Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 08. 2010 23:56
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 14:37).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2010 09:46
Fido:v tom případě tedy nemá ani cenu nic číst a rovnou podle tebe psát nové vlákna?O čem to forum tedy potom je?Za chvíli se nějaký chytráček začne v novém vláknu ptát na které straně se v Chorvatsku jezdí atd.Na stejné stránce je vlákno jako trdlo o objezdu Slovinské dálnice tak stačí jen číst a lidé jsou líní a pohodlní,toto forum se tímto zahltí a nebude z něj nic.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 08. 2010 18:20
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 14:36).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
09. 06. 2011 10:02
Posunuji nahoru, ať ten kdo chce dálnici objet se nesere do vlákna Dálnice Slovinsko 2011. děkuji
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 06. 2011 22:34
na Google Earthu jsem si všiml ještě jedné objízdné trasy přes Slovinsko : Graz- Mureck- Bad Radkersburg- Gornja Radgona- Radenci- Ljutomer- Ormož- Trnovec Bartolovečki ( SLO/HR) - Čakovec- nájezd na A4- Zagreb. Subjektivně se mi zdá tato trasa přímější než přes Ptuj.Jde o to, jestli hr.přechody Bad Radkersburg a Trnovec Bartolovečki jsou otevřeny přes noc a pro mezinárodní dopravu.Jel někdo z vás tamtudy ?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
10. 06. 2011 23:02
vždyť je to o 60 km a jednu hodinu delší než přes Lenart a Ptuj
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 06. 2011 14:49
Puamik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> vždyť je to o 60 km a jednu hodinu delší než přes
> Lenart a Ptuj


nevím kdes k tomu přišel,ale podle navigace je to delší pouze o 3 km a 10 minut.Za tu hodinu bych dojel do Ljubljany a zpátky. A co ty hr. přechody ?
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 06. 2011 15:18
na google mapy jsem srovnával tvoji trasu a trasu Mureck, Lenart, Ptuj

tvoje trasa [maps.google.cz]
199 km, 2:50

Mureck, Lenart, Ptuj [maps.google.cz]
128 km, 1:44



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Puamik (11. 06. 2011 15:27).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 06. 2011 18:55
Jo jo, také jsme na tu trasu koukali a zdála se nám o dost delší a 71 km dle Puamika je fakt dost...my jezdíme trasu Mureck, Lenart, Ptuj a pohoda...za tři týdny už jí konečně zase projedeme thumbs up smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 06. 2011 19:24
Dlouho jsem tu neviděl debatu, zda je zpoplatněný konec dálnice u Ptuje. Jsou cedule tam kde byly? To znamená, že se dá kus dálnice na konci využít při návratu do ČR a ihned po najetí na 4 proudovku odbočit do Ptuje. Cedule byla až za touto odbočkou. Při výjezdu z Ptuje do HR se nejezdilo na Tržec, ale jelo se rovnou na nájezd na konec 4 proudovky. Je to stále tak?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Racetiger (11. 06. 2011 20:34).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
11. 06. 2011 22:04
V několika vláknech je již několikrát potvrzeno, že směr HR ano, z posledního kruháče rovně na nájezd na tento konec dálnice.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 06. 2011 08:17
Tak že se i nadále jezdí na konec dálnice u Ptuje a je zbytečné jezdit přes Tržec, jak naviguje videp od In0x.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 06. 2011 10:28
Přesně tak.thumbs up
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 06. 2011 11:18
Bez vinjety je použitelný kruháč u Pesnice při najetí mimo dálnici a sjetí mimo dálnici. Dále se bez vinjety použije konec dálnice u Ptuje jak pro napojení od Ptuje směrem do HR, tak pro příjezd do Ptuje od HR. Slovinci asi nemíní hnout zadkem a dodělat dálnici až na HR hranice. Fakt šmejdi.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (12. 06. 2011 18:27).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
21. 06. 2011 19:59
Tak jsem dnes kolem poledne dal objezd slovinské dalnice přes kruháč u Pesnice. Vše šlo hladce, provoz mírný, jednou svedení do jednoho pruhu, protože po cestě opravují nějaký menší most, ale čekačka tak 2 minuty. Jinak doba objezdu od vjezdu do SLO na Šentilju až po nájezd na konec dálnice u Ptuje byla 50 minut. Najíždí se u Ptuje na dálnici stále těsně za značkou konec dálnice, tak že bez vinjety pár set metrů 4 proudovky. Jel jsem tudy poprvé a obhlídli jsme stavební výrobu ve SLO. Staví se tam domky zdatně. Jestli zpět nedám dálnici, vezmu to Mureckem tam jsem nebyl asi 3 roky, tak bude co omrknout.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (22. 06. 2011 07:10).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2011 08:11
Už jsem si na tomto vláně párkrát přečetl výpady typu: " dalnici objíždí socky, když nemám na znamku ať zůstanu doma, 2x 15 Euro je zanedbatelná položka v ceně dovolené apod."

