Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 03. 2010 15:57
Protože stále panují nejasnosti ohledně krátkých úseků, které navazují na dálnici A4 u Ptuje a na hranici s HR (Gruškovje), zeptal jsem se ještě jednou na DARS konkretně na tyto úseky a to i ve vztahu k mapce, která je na jejich stránkách. A zde je jejich odpověď. Myslím, že dost důležitá i pro objížděče. Je totiž teď už jasné a potvrzené, že přechodové úseky A4/9 u Ptuje i u hranic HR jsou bez vinjety.

Dear!
For the part part of route on border Gruškovje you don't need a vignette.
If you go from Ptuj in direction to Croatia you must pay a vignette for using motorway from the first junction towards Maribor. From the junction Ptuj to the route 9 you don't need a vignette. So, for 400 m of motorway from Ptuj to Gruškovje (Croatia) you don't need a vignette.
With best regards!
Romana Duša
Corporate Communications Department DARS, Motorway company in the Republic of Slovenia
headquarters: Celje, Ulica XIV. divizije 4
branch: Ljubljana, Dunajska 7
tel.: +386 1 300-99-20, fax: + 386 1 300-99-33web: [www.dars.si]

Vážený,
pro úsek silnice u Gruškovje NEPOTŘEBUJETE vinjetu.
Jedete-li z Ptuj ve směru do Chorvatska, musíte platit dálniční známku za použití dálnice od první křižovatky směrem k Mariboru. Od křižovatky Ptuj na trase 9 nepotřebujete dálniční známku. Takže pro 400 m od dálnice na Ptuj Gruškovje (Chorvatsko), NEPOTŘEBUJETE dálniční známku.
S pozdravem!
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 03. 2010 16:08
Tak to už by stačilo,Vlada si myslím tímto vše vyjasnil,díky Vlada thumbs up
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 03. 2010 22:09
Nevěř tomu,už zítra tu budou pochybovači psát,že ono to tak úplně nebude,a že ti zlí Slovinci...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 03. 2010 23:22
Máro, asi máš pravdu. Ovšem pokud DARS má něco na svých stránkách a něco jiného odpovídá e-mailem, tak je jasné, že určitý stupeň nejistoty zde bude. A proto zde velmi uvítám, až zde i letos někdo napíše něco jako: Projel jsem Slovinsko tehdy a tehdy, tou a tou tasou, značka s vinětou byla tam a tam, jinak nebyla potřeba atd.

PS: neřadím se mezi pochybovače.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
04. 03. 2010 14:54
přesně, je až tu moc konkrétních info. a přímo k věci....
ale vždy se vyskytnou takové povahy typu.....kdo se bojí, sere v síni...smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (04. 03. 2010 15:09).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2010 19:49
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ale vždy se vyskytnou takové povahy typu.....kdo
> se bojí, sere v síni...smoking smiley


macku ...
Mám to pochopit tak, že pro Tebe je největší hrdina ten, kdo se vyse... na hlavním náměstí confused smiley
drinking smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
06. 03. 2010 20:23
hele, učitelko, doufám, že nynější generaci vštěpuješ třeba Masarykovo heslo ....NEBÁT se a nekrást....
to nebát není o tom, srát na rynku....smoking smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 03. 2010 06:54
No hle, jak jsme se objíždkou slovinské dálnice dostali až k určení vhodného místa pro vyměšování v závislosti na stupni odvahy. A mimochodem, ono známé " kdo se bojí, s..e v síni" vzniklo v dobách, kdy některá stavení měla záchod venku formou kadibudky. A kdo se v noci bál ven, konal potřebu v síni (dnešní předsíň). Takže učitelko, s tím náměstím nevím, nevím...
Ale ať trochu zředíme houstnoucí atmosféru. V Brně se traduje, že jistý student se vsadil, že vykoná svou potřebu za bílého dne na náměstí Svobody. Za tím účelem si oblékl dlouhý kabát a pod ním neměl nic. Uprostřed náměstí vysypal z kapsy připravené mince, dřepl si a jal se je sbírati. A přitom konal... A nebál se a vyhrál.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 03. 2010 11:30
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> hele, učitelko, doufám, že nynější generaci
> vštěpuješ třeba Masarykovo heslo ....NEBÁT se a
> nekrást....

thumbs up ... přesně tak ... macku
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 03. 2010 11:35
Tak tomu se říká zas..t vlákno!

