Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2014 09:07
Zajímavá alternativa, zrovna jsem se chtěl zeptat, kam jezdíte.
Já to bral loni ještě opačně _ za slovinskou dálnici -- celou známku"". Ale to jsme jeli směr Krk.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2014 09:18
Ahoj,
kybych jel směr Krk, tak bych jel taky jedině po slovinský dálnici až na ljubljanu a pak dolů. To se pak možná i ušetří, ale počítat kolik se mě nechce. Hlavně pořád perfektní dálnice.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2014 09:36
Tomaš359, chápu to s těmi kolonami v páteční a sobotní době, ale myslím, že to musí vyjít dráž, než když objedu dálnici ve Slovinsku a zaplatím dálnici v Chorvatsku. A ta trasa je dost cik cak. A i časově to vyjde nic moc. A když člověk jede až na jih tak toho času není na zbyt.
Ale jinak zajímavý nápad.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Lub
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2014 09:49
MotoMoto :
taky jezdim na jih, ano casu neni nazbyt to mas pravdu, pokud ale budes stat na hranici a na mytnici tak cas taky jen pribyva pak uz je jen otazka kolik prostojis . Co zaplatis za Slovinskou dalnici se ti castecne zlevni za Chorvatskou
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2014 10:31
Já jezdím v neděli nebo v pondělí a to je klid a nikde nestojíme, ale jasně když se stane závada nebo nedej bože havárie tak to člověk neovlivní. Ale právě proto se snažím volit cestu kde dosáhnu cíle co nejrychleji a s nejmenší únavou. Když chci jet z místa na místo a né poznávačku.
Jasně zlevní se, ale i tak je to prostě dražší. Takže je to dál, je to pomalejší a je to dražší. Nějaká další výhoda?grinning smiley

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2014 10:34
Při cestě do Biograd na moru vyplatí se objet slo dálnici nebo ne?.Pojede se v pátek večer z čr přes Znojmo.
Lub
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2014 10:45
Vyhoda a to ta nejvetsi je ze si zde muzes precist co kdo pise a kudy jede a sam se rozhodnout co zvolis. smiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2014 11:00
Lub. Tak o tom žádná, rozhodně vítám každý názor a postřeh a rád se přiučím. Nebýt tohoto fóra tak se cestuje daleko hůře a naopak díky tomuto fóru se cestuje daleko lépe.smileys with beer
Jasně každý podle svého vkusu, ale musí to mít pro mě nějaký smysl, tak proto jsem to psal. Tím vůbec nechci napadat někoho za jeho názor či řešení.
Pokud to tak vyznělo tak se moc autorovi omlouvám.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2014 11:03
Hanny, to záleží kudy chceš jet. Nezáleží zda přes Mikulova a nebo Znojmo, spíš zda chceš jet po dálnici v Chorvatsku a nebo ve Slovinsku a pak jet podél moře dolů.
Já bych rozhodně volil objet dálnic ve Slovinsku přes Mureck a Ptuj a pak po Chorvatské dálnici dolů na jih.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2014 11:32
Dražší touto trasou to je asi o 160 Kč, než když objedu slovinskou dálnici.Skutečný čas je mnohem kratší, než kolik ukazují mapy.cz. Cesta cik cak to zas není.
Ale určitě tuto trasu nedoporučuji těm co trpí fobií z prázdných dálnic a kdo by se neobešel bez kolon na přechodu Macelj a mýtnicí Lůčko. Jezdím ve špičce a když na dálnici v Mariboru opustím kolonu svých slovanských a germánských bratrů a vydám se směr Ljubljana a najednou jsem na dálnici sám, tak jsem poprvé myslel, že jedu špatně.
Když pak přijedu na hraniční přechod Jurovsky Brod/ Metlika a tam přejíždím sám, tak jsem myslel, že tento přechod není v provozu, když se vás pak lekne i celník, co tam děláte a nechce po vás ani pasy, jen mávne rukou a ještě vám popřeje ať se vám u moře líbí.To samé pak při nájezdu na chorvatskou dálnici na mýtnici Novigrad, kde se zařádím před své krajany, které jsem v Mariboru opustil, kteří pokud mají štěstí tak se blíží k hranicím a čeká je mýtnice v Lůčku.
Pokud se někdo vydá touto cestou, tak mě to vlastně moc nepotěší, ta představa, že v době kdy pojedu, tak na dálnici nepojedu sám, ale pojedem v koloně dvě auta. To je fakt hrozná představa.
Jinak cestou domů se ve Slovinsku ve městě Novo Město jede kolem restaurace MC Donalds, po zhruba 4 hodinách jízdy to je příjemná zastávka na jídlo (pokud někomu tento typ restaurace nevadí).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2014 11:45
Tomáš539, výhody trasy jsi popsal již ve svém prvním příspěvku, kdo nechce, stejně nepochopí... smoking smiley
Ve špičce jistě zajímavá alternativa... byť osobně jsem zastáncem trasy přes HU (jedu od Brna).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2014 12:02
Já jedu směrem od Jihlavy, taky přes Brno-Mikulov,....Mimo špičku bych jel samozřejmě klasiku, ale pokud musím být v práci ještě v pátek do 18 hodin a aby děti v autě spali, tak vyjíždím opravdu v nejhorší dobu v pátek na noc ve 22:00.V Gratzu se dvě hodiny prospím. Zhruba v 6:00 jsem na SI/HR hranicích a nejpozději v 10:00 se koupu ve SV.Filip i Jakov.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2014 13:36
A)
Zahajskej napsal: ...Letos chci zkusit projet Hillovu trasu z Ilzu dolů na Ptuj a pak na Ormož a Varaždin...

