Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 03. 2010 15:47
a co ten kruháč před Mariborem není náhodou taky zpoplatněný
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 03. 2010 16:13
Já když čtu ty trasy jak kdo jezdí - já snad pojedu jinam. Na Pálavu, nebo do jižních Čech, nebo si zase postavím bazének na zahradě.
A nebo pojedu zase jenom podle svého a hotovo.smileys with beer
To, co píše karlos hk - jo to jsem jezdil také. Jenže já jezdím ve dne. Já se v noci bojím zlých lidí. A zkus toto ve dne. Hrůza.
A peterson69 - jo, ten je zpoplatněný jíž moc dlouho. Ono se to i tak nazývá - Hitra cesta. Musíš od Pesnice jako ke kruháku a těsně před ním do leva takovou okreskou a asi po 200 metrech podjedeš pod silnicí na Lenart a valíš ho na MB. A tam tedy - ale co, to snad ani nemá cenu vysvětlovat. Nejjednoduší - mapu na kolena a jedu. Nebo navigaci a také jedu.Dnes je to jiné než před lety. To bylo ale úplně jednoduché.thumbs up smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 03. 2010 16:17
....



Upraveno 2krát. Naposledy upravil mack (16. 03. 2010 10:12).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 03. 2010 16:43
Z toho kruháče Pesnica jsem janek. Ta zpráva z Dars zanamená, že pokud pojedu po nezpoplatněné silnici, projedu kruháč a vyjedu opět po nezpoiplatněné silnici tak se přestupku nedopouštím? Chápu to dobře nebo je přání taťkou myšlenky?confused smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 03. 2010 17:19
Pro Ležící Spící: já to chápu taky tak a taky tak to hodlám letos projet smileys with beer,
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 03. 2010 17:59
Hitra cesta je E 57 a ta je zpoplatněná. Jinak také H2. A pokud má kruháč číslo jako ona .....????hot smiley
m.j. i google mapy takto hovoří !
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 03. 2010 18:32
...



Upraveno 4krát. Naposledy upravil mack (16. 03. 2010 10:13).
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 03. 2010 20:43
V souladu s ustanoveními pátém odstavci článku 11a zákona o veřejných silnic a druhý odstavec článku 3 vyhlášky o vyzváněl Silnice a tarify, podle níž všechny dálnice a rychlostní spravuje a udržuje DARS dd podléhají vignette, DARS d.d. k závěru, že kruhový objezd Pesnica podléhá mýtné. Toto je sekce, která byla definována koncesi na správu a údržbu dálnic, které mají být dálnice spravuje dd DARS, a to v sekci položka č. 0129 na A1.

A navíc, to že než najedeš na Šentiljsku cestu projedeš kousek po 436 a ta je značená opět H 2 to. zn. Hitra Cesta. A platíš.
Ten první odstavec není ode mne nýbrž od Fanky.
A kdo nevěří ať tam běží. Než jet toto cestou - okolo kolodvoru a čistě středem města - to asi ne. Možná v noci ale ve dne.A potom dál z Ptuje až na hranice s HR a jsme opět u toho. Další problém. Projedeš a na konec budeš platit ten kousek před hranicí. Každý říká ne, oni nám říkali že néééé! Ve sloveniji když mi řeknou Dobrý den - tak je určitě tma jak v pytli a hodiny na věži bijí půlnoc. Je to smutné ale je to tak. U BP na Hoče mi řekli že nejkratší cesta je tam a tam. Kdybych to tam neznal tak se dostanu do středu města - samá jednosměrka.angry smiley
Václav si raději opět zajede cca 20km ale na jistotu.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 03. 2010 21:11
....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (16. 03. 2010 10:14).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 03. 2010 21:16
Zase ta fobie ze zlých Slovinců?Já tedy jedu přez Murec a to pro to,že je to pohodová cesta.
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 03. 2010 23:19
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 05. 2018 13:38).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 03. 2010 08:53
Mára napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zase ta fobie ze zlých Slovinců?Já tedy jedu přez
> Murec a to pro to,že je to pohodová cesta.