Karel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 03. 2010 21:29
V loňském roce jsem si cestu docela ,,užil".Cesta po rakousku v pohodě,Slovinsko přes Lenart až do Ptuje taky bez problému.Pak to začalo.Se mnou jeli ještě dvě auta se známích,kteří mi vcelku věřili.Stelně jako já sobě.Cesta vypsaná na papíře,manželka navigovala.Vše O.K. až do toho Ptuje.Tam jsem se tak zamotal,že jsem si myslel,že už musím být no konci světa.Známí prudili.Já nervy v pr..li.Jako zázrakem jsem se z toho tak nějak,ani nevím jak,vymotal.Do dnes nevím,kde se stala chyba,ale dovolenou mi to pak stejně nezkazilo.Cesta domů,taky jsem objížděl dálnici,byla úplně bez problémů.Vše jsem projel,tak jak jsem to měl napsaný.Doufá,že to bude letos lepší.Už se těším na léto.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 03. 2010 21:56
Marino: příště jeď s předstíranou jistotou a nezastavuj. Budou tě muset následovat, aniž by měli příležitost prudit. Jak vystoupíte z aut, už jim v tom nezabráníš. Jo, a nerozdávej jim vysílačky.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 03. 2010 22:10
Hille:vysílačky jsme neměli.Ta chyba byla asi stím zastavením.To jsem si to vyslechl.V cíli jsem jim koupil pivo a bylo to v pohodě,ale ty řeči,když se bloudilo.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
07. 03. 2010 23:17
Já to jel loni prvně,naložil to do navigace na 10 průjezdních bodů se středních Čech až do Solarisu u Šibeniku,vč. naplánovaných čerpání LPG a závěrečného výběru Kun v Šibeniku z bankomatu a trofám si říci,že jsem neujel ani jeden metr trasy navíc.Jo technika je prostě technika,když si s ní umí človek hrát a nebojí se jí.Cestu objížďkou přez SLO jsem jel někdy po 5 hod raní a žena spala,proč ji budit.Tím nechci říci,že GPS je na cesto do Chorvatska nezbytná,ale jen příjemná a člověk si s ní může být jistý.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 03. 2010 19:54
marina napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V loňském roce jsem si cestu docela ,,užil".Cesta
> po rakousku v pohodě,Slovinsko přes Lenart až do
> Ptuje taky bez problému.Pak to začalo.Se mnou jeli
> ještě dvě auta se známích,kteří mi vcelku
> věřili.Stelně jako já sobě.Cesta vypsaná na
> papíře,manželka navigovala.Vše O.K. až do toho
> Ptuje.Tam jsem se tak zamotal,že jsem si myslel,že
> už musím být no konci světa.Známí prudili.Já nervy
> v pr..li.Jako zázrakem jsem se z toho tak
> nějak,ani nevím jak,vymotal.Do dnes nevím,kde se
> stala chyba,ale dovolenou mi to pak stejně
> nezkazilo.Cesta domů,taky jsem objížděl
> dálnici,byla úplně bez problémů.Vše jsem
> projel,tak jak jsem to měl napsaný.Doufá,že to
> bude letos lepší.Už se těším na léto.

Vrat' se v tomto vlákně na stranu 28 kde jsou 2 videa od kolegáčka ( in0xe),když je před cestou několikrát zkoukneš, tak nemůžeš bloudit. Jsou SUPER.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 03. 2010 21:02
Slovinskou dálnici jsme objížděli už v roce 2008 při cestě domů (ve dne) a tak jsem to měl loni snažší.To jsme jeli do HR v noci a v Ptuji jsem zmátl pár českých aut za námi,když jsem na křižovatce (silnice se tam otáčí o 180o ) nezatočil vlevo na Hajdinu,ale vpravo na ten nový most.To na nich bylo vidět,že váhají kudy.Cesta v noci po Slovinsku byla hrozná, možná jen naši myslivci by jim mohli závidět.Kolem cesty srnky, které nevěděly pod jaké auto skočit.Jedna se rozhodla a na tý už hodovala liška.Letos proto u mně vítězí dálnice.
Tohle je má osobní zkušenost a cesta ve dne byla dvakrát bez problémů.Při cestě domů jezdíme až na A2 ILZ.