Kolegyně se vracela teď v sobotu (25.6.) dopoledne z Brely. Před HR/SLO hranicí popojížděli cca 15 minut, když ji projeli, viděli v protisměru kolonu skoro nepohybujících se aut (posádky venku, svačinky, cigárka), než odbočovali na Ptuj, zastavili na krajnici (aby omrkli v mapě trasu na Mureck) a když se ptali stojícího řidiče, kde je začátek kolony, dověděli se, že u Mariboru.
Známky (SLO) si nekupuji né proto, že na ni nemám, ale proto, že se mi jeví dát 2 x 15 Euro za 2 x 50 km jako blbost a v případě takovéto zácpy na dalnici (a to ještě není sezona), jako totální nesmysl.
Ti, kteří dálnici objeli, předjeli i ty, které měli na Rak. dálnici před sebou a jeli ve Slovinsku po dálnici, jelikož je to pohodlné a rychlé.
Poučení pro mne: opět objedu jako minulé tři roky a pokud mně někdo nazve "sockou" , jen se usměju, jelikož vím !

Přeju všem, ať stojíte na cestě na dovolenou jen tehdy, když chcete vy. smileys with beer
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2011 08:52
Mirus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Už jsem si na tomto vláně párkrát přečetl výpady
> typu: " dalnici objíždí socky, když nemám na
> znamku ať zůstanu doma, 2x 15 Euro je zanedbatelná
> položka v ceně dovolené apod."
>
> Kolegyně se vracela teď v sobotu (25.6.) dopoledne
> z Brely. Před HR/SLO hranicí popojížděli cca 15
> minut, když ji projeli, viděli v protisměru kolonu
> skoro nepohybujících se aut (posádky venku,
> svačinky, cigárka), než odbočovali na Ptuj,
> zastavili na krajnici (aby omrkli v mapě trasu na
> Mureck) a když se ptali stojícího řidiče, kde je
> začátek kolony, dověděli se, že u Mariboru.
> Známky (SLO) si nekupuji né proto, že na ni
> nemám, ale proto, že se mi jeví dát 2 x 15 Euro
> za 2 x 50 km jako blbost a v případě takovéto
> zácpy na dalnici (a to ještě není sezona), jako
> totální nesmysl.
> Ti, kteří dálnici objeli, předjeli i ty, které
> měli na Rak. dálnici před sebou a jeli ve
> Slovinsku po dálnici, jelikož je to pohodlné a
> rychlé.
> Poučení pro mne: opět objedu jako minulé tři roky
> a pokud mně někdo nazve "sockou" , jen se usměju,
> jelikož vím !
>
> Přeju všem, ať stojíte na cestě na dovolenou jen
> tehdy, když chcete vy. smileys with beer


pravidelně sleduji webkamery na SLO/HR hranicích a přes den je na všech narváno od rána do večera.V noci (cca od 22:00h) tam není ani noha.A tak se ptám,proč půlka evropy jezdí přes den ? Selským rozumem si můžu spočítat,že s takovým provozem dojedu až večer,zhuntovaný horkem a kolonami.K moři jezdím zásadně přes noc,na hranicích s zdržím tak minutu,na mýtných bránách totéž. Na dálnici na odpočívadle, někde za Lučkem hodím dvacet a jsem vysmátý jak lečo.K moři pak dojedu ráno a celý den mám před sebou.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2011 09:57
Já jezdím v druhé půlce září, taky na noc a po objížďce mi to více vyhovuje (trochu se proberu po Rak. dálnici a před nájezdem na HR dálnici), ale dovedu pochopit, že někomu dělá noční jízda potíže.
Můj příspěvek jsem napsal proto, že pokud si někdo koupí SLO známku a jede po dálnici, může být zklamán, že je pomalejší, než při objetí dálnice a to už i teď, mimo sezonu !



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (27. 06. 2011 09:59).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2011 10:29
darko napsal(a):

> pravidelně sleduji webkamery na SLO/HR hranicích a
> přes den je na všech narváno od rána do večera.V
> noci (cca od 22:00h) tam není ani noha.