A já si zase koupím dálniční známku a to proto, že je to pohodová cestathumbs up smiley
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 03. 2010 08:56
Kdyby byla jako normálně na 10 dní - proč ne. Ale na sedm ? Krávovina.angry smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 03. 2010 09:47
... takze jeste jednou: kruhac Pesnica je ZPOPLATNEN,jedno odkud prijedete!!!!
Je to jasne napsane v te zprave od reditelstvi cest Slovinske republiky a Dars!!! Tak to bylo uz vloni a tak to i 100% zustane!!!
Pridavam mapku,kudy se kruhac objizdi a jet pres Maribor neni vubec zadny problem a nikde se nebloudi!!

Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 03. 2010 10:13
Fanky napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... takze jeste jednou: kruhac Pesnica je
> ZPOPLATNEN,jedno odkud prijedete!!!!
> Je to jasne napsane v te zprave od reditelstvi
> cest Slovinske republiky a Dars!!!

... tak teď už z toho musí být úplně vyjevený i mack ...eye popping smiley hot smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 03. 2010 10:14
koukám jak tele a nevím, zda jsem jalovej nebo březí....
to je, když dá člověk na blondýny....
Vlada sem přeposlala:
Nonetheless, in the framework of the Pesnica roundabout, use of toll road in continuation and toll road prior to the Pesnica roundabout entry, respectively, is subject to surveillance by DARS d.d. toll supervisors. Therefore, DARS d.d. toll supervisors do not perform toll control at the Pesnica roundabout itself – from the point of view of providing traffic safety. Toll supervisors penalise perpetrators of the offence who come to the roundabout on the toll road and leave it on the non-toll road or who drive through the roundabout from the non-toll road to the toll road.
za 14 dní je to úplně opačně....ať si kažbý vybere, jak uzná za vhodné....
sorry všem, které jsem možná zmátl....
bič a pryč....yawning smiley



Upraveno 3krát. Naposledy upravil mack (16. 03. 2010 10:31).
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 03. 2010 10:58
No a je jasno. A jedeme na další. smileys with beer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 03. 2010 11:15
...Mack,
vubec se nemusis nikomu za nic omlouvat a nic neni za 14 dni opacne,protoze je v te zprave napsane,ze se toleruje vjezd na kruhac a nejsou kontroly....,i presto,ze je zpoplatnen,nemusi znamenat,ze te tam nechyti !!! Ja bych na ne nedala,vloni jak jsme jeli na dovcu,tak tam kontroly byly tam i zpet,mozna nahoda...,takze babo rad...rodice manzela tudy jezdi kazdou chvili na navstevu ke znamym do Mariboru a taky to neriskuji a podle nich tam stali a ne jednou.
A do blondynek se nenavazej....ony si to nevymyslely!!!!
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 03. 2010 11:36
Je to jasné, celému slavnému Mariboru se obloukem vyhnout !
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 03. 2010 14:27
Macku, nic ve zlém, ale nenavážel jsi se nedávno do "objížděčů", něco jako už je to tu zase? Uznej, že to, co "platí" nyní, nemusí platit i zítra... A pak se zkušenosti všech fóristů, kteří do/z HR v poslední době jeli, popř. něco zajímavého vyčetli/vymailovali (divné slovo, zkuste někdo lepší...), velice hodí nám všem. Bez ohledu na to, že XY napsal ve vláknu ZZ na straně 38 z 99 to a to.
Opakování známých faktů pořád dokola se mi sice taky moc nelíbí, ale ve stavu, kdy jsou téměř všechna témata dopněna až přeplněna "omáčkou", to vidím jako jediný vhodný způsob sdělení aktuálních informací.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 03. 2010 15:53
---- > Som 70
četl jsem tvůj příspěvek 3x....eye rolling smiley
- navážel jsem se, ale do do kecálků, kteří zde považovali za nutné říci po Xté své nic neříkající blabla bez jakékoli nové info hodnoty....
- když se tu objevilo nové sdělení v angličitině, přímo z ředitelství SLO (kruhák), tak jsem to považoval za novinku, s domněním, že to pro někoho být zajímavé
- ta info byla dost zásadní....
- roli hraje to, že sem někdo něco pleskne po jistě pracných majlech do Ljubljany, a pak to za 14 dnů odvolá, protože mu to rozmluvila babička, asi s domněnkou, že oni ti Slovinci jsou zlí.. yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (16. 03. 2010 16:10).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 03. 2010 16:13
Angličtina DARSu je velmi specifická a nedej bože po překladu Googlem. Nabízím profesionální překlad některých odpovědí, který by se měl blížit pravdě. Netvrdím, že to vnese úplné jasno, ale aspoň vycházíme ze správných podkladů. Že by se něco měnilo každých 14 dnů si nemyslím a myslím, že nikdo ani takovou zkušenost nemá. Otázku krátkých neplacených úseků A4 u Ptuje a na hranici Gruškovje/Macelj jsme snad již definitivně uzavřeli, tak teď zbývá onen pověstný kruháč u Mariboru. Já si z těch překladů dovozuji, že sám kruháč placený není. Z jeho topologie je to logické, setkávají se tam placené i neplacené silnice.

