Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up

Autor Racetiger 
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
28. 01. 2010 19:37
To jiříp:
Po nové silnici (přes tři kruháče) jsem jel už loni, ten kousek dálnice od posledního exitu (směr HR) a opačně na první exit (směr z HR) nebyl označen jako dálnice. Označení dálnice bylo až za tímhle exitem.
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
01. 02. 2010 20:57
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (05. 08. 2018 22:07).
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
03. 02. 2010 13:53
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 05. 2018 13:51).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 02. 2010 12:24
Tak nevím, ale podle aktuální mapky na WWW.DARS.SI, by měl být zpoplatněný úsek i těsně na hranicích s Chorvatskem, tak uváděná objízdná trasa asi nepůjde použít. Uvidíme v průběhu roku, kdo tam pojede jak to tam vypadá. Já odjíždím 30.6.2010
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 02. 2010 14:40
taky tam vidím jakejsi novej úsek 0,56km podléhající mýtu...ale myslím, že to nemožou nechat tak aby se dalo jezdit jenom po placeném úseku..musí tam být i nepalcená cestaangry smiley
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
12. 02. 2010 17:41
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 05. 2018 13:49).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 02. 2010 10:02
naprostý souhlas s inOx. Jejich cíl je jasný, napojí se na chorvatskou dálnici rovnou přechodem a budou platit všichni.
Pokud budu uvažovat o jiné trase, co tohle - klasika přes Lenart, Ptuj, směr na Tržec, ale na poslední odbočce na této trase ne na Tržec, ale přímo na Videm, Dravinjski Vrh, Leskovce, Gradišce/Cvetlin (pokud je tam funkční přechod),Trakoščan, Macelj? Zajížďka 10 km = 9 minut navíc. Ale ten kdo se mnou souhlasí, že původní objížďka přes Ptuj byla jen o 15 minut delší, než přes Maribor, dnes díky pokračování dálnice o pár minut navíc, ten bude souhlasit s tím, že to bylo jen když se po dálnici jelo, ne popojíždělo. A protože touto cestou je možné se vyhnout přechodu v Gruškovje, tak především pro sobotní jezdce může tato zajížďka znamenat zkrácení cesty i o pár hodin, záleží na termínu.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 02. 2010 11:13
Je tam hraniční přechod Cvetlin, toto jsem našel na stránkách Varaždinské policie, přeloženo v Google

Cvetlin - přechod hranice je možný 24 hodin denně s platnými cestovními doklady. Mohou osobní identifikační karty, pokud budete cestovat pouze ve Slovinsku, Itálii a Maďarsku, a může projít hraniční, pokud budete cestovat do slovinské pohraniční oblasti.

Nějak z toho ale nejsem moc moudrý, jestli je to mezinárodní přechod...eye rolling smiley Třeba by pomohl Vašek Šatava, když má ve Varaždinu u policie příbuzenstvo...tongue sticking out smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 02. 2010 12:38
Nebo z Ptuje na Spuhlja, Markovci, Bukovci, hraniční přechod Zavrč, pak směr Varaždin a tam najet na dálnici ....
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 02. 2010 13:02
Kudu,ano,hraniční přechod Zavrč. Před ním hrad BORL - na pravo na skále. Psal jsem to již loni. Nová cesta a krásná projížďka. Nikde nebloudím. Zavrč,Dubravka Križovljanska, Vel. Lovrečan, Babinec,Cestica , Gornje Vratno, Petrjanec, Majerje a moje oblíbené - Sračinec a dále Hraščica. Tam na semaforech do prava na dálnici a po ní na Zagreb atd.
Jenom pozor ve Spuhlja . jedete až nakonec vesnice a je tam zatáčka do leva. A Hned, ještě před ní , nebo vlastně už v ní je odbočka do prava na Markovci Varaždin. Myslím že je to tam i značeno - Varaždin, Zagreb. Teď si ale nejsem jist.
A večer zavolám mladému a zjistím jak je to s tím Cvetlinem. Potom to dám na fórum.drinking smiley
smileys with beerhot smileysmileys with beer
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 02. 2010 13:18
Dobrá práce Václavethumbs uphot smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 02. 2010 15:23
patres napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak nevím, ale podle aktuální mapky na
> WWW.DARS.SI, by měl být zpoplatněný úsek i těsně
> na hranicích s Chorvatskem, tak uváděná objízdná
> trasa asi nepůjde použít. Uvidíme v průběhu roku,
> kdo tam pojede jak to tam vypadá. Já odjíždím
> 30.6.2010

