Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2011 20:29
aldo dej si klidně na kruháčky 2 kola, ale vyjedeš po 360 st, kolečku vedle vjezdu. Nedivím se, že v serpentýnách jim rakev šla z auta. Mé SUV si myslelo, že je loď na moři. Jsou to přesně ty vlny jak jsem psal a jsou v serpentýnách za odbočkou na Sv. Ana za obcí Trate. Na tom kruháči je to v podstatě jednoduché. Dálnice vede nad kruháčem. Vedou na ni vždy oddělený vjezd a výjezd na jeden směr. Prostě o pár metrů neuzavřeš kružnici a bude před tebou cedule na Lenart a myslím Pernica. Jedeš přímo proti nim. Máš je přímo před kapotou. Neboj se toho a dej klidně jak jsem psal 2. kolo, ale myslím, že ho potřebovat nebudeš. Kruháč je šoroký dost, žádný malý kolečko.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (27. 06. 2011 20:46).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2011 20:43
No jo, tou dobou už budu mít jedno voko na Maroko (budem tam cca okolo jedné ranní) a tak na ty dvě kolečka asi přijde řada smiling smiley Alespoň na mapě tahle trasa vypydá jednodušší než Mureck. Není to nějak komplikované v Ptuji?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2011 20:49
Ptuj je taky v pohodě. Na první světelné doleva a po kruháčích podle mapky co tu je. Na té 1. světelné je doleva také odbočka na obchod Hofer, je to ten žlutomodrý znak bývalé Aldi, nyní je přejmenovaná na Hofer. Maximálně bys jel centrem a zase směr na Zagreb. To je tu taky popsané. Po kruháčích je to tu taky popsané a hlavně i v noci tam svítí všechny markety jako ......., tak je to cesta jako ve dne. Kdybys náhodou projel rovně ten kruháč co máš odbočit vpravo, je za ním vlevo benzina Petrol, tak ji projeď a vrať se zpět na kruháč a jeď jako k OBI, to vidíš i z té benzinky, ale jsou tam všude cedule Zagreb. To dáš v pohodě. Z toho kruháče se jede doprava a silnice vede kolem obrovského OBI. Když budeš projíždět kolem OBI a na něj sou tam směrovky snad i častěji než na Zagreb, tak si na cestě, která vede na ten konec dálnice a do Zagrebu. Obi je po pravé ruce. Jeď tedy jako do OBI a pak nevjížděj na prakoviště a jeď stále rovně.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Racetiger (27. 06. 2011 21:04).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2011 21:25
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (11. 01. 2013 19:52).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2011 22:26
L.K. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pro Darko:
> A včem je problém odjed domů třeba ve čtvrtek? My
> nastupujem v pondělí a odjíždíme další čtvrtek s
> tím, že vyjíždíme z domova v neděli, po cestě v
> klidu v HR přespíme a odpoledne jsme u domácích.
> Jezdíme tak už těch 13 let (jen letos to máme
> otočený - odjezd tam ve čtvrtek). A zácpy a
> čekání? To nevím, co to je thumbs up Snad jen jednou na
> staré cestě, ale to byl nějaký masakr u Plitvic -
> několik mrtvých - bohužel.


já si nemůžu odjet a přijet kdy se mi zachce.Mám rezervované ubytování (od soboty do soboty) a s tím nehnu.Tak to má i značná část neštastníků jedoucích k moři.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2011 22:42
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil L.K. (11. 01. 2013 20:32).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2011 22:44
Kruháč u Pesnice je v pohodě, loni jsem to jel v noci poprvý (zvažoval jsem obě varianty) a přes Maribor mi to přišlo jednodušší. Nikde žádný zádrhel. Jenom nevím proč a kdy projíždíte přes Ptuj, z Mariboru jedu pořád rovně (všechny křižovatky i kruháče) a kolem Ptuje jen projedu (mezi dálnicí a Ptují) a napojím se až za dálnicí. V podstatě se nedá zabloudit a nemusí se ani koukat na značky, na všech křižovatkách rovně.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2011 07:58
Jede se z ruháče do Lenart a dál Ptuje. Nevím jak v noci, ale cestu přes den bych v Mariboru nepodnikal. Je to dost křížovatek a dost velká šance někde stát v zácpě. Na km je to taky skoro stejný. Tady je na obou objezdech na co koukat, ale u obce Trate jsou fakt šílený vlny na silnici, tak doporučuji Pesnica- Lenart -Mureck.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2011 08:34
Mohu taky potvrdit že trasa Spielfeld-Pesnica-velký kruháč(čtvrtý exit)-směr Lenárt-Ptuj je podstatně lepší.Jezdím tu trasu každý rok.Silnice je opravená,takže se jede v pohodě a žádné serpentýny.Trochu horší je akorát průjezd přes starý hraniční přechod,tam to trochu poskakuje(možná je to už opravené).Je to asi 300metrů.Taky nevím proč se tak vehementně propaguje trasa přes Mureck.Když člověk čte značky tak nemůže zabloudit.Ale ať každý jezdí jak mu to vyhovuje.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2011 09:05
Již cca 10 krát jsem jel přes Mureck. Cesta je opravdu čím dál horší, ale ještě se to dá. Pro objektivnost zpět domů vyzkouším cestu přes Pesnicu. Jestli se dobře dívám, při nájezdu na kruháč je to hned první výjezd? Kde se napojuji na dálnici? Až v Rakousku (exit 228)?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2011 10:02
Z kruháče do Lenart a na Ptuj mě nenapadlo. Přes den to asi možná bude lepší, vyhnout se Mariboru. Já to jel v noci a průjezd Mariborem bez problémů, měl jsem vytištěno pár křižovatek, kdyby náhodou, ale ani jsem to nepotřeboval. I v noci je v Mariboru co vidět, je to trochu zpestření, no a za Mariborem, jak už jsem psal, všude rovně, bez ohledu na ukazatele, nedá se zabloudit. Přišlo mi to až moc jednoduchý.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2011 10:08
Jurajs napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Již cca 10 krát jsem jel přes Mureck. Cesta je
> opravdu čím dál horší, ale ještě se to dá. Pro
> objektivnost zpět domů vyzkouším cestu přes
> Pesnicu. Jestli se dobře dívám, při nájezdu na
> kruháč je to hned první výjezd? Kde se napojuji na
> dálnici? Až v Rakousku (exit 228)?


