevím jsou to idioti. Já se snažím Slovincům vyhnout po rozhovoru proč nejedu po dálnici se snažili něco najít na autě. Naštěstí jel kolem nějakej magor jako prase tak mě vrátili doklady a mazali za ním.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 06. 2014 17:51
Já bych jim na otázku proč nejedu po dálnici řekl proto že nemám vinetu smiling bouncing smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 06. 2014 18:58
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Slovinci si snad od HAC do toho nedají mluvit... nebo že by?

No jasně, sem popleta, samozřejmě jsem myslel DARS eye rolling smiley .

Ale nic to nemění na mém vyjádření, já snad jdu ten mail s jejich odpovědí někam najít...

Edit: našel jsem to v mailu z léta 2011 - vyjádření DARS ke kruháku Pesnica:
"Officialy you do need a vignette for rounddabout Pesnica, but our supervisors don't punish drivers who come from non-toll road 437 to the non-toll road 449."



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Pedro66 (13. 06. 2014 19:05).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 06. 2014 19:53
Pedro66
Ten mail je krásný ale pak to nechápu už vůbec.
Jakožto řidič jsem povinen jezdit podle předpisů a značek a ne podle nějakého e-mailu to je prostě nemyslitelný.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 06. 2014 22:31
2011 není moc aktuální. V současnosti tam ty cedule prostě jsou a i když jsou ještě jednou přímo na nájezdech na dálnici, i na začátku H2, tak bych tam bez známky nelezl.
Letos valím na dovolenou opět přes Lenart, tam je to jistota.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (13. 06. 2014 22:36).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 06. 2014 22:41
petr70 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jo tak to se omlouvám tu jsem přehlédl tak daleko
> sem nedojel přes street , tak potom zřejmě je
> zpoplatněn kruhák mezi dvěma silnicema bez
> poplatku. Slovinské unikum.
> Tak potom
> [url=https://www.google.cz/maps/dir/46.6007497,15.
> 67453/46.5955982,15.6751735/@46.5978063,15.6699109
> ,16z/data=!3m1!4b1!4m4!4m3!1m0!1m0!3e2?hl=cs]takto
> [/url]


Koukám na street view a tato případná náhradní varianta má také své unikum. Ve směru na Maribor je na 437 za mostem přes řeku Pesnicu zákaz odbočení doleva a na boční cestě kulík s cedulkou kola. Když jedu zpět do A po 449 tak tam nic takového není :-)

[url=https://www.google.cz/maps/@46.600804,15.674614,3a,60y,211.74h,83.12t/data=!3m4!1e1!3m2!1sHNR28DJVO0NT3osSQpUveA!2e0?hl=cs]street[/url]
[url=https://www.google.cz/maps/@46.595546,15.675368,3a,75y,308.96h,75.65t/data=!3m4!1e1!3m2!1s2oJPy2NOTGvNdwfoCjPEiA!2e0?hl=cs]street[/url]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil rosta737 (13. 06. 2014 22:44).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 06. 2014 22:46
A přitom tam je odbočovací pruh . Pod tím zákazem je nějaká dodatková.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 06. 2014 22:57
Povoleno traktorům a cyklistům.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2014 01:12
Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jakožto řidič jsem povinen jezdit podle předpisů a značek a ne podle nějakého e-mailu to je prostě nemyslitelný.

Zkuste to brát podle selského rozumu, kruhák z nějakého administrativního důvodu patří k dálnici, proto je označen značkami s vinjetou, ale nikdo vás na něm nebude kontrolovat a pokutovat pokud bez známky přejedete 30 metrů z jedné neplacené silnice na druhou. Kdo tomu nevěří, může jet bez obav na Mureck, je to sice delší, ale zato horší cesta thumbs up smiley .
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2014 06:07
[www.google.cz]

Pokud je to zde značeno jako dálnice nejzděte tam. Pokud není, klidně tam jezděte. 449 437 - obě ústí na kruháč. Jsou to dálnice? Tak o čem je řeč. Dálnice a H2 jsou zpoplatněny.
Jak jinak se chcete dostat do MB bez poplatku ? Prostě jednou nebo druhou stranou musíte z kruháče sjet. Tak jako to dělají místní.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2014 07:10
Kruhák a dále po 449, tož po modrém
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2014 10:29
Já jezdím jak to má na mapě milošhr už dvakrát jsem tam viděl policii a spíš mě přišlo že kontrolovali výjezd H2
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2014 12:39
Přesně jak píše Miloš, tak jezdím na Miklavž. No jen jednou mne zastavili v Pesnici s blbým dotazem - proč nejedu po dálnici když jedu k moři.. Jen jsem odpověděl, že jsem si nevšiml že je na Miklavžu dálnice a moře. A jelo se dál.
Někdy jezdím na Mureck a tak různě. Nemám přesně řečeno kudy pojedu. Kruhák je bez poplatku. A to je rozhodující.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 06. 2014 17:00
Já jezdím přes Mureck. Jsem s touto trasou spokojen,. Už tam sem tam dávají i nový povrch silnic.
A navíc, domácí blikají jak vzteklí a varují před Policií.
Myslel jsem, že blikají proto, že je oslňuji, tak jsem je problikl taky, ale po 100 metrech jsem se jim v duchu omluvil.
avatar
muf
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 06. 2014 07:29
objiždka SLO dalnice ok jen jme potkaly 5 policajty měřily ptuj pojezd pod trati uzavren hned se dat do prava na prvni krizovatce do leva je to i znaceny a napojite se na vasi cestu
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 06. 2014 16:41
V Ptuji na prvních světlech doleva je normální trasa směrem na nový most, pokud jsi jezdil podjezdem pod tratí, tak sis zbytečně zajížděl přes město...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 06. 2014 21:05
Proč nepíšete česky? (někteří)
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 06. 2014 21:39
Já jsem taky z Jičína a taky nerozumím...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 06. 2014 22:07
Muf možná ukončil základní školní docházku pátou třídou.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 06. 2014 10:31
Zdravím.Před cestou jsem studoval toto vlákno a v neděli 15.6.jsem v 11:55 tento kruhový objezd pod Pesnicí projížděl a koukal jestli tam ta cedule VINETA bude.A ona tam NENI.Tak jsem klidně pokračoval na Lenárt.Tuto trasu jsem už projížděl celkem 5x do Chorvatska a 4x zpět.A je pravda že jsem si ji nikdy nevšiml.Tak žádný srtach a hurá k moři do deště a větru.Split 19 stupnů ale už se to lepší.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
23. 06. 2014 21:07
Po dnešním průjezdu potvrzuju, že tam cedule VINETA skutečně není. Loni tam ale byla - [www.youtube.com] .
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 174
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.