Jo, předloni podle mapy a v Ptuji jsme 3krát kufrovali,ale pokaždé to řešilo otočení za blbě projetou křižovatkou.

Znáte to: Znám zkratku, sice je to dál,zato je tam horší cesta.
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
08. 03. 2010 21:12
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 05. 2018 13:40).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 03. 2010 18:33
tak tomuto a mnoha a mnoha podobným vláknům se snažím vyhýbat, bo se tady mele stále to samý dokolečka dokola. dělal jsem si loni malej soukromej průzkum v i.d. a v brele, téměř všechny český auta, který jsem viděl měly slovinskou známku, tak kam sakriš jezdí ti, co to objíždějí ??
já teda, (protože nekouřím a nějaký drobný mám), tu známku opět se skřípěním zubů koupím. horší je, že jsem línej to tady studovat, ale tuším, že už pojedem hranice SLO - HR po dálnici a ne tou hrůzou v lese plnou zatáček, nebo se mýlím ?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 03. 2010 18:54
Mirku12: máš smůlu, právě ta hrůza v lese včetně uniformovaného špuntu na konci tam zůstává a ještě nějaký ten rok to tak zůstane. Nezbude ti, než si aspoň kousek vlákna přečíst.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 03. 2010 19:09
hille, velmi se omlouvám, jdu studovat, ale věru nejsem potěšen, ten špunt prostě nenávidím, někteří tam loni jezdili zmateně až do protisměru, značení mizerný , kontroly potupný a k ničemu, prostě pakárna - proto taky kupuju známku, chci totiž cestu zpět mít pokud možno rychle za sebou.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 03. 2010 20:54
mirek12 držím ti palce, minulý rok jsem taky chtěl mít zpáteční cestu rychle za sebou, zakoupil jsem známku a ztvrdnul jsem v zácpě v Mariboru. Tudíž to letos objedu cestou tam i z5.

Cloudy
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 03. 2010 21:11
------>Cloudy
vždyť po dálnici se Maribor objíždí, cos dělal v Mariboru??
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 03. 2010 22:14
Tak nevím jak nyní, ale když jsem jel, tak dálnice končila v Mariboru
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 03. 2010 22:27
Podle in0xe byla cesta před rokem perfektně zmapována včetně videa thumbs up Já tu cestu jel tam podle in0xse a na zpátek podle navigace -trošku jsem se zamotal smoking smileyale to byla moje chyba .In0x dobrý thumbs upsmoking smiley
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 03. 2010 22:21
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 05. 2018 13:39).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 03. 2010 13:35
Prošel jsem poslední rok v tomto vláknu, ufff ... Skoro všichni tady řešíte trasu přes Mureck, aspoň to tak vypadá. Několikrát jsem v minulosti použil trasu přes Pesnica -> Maribor (město) -> silnice 1 a 9. Ta zůstává beze změn? Akorát jsem si všiml, že u Ptuje se musí až přes Tržec (na jiné mapě to zase vypadá, že ta 9 se napojí na pár set metrů na dálnici, to je ten úsek, co se nemusí mít viněta, viz příspěvek Vlada z 3.3.), jinak tam žádná další změna či past není?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Míra1 (13. 03. 2010 13:42).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 03. 2010 14:07
Od zavedení slovinských známek jsem jejich dálnici nepoužil ani jednou. Do HR na Makarskou rivijeru jezdím v létě opakovaně a jezdím cestou, kterou uvedl Míra1, tj. exit 228 Spielfeld, pak Šentilj, Pesnica, na kruháči doleva směr Lenart, asi po 100 m hned doprava, podjedu dálnici do H a jedu okolo prodejny Škoda přes centrum Mariboru po "staré" silnici č. 1 až za Skorbu, tam se dám směrem na Spodnja Hajdina, Terme Ptuj, před řekou Drávou se dám doprava do Zagrebačske ulice, podjedu vlakovou trať, první kruhák doleva, dluhý doprava, najedu na posledních asi tak 200 m končící dálnice A4 u Draženci (bez viněty) a mastím na přechod do HR. Celá trasa je dlouhá 65 km a trvá mi 65 min. Upozorňuji, že jezdím zásadně v noci, na tomto úseku jsem tak ve 2 ráno, auta téměř nepotkávám, jedu tady téměř sám. Protože jezdíme na 14 dnů, oproti dálnici ztratím asi tak 30 min, ale ušetřím 30 éček. Letos nepojedu jinak.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil karlos hk (13. 03. 2010 14:08).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 03. 2010 18:42
karlos hk napsal(a):
-------------------------------------------------------
za Skorbu, tam se dám směrem na
> Spodnja Hajdina, Terme Ptuj, před řekou Drávou se
> dám doprava do Zagrebačske ulice, podjedu vlakovou
> trať, první kruhák doleva, dluhý doprava, najedu
> na posledních asi tak 200 m končící dálnice A4