After you cross the old border Šentilj (south from the new one, which is on motorway), continue on the road R2-437/0268 Šentilj – Pesnica to Pesnica. Than you go throuh roundabout Pesnica in which you choose the first exit to the main road G1-3, than turn right on regional road R2-436 which goes under te main road G1-3. In the crossroad than turn left on Šentiljska cesta, Partizanska cesta and Titova cesta which lead you to Ptujska cesta (G1-1) toward Ptuj. From Ptuj to Gruškovje (Macelj) leads you the main road G1-9.

Poté co překročíš starou hranici v Šentilj (na jih od nové, která je na rychlostní silnici), pokračuj po silnici R2-437/0268 Šentilj - Pesnica do Pesnici. Poté pojedeš po kruhovém objezdu Pesnica, na kterém zvolíš první výjezd na hlavní silnici G1-3, poté odbočíš doprava na regionální slnici R2-436, která probíhá pod havní silicí G1-3. Na křižovatce odboč doleva na Šentiljskou cestu, Partizanskou cestu a Titovu cestu, která Tě dovede na Ptujskou cestu (G1-1) ve směru k Ptuji. Z Ptuje do Gruškovje (Macelj) Tě povede hlavní silnice G1-9.

In compliance with the provisions of the fifth paragraph of Article 11a of Public Roads Act and the second paragraph of Article 3 of Decree on Tolled Roads and Tariffs, according to which all motorways and expressways managed and maintained by DARS d.d. are subject to vignette, DARS d.d. concluded that the Pesnica roundabout is subject to toll. This is a section, which was defined by the concession contract on managing and maintaining motorways to be a motorway section managed by DARS d.d., namely under the section item No 0129 at the A1.

V souladu s podmínkami 5. bodu čl. 11a Zákona o veřejných komunikacích a druhého bodu čl. 3 Výnosu o silničních poplatcích a tarifech, dle něhož jsou všechny rychlostní silice a dálnice spravovány a udržovány DARSem podléhají tyto dániční známce (vinětě). DARS přijal rozhodnutí, že okruh Pesnica podléhá zpoplatnění. Jedná se o úsek, který je v licenční smlouvě o správě a údržbě silnic definován jako rychlostní silnice spravovaná DARSem, jmenovitě úsek č. 0129 na A1.

Nonetheless, in the framework of the Pesnica roundabout, use of toll road in continuation and toll road prior to the Pesnica roundabout entry, respectively, is subject to surveillance by DARS d.d. toll supervisors. Therefore, DARS d.d. toll supervisors do not perform toll control at the Pesnica roundabout itself – from the point of view of providing traffic safety. Toll supervisors penalise perpetrators of the offence who come to the roundabout on the toll road and leave it on the non-toll road or who drive through the roundabout from the non-toll road to the toll road.