Napojit se až v Rakousku (228), projet přes starou celnici. Nenechat se zlákat ukazatelama ještě před hranicí.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2011 10:51
Yrrale je to tak jak píšeš. Hned jak na kruháč vjedeš, tak sjedeš.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2011 12:02
Další věc která mě nenapadla - průjezd z Pesnice na Maribor jak píše Yrral! Vzhledem k tomu že mám pocit, že se jede po stejných silnicích a ulicích jako v době kdy "dálnice" končila před Mariborem, mohlo by to pro mě být jasnější. Ve dne to tam bývalo zapikolovaný, to je pravda, ale po půlnoci to docela šlo, ač ještě nebyla dálnice na Ptuj.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2011 12:42
Jsem trochu na vážkách, podle jednoho obrázku na netu (nevzalo mi to odkaz) to vypadá, že silnice kruhák Pesnice-Maribor (tedy průjezd kruhákem rovně) je zpoplatněná, akorát že ten znak pro dálnici je modrej a ne zelenej. To je pro cosi specifického pro motorový vozidla či co?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alda (28. 06. 2011 12:44).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2011 12:47
Ano, H2 do Mariboru je s dalnicnim kuponem
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2011 13:04
Nesmí se projet kruháč rovně na H2, to je s kupónem, ale vyjet posledním výjezdem na Lenart a po pár metrech odbočit vpravo, podjet dálnici a do Mariboru dojet souběžnou silnicí s H2. Někde tady na fóru byl návod, podle něj jsem jel a bylo to OK.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2011 13:19
Jéžiš no jo, už jsem to pochopil, Šentiljska-Partizanska-Titova, na mapě to ale vypadá jako tragická motanice.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2011 13:33
Není to motanice, v noci je to úplně pohoda.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2011 13:40
Vypadá to jako motanice, ale v podstatě to je kruháč, dvě jednoduchý křižovatky a už se jede přímo do Mariboru. Průjezd Mariborem je taky jednoduchý a pak už jen všude rovně.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2011 13:49
Tahle trasa se mi začíná líbit. Jen ještě drobnost - je to jasný i s tím najetím na most v Mariboru? Nějak se to tam prapodivně láme, ale kouká, že jsou na mapě ty dva kostely co o nich kdesi padla zmínka a mají sloužit jako orientační body, takže asi v poho.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2011 13:50
No nevím, uvádět upadlý box na vlnách a jiné hrůzostrašnosti z cesty Mureck - Lenart. Jsou tam rychlostní omezení a pokud se dodrží, je po vlnění.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2011 13:53
Tady je stra cesta pres Maribor bez placenych useku:

Obj1
Obj1a
Obj1b
Obj1c

Upraveno:
Diky Yrrale, máš pravdu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Beran (28. 06. 2011 14:35).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2011 14:10
Ten poslední obrázek, pokud se něco nezměnilo, neplatí. Na konec dálnice se takhle najet nedá, ty silnice (od ptuje na dálnici a ta po který se jede od Mariboru) se kříží mimoúrovňově a musí se jet ještě kousek na Tržec a napojit se až za koncem dálnice.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2011 14:25
Tady jsem to našel
[maps.google.com]
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2011 14:34
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (11. 01. 2013 19:53).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2011 14:55
Mozno by som to vedel nastavit v navigacii, ako cesta pre nespoplatnene useky. Ale cez Maribor je to vyhodnejsie ?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2011 15:01
Yrral napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tady jsem to našel
> maps.google.com

Jo, to je moje mapa. smiling smiley Letos jsem to jel uplne stejne, viz: muj "blog"
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2011 15:12
Není nad to, když to někdo pěkně zakreslí rovnou do mapy. thumbs up
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 06. 2011 15:17
Yrral napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ten poslední obrázek, pokud se něco nezměnilo,
> neplatí. Na konec dálnice se takhle najet nedá, ty
> silnice (od ptuje na dálnici a ta po který se jede
> od Mariboru) se kříží mimoúrovňově a musí se jet
> ještě kousek na Tržec a napojit se až za koncem
> dálnice.

Jde jet podle Obj1c. Do Trzce se vubec zajizdet nemusi, tedy na silnici 690.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 235
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.