Aha, nedá se jet tedy pořád rovně po 9 a pak najet na těch pár metrů dálnice? Podle této mapy to vypadá, že se dá jet pořád rovně, ale těsně před dálnicí to jakoby končí, tak nevím, jestli je to chyba mapy nebo jestli to tak je opravdu. Pokud to končí, tak to tam ale je nějak značené, ne?

Já taky jezdím většinou v noci, ale jednou jsme projížděli Mariborem ve špičce v pátek odpoledne a žádné drama to nebylo, zdržení tak max. 5-10 minut oproti noci.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 03. 2010 20:59
Nevím jak letos ale loni to nešlo, za Skorbou byla dále rovně značka slepá ulice, proto jsem to začal uvedeným způsobem objíždět. Podle této mapy [www.promet.si] už to asi pokračuje ne jako silnice č.1 ale č. 454, na dálnici se ale na ten kousek dostat nedá, dálnici se to přibližuje a pak ji to podjíždí, musí se jet až do Tržce a pak se napojit na č. 9.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 03. 2010 13:19
ahoj

snažím se držet krok a číst příspěvky, plno jich je super, jedno z nej Inox a video.thumbs up Ale stačí dva tři dny nečíst a už jsem mimo, od rana čtu místo toho abych dělal jinou duležitější praci...
Ted zkusím shrnou pár poznatku, prosím o opravu mých postřehu které špatně pochopím a napíši.
Dopředu vysvětlím, že jsem neobjel ještě dalnici, jen jednou kdy při zpáteční cestě jsem blbě nenajel na kousek dalnice a už jsem to mastil kolem Mariboru. Duvody proč neobjíždím, nevím přesně kudy a nechce se mi bloudit s lodí za autem. Letos skoro celé Slo po dalnici. Těch 30 euro mě stejně štve. Nemám ani mapu sebou a navigaci používám hlavně kvuli rychlosti. Loni jsem jel bez znamky... Nějaký adrenalin musí být.
1. Trasa do Wien a.Klasika Znojmo, b.Mikulov tady není ani u jednoho plus takové, které převyšuje plus u druhé varianty,
2. Trasa od Wien a.Klasika samá dalnice -platba dal. známky, b.Madarsko-dal. známka, c.Madarsko mimo dalnici nebo až u Grazu smě H. d.Objet Slo dalnici-v dnešní situaci celou, dalnice končí cca 10 před Chor hranicemi. Objezdů je několik, hned odbočit v A, nebo těsně před dalnicí ve Slo, ato ještě Mariborem a nebo okolo Mariboru.
3. Stara cesta Plitvice - to je skoro uzavřená diskuze. Využívá se hlavně dalnice.
4. A dal znamka 10 dni, měsiční a roční. ceny 8eu,20eu a ?, Slo dal známka. Týdení, měsíční a roční. 15eu,30eu a 95eu. H dal známka nevím.SVK dal znamka nevím a asi pro čechy nemá význam. Kupovat je nejlepší v té zemi kde jedete.
A na trasy koukám z pohledu středočech, KH.



bob
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 224
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.