Nicméně, v rámci kruhového objezdu Pesnica, podléhá kontinuální použití zpoplatněné silnice a konkrétně silnice před kruhovým objezdem Pesnica, dozoru ze strany kontrolorů DARS. Vzhledem k tomu, kontroloři DARS neaplikují platební dozor na kruhovém objezdu v Pesnici samé - děje se tak v zájmu zajištění dopravní bezpečnosti. Kontroloři pokutují neplatiče, kteří přijedou na kruhový objezd ze zpoplatňované silnice a opouštějí ji na nezpoplatňovanou silnici anebo ty, kteří jedou přes kruhový objezd z nezpoplatňované silnice na zpoplatňovanou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vlada (16. 03. 2010 16:18).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 03. 2010 16:30
Macku, slovinci nejsou zlí, jen využívají možnost získání finančních prostředků z provozu dálnic. Ať už se nám to líbí nebo ne. Myslím, že v tom se zcela jistě shodneme. To, že jsem svůj salát začal slovy "nic ve zlém", myslím i nadále vážně. Schválně, zkus si ho přečíst ještě jednou smiling smiley.
Na druhou stranu musím připomenout, že na jeden můj příspěvek jsi reagoval něco jako "bože, už je to tu zase!". A to se fakt nepovažuju za kecálka. Týkalo se to objíždění SLO dálnice. Jasně, napíšeš (Ty a samozřejmě i jiní) stokrát něco a kdosi se hned na to samé opět zeptá. To je někdy fakt na mašli, ale pokud vezmeme v úvahu, že si často i oficiální zprávy navzájem odporují, nedivme se těm, co se vážně zabývají "plky" kecálků. Ono totiž na tom může být něco pravdy.
Takže ještě jednou, nic ve zlém a také zelenina je zdravá, tudíš druhé porci salátu zdaryawning smiley.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 03. 2010 18:07
to Vlada
díky za práci z překladem a trochu se smutkem, že nebyla moc platná, neboť někteří to stejně nevezmou, neboť to vybočuje z jejich obzoru ....viz typická slova těch hodných "slovinci nejsou zlí, jen využívají možnost získání finančních prostředků z provozu dálnic" (já pořád předpokládám, že pouze zákonně) až po vědátory, kteří sem napíší, když zakufrovali, že jim tam na cestu vysypali hromady písku...
.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 03. 2010 19:24
Ty Fany, já si vždy myslel, že ta cesta je jen pro cyklisty. Mám dojem, že tam byla i značka, ale přesně si to už nepamatuji. Pokud jako "naplatič" projedu kruháč z nezpoplatněné silnice na nezpoplatněnou a nikdo mi nic nrřekne tak je to moc fajn. Maribor mi neděsí, jezdím jím rád.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
16. 03. 2010 20:14
Vlada: dík moc. Fakt skvělá práce.
Mack: Sice je pěkné, že mě řadíš do kategorie "hodných", ale už nevím, proč si myslíš, že se to nevejde do mého obzoru. Jinak je více než jasné, že slovinci vybírají dálniční poplatky v souladu s jejich zákony. Jo a v Maďarsku mi někdo na silnici nasypal žáby, ale projet se dalo grinning smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 03. 2010 08:37
...Jarda Cimrman,
mas pravdu, byla tam znacka pro cyklisty,ale vim od pendlaru,co jezdi denne sem a tam,ze to normalne tak jezdi,vcera mi dokonce rikali,ze jezdi normalne i pres kruhac a dokonce pry uz tam nema byt ani cedule,ze je kruhac zpoplatnen,cert se v tom vyznej......



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fanky (17. 03. 2010 08:42).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 03. 2010 17:44
Nevim, ale pripadate mi jak pritroubli. Bud si tu dalnici zaplatim nebo ji objedu po trase, co tu loni psal In0x. Mimochodem to jeho video nema chybu. Proc to dal resite? Co novyho hledate? Nebo to jeho video je pro vas moc slozity? Fakt to nechapu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (17. 03. 2010 17:51).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 03. 2010 18:15
protože, troubíku, třeba X lidí 15 let zpátky jezdilo jedině přes Maribor, mají tu cestu kolem dálnice, (která tehdy stála 0,80 €) zažitou, a teď když se snad ??? vysvětlilo, že ten kruhák není hrozba, tak pro ně je to alternativa....
ta varianta přes Mureck je o cca 15km delší než ta přes Marobor....a pleskat se přes Ptuj je o málo stejné jako přes půl Mariboru...
a stará cesta může být o mnoho volnější, neboť mnoho toho pojede po nové dálnici....

hlavně nemít klapky na očích...thumbs up smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 03. 2010 18:26
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 15:34).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 133
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.