Teď na Macelju není ani noha, narváno je o víkendu ...
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2011 11:03
Dejff napsal(a):
-------------------------------------------------------
> darko napsal(a):
>
> > pravidelně sleduji webkamery na SLO/HR hranicích
> a
> > přes den je na všech narváno od rána do
> večera.V
> > noci (cca od 22:00h) tam není ani noha.
>
> Teď na Macelju není ani noha, narváno je o víkendu
> ...


ve všedný den jasně,ale většina turistů jezdí od pátku do neděle.Je to taky dáno tím že mnoho ubytovatelů rezervuje termíny od soboty do soboty,což je chyba.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2011 11:09
tak ted v 11:06 je z výjezdu z HR do SLO kolona do nevidim a ze SLO do HR se to taky začíná štosovat. Je to nárazově,za hodku tam nemusí být nic.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2011 13:37
13.6. v noci jsem objel dle Miruse a v poho. Už to je od loňska zafixované v hlavě, až na to odbočení na prům.zónu v Ptuji, zase jsem to přejel a tak přes centrum a starý most. Ale je to taky v poho.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2011 14:43
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (11. 01. 2013 19:54).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2011 17:27
L.K. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Darko napsal:
> "ale většina turistů jezdí od pátku do neděle.Je
> to taky dáno tím že mnoho ubytovatelů rezervuje
> termíny od soboty do soboty,což je chyba."
>
> Znám dost lidí, co jezdí do Chorvatska, a všichni
> minimálně na deset nocí. Pro našeho domácího to
> není žádný problém. V únoru pošlem mejla s
> termínem, kdy chceme přijet a on si s tím už
> poradí. Jen asi dakrát za 13. let se stalo, že nám
> to posunul maximálnš o tři dny dopředu nebo
> dozadu.


proč jsou tedy největší návaly o víkendu ? Když se podíváš na turnusy hotelů,mají to na 90 % od So do So. A navíc check in v 14-16 hod. a check out už v 10 hod. což je zlodějina.Já bych jel taky na 10 dní ,ale apartmánisty co sem potkal se netvářili nadšeně že odjedu uprostřed týdne.Asi máš na ně víc štěstí.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2011 17:32
O víkendu jezdí hodně lidí taky proto, že jedou jen na víkend. Viz můj včerejší návrat. Hodně rakušáků a domácích.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2011 17:51
Tak jsem doma a jak jsem slíbil, tak jsem objel Mureckem a jednoznačně je lepší jet přes Šentilj a kruháč u Pesnice. Je tam lepší cesta. U odbočky na Svatou Anu za Trate jsou vlny podél i napříč a máte pocit, že jste na moři v lodi a ne v autě. Houpe to do stran a i dopředeu dozadu. Zatáčky zavírají jako pfrase, samé stromy kolem a není do nich tolik vidět jako druhou cestou. DOPORUČUJI JET PŘES ŠENTILJ A KRUHÁČ V PESNICI. Jinak cesta ok. Žádný velký provoz. Časy a tak podobně nepíšu, nechci být cílem výhružek pro zdržování či ohrožování provozu jak se mi tu stalo. Nevím, kde jsou turisti z ČR. Na plážích a trzích v Zadaru jsem češtinu neslyšel a na dálnici jsem potkal tam i zpět 5 aut z ČR. Neviděl jsem je ani v Zadaru na parkovištích.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2011 19:22
Nějak jsem se upnul k té trase přes Mureck a nenapadla mě jiná možnost. Teď jsem koukal na mapy a máš pravdu, ta cesta přes Pesnici vypadá opravdu líp. Proč se tu pořád řeší jen ten Mureck? Je na té pesnické variantě nějaký zádrhel?
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2011 19:29
Kruháč u Mariboru. Je nutno dobře koukat, který výjezd použít. Možno vjet na placený úsek dálnice.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jurajs (27. 06. 2011 19:31).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2011 19:52
Žádný zádrhel na Pesnici není. Vjedete na kruháč a vyjedete úplně posledním výjezdem, který je před nájezdem na kruháč. Maximálně dáš ještě jedno kolo. Je myslím 4. Prostě je poslední, za ním už je jen nájezd kterým jste přijeli. Je fakt, že je u něj jen malá cedule Lenart, ale před ním je vjezd do kruháče označený zákazem vjezdu do jednosměrky, tak tam nenajedete díky značce. Já to jel bez navi, bez mapy a uhlídal jsem jen cedule. Fakt je to lepší Mureck.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (27. 06. 2011 20:01).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
27. 06. 2011 20:00
No nevím, možnost špatného výjezdu mi přijde nebezpečná jen minimálně, pokud člověk dává pozor, snad se to dá trefit. Fakt je že to bude potmě a že já mám v navigaci jen hlavní tahy SLO, ale určitě pojedu tudy. Kolegyně loni jela na Mureck a říkala, že v nějakých serpentýnách byl takový tankodrom, že jim ulítla ze střechy rakev. Asi ji měli blbě přidělanou, ale i tak.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 303
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.