určitě to nebude tak horké, vloni tu byla velká diskuze, zda se platí za kousek dálnice na východě od Dolga Vas k maďarské hranici, značené na mapě DARSu zeleně....ten kousek byl bez poplatku....
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 02. 2010 23:10
Podél silnice 9 vede silnice 689 a pak na až hranice z obce Stanošina další silnice,co použít tu.Jinak mám pocit,že ten kousek značený jako ,,dálnice,,byl v mapách už loni najaře,že jsem se toho taky bál a jak víme,loni tam žádnej problém nebyl.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
13. 02. 2010 23:42
To Šatava: tu trasu přes Zavrč jsem jel loni v září, abych si ji vyzkoušel. Ovšem má to jedno ale, jede se z dědiny do dědiny, prakticky tak že je konec a nad ní další označení obce. Nikam jsem nespěchal, ale berte v potaz že někomu 50km v hodině nemusí vyhovovat a to poměrně dlouho. Někde to mám i zapsané musím to někde vyhrabat. Jsem si říkal, když už jsme ráno přejeli Slovinsko přes haldu dědin kde navíc začínala škola první den, že na chorvatské straně to půjde lépe. Omyl, opět samá dědina min hodina jízdy než to skončilo.
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 02. 2010 09:50
Davide, já tam ty vesnice vypisuji. S tím se musí počítat ale bohužel. Ty vesnice tam jsou.A v podstatě celou cestu od Mureck až na nájezd na dálnici do ZG. A je úplně jedno pojedu-li na Lenart, nebo Ljutomer nebo Ptuj. Je to to samé jak u nás a všude jinde v Evropě. Prostě prašť jak uhoď. Možná mimo H.
Potom skutečně nezbývá než se plně podrobit Slovinské zvůli. oželet 15 E a jet tak jak jsme doslova nuceni. Potom ale bůh s námi na Sl/Hr. Tam si ani neškrtnem.angry smiley Ale k sebevraždě to zcela jistě nesměřuje.
Jel jsem tam asi 2x a asi mám smůlu. Poskoky na jedničku. A trvalo to dobře tři hodiny.
Tady, že se doprava rozptýlý na určité přechody to vypadá slibněji. drinking smiley
Macelj, Cvetlin, Zavrč, Ormož,Trnovec - myslím že je to dostatek hraničních přechodů Sl/Hr. No a k tomu mapu na př. Google a můžu vyjet na trasu.
Ale tady, Davide, tady na fóru jsou přímo zážitky a poznatky jak kdo jel. A pochopitelně i Tvůj zážitek. Prosím, jsou tam vesnice - navrhni jinou, výhodnější trasu. Skutečně jak komu vyhovuje.
Cvetlin - hraniční přechod - údajně má být pro nás použitelný. Co to je ale za výraz údajně použitelný? Chorvati nás pustějí a Slovinec se zblázní a hotovo, nebo naopak. Přikláním se k jistým přechodům.drinking smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 02. 2010 13:34
Vašku, díky za odpověď. Jestli to nepůjde přes ten Cvetlin, tak si myslím, že ta Tvoje cesta by pro mě osobně byla asi už zbytečně velká zajížďka. Když bych si spočetl benzín a poplatek dálnice Goričan-Zagreb, tak asi už moc velký rozdíl mezi tím a slovinskou známkou nebude. Možná ale zbytečně plašíme, uvidíme, jak to bude vypadat, až se vrátí první z nás....
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 02. 2010 20:09
to už by bylo lepší jet přes Majšperk a Rogatec než jet z Ptuja na Varaždin

jinak si myslím, že to taky nebude horké...těch 0,56km bude bez známkyyawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (14. 02. 2010 20:18).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
14. 02. 2010 21:03
jo a ještě sem došel na to, že ten Cvetlin je jenom mezistátní přechod..takže dokud nebude HR v šengenu tož se tama asi nedostanemeye rolling smiley

ale na druhé straně sem našel zase tohleeye popping smiley [translate.google.cz]

[www.mju.gov.si]



Upraveno 3krát. Naposledy upravil vasnivykolista (14. 02. 2010 21:25).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 02. 2010 10:53
Včera jsem posílal dotaz na HR ambasádu do Prahy

Dobrý den, zajímalo by mne, jestli mohou občané České republiky použít hraniční přechod Cvetlin.

Dnes tato odpověď

Občané EU tudíž i občané České republiky mohou používat pro vstup do RH hraniční přechod Cvetlin.