A)
Hill napsal: ....Podotýkám, že se trase Ilz - Ptuj přes Radgonu někde výše říká "podle Miruse", vyzkoušeli jsme ji nezávisle na sobě, ale Mirus asi o něco dřív.

Vážení, správně je za ,A), to jen lišák Hill se nechce přiznat k otcovství !

Ohledně cesty 226, Mureck, Lenárt, Ptuj:
jen jsem si s tím trochu pohrál a doplnil o fotky kamarádky (s jejím svolením), tak tomu se opravdu chvíli říkalo "trasa podle Miruse".
Nevadilo mi to (ješitný chlap yawning smiley ), později (5.8.2011) jsem to uvedl na správnou míru, jak jsem to cítil a cítim :


Objezd SLOvinské dálnice:

TRASA PODLE FANKY !
( Budeš nám chybět !!! )

S využitím fotek, které zde byly před rokem od Fanky, jsem si dovolil sestavit přehledný návod objezdu dálnice ve Slovinsku pro ty, kteří tudy ještě nejeli, nebo si to chtějí připomenout.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2014 14:37
Nic tu není a já se tak těšil na ty fotky kamarádky.sad smiley

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2014 14:44
Tomáš539 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...To samé pak při nájezdu na
> chorvatskou dálnici na mýtnici Novigrad, kde se
> zařádím před své krajany, které jsem v Mariboru
> opustil, kteří pokud mají štěstí tak se blíží k
> hranicím a čeká je mýtnice v Lůčku...

To máš ověřené nebo se pouze domníváš ? smoking smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
30. 05. 2014 14:56
Citaci
Mirus napsal:
...to jen lišák Hill se nechce přiznat k otcovství!

Ono nás potenciálních otců bude nejspíš podstatně víc, přiznávám však, že mám tu cestu po B66 rád, jako by byla vlastní.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 05. 2014 22:22
To, že předjedu touto trasou ve špičce své slovanské a germánské bratry, které jsem v Mariboru opustil je pravda.
Dle mapy.cz je moje trasa o 79 minut delší než klasická cesta, ale ve špičce se vyhnu 2 hodinové frontě před hranicema klasickou cestou a podobně dlouhé frontě před Záhřebem než se dostanu k mýtnici Lůčko.Kdo musí jezdit do Chorvatska ve z pátka na sobotu, tak ví o čem píšu.Přeplněné pumpy.....
Touto trasou [www.mapy.cz]
to je opravdu ve špičce rychlejší a na poplatcích jen o 160 Kč dražší, ale nejde o finanční úsporu-jde o čas a pohodu.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
31. 05. 2014 22:46
Hodně se tady píše , že se považuje cesta do HR už za dovolenou ( kochačka ) a k tomu přespání někde na půl cesty , v blízkém a levném penzionu s bohatou snídaní za " babku " Jako v koloně popojíždět až parkovat nevím , jestli je to ta správná čumenda .
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 06. 2014 15:07
Hill 29.5.2014, dotaz?
Proč přes Ptuj, je tato trasa výhodnější, než přes Ljutomer ? Ani jednu trasu sice neznám, ale synovec si ji pochvaloval. Rozdíl ve vzdálenosti je zanedbatelný.
[www.mapy.cz]
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 06. 2014 17:40
Děda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hill 29.5.2014, dotaz?
> Proč přes Ptuj, je tato trasa výhodnější, než přes
> Ljutomer ? Ani jednu trasu sice neznám, ale
> synovec si ji pochvaloval. Rozdíl ve vzdálenosti
> je zanedbatelný.
> [www.mapy.cz]
> =r&rc=15.926050_47.086480_16.195010_46.519830_16.1
> 50600_46.407700_16.329110_46.313670&rl=Ilz%2C%20ok
> res%20F%C3%BCrstenfeld_Ljutomer%2C%20Slovinsko_Orm
> o%C5%BE%2C%20Slovinsko_Vara%C5%BEdin%2C%20Chorvats
> ko&rp=%7B%22criterion%22%3A%22short%22%2C%22toll%2
> 2%3A%22free%22%7D