Konzulární oddělení

Asi ale ještě napíšu na Slovinskou ambasádu, aby to bylo potvrzené z obou stran eye rolling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil michalhk (15. 02. 2010 10:53).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 02. 2010 11:56
tož to by bylo dobré..jako záložní zdroj, kdyby se Slovinci zbláznili na Gruškovje s tou známkousmoking smiley
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
15. 02. 2010 12:44
Pokud jste se po otevření nového (dálničního) přechodu Macelj dívali na snímky z původního, určitě jste si všimli, že je (podle stop ve sněhu) průjezdný jen směr HR->SLO. Takže otázkou zůstává, zda je ještě původní přechod použitelný.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 02. 2010 11:45
na tomto odkazu je vidět, že na těch 0,56km na hranicách je potřeba mít vinjetu ..ta světle zelená čárečka na Gruškovje po mém přeložení v Google překladaču znamená mít známkuangry smiley [www.dars.si]

Avtocestni odseki, za katere je obvezna uporabo vinjete....Dálnice, které je povinné používání medailonky eye rolling smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vasnivykolista (17. 02. 2010 11:49).
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 02. 2010 12:10
... Kolisto... kouzelné...smiling smiley
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 02. 2010 12:31
si myslim, že aby se zesměšnili tím, že někam dají značku "dálnice" nebo "vinjeta" a po pětistech metrech "konec dálnice", že takoví borci zase nejsou....
k hranicím s Maďary u Dolga Vas to má dars také značeno zeleně a nic se tam neplatí...
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 02. 2010 16:19
"Hen sa ukáže-do roka a do dne aký sú borci". thumbs down Věřím tomu,že je to bez poplatku,ale dokud to někdo neprojede tak není nutno o tom tady spekulovat.Mapa je jedna věc,ale zkutečnost věc druhá.Těm co si koupí známku to je jedno a ti druzí bohužel musí doufat.Hlavně,že se již něco děje a staví,dobrých dalších 560m dálnice.U nás je to půl miliardy korun.

MirekŠi
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
17. 02. 2010 18:47
Ahoj vážení,
protože se na různých vláknech vedou diskuze o zpoplatnění krátkého úseku dálnice Gruškovje - Macelj na slovinsko-chorvatské hranici, učinil jsem dotaz u kováře (dars.si). Zároveň jsem se zeptal, kdy bude úsek Ptuj (Draženci) - hranice HR dokončen. Zde vizte odpověď.

Dear!
Use of vignettes is obligatory only on motorways and expressways. From Ptuj to border with Croatia (Gruškovje) you don't need a vignette. We send you also a map with Motorway sections with compulsory use of vignettes.
The construction of the "Additional programme" (of the National motorway construction programme), which part is motorway section Draženci – Gruškovje, is planned in the period after the year 2013.

With best regards!
Corporate Communications Department
DARS, Motorway company in the Republic of Slovenia

Volný překlad:
Vážený,
použití viněty je povinné na dálnicích a silnicích pro motorová vozidla. Od Ptuje po hranice s Chorvatskem (Gruškovje) vinětu nepotřebujete. Posíláme také mapu s dálničními úseky, kde je vigněta povinná.
Stavba z "Doplňkového programu", jejíž část je dálnice Draženci-Gruškovje se plánuje v období po roce 2013.
S pozdravem
DARS

Mapa je ve formátu pdf, zatím se mi ji nepodařilo sem přenést. Ale je k dispozici na www.dars.si
Předpokládám, že diskuze o tomto úseku se tímto stanou bezpředmětné.
avatar Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 02. 2010 13:05
Tady je další odpověď z ambasády a dobrá zpráva pro nás objížděče a pro případné se vyhnutí Macejlu v sezonních zácpách... thumbs up

Dobry den,

k Vasemu dotazu sdelujeme, ze statni prislusnici CR a tim Evropske unie mohou pouzivat k prechodu hranice hranicni prechod Zgornji Leskovec- Cvetlin.

S pozdravem
Jerica Radonič
Administrativni oddelek
Veleposlaništvo Republike Slovenije v Pragi
Anonymní uživatel
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 02. 2010 14:10
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil in0x (15. 05. 2018 13:47).
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 02. 2010 19:40
Poděkování pro ( in0x) ,máš výýýborné zvyky.Díky Tvému videu jsem loni objel Slovinskou dálnici takovým způsobem , jako bych tamtudy jezdil denně,viděl jsem to video mockrát a pomohlo neskutečně.Přesně jsem věděl kudy jedu , kudy mám jet a do Chorvatska jsem jel poprvé autem. Pro tento úsek cesty navigace fungovala jen pro kontrolu.Táta zetě to taky objel,neví kudy ,neví jak,možná byl i na dálnici ale neplatil a to jezdí k Jadranu několik let.Ještě jednou DÍK za Tvoji Bohulibou činnost.Karel.
Re: thumbs upUž jsme objeli placenou silnici ve Slovinskuthumbs up
18. 02. 2010 19:54
Hlavně moc nechválit aby neusnul na vavřínech.thumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 95
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.