škoda že některé diskuze jsou si hodně podobné. někde bylo už toto mnohokrát řečeno. mrkni třeba sem: [forum.ihvar.cz] na můj příspěvek z lonska.thumbs up smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 06. 2014 20:21
Chlapi mám dotaz a vím , že rozhodnutí je na mně
beru sebou vnučku a ten souhlas rodičů s překladem, který musí být ověřený...to je pálka. Mam to risknout bez, nebo raději přes HU?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 06. 2014 20:28
Mirku113 jsi na jiném vlákně, ale já bych si pro jistotu ten souhlas sehnal, co kdyby náhodou byl nějakej aktivní celník na SI/HR hranicích.[www.mzv.cz]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 06. 2014 22:15
Tak jsem se díval na ty stránky našeho velvyslanectví v Lublani ohledně zákazu dovozu bajonetů a bodáků. Vozím sebou malou sekerku na dřevo na gril a zavírací nůž a také kuchyňský ostrý nůž. Tak nevím, je to na průser?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 06. 2014 06:11
Citaci
Grizzly napsal(a):
Citaci
Děda napsal(a):
Hill 29.5.2014, dotaz?
Proč přes Ptuj, je tato trasa výhodnější, než přes Ljutomer ? Ani jednu trasu sice neznám, ale synovec si ji pochvaloval...
škoda že některé diskuze jsou si hodně podobné někde bylo už toto mnohokrát řečeno. mrkni třeba sem: [forum.ihvar.cz] na můj příspěvek z lonska.

Dědo, sice by Grizzlyho odpověď měla stačit, přesto odpovím i já:
jezdíme už pár let v termínech a časech, kdy nás kolony na hranicích netrápí. No a, kdyby něco hlásili v rádiu, tak to z Ptuje vezmu na Videm a Cvetlin, tudy jsem projížděl vždycky úplně sám, a podle situace na mýtnici Trakošćan najedu buď hned na ni nebo až v Đurmanci.
Navíc Slovinsko je dobrá příležitost prokličkovat silničkami, kudy jsem ještě nejel a vidět to, co bych z G1-9 neviděl, tak jsem si třeba pobloudil na Majskim Vrhu cestou z Videmu do Podlehniku, a v Goricah ani nepamatuji jména těch vesniček a samot.
Ale tento způsob cesty asi nebude vyhovovat každému, zvlášť, spěchá-li k moři.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 06. 2014 07:24
Prosím,
nezná někdo odkaz na tiskopis s překladem v AJ Souhlas rodičů nebo Zákonného zástupce s cestou dítěte přes Slovinsko.
Předem dík.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 06. 2014 07:50
Tady to máš Česky a Chorvatsky uloz.to
A tady Česky - Anglicky a Chorvatsky ulozto



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (05. 06. 2014 07:58).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 06. 2014 07:55
Sice nechápu, proč zrovna přes Slovinsko, ale v česko - chorvatské verzi je ke stažení tady, ten je dále elektronicky zpracovatelný, jinak zde je v PDF.
Chorvatština vyhovuje i pro Bosnu a Hercegovinu a je srozumitelná i v Černé Hoře. Jinde nepamatuji kontrolu, dokonce na magistrále při průjezdu Neumem jim stačil pas dítěte, souhlas rodičů nechtěli.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 06. 2014 08:02
petr70 dík
Přemek
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
05. 06. 2014 09:12
Hill protože jediný Slovinci požadují Souhlas zákonného zástupce s vycestováním dítěte.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 06. 2014 06:41
Jezdíte někdo i tuto trasu? doporučil mi ji strýc a prý mu sedí více než cesta přes mureck. Spielfeld - Jurovci
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 165
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.